Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Assassin's Creed: Revelations

Polecane posty

@up - patrząc na przygody Altaira w Revelations wątek Ezia to jakieś 70 % jego żywota :P Być może powróci gdzieś epizodycznie w 'trójce'.

A sama gra jest jedną z najnudniejszych z serii. Jedynym fajnym patentem jest hak. To wszystko co zapamiętam z Revelations...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco

Po skończeniu gry nie można ponownie rozgrywać wspomnień? No to nieciekawie ;(

Zaś ta część nie podoba mi się z powodu lekkiego okrojenia jej. M.in. brak koni. Te piesze wycieczki po Istambule troszku są monotonne jak się je robi po X raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze nie skończyłem.

Ale...

Nowości jest tutaj kilka, w tym żałosny tower defense. Albo hak (możliwość zjeżdżania po linie lub łapania krawędzi dachów, do których normalnie nie dałoby rady doskoczyć). Albo to całe bomby/granaty, których w sumie nawet nie chce mi się używać.

Wydaje mi się, że tym co najnowszego to... fabuła. Początek nie sprawia że szczena opada lecz nie jest jakoś tam źle.

A co do tych 120 złotych, to chyba da radę za 100 kupić.

Ja bym tam w sumie radził Ci poczekać. Grac pewnie ci się nie pali a w końcu gra stanieje nawet do połowy napisanej przez Ciebie kwoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wymaniakowany

Komu przeszkadza, temu przeszkadza. Kwestia gustu.

@Uszakov

Wybitnych nowości nie ma. Ale jakieś są, m.in: walka z niektórymi oponentami to już wyższa jazda (blokowanie kontr i zabójczej sekwencji), używają petard. Kilka nowych animacyjek, Tower Defense, brak jazdy końmi. Ogólnie, nie pali się, by grać. Aczkolwiek gdy zdobyłem pancerz Ishaka Paszy, miałem banana na twarzy, bo pancerz ma b. fajną maskę, tak jak Janczarowie. I to, co widziałem podczas poszukiwania kluczy. Aż dziw, że coś takiego mogłoby być. Mowa tu o np. Wieży Panny lub Wieży Galata. SF pełną gębą, ale na granicy rzeczywistości.

Zaś mi nie podoba się zmiana menu multi. W poprzedniej odsłonie wydawało się czytelniejsze.

EDIT:

Po szybce wnioski, co mi w tej odsłonie nie przypadło do gustu:

Muzyka w menu. Ta w Brotherhoodzie to po prostu. Mógłbym jej słuchać długo.

Zmiany menu w multi. Kolejny minus. Zaś o braku customizacji Ottoman Jester'a nie wspomnę ...

Niemożność grania po skończeniu gry (nie jestem do tego pewny, lecz jeśli tak jest ...)

Multi nie wydaje się tak pociągające jak w Brotherhood (menu m.in)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak jest z kupowaniem tej gry i ściąganiem?

Tzn. chciałbym kupić grę w edycji elektronicznej (tj. że po kupieniu sobie ściągam, a nie wysyłają mi pocztą). Problem w tym, że Steam to jest 50 euro (trochę dużo?), a na ubisoft.com chodzi po 130 a pod spodem pisze "PC DOWNLOAD". Tylko właśnie, nie chcę się później zdziwić, że muszę im podawać adres do wysyłki - ktoś kupował grę prosto z Ubisoftu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś skończył? Ile czasu zajęło przejście? Ile nowości w stosunku do poprzedniej części? Jak stoimy z fabułą? Warto wydać na to 120zł?

Przejście gry zajęło mi ok 10 godzin w tym zaliczyłem kilka misji pobocznych. Największą nowością jest chyba hak i obrona kryjówek coś w stylu plants vs zombies ;] Fabuła podobnie jak w przednich częściach trzyma poziom. Jako fan serii oczywiście uważam że warto zagrać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po ukończeniu, i choć przez większość gry, rozgrywka za bardzo nie przypadła mi do gustu, to zakończenie było świetne.

I tak, po zakończeniu można grać dalej.

Przecież podczas napisów

Animus rekonstruuje zniszczoną wyspę, naprawiając przy okazji ostatnie dwa "wrota" podróży Desmonda

, więc to raczej jest logiczne...

Chyba, że było się niecierpliwym i ominęło napisy.

Nie ma po prostu misji głównej, można do woli zwiedzać, wykonywać misje poboczne, szkolić asasynów, zbierać fragmenty danych i starać się o 100% synchronizacji we wszystkich misjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, tak jak w poprzednich częściach trzeba troche pcozekać i w końcu znowu ,,zaloguje" gracza do Animusa i będzie można dalej grać. Polecam wyjść na jakąś herbatkę, ew. zacząć czytać książkę ;)

Ja za to muszę skrytykować IDIOTYCZNE ,,elitarne" zbroje - chodzi mi o zbroję mistrza assasynów (dostajemy ją za wykonanie iluśtam misji związanych z agentami Templariuszy) i zbroję Ishaka Paszy (czy jak on się tam nazywał), która jest tak kijowo kolorowa i kiczowata, że aż wstyd się w tym pokazywać wrogom :/ Choć np. zbroja Romulusa z AC:B też moim zdaniem dużo lepsza pod tym względem nie była. Generalnie dalej zastanawiam się, jak starszy facet w jednak ciężkiej (te wszystkie bronie i metalowe elementy) sukience może tak gładko skakać z jednego dachu na drugi, przecież on się powinien zdążyć sto razy wywalić. Dlatego mam prośbe do Ubisoftu, żeby po zdobyciu tych elitarnych pancerzy móc zmienić skin na normalny, przy zachowaniu bonusów tych zbroi. Fajnie byłoby nawet móc włączyć skin Ezia z jego pobytu w Kapadocji (będzie w DLC?). IMHO i tak najlepiej dla mnie wygląda oryginalny strój w wersji ,,Biel Masyafu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cóż, mi podoba się zbroja Ishaka Paszy. A dokładniej ta maska (szkoda ino, że jej nie ma na przerywnikach i cut-scenkach wszystkich). Zaś co do bieli Masjafu. Faktem jest, że i ja również wybrałem ten skin (w dwójce woziłem się we Florenckim Karmazynie, ale czerwień w Brotherhood i Revelations to jakaś żenada, zero komponowania się z resztą stroju). Ale ta biel jest taka ... nijaka. Najlepsza biel, jaka kiedykolwiek pokazała mię się na oczy, była ta z Brotherhood i w Revelations, fragmenty z Altairem. Po prostu magnifico.

Zaś w sklepach słychać włoskie odzywki w stylu "Addio" itp. Żenada. Co to, całe miasto wie, że Ezio jest Włochem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te wszystkie makaronizmy poważnie zaczęły irytować w Brotherhoodzie, w AC:R przynajmniej zmiana miejsca wymusiła ich stonowanie, więc już nie jest tak źle.

Zaskoczyło mnie za to przedstawienie (bądź co bądź chrześcijańskich) Bizantyjczyków jako tych złych i muzułmańskich Turków, jako tych dobrych, spodziewałem się prawdę mówiąc sytuacji odwrotnej ;)

Tak BTW, chciało się komuś zbierać te wszystkie fragmenty danych Animusa? Ja znalazłem 99, ale nie wiem, nie mogę na mapię znaleźć, gdzie jest ten ostatni :/ Może jest on ukryty we wnętrzu któregoś budynku? Co dostajemy za ich zebranie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi ;)

Myślałem, że Turcy będa ukazani jako ciemiężący chrześcijan okrutnicy, a tymczasem oni są właśnie tymi ,,dobrymi", zaś ludzie próbujący ich obalić (i przywrócić władzę Paleologom - ostatniej bizantyńskiej dynastii) okazują się stronnikami Templariuszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

templariusze też z tego co pamiętam (przynajmniej w teorii) byli dosyć chrześcijańscy. za to sam altair (jeśli coś wyznawał), to islam, jako rdzenny mieszkaniec tamtych terenów.

ogóle to cała seria się kieruje raczej przeciwko chrześcijanom - nigdy nie zapomnę

bicia się z papieżem na pięści

w 2 części ac - jeden z najbardziej epickich momentów w historii gier komputerowych!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Asasyni, jak i Templariusze działają w tym uniwersum raczej ponad religią, właściwie to z nich ateiści, czy raczej agnostycy. Oba zakony mają też o wiele dłuższą historię, niż oficjalnie mówi historia. AC II nie był w moim odczuciu zbyt antychrześcijański, bądź co bądź skopaliśmy tyłek Aleksandrowi VI, czyli jednej z najczarniejszych postaci historii Kościoła, tutaj szefem Templariuszy, a z Kościołem jako-takim nie walczyliśmy. Już chyba jedynka była dla mnie bardziej kontrowersyjna, bo zorganizowany zakon Asasynów jednoznacznie kojarzył mi się z muzułmanami zabijającymi krzyżowców, choć trzeba uczciwie przyznać, że wrogowie byli i wśród tej drugiej strony (Damaszek), choć i tak najbardziej liczył się konflikt Templariusze-Asasyni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roxi1997dami

Przyjaciele forumowicze, już wiele razy mi pomogliście ale teraz to będzie inna sprawa. Mianowicie wygląda to tak że mój kolega uważa iż "Assasyny" Brotherhood i Revelation's są dodatkami do części drugiej. Według mnie są to oddzielne części i proszę o wasze opinie. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja sam traktowałem je bardziej jako dodatki. :) Niby to całkiem nowe gry, ale bardziej przypominają mi taki rozbudowany dodatek do historii Ezia. Oczywiście nie mogę zarzucić tym częścią nic, co by wykluczało je jako osobną grę. Revelation's bardzo mi się podobał, a szczególnie zakończenie. Nie wiem jak inni, ale ja chętnie pokierowałbym jeszcze w "trójce" Eziem, ale nie caly czas, tylko tak przez chwilę,

jak Altairem w Revelation's.

To chyba najbardziej podobało mi się w tej części - czułem się jakbym grał wtedy w taką mini kontynuację ACI. Ogólnie najnowsza część była bardzo przyjemna, chociaż przechodziłem ją w wielkim pośpiechu (no co, chciałem poznać zakończenie ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkami są one po części. Rozwijają historię Ezia. Zaś poza tym, Brotherhood zmienił nieco założenie gry, polegające na tym, dla przykładu:

chcesz mieć łatwiej -> rozwal wieże Templariuszy, odnów miasto. Wprowadził też małe usprawnienie do walki, w postaci zabójczej sekwencji.

Kończąc: Twój szanowny Kolega nie ma 100% racji, ale też nie myli się w 100% ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skłaniam sie do kupna AC:R i mam kilka pytań. Jak jest z multi czy poprawiło sie w stosunku do BH? Bo swoją drogą było tragiczne. Nie chodzi mi o samą rozgrywke, bo zawsze sprawia mi radość podcięcie komuś gardła :jezyk1: , ale o te błędy typu zatrzymanie sie gry czy przeskakujące postacie, albo nie pojawiający się kursor. O i czy w singlu też jest wykonywanie misji z pełną synchronizacją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań dotyczących gry,a mianowicie:

1.Czy w grze są misje ukazujące wydarzenia z wcześniejszych części,takie jak np. misje Cristiny z Brotherhooda?

2.Czy są tutaj misje typu tych z maszynami bojowymi Leonarda z Brotherhooda?

3.Czy miasto jest większe niż w Brotherhoodzie i czy jest tutaj więcej misji i zadań pobocznych niż w poprzedniku?

4.Ile postaci jest w multi na początku i ile można ich mieć wliczając DLC i Uplay?

5.Czy dalej występują tutaj wtrącenia w języku włoskim?

6.Czy jeżeli Brotherhooda przeszedłem na 100% i w multi wbiłem maks. lvl, to Revelations szybko mi się znudzi?

W najbliższym czasie być może zadam kolejną serię pytań,na razie tylko takie przyszły mi do głowy. Za odpowiedzi z góry dzięki.

EDIT: Jeszcze jedno sobie przypomniałem,czy w multi da się grać na split screenie przy jednym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie nowego assassyna można streścić w 3 literach: ocb?!?!!?

To jedno z najlepszych zakończeń jakie widziałem. Historia Altaira jest po prostu GENIALNA a jak (Uwaga mega spoiler

Zobaczyłem w tej bibliotece Altaira i usłyszałem "żadnych książek, tylko Ty mój bracie"

to mi się łezka w oku zakręciła. Ezio może nie zakończył tak epicko ale też swoje zrobił i

na odpoczynek zasłużył

Koniec poprzedniej cywilizacji też bardzo ładnie przedstawiony.

Assassin Cred to jedna z tych gier które nawet jakby mi została podana jako puzzle to wszystko bym ułożył żeby poznać co było dalej.

Niestety trzeba mieć 3 cyfrowe IQ żeby połączyć historie ze wszystkich części w 1 i zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

Nothing is true, everything is permitted.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...