Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Polecane posty

Gothica mam z plyty z CDA, hmmm nie "spatchowalem" go jeszcze. Skoro mowisz, ze to moze pomoc to sprobuje, moze sie uda. Slyszalem, ze Gothic ma problemy z wykrywaniem kolizji, przenikaniem sie tekstur, ale sytuacja ze screena, ktory zamiescilem w poprzednim poscie chyba nie jest normalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem w Gothica I (tez z CDA) i oczywiscie wystepowaly pewne problemy typu przenikanie, ale nie na taka skale jak w GII. Tutaj po prostu przechodze przez przedmioty jakby wogole nie istnialy, no ale widze ze chyba faktycznie bede sie musial do tego przyzwyczaic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż z solucji z pewnego serwisu dowiaduję się, że Francis ma tajną skrytkę w jednej z kopalni w kanionie, gdzie znajduję się jego dziennik. Otóż przeszukałem obydwa kopalnie w kanionie, ale niczego nie znalazłem. Wie ktoś może, gdzię tą skytkę znaleźć, bo gram w Noc Kruka po raz czwarty i nigdy nie udało mi się jej znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam gorszy problem... Bo mam znaleźc zastępce dla Vatrasa żeby mi naprawili Oko Innosa tylko że żaden mag wody nie ma skłonności do takiego czegoś więc szukałem w poradniku... A w poradniku o zgrozo było napisane że Poszukiwacze w tym momencie to ŁATWY PRZECIWNIK, a poza tym że będą naprawiac oko w kręgu słońca czy jakoś tak ale ja tam nawet jednego Poszukiwacza nie mogę pokonac a co dopiero 2 jako obstawa i 3 przy kręgu... Ja się pytam jak ich pokonac? Mam 11 level(to dużo nie?). Mam 61 many(ale to już chyba mało...). Z użytecznych run mam leczenie lekkich ran, małą błyskawicę, ognistą strzałę, i lodowy pocisk(ten z drugiego kręgu) no i mam jakieś 15 PN do użycia chyba. Poszukiwacze zabijają mnie chyba 3 strzałami... a mam prawie 200 hp(dzięki kamiennym tabliczkom :D). Czarami nie ma poco w takim razie atakowac więc atakuję ich wręcz bo oni wtedy próbują atakowac czarami i im to nie wychodzi(mi też nie wychodzi z bliska co wkurza gdy atakuję pełzacze). I dodam że gram w to drugi raz właściwie, a za pierwszym razem nie wybrałem nawet profesji więc można powiedziec że gram w to pierwszy raz. I nie byłem za portalem u Magów wody i nie mam jak zdobyc ornamentów bo przy obu jest dużo poszukiwaczy. A i tak przy portalu w Khorinis jest tylko trzęsienie ziemi i nie ma ornamentu... Jeśli ta postac jest po prostu za słaba to raczej mi powiedzcie ale jeśli ma ona szanse jeszcze wygrac to raczej mi w tym pomóżcie. Aha i dziękuję za pomoc z Diego, bo nawet z poradnikiem nie mogłem go znaleźc(głupie nie?)

najpierw zajmij sie qestem z portalem. wykonaj go przed pójsciem do koloni karnej. idz do laresa a on ci pomoze zdobyc jeden z ornamentów. proste

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, poziom trudności jest tak dostosowany, że do Jarkendaru(część wyspy za portalem) należy iść zaraz po rozpoczęciu drugiego rozdziału, jeszcze przed pierwszą wizytą w Kolonii Górniczej. Bo 11 lvl w trzecim rozdziale to malutko niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to w tej skrytce znajduje się skrzyneczkę, którą trzeba otworzyć aby dostać dziennik. Ty najprawdopodobniej uznałeś ją za jedną z tych skrzynek ze złotem/klejnotami, które sprzedaje się handlarzom.

Rzeczywiśćie uznałem ją za skrzynkę ze złotem, którą sprzedałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, poziom trudności jest tak dostosowany, że do Jarkendaru(część wyspy za portalem) należy iść zaraz po rozpoczęciu drugiego rozdziału, jeszcze przed pierwszą wizytą w Kolonii Górniczej. Bo 11 lvl w trzecim rozdziale to malutko niestety.

I dlatego ten dodatek ma sens. Rozwijasz siĘ W Nocy Kruka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nowsze/starsze sterowniki do karty graficznej. Jakiego masz DX'a?

Nie spotkałem się z takim problemem... Może gość widzi słońce i mu się obraz rozjaśnia. Taki bug był w gothicku 3 z mieczem ognia i podziemiach gdy nie było światła engine sądził, zże jednak słońce tam dociera, powiedziałem "ehe" i zapaliłem pochodnie, ale może problem polega na czym innym :/ (Porada® by Honor co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w gothicu wprowadzać komendy na np.że bezi tańczy.

Ja kodów na taniec używam często w swoich filmach z gothica.

Włączasz Marvin Mode ( naciskasz B i piszesz Marvin), potem F2 i komendę - play ani t_dance_XX, gdzie XX jest liczbą w przedziale od 01 do 09.

Efektowniejszy taniec uzyskasz pisząc - play ani s_fire_victim

Miłej zabawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę używać kodów nawet takich, bo mogą doprowadzić do nie przejścia gry!

Znane mi są przypadki, w których po wpisaniu "marvin" NPC'ki wpadały pod ziemię i nie było jak ich wyciągnąć stamtąd, a przez to nie można było ukończyć danych misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zapisuję przed użyciem kodów... Ale nawet, jeżeli NPC wpadnie pod ziemię to można go kodem przywołać.

A kodów już używałem wielu. Udało mi się m.in. strzelać z jabłka, grać w baseballa, zjadać żelazne pręty, walczyć kawałkiem sera, latać jarającym się bezgłowym monszterem, chodzić po wodzie niczym Bruce Wszechmogący i skakać na wysokość: plaża ze skipem przy Khorinis- latarnia (ładna trasa xD). Ba, najlepsze to było jak miałem trzy topory dwuręczne na plerach, dwa miecze w obu łapskach bezia JEDNOCZEŚNIE!!! Jako duch Bezimiennego grałem wtedy xD Były jajca, ale NPC nigdy nie zapadły się pod ziemię (chyba, że ze wstydu, że ja potrafię, oni nie xD)

Pozdro ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te kody to jest sposób na wyciągnięcie ich z "ziemi".;) Otóż kiedy aktywuje się kody (marvin_mode) dostępna jest wtedy opcja "wcielenia się" w wybraną postać. Jak to zrobić? Podchodzimy do osoby (lub potwora) i kiedy pojawi się nazwa nad postacią wciskamy O (literkę, nie cyferkę). Wtedy jesteśmy daną postacią - mamy dostęp do jej ekwipunku, statystyk itd. Wciskając bodajże F8 postać "podskakuje" do góry. Wciskając "K" postać przenosi się kawałek do przodu. Fakt, że w ten sposób można przejść przez każde zamknięte drzwi. Jest to sposób na bardzo szybkie przemieszczanie się po całym świecie. Aha jest jeszcze klawisz "H" który umożliwia utratę punktów życia, ale dokładnie to nie wiem po co taki gratis... Rzecz jasna to już nie jest ta sama rozgrywka co bez użycia kodów.:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...