Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marshall_91

Gothic 3

Polecane posty

Mam problem z Randalem (quest z Okary).

Zastaję go przy ognisku, idę z nim do jaksini, wycinam w pień robactwo (4 save'y, cholera!). Ten się zabiera do kopnia, ja czyszczę ostatniego robaka. Wracam do Randala, a ten nic...

Czy powinienem iśc jego przykładem i postukać kilofem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z Nemory buntownika i ruszyłem na Trelis, jednak pod samym miastem zonk : orkowie atakują jego, mnie nawet nie myślą ruszyć. No to co, lecę do miasta, denerwuję orków i rzeźnia trwa. W końcu zabijają mi buntownika, ja leję resztę i kolejny zonk, z Nemory przybywa kolejny buntownik i mówi, że... jestem poszukiwany za morderstwo. No to na pysk go, w końcu wytłukłem wszystkich orków w mieście i poza nim, nawet koło światyni, włącznie z Vakiem. Niby ok, ale buntownik miał tlyko linię dialogową, że Vak nie żyje i mimo śmierci reszty orków dalej stoi na środku Trelis z mieczem w dłoni i czeka nie wiadomo na co. Został tylko Konrad i kilku niewolników. Moje pytanie: Czy da się coś z tym zrobić i cyz nie będzi emi to przeszkadzać w dalszej grze?

Miałem dość podobny problem: razem z dwoma rebeliantami (drugiego musisz sam zaprosić do drużyny) ruszyliśmy na trelis, ale w trakcie walki jeden z nich (ten od questa)zginął. Wybiłem zatem orków sam, z pomocą tego rebelianta co cię posądził o morderstwo (mi powiedział to samo), ale nic się nie działo. Jedynym rozwiązaniem było ładowanie sejwa i wyzwolenie trelis bez strat własnych - musi przeżyć ten buntownik co ci daje questa (wyzwolić trelis), nie pamiętam jak na niego wołali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KloN - procek jest w porządku, G III będzie chodził, ale podczas doczytywania (bardzo częstego) będzie przycinać niestety. Z tym 2 GB RAMu zależy, czy musisz mieć bardziej płynną grę :P

Gothic ma ten problem, że nie czyści RAMu - po dłuższym graniu po prostu wyskakuje out of memory i nic poza resem kompa nie pozostaje - to by mogli naprawić.

Randla prawdopodobnie ci się zacioł. Ja osobiście zabrałem wszytsko z tej jaskini, również rudę, którą udało mi się wydobyć, ale to raczej nie ma znaczenia - wczytaj wcześniejszego sejwa i licz na to, że tym razem jego skrypty się nie zatną :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z Nemory buntownika i ruszyłem na Trelis, jednak pod samym miastem zonk : orkowie atakują jego, mnie nawet nie myślą ruszyć. No to co, lecę do miasta, denerwuję orków i rzeźnia trwa. W końcu zabijają mi buntownika, ja leję resztę i kolejny zonk, z Nemory przybywa kolejny buntownik i mówi, że... jestem poszukiwany za morderstwo. No to na pysk go, w końcu wytłukłem wszystkich orków w mieście i poza nim, nawet koło światyni, włącznie z Vakiem. Niby ok, ale buntownik miał tlyko linię dialogową, że Vak nie żyje i mimo śmierci reszty orków dalej stoi na środku Trelis z mieczem w dłoni i czeka nie wiadomo na co. Został tylko Konrad i kilku niewolników. Moje pytanie: Czy da się coś z tym zrobić i cyz nie będzi emi to przeszkadzać w dalszej grze?

Miałem dość podobny problem: razem z dwoma rebeliantami (drugiego musisz sam zaprosić do drużyny) ruszyliśmy na trelis, ale w trakcie walki jeden z nich (ten od questa)zginął. Wybiłem zatem orków sam, z pomocą tego rebelianta co cię posądził o morderstwo (mi powiedział to samo), ale nic się nie działo. Jedynym rozwiązaniem było ładowanie sejwa i wyzwolenie trelis bez strat własnych - musi przeżyć ten buntownik co ci daje questa (wyzwolić trelis), nie pamiętam jak na niego wołali.

No niestety, ja już jestem nieco dalej :( Wyzwoliłem Geldern i jestem w trakcie wyzwalania Gothy, więc nie mam ochoty cofać się do wcześniejszego save... Nie ma innego sposobu? Może przy użyciu konsoli ? Nie obchodzi mnie jak, nie mam zamiaru cofać się kilka godzin wstecz. Chodiz mi tlyko o to, żeby albo to naprawić albo zapewnić mnie że będę w stanie skończyć grę jako buntownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randla prawdopodobnie ci się zacioł. Ja osobiście zabrałem wszytsko z tej jaskini, również rudę, którą udało mi się wydobyć, ale to raczej nie ma znaczenia - wczytaj wcześniejszego sejwa i licz na to, że tym razem jego skrypty się nie zatną :P

O kurcze...

Zatem czeka mnie Wyzwalanie Montery 2 :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne tak :

Kolega kupił sobie Gothica 3, ale mu nie działa. Więc pożyczył mi, żebym zobaczył czy u mnie ruszy.

Oto mój konfig:

-Celeron 2600

-512 DDRAM 300MHz

-GeForce 6600

-SB Audigi 4

Mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra - na najniższych dziala tak, że da sie grać. Zła - podczas gry, najczęściej jak patrze w dół, wybijają mi białe, pulsujące paski. Czy to może być wina monitaora LCD (ktory nie odświeża, tak jak miałem z G2) - Iiyama ProLite H481S, czy raczej jest to oznaka braku 1GB RAMu?? W sumie jutro powinno sie to rozwiązać - będe miał (też pożyczone) jeszcze jedną kość RAMu 256...W sumie 768 (umiem rachować :D:D) - może bedzie lepiej. Pozdrawiam!

Jestem bardzo szczęśliwy 8) taaaaa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Nie potrafie znaleźć kowala Klanu Ognia Kaana (potrzebuje jego zgody na naukę u Ingvara). Teraz nie wiem czy doświadczyłem buga i gościu mi po prostu znikł czy jest on gdzie indziej (poza wioską klanu).

Jeżeli ktoś natknął się na tego npca to prosze o info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krj - żeby się pozbyć błysków musiałbyś włączyć posprocessing, już o tym zresztą pisałem tutaj - jednak na twoim sprzęcie może to jeszcze zmniejszyć liczbę klatek, dlatego chyba powinieneś nauczyć się grać z czymś takim.

W osadzie go (kowala) nie ma. Jest w którymś z wąwozów (wiem, dużo ich tam:P). Musisz przeszukać wszystkie raczej, bo nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krj - żeby się pozbyć błysków musiałbyś włączyć posprocessing, już o tym zresztą pisałem tutaj - jednak na twoim sprzęcie może to jeszcze zmniejszyć liczbę klatek, dlatego chyba powinieneś nauczyć się grać z czymś takim.

Mi z kolei pomogły najnowsze sterowniki. Żadne posprocessing 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei pomogły najnowsze sterowniki. Żadne posprocessing
Mam najnowsze stery i problem występował na ASUS GF 7600 GT, u kumpla, również z nowymi sterami, to samo działo się na GF 6800 GT - pomagało dopiero włączenie postprocessingu. Zresztą na wielu zagranicznych forach, w tym i oficjalnym forum GIII o tym piszą... zatem coś w tym jednak musi być :wink:

Speedfan - pójdzie. Na średnich na pewno. Będzie się jednak cięło tak samo jak na niskich :) Ja na mocniejszym sprzęcie nie wyciągam więcej niż 20 klatek na sekundę w miastach, o ile idę prosto, bo podczas gwałtownego skręcenia, to już kongo się robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chce pograc w Gothica 3 bo grałem tez w poprzednie częsci wiec moze dokupie kolejne 512 RAMU i może Geforce 7600 GS i moze wtedy mozna bedzie pograc na troche lepszych ustwaieniach z lepszymi detalami ? jak sądzicie ? wybrałem tą karte bo kasy duzo nie mam i tylko na taką karte mnie stac !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chce pograc w Gothica 3 bo grałem tez w poprzednie częsci wiec moze dokupie kolejne 512 RAMU i może Geforce 7600 GS i moze wtedy mozna bedzie pograc na troche lepszych ustwaieniach z lepszymi detalami ? jak sądzicie ? wybrałem tą karte bo kasy duzo nie mam i tylko na taką karte mnie stac !

Wtedy powinno chodzić na maksymalnych, ale z przycięciami. To kwestia RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma sensu kupować 7600 GS jak masz 7300. Na Twoim miejscu uzbierałbym kasę od razu na coś mocniejszego, tak aby skok wydajności był jakiś opłacalny. A twoja karta jest w porządku, jak dokupisz RAMu, to będzie chodzić nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie mechanikin G3:

1. Do walki 2 mieczami musze mieć zdolności myśliwskie na 150, ale potem mam inwestować w siłe czy dalej w zdolności myśliwskie by zwiększyć obrażenia?

2. Chcą walczyć 2 mieczami opłaca uczyć się walki 1 mieczem, czy walcząc 2 nic mi ta umiejętność nie da?

3. Zawsze za nauke trzeba placić, czy jest ktoś kto uczy za darmo, jeśli tak to gdzie (blisko pocz gry)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie mechanikin G3:

1. Do walki 2 mieczami musze mieć zdolności myśliwskie na 150, ale potem mam inwestować w siłe czy dalej w zdolności myśliwskie by zwiększyć obrażenia?

Sile.

2. Chcą walczyć 2 mieczami opłaca uczyć się walki 1 mieczem, czy walcząc 2 nic mi ta umiejętność nie da?

Naucz sie walczyc jednym mieczem. No chyba ze chcesz pierwsze kilkanascie, albo i wiecej godzin gry (zanim dotrzesz tam, gdzie nauczysz sie walki dwoma mieczami) meczyc sie z cieciem, ktory z walka kiepsko sobie radzi.

3. Zawsze za nauke trzeba placić, czy jest ktoś kto uczy za darmo, jeśli tak to gdzie (blisko pocz gry)?

Trzeba placic. Nie przypominam sobie nauczyciela, ktory uczyl za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gdy wezme nowa gra to pojawia mi sie okienko z bledem gdy nacisne spacje to te okienko znika i pojawia sie drugie z raportem o błedach. Prosze o pomoc. A jak ktoś chce mój sprzet to plyta główna Abita, grafika ATI Radeon X1600 256mb, ram 1280mb, procesor pentium 4 1,84GhZ.

PS;Moge zaloczyc screena tego bledujak ktoś by chciał.

PS2; Mialem tez taki problem przay właczaniu gry ale wymieniłem grafike i ten problem zniknoł.

PROSZE O POMOOOOOOOC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gdy wezme nowa gra to pojawia mi sie okienko z bledem gdy nacisne spacje to te okienko znika i pojawia sie drugie z raportem o błedach. Prosze o pomoc. A jak ktoś chce mój sprzet to plyta główna Abita, grafika ATI Radeon X1600 256mb, ram 1280mb, procesor pentium 4 1,84GhZ.

PS;Moge zaloczyc screena tego bledujak ktoś by chciał.

PS2; Mialem tez taki problem przay właczaniu gry ale wymieniłem grafike i ten problem zniknoł.

PROSZE O POMOOOOOOOC

Ja chce twój sprzęt :wink:

Nie opisałeś dokładnie problemu. Sprawdź najpierw nahttp://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=287.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem. Od wczoraj niebo w Gothicu ma żółto-czarne i zasięg widzenia kończy się na najbliższym kamieniu. Co mam zrobić? Prawdopodobnie zrypał się któryś z plików gry, ale nie wiem jak to naprawić. Proszę o pomoc.

przeinstaluj grę - najprostrze rozwiązanie. Ja kiedyś tak namodziłem z olikiem ini, że niebo mi błyskało - dosłownie - jak by apokalipsa była:D a wszystkie drzewa miały swoje duchy :D tzn. były podwójne. pomogła dopiero reinstalka gry (nawet przywrócenie oryginalnego pliku ini nic nie pomogło). Nie mówię, że twój problem to wina grzebania w ini - ale reinstalka gothicowi tak czy inaczej dobrze zrobi (sejwy tylko skopiujesz i nie ma problemu).

Mam pytanie na inny temat: {MOŻLIWY SPOJLER} czy da się odzyskać zaufanie orków? zostały mi dwa miasta do wyzwolenia (a najpierw questy do wykonania) a już każdy ork mnie atakuje. może jednak da się coś zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaufaniem to wpadłeś, nie da się nic zrobić - nie ważne ile masz reputacji u orków, jak wyzwalasz miasta, to przestają cię lubić i koniec.

Na FX 5200 mogą być duże problemy. Choć na najniższych może chodzić. Zassaj demko sobie i sprawdź.

Szpaker - a próbowałeś wczytać wcześniejszy save jakiś? Może we wcześniejsztm zapisie nie ma tego błędu. Jeżeli to nie pomoże, to jak napisano wyżej reinstal gry, a może nawet Windowsa, zależy co tam się skopało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...