Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Polecane posty

EDIT: A te zwoje to gdzie kupic?

Te o których ci pisałem na poprzedniej stronie? U Ignaza, w porcie. Tylko używaj rozsądnie, cieniostworem radziłbym ci oczyścić las za farmą Sekoba(tylko uważaj, tam znajduje się inny cieniostwór - jego omiń, szkoda tracić punktów trafień bo regenerować się nie da grając zwierzęciem) a smoczym zębaczem rozwal bandytów w latarni. Dostaniesz to zadanie od Jacka, w porcie. Każdy bandyta po 400 Xp plus dodatkowe 400 za zameldowanie Jackowi. Potem oczyść las za latarnia. Tutaj tez uważaj, nie atakuj wargów i orków - szkielety też raczej nie, chyba że szkielety goblinów.

Nie wiem co zrobic w pierwszej misji dla strażnika w mieście. Mam znaleśc jakąś paczkę z zielem. Ok, ale nie wiem kto ją ma. Dowiedziałem się, że jakiś najemnik rozmawiam o paczce z Kardifem barmanem, ale ten Kardif powiedział tylko, że najemnik znał doskonałe misjsce na jej ukrycie, ale go nie wyjawił. Gdzie jest ta paczka/co muszę zrobic?

Ta paczka znajduje się w magazynie, obok schodów do koszar i tej chałupy Garvella. Wcześniej musisz załatwić strażnika i wziąć klucz. Koleś jest dosyć mocny, jak masz niski level to kup 4-5 zwojów Lodowa lanca lub kula ognia, wdrap się na skrzynki niedaleko magazynu i stamtąd go rozwal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jestem już magiem ognia... Niestety musiałem zajżec do poradnika i broń której miałem użyc znalazłem i wiem że NIGDY BYM NA TO NIE WPADŁ bo uważałem to za coś czego w ogóle nie dotykac i zdziwiło mnie to że jak miałem młot na plecach to nikt tego nie zauważył a jak Lobartowi by ktoś ukradł ubiór to on to zauważył... Hmmm a czy warto inwestowac PN na to co uczy ten myśliwy przed jaskinią czarnego trolla? Bo się zastanawiam czy trofea dają dużo kasy albo jakieś inne premie bo już się przestawiłem na alchemię i nie będę wracał do kowalstwa. A czy coś się stało jeśli nie zabiłem Agona? Bo tak go wyminąłem że nawet tekstu nie wypowiedział swojego i wbrew temu co było napisane w poradniku to ja byłem przed nim a nie on(tę częśc przeczytałem PO zdobyciu runy ;p)

EDIT: Zauważyłem że ludzie bardzo szanują maga ognia :D. Zdaje mi się że jakbym wybrał najemnika albo straż to bym nie mógł zabic jaszczura w porcie bez straty ani jednego punktu trafienia i nie dostałbym się do statku paladynów(ależ ci strażnicy ciekawie zareagowali nie chcąc mnie wpuścic a jednocześnie nie mogąc zabic haha xd)

EDIT2: Eeee... Ale jak się odmienic ze smoczego zębacza do mnie? Bo tam gdzie się zmieniłem została taka mała kulka ognia. I przyznaję że fajnie byc tym zębaczem :D(tyle że nie mogę się leczyc i zbierac przedmiotów z nieżywych a to drugie już nie jest fajne :/). Czy warto się uczyc języka tych tabliczek u magów wody w pobliżu piramidy?(bo nie wiem co to mi da po za odczytywaniem tabliczek)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoczym zębaczem rozwal bandytów w latarni.

EDIT2: Eeee... Ale jak się odmienic ze smoczego zębacza do mnie? Czy warto się uczyc języka tych tabliczek u magów wody w pobliżu piramidy?

Już wcześniej pisałem o tym, że ze zwojów pokroju przemiana w smoczego zębacza lepiej nie korzystać w tak pospolitych sytuacjach. Latarnię i tereny obok niej można rownie dobrze wyczyścić w następnych rozdziałech. Jak zużyje się najlepsze zwoje na tym etapie gry to potem zaczną się jęki przy walce ze smokami.

Czary przemiany kończy się wciskając enter.

Warto uczyć się języka budowniczych. W całej grze znajdziesz tyle tabliczek podnoszących umiejętności, że punkty wydane na naukę zwrócą się z nawiązką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w sposób który opisałem możesz sobie nabić mnóstwo xp kiedy jeszcze masz słabą postać i nabić kilka lvl. A jak będzie miał problem ze smokami to wystarczy się wrócić do Goraxa - on ma 4 albo 5 zwojów przyzwania demona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę sprzedac przedmiot na przykład runę błyskawicy żeby uzyskac z tego sumę jaka jest w ekwipunku. No jak runa ognistej strzały jest warta 500 to komu mogę sprzedac to za 500 a nie za 75 u Goraxa?(75? tak mało? Wstydź się Gorax ograbiac innych mistrzów xd)

EDIT: Ale warto dawac PN na trofea? Bo na przykład za 1 PN mogę się nauczyc zabierac krwiopijcom ich żądła(i inne takie rzeczy uczy gośc koło jaskini czarnego trolla, a czytałem że niektóre rzeczy dają więcej niż tylko możliwośc sprzedaży). I gdzie mogę sprzedac skóry za uczciwą cenę 10 a nie 2 u Bospera?

EDIT2: Jakimś cudem jak szedłem do klasztoru po rozmowie w ratuszu częśc bestii się zrespawnowała... Znaczy nie mam nic przeciwko a nawet się cieszę ale chcę wiedziec czy to przez przejście w nowy rozdział czy też to się dzieje co parę dni w grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę sprzedac przedmiot na przykład runę błyskawicy żeby uzyskac z tego sumę jaka jest w ekwipunku. No jak runa ognistej strzały jest warta 500 to komu mogę sprzedac to za 500 a nie za 75 u Goraxa?

>>>Chyba możesz tylko za 75.

EDIT: Ale warto dawac PN na trofea? Bo na przykład za 1 PN mogę się nauczyc zabierac krwiopijcom ich żądła(i inne takie rzeczy uczy gośc koło jaskini czarnego trolla, a czytałem że niektóre rzeczy dają więcej niż tylko możliwośc sprzedaży). I gdzie mogę sprzedac skóry za uczciwą cenę 10 a nie 2 u Bospera?

>>>Ja nigdy się tego nie uczyłem, tylko grając magiem władowałem w wyrywanie serc. Przyda ci się to jak będziesz chciał potem stworzyć runę przyzwania demona, bo będzie potrzebne jego serce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niektóre trofea mogą byc dobre bo na targowisku był kawałek nie pamiętam czego(jakaś żuwaczka czy coś) i to dawało przez jakiś czas regenerację many więc użyteczna rzecz, więc zacząłem się zastanawiac tym bardziej że nie mam na czym zarabiac... I ile PN kosztuje wprowadzenie do drugiego kręgu bo nie ma nigdzie tego napisanego

EDIT: Jaki jest najszybszy sposób żeby dostac się do Wodnego Kręgu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zostać czeladnikiem u Harada, nie miałbyś problemów z kasą a Constantino i tak uczył by cię alchemi, jeśli wcześniej poznałbyś jakąś formułę.

A jeśli chodzi o dołączenie do Wodnego Kręgu to musisz dostarczyć swoją wiadomość Lordowi Hagenowi oraz rozprawić sie z bandytami Dextera, niedaleko farmy Onara. Jeśli wcześniej dowiedziałeś się od Skipa, że to Dexter jest szefem bandytów to zagadaj do Grega, on ci pomoże.

A ten handlarz broni dla bandytów to tylko zadanie dodatkowe i nie jest wymagane, do wstąpienia w szeregi Wodnego Kręgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś napisał, że nie warto uczyć sie lodowej lancy, bo jest droższa niż kula ognia. Bzdura.

Kula ognia to śmieć, którym nie da się zabić prawie nikogo. Lodową lancą można zabić niemal każdego. Najprostszym przykładem wyższości lancy nad kulą sa orkowie. Orka zabija się 4-5 strzałami lancą. Kulą ognia to potrzeba by było chyba z 20 strzałow.

Zmniejszenie obrażeń dzieki pancerzowi oblicza się trochę nietypowo, w związku z tym nawet różnica 5 puntków obrażeń przy ataku robi dużą różnicę. Dzięki pancerzowi przeciwnik po prostu ignoruje pewną część (lub nawet całość...) obrażeń, które mu zadajemy. Jeśli przekroczymy swoimi obrażeniami limit przeciwnika, to potem on obrywa o tyle więcej, o ile go przekroczyliśmy.

Np Kula ognia - jeśli dobrze pamiętam zadaje 75 obrażeń. Lodowa lanca zadaje 100. Strzelając w orków kulą ognia zadajemy im tylko kilka punktów obrażeń, bo większość pochłania pancerz. Lodowa lanca jest o 25 punktów silniejsza, i dlatego zadaje dokładnie o 25 obrażeń więcej, co pozwala już poważnie nadszarpnąć zdrowie orka.

Trochę to zagmatwane, ale mam nadzieję że rozumiecie. Chodzi mi o to, że 25 pkt obrażeń które ma lodowa lanca więcej w porównaniu z kulą ognia, ma ZNACZNIE większe znaczenie, niż wiekszy koszt w manie lodowej lancy.

W Nocy Kruka można nawet najemnikiem poznać największe tajemnice alchemii. Wystarczy pouczyć się u kilku alchemików (Constantino, Gritta jeśli dobrze pamiętam - ale chodzi o kobietę schowaną w jaskini koło farmy Onara). Nie można się tylko uczyć od Maga Ognia - ale on i tak jest praktycznie najsłabszym alchemikiem w całej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o orkach to jak mam koło nich przejśc jeśli wszędzie są patrole i dojśc do tych paladynów? Bo na razie wszystkich po omijałem w górach ale teraz jest przejście do obszaru w którym jest aż 4 orków i to od razu po pojawieniu się... I ani nie mam czasu na chowanie się ani nic... Może źle szukam a może mam podlevelowac?

EDIT: Jak wszedłem do jaskini takiej nad tajnym przejściem do przełęczy to pojawił się filmik w którym smoki atakują miasto... Tyle że ta jaskinia była dalej zasypana więc nie rozumiem czemu mi się w takiej sytuacji filmik pojawia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijaj poziom :). Jeszcze nikogo to nie zabiło. Jak wbijesz to Ci się na pewno przydadzą w późniejszych etapach gry. Postaraj się naciupać wystarczająco, żeby nie bać się tych 3-4 orków, nawet jak stoją blisko siebie. Ja w każdej grze RPG najpierw zyskuję wysoki lvl, a potem idę dalej w wątku. P.S. Teraz dopiero zauważyłem jak fajnie napisany jest temat wątku: "Noc Kurka" xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim rozdziale na orków istnieje niezawodna taktyka - mikstura szybkości, i w nogi! :P

Trzeba biec wokół obozu tak długo, aż sie znajdzie wielki taran - i po nim mozna spokojnie wejść do zamku. Orkowie przestają nas gonić w momencie dotknięcia taranu - i można sobie bez wysiłku i ryzyka ich stamtąd eliminować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszedłem do jaskini takiej nad tajnym przejściem do przełęczy to pojawił się filmik w którym smoki atakują miasto... Tyle że ta jaskinia była dalej zasypana więc nie rozumiem czemu mi się w takiej sytuacji filmik pojawia?

EDIT: Po co mam wbijac jak po prostu dojdę tam gdzie mam potem wrócę i zdobędę oko innosa pewnie i wtedy chyba jakiejś mocy nabiorę co?

EDIT2: Pierwszym? W takim razie to bug bo omijałem orków w górach i już do dalszej dochodziłem ale chciałem tą runę teleportu sprawdzic i jak się przeteleportowałem to zobaczyłem jaskinię nad wejściem do obszaru czyli tym tunelem i jak tam wszedłem to mi się dopiero filmik pojawił... A i w tej dalszej też nie było było tylko bardzo dużo orków więcej niż myślałem i jacyś orkowie z kulami ognia(którymi nawet nie strzelali)

EDIT3: LOL jest o wiele gorzej... Przejście po drugiej stronie tak na prawdę prowadzi z powrotem... Prawdopodobnie tajemny tunel okrąża całą lokalizację tak że jestem od razu na końcu to wyjaśnia czemu w tej jaskini bo tam niżej miało się to pojawic... Eh te skrypty z lokalizacjami... Zaraz sprawdzę prawdziwośc tego. Bo przez cały czas się cofałem żeby po przejściu stac za plecami orka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh was wszystkich męczy mały lvl a ja mam na to niezawodny bug:D po prostu jak założyłem jakiś tam amulet siły to dostawałem 15 siły normalnie jak się go się zdejmie siła jest mniejsza ale teraz tak nie było:D zakładałem go i zdejmowałem aż doszedłem do 2k siły i tak samo ze zręcznością i potem to se tylko idę i rozwalam wszystkich jak popadnie a nikt nawet nie zdąży mi nic zrobić bo biorę każdego na 1 góra 2 uderzenia :D(załatwiłem smoki 1 strzałem z kuszy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast doradzać jak przejść przez orków, ja doradziłbym najpierw udać się z magami wody za portal (z tego co zrozumiałem towarzysz Eksodus jeszcze tego nie uczynił). W przeciwnym razie może być cienko przy spotkaniu z pierwszym poszukiwaczem.

A taki numer z amuletem działa tylko przy cheat god, więc nic w tym dziwnego że tak dobrze sobie radziłeś :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uruchomić portal powinieneś dostać mapę od Nefariusa .Musisz zebrać trzy ornamenty znajdujące się Prz kamiennych kręgach pierwszy jest na farmie Akila powinny być tam trzy kamienie na każdym z kamieni powinno być po jednym przycisku które musisz wcisnąć ,drugi ornament jest na farmie Lobarta ,trzeci jest tam gdzie oko Innosa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co proszę? Chyba trochę ci się pomieszały lokalizacje tych ornamentów. Te trzy kamienne kręgi są kolejno: przy farmie Lobarta, w lesie obok farmy Akila i na polu Sekoba.

edit: Nie o kolejność odwiedzania mi chodziło, jakoś nie pasuje mi "tam gdzie oko innosa" do pola Sekoba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...