Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mj

Fallout 1

Polecane posty

Mam przedziwny problem.

Zainstalowałem gre, pogralem troszkę, wszystko OK. Następnego dnia próbuję zagrać i... nie mam wymaganych 20 mega na dysku do prawidłowego działania (tak naprawdę mam 20 giga wolnego z okładem, ale to jak widać szczegół). Zrestartowałem kompa, przeinstalowałem grę, nadal to samo.

Zna ktoś rozwiązanie, spotkaliście się z czymś takim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem plików w folderze z grą, żeby tam zmienić roździelczość, ale nic takiego tam nie było.

w Fallout-ach 1 i 2 chyba nie bylo mozliwosci zmiany rozdzielczosci

Następnego dnia próbuję zagrać i... nie mam wymaganych 20 mega na dysku do prawidłowego działania (tak naprawdę mam 20 giga wolnego z okładem

mialem to samo czasami (extra gra saga fallout) i pomagalo wlozenie plytki do napedu.Gierka ruszala bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi polecić jakiś fajny poradnik lub coś innego by pomogło mi przebyć początek zawsze gdzieś napotykam jakiegoś skorpiona lub full szczurków przy których gine.

PS:Mam pytanie czy te 60 dni to trzeba się spieszyć czy też to dużo czasu.(Wiecie czy muszę od początku gry szukac tego czy nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:Mam pytanie czy te 60 dni to trzeba się spieszyć czy też to dużo czasu.(Wiecie czy muszę od początku gry szukac tego czy nie

A nie czasem 180 dni(na znalezienie water-chipa)??

Moim zdaniem jest to naprawdę dużo i wystarczająco** - ja osobiście ukończyłem grę "trochę" przed czasem. Pozatym jest możliwośc przedłużenia tego "limitu", ale nie chce o tym mówić żeby ci gry nie popsuć ;)

**: Jeżeli nie będziesz chodzić bez sensu po pustkowiach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi polecić jakiś fajny poradnik lub coś innego by pomogło mi przebyć początek zawsze gdzieś napotykam jakiegoś skorpiona lub full szczurków przy których gine.

PS:Mam pytanie czy te 60 dni to trzeba się spieszyć czy też to dużo czasu.(Wiecie czy muszę od początku gry szukac tego czy nie

No więcskorpiony i szczury napotyka się losowo, a szukać chipa od początku nie musisz, możesz sobie pozwolić na jakieś questy...

Dla informacji - warto grzebać przy krypcie 15-można znależć Alien Blastera z eleganckim zdjęciem Elvisa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dla informacji - warto grzebać przy krypcie 15-można znależć Alien Blastera z eleganckim zdjęciem Elvisa :D

Niezupełnie :). To jest specjalne spotkanie losowe - można się natknąć na nie w dowolnym miejscu (z wyjątkiem miast, oczywiście :)) na mapie, można też nie natknąć się wcale (wszystko zależy od szczęścia, umiejętności outdoorsman i perków wspomagających znajdowanie specjalnych spotkań losowych). Ale zgadza się, AB ma niezły power (jak turboplazma) a dodatkowo wymaga mniejszej ilości PA na strzał (takiej, jak pistolet plazmowy lub laserowy) - jedyna jego słabość (w sumie mało istotna) to mniejszy zasięg - bodajże 30 (TP - 40 lub 45, nie pamiętam dokładnie :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie limitu czasowego: kumpel mi mówił, że po odnalezienu Water Chipa, mamy 400 dni na zniszczenie bazy mutantów. Czy to prawda?

Ma się 500 albo 400, w zależnośći od tego, czy prosiłeś o pomoc handlarzy wodą w mieśćie kupców. W każdym razie czasu jest sporo na rozwalenie mutantów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie limitu czasowego: kumpel mi mówił, że po odnalezienu Water Chipa, mamy 400 dni na zniszczenie bazy mutantów. Czy to prawda?

Ma się 500 albo 400, w zależnośći od tego, czy prosiłeś o pomoc handlarzy wodą w mieśćie kupców. W każdym razie czasu jest sporo na rozwalenie mutantów.

Ponadto w którejś upatchowanej wersji limitu nie ma, jedynym ograniczeniem czasowym jest 150 dni na dostarczenie water chipu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara gra, ale ja przechodzę ją po raz pierwszy dopiero za namową kumpla i po przeczytaniu tematu numeru o Falloucie3.

No i mam problem. Nie umiem znaleźć tego całego hydroprocesora. Zajrzałem do solucji. Okazało się że obiekt moich poszukiwań jest w mieście ghulli. Byłem już tam kiedyś, i nic tam nie znalazłem dlatego się zdziwiłem (żeby nie było ghulli nie zaatakowałem chyba ze one atakowały mnie czego starałem się unikać), ale postanowiłem tam wrócić i zbadać sprawę jeszcze raz. Wchodzę do miasta a tam wszystkie ghulle martwe. Mam w kanałach znaleźć ich przywódcę ale tam też wszyscy jeszcze bardziej sztywni niż zwykle. Same trupy i to takie definitywne a nie biegające jak podczas poprzednich wizyt. No i co teraz? Gdzie jest niby ten przywódca? Lub jak zdobyć procesor bez udziału ghulli? Na dodatek ghull który miał mi według solucji pokazać kryptę 12 w której jest procesor też jest martwy. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. Nie umiem znaleźć tego całego hydroprocesora. Zajrzałem do solucji. Okazało się że obiekt moich poszukiwań jest w mieście ghulli. Byłem już tam kiedyś, i nic tam nie znalazłem dlatego się zdziwiłem (żeby nie było ghulli nie zaatakowałem chyba ze one atakowały mnie czego starałem się unikać), ale postanowiłem tam wrócić i zbadać sprawę jeszcze raz. Wchodzę do miasta a tam wszystkie ghulle martwe. Mam w kanałach znaleźć ich przywódcę ale tam też wszyscy jeszcze bardziej sztywni niż zwykle. Same trupy i to takie definitywne a nie biegające jak podczas poprzednich wizyt. No i co teraz? Gdzie jest niby ten przywódca? Lub jak zdobyć procesor bez udziału ghulli? Na dodatek ghull który miał mi według solucji pokazać kryptę 12 w której jest procesor też jest martwy. :/

Nie ma innego sposobu od zabrania hydroprocesora z Necropolis. Ghule umierają po tym, jak zabierzesz hydroprocesor, więc jeśli nie zabrałeś to nie wiem czemu są zabite:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją następujące możliwe przyczyny tego, że ghule nie żyją:

If you remove the Water Chip without fixing the pump, the ghouls in Necropolis will die of dehydration in seven days. If you enter the area 110 days after the start of the game (corresponding to 25 Mar 2162), or 30 days after killing all the super mutants at the watershed, and if the Master is still alive, the ghouls will be dead anyway (including the ones in the sewers, but not the ones in the vault) and there'll be three super mutant invaders on each of the three maps above ground. There's not so much to do about it except killing them. In the building with the ghoul gangers there'll be a refugee who can tell you what happened.

Jeżeli Mordimer Madderdin nie zabrał hydroprocesora, to prawdopodobnie to albo druga wizyta nastąpiła po upływie 110 dni od rozpoczęcia gry albo po 30 dniach od zabicia supermutanów (zadanie zlecane przez Seta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Mordimer Madderdin nie zabrał hydroprocesora, to prawdopodobnie to albo druga wizyta nastąpiła po upływie 110 dni od rozpoczęcia gry albo po 30 dniach od zabicia supermutanów (zadanie zlecane przez Seta).

Tyle ze ja nie brałem zadania od żadnego Seta (chyba nawet go jeszcze nie znam), a nawet jeśli wziąłem to przypadkowo i jeszcze go nie wykonałem. 110 dni też nie upłynęło. Bo zostało mi jeszcze ponad 70 dni. Wziąwszy pod uwagę to iż na początku miałem chyba 150 dni (albo 130 nie pamiętam dokonanie) to na razie upłynęło max 80 dni a nie 110.

No ale skoro one już nie żyją to co zrobić? Wybić wszystkie mutanty? A gdzie wtedy znajdę procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ghule nie żyją, to hydroprocesor raczej im się nie przyda - zrób jak radzi Joneleth (tylko nie zdziw się, jeśli okaże się, że ci pilnujący krypty mają się dobrze i rwą się do walki :)). Trochę to dziwne, że mimo, że nie zrobiłeś żadnej z rzeczy, które są podane w zacytowanym przeze mnie fragmencie, Necropolis zostało "spacyfikowane" - pewnie to jakiś bug (przepadły Ci przez to co najmniej dwa questy - naprawa pompy i wybicie mutantów, ale w sumie nie masz czego żałować poza paroma punktami doświadczenia). Jak chcesz, to możesz wybić mutantów (nic to nie zmieni, ale zarobisz przynajmniej trochę XPków).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że mimo, że nie zrobiłeś żadnej z rzeczy, które są podane w zacytowanym przeze mnie fragmencie, Necropolis zostało "spacyfikowane" - pewnie to jakiś bug.

To nie jest bug, ma to miejsce po określonym czasie od rozpoczęcia gry, po prostu nie trzeba marudzić z wybraniem się do Necropolis . :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przeczytałem tylko ostatniego posta :oops: . Nie bijcie mnie.

Po prostu mi zdarzyło sie to samo. Przy pierwszym przybyciu do Necropolis wszystkie ghoule były martwe. Byłem tam po zrobieniu wszystkich questów w Hubie. Poszło mi dość szybko, bo obeszło się bez wysyłania karawany z wodą do krypty. Wątpię, by minęło 110 dni, ale głowy nie dam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...