Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marshall_91

Gothic 3

Polecane posty

Gość Dark Knight

Ja chciałem ponownie zapytać jaką kartę graf. kupićżeby pograć w g3 na conajmniej średnich detalach? Dodam że mam GeForce FX 5200, a niechce kupowac nowej płyty głównej wiec prosze o przyklady kart z tym samym zlaczem co moja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1 GB RAMu, to np. GF 6800 wystarczy, żeby gra działała, GF 6600 też powinien spokojnie dać radę. Przy 2 GB RAMu nie będzie problemów na tych kartach na pewno. A czy odpalisz na średnich czy na niskich... tak samo klatkuje, tu się liczy RAM, nie karta - nie widać wielkiej różnicy w płynności pomiędzy detalami niskimi a wysokimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BROWAR, ja na twoim miejscu nie byłbym tak radykalny w swoich stwierdzeniach, ponieważ sporo osób uruchomiło Gothica na 512 MB RAM. Po prawdzie nie były to jakieś niewiarygodne osiągi, ale grać się dało. Ja sam mam 1 GB RAMu i nie jestem zadowolony, tnie na średnich i nie jest to wina systemy, z nim wszystko w porządku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey ludziska pomóżcie! kupiłem grę (oryginał ofkoz) i pod koniec instalacji wyskakuje błąd "dostępnych jest więcej danych" ,ten błąd pokazuje się ok 3 razy przy okazji plików engine.dll , gothic3.exe i jeszcze jakiś... pomóżcie ,gdzieś przeczytałem ,że trzeba wyłączyć antyvira i tak zrobiłem ale nie pomogło! ,komp spełnia wymagania minimalne ,na dysku jest odpowiednio dużo miejsca pomóżcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey ludziska pomóżcie! kupiłem grę (oryginał ofkoz) i pod koniec instalacji wyskakuje błąd "dostępnych jest więcej danych" ,ten błąd pokazuje się ok 3 razy przy okazji plików engine.dll , gothic3.exe i jeszcze jakiś... pomóżcie ,gdzieś przeczytałem ,że trzeba wyłączyć antyvira i tak zrobiłem ale nie pomogło! ,komp spełnia wymagania minimalne ,na dysku jest odpowiednio dużo miejsca pomóżcie!

Musisz zainstalować Service packa 2 do Win XP. I ponownie zainstalować biblioteczke C++ Jak nie pomoże to masz gwarancje u cd projekt. Ewentualnie ponowna instalacja Gothica 3 lub format systemu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiuu udało się!! działa! okazało się ,że samo wyłączenie antyvira nie skutkowało ,to sie wku****** i go usunąłem całkowicie i giera śmiga aż miło! aah a co do tego czy gra ruszy i na jakich detalach na moim sprzęcie(AMD Athlon 64 x2 3800+ ,512 DDR2 ,7300GT) to Browar nie masz wogóle racji ,zrób sobie porządek w kompie bo masz skaszaniony system ,na moim wyżej wymienionym kompie giera śmiga na średnich detalach (czasami małe zacięcia) ale ogólnie jak najbardziej ok! aha i prawie bym zapomniał... GOTHIC III RULEZZZZ :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie uruchomiłem u siebie w domku, to sam nie wierzyłem, że to ma takie wymaganie :D

U mnie jest grywalnie, aczkolwiek 1gb ramu to faktycznie mało- muszę sobie kupić 2x1gb, tylko jak CormaC mówił strasznie drogie teraz ramki...jak bym chciał sprzedać moje roczne 2x512mb to na allegro mógłbym bez straty w stosunku do tego za ile je kupiłem :|

Na szczęscie mam tylko problemy z doczytywaniem , bo nie robi u mnie różnicy w wydajności ustawienia sharderów w wersji 1.4 i 3.0 -----> w wydajności bez zmian za to w grafice kolosalna zmiana ;)

Tymczasem obniżyłem zasięg widzenia i jakoś to idzie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może linka do pliku ini z odpowiednią konfiguracją? Kombinowałem sam, ale nic to nie dało, a mam znajomego który ma 512 MB ramu i w najniższych detalach nic się nie tnie, ani nie doczytuje...

Mam GF 6800 GS 128/128, ram: 1024/400 i PIV 2.4 a gra z ustawionym wszystkim co się da na minimum tnie się jak cholera, w mieście a w lesie wystarczy kilka kroków żeby zaczęła skakać... Na dodatek mam czasami jakieś białe migawki... :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dyskotekę z DJ Beliarem (te migawki) pomaga włączenie w ustawieniach własnych wyświetlania grafiki postprocesingu, choćby na najniższą wartość.

W ini jest przeznaczny na drzewa tylko 1 MB... A to strasznie mało. Znajdź w swoim ge3.ini (tylko najpierw zrób kopię na wszelki wypadek) miejsce, w którym jest coś takiego:

Cache.SizeImage=256000000

Cache.SizeMaterial=57000000

Cache.SizeMesh=18000000

Cache.SizeSound=21000000

Cache.SizeCollisionMesh=16000000

Cache.SizeAnimation=30000000

Cache.SizeSpeedTree=10000000

Może się różnić kilkoma cyframi - jeżeli się różni, to wklej tam to co wrzuciłem właśnie - co nieco poprawi płynność.

Aha - nie miałem jeszcze okazji czytać recki CormaCa, więc nie wiem, czy o tym napisał. W grze występuje taki błąd:

CYTAT(Niektórzy mogą to potraktować jako spoil @ więc czytasz zaznaczając tekst cytatu na własną odpowiedzialność:))
Jak nie współpracujesz z orkami, to nie możesz skończyć wątku głównego (bez kodów, a nie wszystkie kody działają w polskij wersji, a tylko te jednowyrazowe) - pisano o tym na różnych forach i mojemu kumplowi z mieszkania właśnie coś takiego się zdarzyło. Po wyzwoleniu trzech miast nie możesz już wejść do żadnego miasta rządzonego przez orków bez zabijania ich. A że orkowie są także w miastach Assasynów, to ich także się to tyczy. Zatem jeżeli ktoś ma ochotę pograć po stronie buntowników, to niech na początku nie wyzwala nic poza Ardeą (ta pierwsza wioska zaraz po intrze) najlepiej. Osobiście w stosunku do kumpla mam tyły, zatem nie wiem, czy przy tej strategi grę się da ukończyć - to tylko podpowiedź, a nie pewnik.
A ja mam pytanie do NK Nie długo zaczne grać jak skończe znowu 1 (jakiś tydzień góra 2) Którzy kupcy kupują po specjalnych cenach trofea myśliwskie (jak Bosper w Khorinis)
O ile się nie mylę, Bosper jest jedynym takim kupcem w całej grze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak zrobić sobie kopię oryginała(żeby płytka się nie niszczyła używając ją)... Jak skopiuje to of coz wyskakuje że nie ma płytki w środku... tak samo jak z piratami... A mi żależy żeby płytka przetrwała wszystkie potopy... czy mam ściągać cracka??? Wydaje mi się że będzie to piractwo a nie chce tego robić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - nie miałem jeszcze okazji czytać recki CormaCa, więc nie wiem, czy o tym napisał. W grze występuje taki błąd:

CYTAT(Niektórzy mogą to potraktować jako spoil @ więc czytasz zaznaczając tekst cytatu na własną odpowiedzialność:))
Jak nie współpracujesz z orkami, to nie możesz skończyć wątku głównego (bez kodów, a nie wszystkie kody działają w polskij wersji, a tylko te jednowyrazowe) - pisano o tym na różnych forach i mojemu kumplowi z mieszkania właśnie coś takiego się zdarzyło. Po wyzwoleniu trzech miast nie możesz już wejść do żadnego miasta rządzonego przez orków bez zabijania ich. A że orkowie są także w miastach Assasynów, to ich także się to tyczy. Zatem jeżeli ktoś ma ochotę pograć po stronie buntowników, to niech na początku nie wyzwala nic poza Ardeą (ta pierwsza wioska zaraz po intrze) najlepiej. Osobiście w stosunku do kumpla mam tyły, zatem nie wiem, czy przy tej strategi grę się da ukończyć - to tylko podpowiedź, a nie pewnik.

.

Bzdura. Wyzwoliłem Cape Dun, Ardeę, Monterę i Silden i bez problemów dostaję questy w dalszych miastach. Wydaje mi się, że to dzięki patchowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpaker - chcesz powiedzieć, że mój kumpel ma omamy jakieś? I ci wszyscy, którzy o tym piszą na innych forach? Nie nazywaj czegoś, czego nie sprawdziłeś bzdurą - fakt że u ciebie błąd nie wystąpił, to po prostu twój fuks.

A patch 1.09 usuwa tylko i wyłącznie save buga - nic innego z grą nie robi. Swoją drogą gramy na tym patchu. Chyba, że masz jakiegoś nowszego...

Dark Knight - tak, te karty są na AGP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni gram w demo Gothica 3 na średnich detalach i muszę powiedzieć, że na Athlonie 64 3200+, Radeonie X800XL 512MB i 1 GB RAMu gra strasznie się tnie. Co chwila musi doczytać, chociaż są dość często momenty bez "skoków". Nie wiem czy to głównie wynika z małej ilości RAMu czy może karte albo grafe mam za słabą? I jeszcze jedno: czy te właśnie wszystkie "skoki", przycinania się, co fatalnie wpływa na płynność gry, zależy praktycznie tylko od ilości RAMu? Chodzi mi tu tylko o sytuację, kiedy nie ma żadnych widocznych przekłamań graficznych w trakcie grania. Tylko przycinanie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpaker - chcesz powiedzieć, że mój kumpel ma omamy jakieś? I ci wszyscy, którzy o tym piszą na innych forach? Nie nazywaj czegoś, czego nie sprawdziłeś bzdurą - fakt że u ciebie błąd nie wystąpił, to po prostu twój fuks.

A patch 1.09 usuwa tylko i wyłącznie save buga - nic innego z grą nie robi. Swoją drogą gramy na tym patchu. Chyba, że masz jakiegoś nowszego...

Dark Knight - tak, te karty są na AGP.

Napisałeś to w taki sposób, że można to przyjąć , jakby wszyscy albo większość miała ten problem. Ja sam natrafiłem na mnóstwo bugów, m.in. w Monterze. Sam gram na patchu 1.08, bo nie mam problemów z savami. A oto mój kolejny problem :

Wziąłem z Nemory buntownika i ruszyłem na Trelis, jednak pod samym miastem zonk : orkowie atakują jego, mnie nawet nie myślą ruszyć. No to co, lecę do miasta, denerwuję orków i rzeźnia trwa. W końcu zabijają mi buntownika, ja leję resztę i kolejny zonk, z Nemory przybywa kolejny buntownik i mówi, że... jestem poszukiwany za morderstwo. No to na pysk go, w końcu wytłukłem wszystkich orków w mieście i poza nim, nawet koło światyni, włącznie z Vakiem. Niby ok, ale buntownik miał tlyko linię dialogową, że Vak nie żyje i mimo śmierci reszty orków dalej stoi na środku Trelis z mieczem w dłoni i czeka nie wiadomo na co. Został tylko Konrad i kilku niewolników. Moje pytanie: Czy da się coś z tym zrobić i cyz nie będzi emi to przeszkadzać w dalszej grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na średnich detalach bede mogl zaznac odrobine plynności w tym konfigu?

Proc athlon 64 3500+(podkręcony do 2,6 ghz)

1 gb ram 400 mhz

gigabyte 7900 gt(auto-optimized)

Czy ten procek nie bedzie mial problemow z uciagnieciem tego drania?? :D

I czy konieczny bedzie install 2 gb ramu??

Bo jak tak to mam gothica w pupie :shock:

Nie bede wydawal fortuny dla niezoptymalizowanego silnika(kodu?) trójki. 8) (tak, tak, gdyby sie troche lepiej postarali nasi panowie to by smigal gothic na 1 gb ramu bez problemow w high).

Chociaż moze i sie mylę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...