Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Polecane posty

ja tam od początku grałem najemnikiem(teraz łowca smoków) i jeszcze zostałem czeladnikiem Harada a Onar płaci mi za obijanie się i wykonywanie prostych misji jak się jest łowca to już nie płaci ale jakoś żyje wbiłem dużo w walkę najbardziej boli mnie to że mam słabe łuki tylko 10% orki załatwiam bez problemu chociaż z początku było trudno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z poradnika: "Kiedy go zabijesz (Archola), nie zapomni przeszukać jego zwłok, wśród których znajdziesz niezbędną w późniejszym czsie runę >>Zniszczenia zła<<."

Właściwie dalej nie pisze po co ona. Ale to głupie... <_< Cóż spróbuję bez niej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to niezbędna nie jest, a poza tym możesz ją chyba nawet kupic u niektórych, więc jesli Cię to męczy to porozgladaj się. Użyłem ją na koncowym bossie w akcie desperacji, ale nic specjalnego nie zrobiła. Skoro masz poradnik to zerknij dalej, czy będzie potrzebna, ale o ile mnie pamięć nie zawodzi, to nie. Przyda się w walce z jakimis zombiakami, ale dla fabuły raczej nic nie znaczy. Ale zaznacze, że grałem razem z NK, tzn najpierw skończyłem NK, potem zabrałem się za podstawkę, więc nie ręcze jak to jest w podstawowej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie ważne pytanie: jak zdobyc surową stal jeśli wykupiłem już te 5 od kupca i te 2 od tego czeladnika drugiego? Bo wziąłem się za kowalstwo i zarabiałem na podstawowych mieczach a teraz nauczyłem się trochę lepszego ale nie mam stali... Jestem już dośc silny i wykonuje próby ognia(ale o tym mi nic nie mówcie), więc jak to gdzieś od miasta do gospody jest to dam rade(chyba że to jest w jaskini tego orka-wojownika). Więc w skrócie: Gdzie mogę kupic lub jak zrobic jeśli się da surową stal. I drugie pytanie: gdzie znaleźc smoczy korzeń? Bo był jeden u Xardasa(nie wiem... to ten nekromanta tak? jak tak to ok) ale go użyłem na samym początku i jest mi potrzebny na alchemika... Od razu mówię że nie będę zaczynał od nowa bo już daleko jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surową stal będzie miał ten kupiec na targu, Hakon bodajże... Możesz też iść na farmę Onara i Bennet za każdym razem gdy podejdzie do pieca będzie miał parę nowych prętów.

A co do Smoczych Korzeni, to powinieneś znaleźć parę. Jak wychodzi się z Khorinis drugim wyjściem i idzie to na zakręcie przy pieńku powinien rosnąć jeden. Ale nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal możesz w nieskończoność kupować u Benneta, zarówno surową jak i rozgrzaną. Podejdź do niego, kup wszystkie pręty, prześpij się i znowu idź do Benneta.

Smoczych korzeni zebrałem zaledwie 5 przez całą grę, bo nie szukałem dosyć uważnie. Pamiętam że jeden powinien być koło kamiennych schodów do płaskowyżu, na starym pniu i jeszcze jeden koło rowu wokół Khorinis, przy bramie obok targowiska, po lewej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok natychmiast poszukam ale jak jest brama od strony targu to tam na pewno nie znalazłem a wyrwałem wszystkie zioła jakie były no chyba że to było tam gdzie polne bestie bo uważam że są za silne mimo że ja sobie daję radę z ścierwojadami, a czy jak jestem kowalem to jeszcze mogę byc czeladnikiem u alchemika? bo to zadanie mi nie zniknęło ale to ze skórami wilków zniknęło... A ze stalą to nie widziałem bo jeszcze nie byłem u Onara bo jakoś ludzie mają dużą wytrzymałośc i jakoś często mi lagą zadają krytyczne uderzenia tak że mi zabierają całe hp jednym cisem mimo że mam pancerz z zębacza czy to co tam sprzedawali za 250 ale teraz mam szatę nowicjusza. Czy farma Onara jest bezpieczna? Nie zaatakuje mnie tam nikt?(i przy drodze było jeziora a tam widziałem topielce więc nie wiem czy tam dotrę) Ciekaw jestem czy ten potwór na mapie na końcu drogi którą idę to ta "żywa skała", ciekawe czy dam mu radę, i ciekawi mnie czy z tej skały wypadnie czysta runa której też szukam.(ale jak wiecie gdzie runa to nie mówcie ale czy wypada z "żywej skały" czyli pewnie to golem to możecie powiedziec xd)

EDIT: Eeee... Przy kamiennym kręgu u Onara przywołałem kamiennego strażnika który mnie zabił na dwa ciosy... Da się coś z nim zrobic?

EDIT2: Ciekawe skąd masz taką mapę?

EDIT3: Oddałem alchemikowi zioła ale nie było opcji rozmowy żebym mógł się do niego uczyc... Da się jakoś porzucic kowalstwo?(zarobki są olbrzymie ale jako mag lepiej miec alchemię niż kuc miecze z których nie mogę korzystac). A nawet wcześniej nie wiedziałem jak wygląda smoczy korzeń a miałem już 3 szczawie królewskie które są podobno rzadsze więc to najbardziej dziwiło. Czemu teraz Vatras zwiększa mi manę za podwójny koszt PN? Czy żeby byc alchemikiem muszę się cofnąc?

EDIT4: Co mi daje bryłka magicznej rudy jeśli po namyśle nie chce byc kowalem?

EDIT5: Czy alchemik zarabia tylko na grzybach? :/. A kowalstwo dawało tyle kasy że na alchemiku się ledwo żyje... Ale przynajmniej mikstury są użyteczne zamiast kasę dawac.

EDIT6: Gdzie ten handlarz broni? Mówili że powinien byc w górnym mieście a tam popytałem wszystkich kilka razy posyłałem ognika i nic... A zaginionych też nigdzie nie ma... Mówił coś o innym brzegu ale nie da się chyba przepłynąc oceanu/morza wpław... Po za tym w porcie tam gdzie jest duży statek to jest jakiś jaszczur, co z nim zrobic? Bo pokonac się go nie da...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smocze korzenie w Khorinis

http://img100.imageshack.us/img100/4751/sm...korzenie3ld.jpg

Zapłać 50 sztuk złota dla Sentenza przy wejściu i nie rozmawiaj z Sylviem bądź Bullkiem w gospodzie a będziesz bezpieczny (chyba że sam wywołasz bijatykę).

edit: Mapę mam z internetu :P, wszystko się zgadza bo sprawdzałem. A kamiennego strażnika zwab do wieśniaków pracujących na polach, pomogą ci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT3: Oddałem alchemikowi zioła ale nie było opcji rozmowy żebym mógł się do niego uczyc... Da się jakoś porzucic kowalstwo?(zarobki są olbrzymie ale jako mag lepiej miec alchemię niż kuc miecze z których nie mogę korzystac). A nawet wcześniej nie wiedziałem jak wygląda smoczy korzeń a miałem już 3 szczawie królewskie które są podobno rzadsze więc to najbardziej dziwiło. Czemu teraz Vatras zwiększa mi manę za podwójny koszt PN? Czy żeby byc alchemikiem muszę się cofnąc?

Alchemii nauczy Cię później jeden z magów ognia (nie pamiętam który, wiem tylko, że siedzi w piwnicy klasztoru). Nie musisz więc porzucać kowalstwa (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :D)

Vatras zwiększa ci manę drożej, bo tak jest w grze. Jeśli masz poradnik do Nocy Kruka to możesz sobie zobaczyć jak to dalej będzie z PN, jest tam napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksodus(ogólne odpowiedzi, może Ci coś pomogą, ale do wszystkiego dojdziesz sam powoli):

-Co do kamiennego strażnika, to musisz jeszcze spooro poczekać, bo ta kwestia rozwiąże się w pewnym queście.

-w zasadzie questy z handlarzem bronia są 2. Tobie chodzi o quest z handlarzem z górnego miasta, więc narazie bedziesz natrafial na palasze bandytów z literą F, później(niepamiętam gdzie) znajdziesz bodaj list, czy pamietnik z dowodami, ale do tego dluga droga. Szukaj w kryjówkach bandytów, które sa często w lasach, ale by tam iśc musisz sporo potrenować.

-jeżeli nie chcesz byc kowalem, to bryłka rudy raczej za wiele Ci nie pomoże, choć pamiętam, że bennet chcial mi wykuć miecz z rudy, gdy mu dam 5 bryłek.

- kwestia zaginionch rozwiąże sie wraz z zakończeniem Nocy Kruka, więc cierpliwości. Jaszczury, wilki i inne grożniejsze od ścierwojadów stwory póki co omijaj z daleka. narazie mozesz onajdywać niektórych zaginionych. Szukaj po obozach bandytów.

a teraz mam takie pytanie-gre juz jakiś czas skonczyłem grając paladynem, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Konsekrował ktoś miecz? jest wtedy lepszy od Szponu Beliara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-w zasadzie questy z handlarzem bronia są 2. Tobie chodzi o quest z handlarzem z górnego miasta, więc narazie bedziesz natrafial na palasze bandytów z literą F, później(niepamiętam gdzie) znajdziesz bodaj list, czy pamietnik z dowodami, ale do tego dluga droga. Szukaj w kryjówkach bandytów, które sa często w lasach, ale by tam iśc musisz sporo potrenować.

O ile pamiętam za farmą Sekoba (chyba), w lesie znajdziesz obóz bandytów (niedaleko Sagity). Gd pozbędziesz się bandytów gdzieś w obozie znajdziesz list z zamówieniem do jednego z kupców (nie powiem jakiego :D). Jeśli nie umiesz otwierać zamków to radzę się nauczyć. Bardzo przydatne w NK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Eeee... Przy kamiennym kręgu u Onara przywołałem kamiennego strażnika który mnie zabił na dwa ciosy... Da się coś z nim zrobic?

>>> Zaprowadź go do wieśniaków albo najemników.

EDIT3: Oddałem alchemikowi zioła ale nie było opcji rozmowy żebym mógł się do niego uczyc... Da się jakoś porzucic kowalstwo?(zarobki są olbrzymie ale jako mag lepiej miec alchemię niż kuc miecze z których nie mogę korzystac).

>>> Jak już wybrałeś kowalstwo to nie możesz zostać u Constantino czeladnikiem. Jednak możesz się u niego uczyć ale tylko gdy ktoś inny nauczy cię wcześniej jakiejś formuły. Idź najlepiej do Ignaza, wykonaj jego zadanie i naucz się wybranej mikstury.

Czemu teraz Vatras zwiększa mi manę za podwójny koszt PN? Czy żeby byc alchemikiem muszę się cofnąc?

>>>Tak jest w grze, z pozostałymi atrybutami będzie tak samo.

EDIT4: Co mi daje bryłka magicznej rudy jeśli po namyśle nie chce byc kowalem?

>>>Chyba nic...

EDIT5: Czy alchemik zarabia tylko na grzybach? :/.

>>> Niestety...Ja tam zawsze wolałem te grzyby zostawić dla siebie, za każde 50 zjedzonych masz 5 punktów many.

EDIT6: Gdzie ten handlarz broni? Mówili że powinien byc w górnym mieście a tam popytałem wszystkich kilka razy posyłałem ognika i nic... A zaginionych też nigdzie nie ma... Mówił coś o innym brzegu ale nie da się chyba przepłynąc oceanu/morza wpław...

Handlarz broni to

Fernando

. Muszisz udać się za farmę Sekoba, tam bandyciu mają spory obóz . Znajdziesz tam dowody potwierdzające wine handlarza oraz list Lucii - przyda ci się w rozmowie z Elvrichem.. Tylko uważaj, w tym lesie jest sporo zwierząt i kilka szkieletów goblinów wiec trochę poczekasz. Jeżeli masz kase to kup sobie zwoje przemiany w smoczego zębacza, cieniostwora itd, jeśli je wykorzystasz to oczyścisz cały las bez problemu i zbierzesz mnóstwo xp.

A co do drugiego brzegu to, stojąc w porcie, musisz popłynąć w prawo. Weź koniecznie ze sobą mapę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz mam takie pytanie-gre juz jakiś czas skonczyłem grając paladynem, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Konsekrował ktoś miecz? jest wtedy lepszy od Szponu Beliara?

Cóż, ja uważam że warto konsekrować miecz. Jaki jest sens grania paladynem, jeśli nie wykonujemy czynności z tą klasą związanych? Statystyki nie wskazują jednoznacznie na którąkolwiek z tych broni. Małe zestawienie:

Szpon Beliara na maksymalnym poziomie - obrażenia 120, 50% szansa na dodatkowe

Święty Kat czyli maksymalnie konsekrowany miecz - obrażenia 160, wymagana siła 120

Niby Szpon Beliara nie ma wymagań, ale ulepszenie go do tego poziomu kosztuje dużo punktów żywotności.

Swoją drogą, fakt walczenia bronią Beliara będąc paladynem jest dziwny sam w sobie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święty Kat czyli maksymalnie konsekrowany miecz - obrażenia 160, wymagana siła 120

Statystyki po dwóch czy po jednej konsekracji? Ciekawi mnie to czy używając kodów na Łzy Innosa można wielokrotnie konsekrować miecz. Próbował ktoś? Oczywiście z ciekawości ;) - używanie kodów w Gothicu psuje całą zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem runę. Nie mam PN na ulepszenie jej... Brakuje 1000 expa. Ale to oznacza że wykonałem jedno z zadań które kazało iśc gdzieś. Runę zrobię jak będę miał poziom. Tylko czy ta żywa skała to jest magiczny golem którego znalazlem, który mnie zabija na jeden atak, jest NIEWRAŻLIWY NA ATAKI MOJE I NPCÓW, również na moją magię... Jeśli to on jest "żywą skałą" to nigdy tego nie przejdę... Chociaż może spróbuję go zwabic do wody... Hmm co do expa udało mi się zabic zębacza który się zaklinował w skałach xd. Hmmm tylko że gdzie ta żywa skała? W piramidzie nie bo tam są magowie wody i 4 szkielety gobliny(dwa od czaru odpędzenia padły a drugie dwa zwabiłem do magów xd). Więc ważne czy "żywa skała" to magiczny golem? A jeśli tak to jak go mam pokonac? Jeśli nie to i tak jestem ciekaw jak jeśli NPC sobie nie radzą. I czy te słupki w pobliżu piramidy to ten kamienny krąg?

EDIT: A te zwoje to gdzie kupic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki po dwóch czy po jednej konsekracji? Ciekawi mnie to czy używając kodów na Łzy Innosa można wielokrotnie konsekrować miecz. Próbował ktoś? Oczywiście z ciekawości ;) - używanie kodów w Gothicu psuje całą zabawę.

Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Podałem maksymalne statystyki jakie można osiągnąć grając uczciwie.

Tylko czy ta żywa skała to jest magiczny golem którego znalazlem, który mnie zabija na jeden atak, jest NIEWRAŻLIWY NA ATAKI MOJE I NPCÓW, również na moją magię... (...) I czy te słupki w pobliżu piramidy to ten kamienny krąg?

To JEST ta żywa skała i nie da się jej pokonać zwykłą bronią lub czarami.

Musisz ukraść magiczny młot z dolnej części klasztoru, strzegącego go nowicjusza wyeliminować można czarem snu.

Te słupki w pobliżu piramidy to nie jest kamienny krąg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobic w pierwszej misji dla strażnika w mieście. Mam znaleśc jakąś paczkę z zielem. Ok, ale nie wiem kto ją ma. Dowiedziałem się, że jakiś najemnik rozmawiam o paczce z Kardifem barmanem, ale ten Kardif powiedział tylko, że najemnik znał doskonałe misjsce na jej ukrycie, ale go nie wyjawił. Gdzie jest ta paczka/co muszę zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz iśc do magazynu, który znajduje sie w porcie. Jest on zaraz obok tych ludzi budujacych statek. W środku jest jeden strażnik. Ziele znajdziesz w jednej ze skrzyń. Z tego co pamietam, a może Ci się przydać, to jeden z najemnikow na farmie Onara, będzie coś oferował w zmian za jej zwrócenie, bo zleceniodawcy questa bedziesz mógł powiedzieć, że wyrzuciłeś paczke. Decyzja nalezy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...