Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mj

Fallout 1

Polecane posty

według mnie to najlepszy RPG w jakiego grałem niestety nie zagram w jego 3 część :cry: bo mój komputer ma jakieś 14 lat a fallout to jedna z nielicznych gier które jaszcze na nim jakoś ciągną :arrow: proc 234mhz ,64 ram ,at 25+ voodoo rush :) nawet mam 3dfx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohohoho, moja się cieszyć.

Fallout. Do niedawna miałem w pamięci mgliste wspomnienia z obydwóch części i coraz bardziej wątpiłem w ich wielkość. Aż do przeczytania Tematu Numeru o Fallout 3. Wzięła mnie chuć i zainstalowałem moje starusieńkie oryginały (a jakże!) z pokrytych kurzem płyt.

Ajajaj, co to za gra! Od razu przypomniały mi się zaryte wieczory, podczas których dygałem niemal z emocji i czasami strachu. Grafika, mimo, że w b. małej rozdzielczości, po prostu pasuje do klimatu. Nie wyobrażam sobie Fallouta na, np. UnrealEngine3.

Genialny system S.P.E.C.I.A.L., w którym stworzyłem tym razem charyzmatycznego gostka, który umie obsługiwać jedynie małokalibrową broń palną i rzucać wszelakim śmieciem, ale za to potrafi się wygadać z każdej opresji (kurdę, to mi się bardziej podoba niż patroszenie każdego, który mi nie pasuje :P ) i umie kraść.

Co do "trójki" mam poważnie wątpliwości.

Pierwsza dotyczy grafiki. Po tym co zobaczyłem w Oblivionie, czyli pulchne buźki bobasów u wszystkich i otoczenie bijące blaskiem jak tyłeczek elfiej panny (nawet w jaskiniach wyglądało, jakby ktoś reflektorami świecił po szklanych ścianach!), po prostu mdli mnie na myśl, jakbym miał to zobaczyć w najnowszym Fallout.

Druga wielkości świata. Jeśli ma być mniejsza niż Cyrrodill w Oblivionie, a Pustkowie wygląda jak każdy wie, mam poważne wątpliwości co do odwzorowania świata.

Trochę jeszcze się boję "rozrywkowego" podejścia do walki... Ale się zobaczy.

Ale i tak się nieźle napaliłem i nie odpuszczę "trójce". Będę ją miał!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mi zdarzyło sie to samo. Przy pierwszym przybyciu do Necropolis wszystkie ghoule były martwe. Byłem tam po zrobieniu wszystkich questów w Hubie. Poszło mi dość szybko, bo obeszło się bez wysyłania karawany z wodą do krypty. Wątpię, by minęło 110 dni, ale głowy nie dam.

Przed zadaniem pytania wyjaśnię nieco, dlaczego niektórzy mają przed wczesny zgon Ghuli. Otóż w F1 jest pewien dziwny bug z karawanami. Niby to cały miesiąc zajmuje nam podróż w obie strony, ale tak naprawdę zegara na odnalezienie waterchip w ogóle nie rusza. Sam to niedawno sprawdzałem i byłem naprawdę zdziwiony. Miałem 182 dni gdy wyruszałem w marcu, a jak wróciłem...miałem 181 dni w kwietni. Ale co czego zmierzam? Otóż gdy latamy karawaną to czas go zgonu ghuli po prostu się szybciej zbliża. Sam miałem też ten przypadek z nadejściem przed wczesnym mutantów, chociaż w ogóle jeszcze tam nie byłem...lecz no właśnie jeździłem tymi karawanami, bo chciałem trochę zarobić ;p. Dobrze, że miałem starszego save`a, bo bym nie poradził sobie z tą armią mutantów.

A teraz pytanie...czy oprócz niejakiego Vance w Hubie to czy gdzieś jeszcze mogę zdobyć (lub w najgorszym wypadku ukraść) Rad-X? Bo niestety...odpaliłem Fallouta kiedy był u mnie przyjaciel, poszliśmy do tego właśnie gościa...no i friend zaproponował, żeby go zabić, bo zawsze miał fajny stuff oraz w ogóle taki nie miły zawsze. Teraz została po nim tylko plama...a stuff, nie było : <. Jeżeli nigdzie nie zdobędę Rad-X to mogę się pożegnać z Power Armorem oraz pomocą Bractwa na napad Military Base : (.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie...czy oprócz niejakiego Vance w Hubie to czy gdzieś jeszcze mogę zdobyć (lub w najgorszym wypadku ukraść) Rad-X?
Podczas mojej gry, Xrady kupiłem w Hub w General Store u tego karła (dwie sztuki) oraz (przed wyruszeniem do Blasku) w Gun Shop (też w Hub) u sprzedawczyni pojawiły się cztery (losowo?).

A tego Vance'a po prostu nie lubię, zawsze po wykupieniu dobrego stuffu, żeby później nie wyparował, go mordowałem i zbierałem kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podejrzewam, chodzi Ci o Gizmo i Killiana z Junktown (po naszemu Złomowo :lol:). Wystarczy, że będziesz miał "w łapie" mikrofon i/lub magnetofon podczas rozmowy z tym pierwszym osobnikiem - jeśli wybierzesz odpowiednie opcje dialogowe, grubas zleci Ci zabicie MacGyvera ;), wtedy będziesz mógł iść go podkablować :). Podobno też można umieścić pluskwę w biurku Gizmo, ale tego sposobu nigdy nie próbowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, jak kolega ze str. 2. Podczas próby instalacji Fallouta otrzymuje komunikat że mam za mało miejsca na dysku (blablabla). Słyszałem że jest to spowodowane instalacją Fallouta 2, ktorego rzeczywiście miałem na dysku. Odinstalowałem go, jednak problem nie zniknoł. Słyszałem ze należy usunąć wpis o Falloucie z rejestru Windowsa. Jak to zrobić?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, jak kolega ze str. 2. Podczas próby instalacji Fallouta otrzymuje komunikat że mam za mało miejsca na dysku (blablabla). Słyszałem że jest to spowodowane instalacją Fallouta 2, ktorego rzeczywiście miałem na dysku. Odinstalowałem go, jednak problem nie zniknoł. Słyszałem ze należy usunąć wpis o Falloucie z rejestru Windowsa. Jak to zrobić?

Pozdrawiam

Start -> Uruchom -> wpisujesz ,,regedit'' (bez cudzyslowia). Znajdujesz wpis, usuwasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze pierwszy fallout wywołuje problemy na XP ale mój jest dziwny. Gra dobrze sie zainstalowała i dobrze uruchamia ale gdy zaczyna sie własciwa rozgrywka ekran jest czarny i zaczyna sie powoli rozmazywac gdy ruszam myszką(cos jakbym myszką odgarniał czerń o_O) W menusach wszystko ok. Mam penium IV 1.6 i geforce 4 mx. Gra uruchomiona ze zgodnością z Windows 98. Pomocy, grac sie nie da.

Fallout 2 działa dobrze.

Zanim stworzysz nowy temat, sprawdź czy już taki nie istnieje.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gg po prostu wyłączaj gg tylko to też może być problem z rozdzielczością albo kartą graficzną zmień grafikę na np 800 na 600 X 32czy jakoś tak to ci pomorze możliwe że też będziesz musiał bardziej pomniejszyć rozdzielczość jak to nie pomorze to odinstaluj i zainstaluj na nowo coś z tego musi pomóc jak nie to możliwy będzie reinstalacja komputera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem i również nie mogłem go rozwiązać. Postanowiłem więc się z bydlakiem...pogodzić. Kiedy ekran robi się czarny wchodź po prostu do okna postaci, pip-boya czy nawet do menu. Jest z tym trochę zabawy ale gra taka jak Fallout jest tego warta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wgrywać tamy do pip boya? .Nie mam pojęcia jak to zrobic prosze o pomoc

Wejdz w ekwipunek, i daj sobie do "reki" dysk. Uzyj, i po sprawie z tego co pamietam. Jak tak Ci sie nie uda, to w ekwipunku prawym klawiszem na dysk, i jakbys uzywal na siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wykopaliska ale mam problem i nie chciałem pisać w inny temacie

mam problem z F1 gra instaluje się ok uruchamia też ale kiedy wychodzę z krypty wybijam szczury i chce się dostać do 1 miasta gra robi mi ładnego zonka bo ot po przejściu nie całego 1 kwadratu na mapie kończy się woda w krypcie.

Mam Fallouta 1 z Extra Klasyki ale tej starej nie Saga Fallouta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z uruchomieniem gry Fallout pod systemem Windows Vista Ultimate 64bit (EN). Otóż po wyświetleniu pierwszego obrazu z napisem "Please Stand By" gra wyłącza się. Problem jest na tyle dziwny, że na komputerze stacjonarnym z zainstalowanym tym samym systemem nie ma żadnych problemów. Sprzęt na którym próbuję to uruchomić to notebook Asus M50VM-AS008C. Próbowałem już wielu trybów zgodności, uruchomienia w 640x480, bez theme, jako administrator i nic...

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Na początek spróbuj dopisywać się do istniejących już tematów. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Mam taki problem-pytanie. Otóż wpadłem do Nekropolis, zszedłem do pierwszego kanału, wybiłem tam niemilców, po czy przez nieuwagę/głupotę przegapiłem przejście do dalszych tuneli. Myśląc, że to koniec poleciałem z powrotem do Hubu, przejechałem się z karawanami, po czym znów wróciłem do Nekropolis bo nie dawało mi to miasto spokoju. Tym razem zauważyłem to zakichane przejście, jednak dalej trafiłem na same trupy. Wyszedłem nawet po jednej drabince na wierzch i trafiłem tam na te wieelkie mutanty, a między nimi trupy ghuli o imionach Set i Garreth. Zaciekawiło mnie to, więc zajrzałem do solucji, a tam zobaczyłem, że są questy od tego całego Seta... Hum pytam się czy ma to wpływ na dalszą rozgrywkę, i czy te braki w expie mogą się na dalszym etapie gry zemścić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...