Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marshall_91

Gothic 3

Polecane posty

raaistlin Ziomy pomocy... Instaluje grę, odpalam... widze reklamy firmy (jowood i piranha) i co??? i pupcia... wyskakuje mi błąd.. Mianowicie tabelka się nazywa "Where is Guru" i pisze sobie tam że memory stick cośtam... Wiem wiem mam tylko 512 ramu ale myślałem że będzie chodzić... Można to jakoś załatwić???? Mam 512 ramu, Geforce 4Ti 4800 128mb

i Athlon 2400+ 2ghz... Czy konieczny jest upgrade sprzętu??? Proszę o pomoc... World bez gothica jest taki boring...

----

ja mam podobny problem, ale wogole nie widze reklam jowooda i piranhi bytes... tak samo jest WHERE IS THE GURU? a pod spodem cos z pamiecia (memory). powiem ci ze to nie zalezy od RAMU bo moj kolega pogina plynnie na low detalach z 512ramu procek 2gHz. moj drugi kolega tez gra na 512ramu athlon 2800 i geforce 5600 wiec to nie jest wina RAMU. widzialem kiedys cos o tym naglowku: where is the guru? na MWTeam ale strona ta narazie jest zablokowana. jesli ktos cos wie na ten temat to pliska o odp

ehh człowieku ,masz internet to użyj magicznej wyszukiwarki o nazwie google! tam znajdziesz odpowiedz na twój problem... a jak mimo to masz kłopot to prosze: http://www.gothic.phx.pl/forum/index.php?showforum=106

tu znajdziesz rozwiązanie twojego problemu jak i wielu innych...

A co do ciebie Haxigi to również zajżyj tam ,może znajdziesz rozwiązanie swojego problemu... BTW. i nie wciskaj nam kitu że na takim kompie ci chodzi płynnie przy takich detalach bo to bzdura totalna... na lepszych kompach od twojego ,gra przy takich detalach jest niemożliwa a co dopiero na twoim...

Chętnie nagram filmik jak wszystko będzie działało i pokażę, że mam rację:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu włączam i wczytuje gre a w lewym górnym rogu są jakieś żółte napisy :( Jak t wyłącyć :?: Kodów nie używam mam Edycję Kolekcjonerską.

P.S

Jak zrobić screna i filmik w tej grze jakimś programem? skąd go wziąść? można tlko wciskając jakieś klawisze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny i filmiki można robić np. Frapsem. Darmowa wersja oferuje screeny tylko w formacie bmp, a filmiki bodaj do 30 sekund długości. To nie dużo, ale wystarczy ci abyś mógł się przekonać, że bez PCta za grube miliony nie da się jednocześnie płynnie grać i robić z tego filmiku;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny i filmiki można robić np. Frapsem. Darmowa wersja oferuje screeny tylko w formacie bmp, a filmiki bodaj do 30 sekund długości. To nie dużo, ale wystarczy ci abyś mógł się przekonać, że bez PCta za grube miliony nie da się jednocześnie płynnie grać i robić z tego filmiku;]

Fraps był - jakby ktoś nie wiedział - parę miesięcy temu w CDA.

Ile ramu potrzeba by grać na pełnych detalach w Gothica 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----

adanos2 -ja mam podobny problem, ale wogole nie widze reklam jowooda i piranhi bytes... tak samo jest WHERE IS THE GURU? a pod spodem cos z pamiecia (memory). powiem ci ze to nie zalezy od RAMU bo moj kolega pogina plynnie na low detalach z 512ramu procek 2gHz. moj drugi kolega tez gra na 512ramu athlon 2800 i geforce 5600 wiec to nie jest wina RAMU. widzialem kiedys cos o tym naglowku: where is the guru? na MWTeam ale strona ta narazie jest zablokowana. jesli ktos cos wie na ten temat to pliska o odp

Już wiem dużo więcej na ten temat i zdaje się że ten problem wyskakuje na słabych kartach... Chociaż czasami u ludzi z lepszymi też wyskakuje... Do ściągnięcia jest nowy patch ze stronki http://www.worldofgothic.com/?go=dlfile&fileid=106 ... Nie wiem czy działa bo nie probowałem z braku netu w chacie... Podobno można jeszcze zmienić w dwóch plikach .ini wyrazy

1. w katalogu gothic3 (moje dokumenty) w pliku UserOptions.ini zmieńcie wyrazy english na polish

2. w katalogu Program FilesGothic IIIIni w pliku ge3.ini też zmieńcie z english na polish ...

To tyle nie wiem czy działa dzisiaj bede go atakować i musi działać... A jak nie to zmiana karty graficznej:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ja mam taki problem ! Mam Gothica 3 i podczas ładowania (pierwszego) pasek dochodzi do końca i w tle wyskakuje komunikat takiej tresci: "Scripted script is not registred" i coś dalej !! Nie wiem co robic !! POMOCY !!!

Zwrocic sie do pomocy technicznej dystrybutora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ja mam taki problem ! Mam Gothica 3 i podczas ładowania (pierwszego) pasek dochodzi do końca i w tle wyskakuje komunikat takiej tresci: "Scripted script is not registred" i coś dalej !! Nie wiem co robic !! POMOCY !!!

Postawię sprawę jasno - pirat czy oryginał? Z tego co czytałem na gothic.phx.pl jest to problem związany ze złym scrackowaniem gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze

Ponawiam moje pytanie... Jestem w Monterze i znikła mi opcja "zakończ" gdy z kims rozmawiam. Muszę rozmuwić z nim wszystkie opcje jakie są lub wogóle nie mogę wyjść z dialogu. Np gdy podchodzę do ołtarza to mam do wyboru tylko modlitwy ale nie ma wyjścia. Musze wtedy wychodzić z gry. Podobno to wina źle zasejwowanej gry. Ma ktoś może sejwy z okolic Montery? Zrobiłem już w niej prawie wszystkie misje i nie mam ochoty zaczynać wszystkiego od nowa....

A tak na marginesie to mogli poczekać z wydaniem gry dopóki nie usunęliby chociaż większośći błędów z gry. Czasami nie idzie grać. Gra ma TAKIE wymagania sprzętowe że tnie się na okrojonym trybie a Obvilion śmiga mi na high a grafa 2 razy piękniejsza chociaż obie są na tym samym silniku. Moim zdaniem ocena w CDA jest baardzo mocno zawyżona. Oczekiwałem czegoś lepszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaistlin - ten (http://www.worldofgothic.com/?go=dlfile&fileid=106) link podany przez ciebie prowadzi do patcha 1.07. W Polsce gra ukazała się w wersji 1.08, a dostępny jest patch 1.09. Po cóż więc ktoś miałby ściągać 1.07?;] Sprawdzaj najpierw co linkujesz.

Ile ramu potrzeba by grać na pełnych detalach w Gothica 3?
Tak, żeby się nie cieło i w ogóle było full wypas? 4 GB myślę, jednak należało by to jeszcze sprawdzić dokładnie. Po przy dwóch nadal sporo brakuje do perfekcji;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze

Ponawiam moje pytanie... Jestem w Monterze i znikła mi opcja "zakończ" gdy z kims rozmawiam. Muszę rozmuwić z nim wszystkie opcje jakie są lub wogóle nie mogę wyjść z dialogu. Np gdy podchodzę do ołtarza to mam do wyboru tylko modlitwy ale nie ma wyjścia. Musze wtedy wychodzić z gry. Podobno to wina źle zasejwowanej gry. Ma ktoś może sejwy z okolic Montery? Zrobiłem już w niej prawie wszystkie misje i nie mam ochoty zaczynać wszystkiego od nowa....

A tak na marginesie to mogli poczekać z wydaniem gry dopóki nie usunęliby chociaż większośći błędów z gry. Czasami nie idzie grać. Gra ma TAKIE wymagania sprzętowe że tnie się na okrojonym trybie a Obvilion śmiga mi na high a grafa 2 razy piękniejsza chociaż obie są na tym samym silniku. Moim zdaniem ocena w CDA jest baardzo mocno zawyżona. Oczekiwałem czegoś lepszego...

Ja mam save z okolic Montery, ale nie wiem czy będzie ci odpowiadać mój styl gry... Jak coś to się odezwij na PW, chętni ci je zapodam. Może jednak najpierw spróbujesz zainstalować patch 1.9? Wg. ocena w CDA jest zawyżona, za bugi dałbym 8, gdyby bugów nie było, to dla mnie 9+...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i sie dziwie wlasnemu kompowi. Mi chodzi a Athlonie 1800 512mb i na Radeonie 9600SE nie powiem zeby tobylo super plynie (jakies 12-14 fps) ale da sie grac :) I pewnie jak bym pogrzebal w tyhc ustawieniach to by chodizlo szybciej :) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje solucji do gothica 3 ma ktoś

Do kazdego egzemplarza polskiej edycji G3 dolaczony jest poradnik z omowieniem najwazniejszych questow.

Pies mi zjadł podręcznik :evil: jestem wsciekły potrzebuje link labo co.

Więc jak będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaistlin - ten (http://www.worldofgothic.com/?go=dlfile&fileid=106) link podany przez ciebie prowadzi do patcha 1.07. W Polsce gra ukazała się w wersji 1.08' date=' a dostępny jest patch 1.09. Po cóż więc ktoś miałby ściągać 1.07?;'] Sprawdzaj najpierw co linkujesz.

Hym... ja nie sprawdzałem dokładnie jaka to jest wersja ale na forum pomocy technicznej związanej z Where is Guru było wyraźnie zaznaczone że to jest nowy patch 1.09 który załatwia ten problem... Także sorry jeśli wprowadziłem kogoś w błąd- nie z własnej winy:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego guru to czytalem juz na wielu forach ze NIE MA dokladnej tego przyczyny, w wiekszosci jest to spowodowane slaba krata graficzna.

teraz moje pytanko: ogladalem rozne czesci do kompa i nie wiem czy na tych czesciach gothic3 pojdzie mi srednich-duzych detalach:

procek-jakis athlon 3300,3400; geforce 7600gs (lub geforce 6800gt), i ramu z 1gb ddr (lub ddr2). co o tym sadzicie? wycenilem to na jakies 1000-1100zl po sprzedaniu 512ramu za 200zl. napiszcie jaki komp jest potrzebny jesli nie ten

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam karte GF FX5200 128mb i mi działa ogólnie sprzęt lepszy od mojego (procek) więc to nie wina sprzęciora. Według mnie to dlatego, że nie masz Windows installer 3.1 i Servise Pack 2 Niektórym zainstalowanie tego pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polską wersję G3; po instalacji patcha 1.09 pojawiło mi sie okienko Where is the guru.Pomogła dopiero reinstalka gry (1.08).

Nie wydaje mi się, żeby miało to coś wspólnego ze słabymi kartami graf. ; no chyba że GeForce 7600GT jest słabą kartą :wink:

aha, zanim instalowałem patcha, to grzebałem w pliku ini. Myślę, że to może mieć coś wspólnego z owym błędem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał 7600 gs(można go super podkręcić0 zamiast 6800 gt myśle że na takiej konfiguracji modyfikacje w pliku ini i tweakery pójdzie spoko na medium-high ale więcej ramu jest wskazane.Aha wspominał już ktoś że gothic 3 to tragedia optymilizacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...