Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Mordobicia^^

Polecane posty

większość nowych bijatyk po za nimi to niestety totalny shit... choby "Mythical blades"

Mythic Blades, budżetówka, która poszła raczej w stronę grafiki niż systemu. Twórcy nie mieli pojęcia jak się za to zabrać (zapamietaj - w dzisiejszych czasach dobre bijatyki robia tylko Japonce... nie Meksykanie ;)), sprobowali swoich sił w skopiowaniu tego co znane i lubiane... w ten sposób połączyli ze sobą otoczke Soul Calibura z częscią systemy bijatyk 2D (speciale [z czego czesc nie do zablokowania - sic!], fireballe etc.). Sama gra nie jest taka nowa, gierka jest z początków 2005 roku... a od tego czasu zdążyło wyjść "parę" niezłych bijatyk, ze tylko wspomnę o najpopularniejszych, czyli DoA4, SC3, GGAC, KoF MI2, VF5 i TK5+DR. No, ale może ci chodzi o bijatyki na PC, a z nimi też nie najgorzej - Melty Blood, BigBang Beat, Akatsuki BK, Hinokakera, Fate/Stay Night... to wszystko to doujiny, ale za to jakie! :)

Ogólnie jeżeli chodzi o bijatyki to naprawdę nie widzę sensu, wyczekiwać na zasyp nowych tytułów. By pokazać jakikolwiek poziom w jednej bitce z jako takim ciekawym systemem trzeba ja masterować średnio około roku... i nie zawsze "stara" oznacza zła, np. w takiego 8-letniego SF3rd Strike grają na turniejach do dziś. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, można się wyżyć na bijatykach. Baaaaardzo odprężające. :)

Ja na kompie miałem parę (jakieś starocie, wygrzebane spod sterty płyt w moim pokoju) różnych wynalazków w stylu MK 2, Little Fighter 2 (takie ludziki, do pobrania w Internecie, naprawdę fajne!) czy innych Dragon Ball, ale chyba najlepszy był Virtua Fighter 2. Był w takim czaspopiśmie (nie w CDA) razem z wypasioną grą Joanna d'Arc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga moderacjo zwracam się z grzeczną prośbą o przeniesienie tego działu do topicku konsole. Mordobicia to konsolowy gatunek, który wyeoluwoał na konsolach i tak są najważniejsze serie. Zresztą kiedy PC dostał ostatnie dobre mordobicie nie będące fanowską grą? No właśnie. Liczę że prośba zostanie rozpatrzona

Wasz Oddany

Pita Haja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pita Haja - no OK, sytuacja z bijatykami ogólnie ma się zgoła inaczej niż z "Guilty Gear". Tak, gatunek ten skończył się na PC jakąś dobrą dekadę temu. Ale czy to oznacza, że należy go dyskwalifikować całkowicie? Nie. Nadal jest multum edycji mugenowych, nadal są bijatyki freeware (jak np. "Little Fighter 2"), nadal też są gracze, którzy lubią pocinać na kompie w klasyki ("Mortal Kombat", "Virtua Fighter 2" itd.). Dodatkowo przy tym nie mają konsoli (wypisz, wymaluj: ja ^_^). Możliwości do dyskusji jest sporo, tyle że forumowiczom (w tym mnie ;)) nie bardzo chce się ich wykorzystywać. Tak więc IMO lepiej by było ten temat zostawić tutaj w spokoju, a w Grach konsolowych założyć topic ogólnie dla wszystkich bijatyk (albo poszczególnych serii). Wówczas i wilk syty, i owca cała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem masę shitów bo własciwie większość bijatyk to crapy

(też żałuję, ale niestety to prawda)

Dobre bijatyki można właściwie na palcach wymienic:

Serie: Tekken, Soul Calibur, Virtua Fighter, Dead or Alive, Bloody Roar, ewntualnie Mk

Z 2d: guilty gear, street fighter, king of fighters,

i to właściwie tyle naprawdę dobrych bijatyk

(ew. Budokai i Godzille na ps2 można jeszcze wrzucic (ale to gry głównie dla fanów;] choć nie tylko))

Nie wspominam że właśnie obraziłeś wszystkich fanów Samurai Showdown, Smash Brossów i fanów dobrych mordobitek z świata marvela (X-men: CotA, Marvel Super Heroes) to ogólnie się z tobą zgadzam :)

Drugą alternatywą jest emulacja... teraz można pograć w praktycznie wszystko z poprzednich generacji konsol... troszke gorzej jest z emulacją automatów

Ogólnie jeżeli ktoś jest zainteresowany tematyką bijatyk to zapraszam na Honmaru - Fighting Online Center

Wiesz że namawianie do grania w romy, gry objęte prawem autorskim, których się nie posiada = piractwo? Ale ciii. Nikt nic nie powie, nie wspominaj tego więcej :)

Na Honmaru byłem jakiś spory czas temu i nie znalazłem tam nic ciekawego dla siebie. Mam inne serwisy.

Ogólnie jeżeli chodzi o bijatyki to naprawdę nie widzę sensu, wyczekiwać na zasyp nowych tytułów. By pokazać jakikolwiek poziom w jednej bitce z jako takim ciekawym systemem trzeba ja masterować średnio około roku... i nie zawsze "stara" oznacza zła, np. w takiego 8-letniego SF3rd Strike grają na turniejach do dziś. :)

Dolicz do tych osób mnie. Myślałem, że nic nie pobije Street Fighter 3 Alpha. Myliłem się SF 3 jest boski. Wszyscy, którzy grali dłużej niż tydzień w tą grę wiedzą o czym mówię. Nie ma sensu przedłużać posta na siłę :)

Gra na którą teraz czekam to Soul Calibur IV. Nie ma bata. Jedyna gra której zrobię preorder w tym roku. Wakacje będą zdecydowanie wesołe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w trylogię Mortal Kombat i musze przyznać, ze jestem zachwycony ;) Z początku nie wiedziałem co ludzie w tym widzą, ale po kilku walkach zmieniłem zdanie. MK trzyma nadal klimat do tego dochodzi wspaniały komentator, kombosy i postacie. Grafika pomimo kilkunastu lat nie odstrasza. Jeszcze więcej emocji niż walka z komputerem wzbudza walka na dwie osoby. Super gra się z padem! Ale radocha jest gdy odkryje się jakiś fajny kombos. Każda z części jest lepsza od poprzedniej, a rzadko to się zdarza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w trylogię Mortal Kombat i musze przyznać, ze jestem zachwycony ;) Z początku nie wiedziałem co ludzie w tym widzą, ale po kilku walkach zmieniłem zdanie. MK trzyma nadal klimat do tego dochodzi wspaniały komentator, kombosy i postacie. Grafika pomimo kilkunastu lat nie odstrasza. Jeszcze więcej emocji niż walka z komputerem wzbudza walka na dwie osoby. Super gra się z padem! Ale radocha jest gdy odkryje się jakiś fajny kombos. Każda z części jest lepsza od poprzedniej, a rzadko to się zdarza...

Noo MK budzi wspomnienia.. Nawet MK4 swego czasu była sporym wydarzeniem. Szkoda jednak, że PC jest kiepsko traktowany jeżeli chodzi o "mordobicia" - najlepszym chyba rozwiązaniem są póki co emulatory - w tekkena 3 można pograć nawet na leciwym już sprzęcie. Tekken 4 i od niedawna 5 jednakże wymaga przynajmniej jakiegoś e8400, żeby można było grać komfortowo. No bo cóż... skoro na PC nie wychodzi w tej dziedzinie NIC, to trzeba jakoś sobie radzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą Dragon Ball mugen 2. Włączam Mugena 2 i wyskakuje mi czarny ekran z komunikatem:

Error: Can't change video mode 320 x 240. Switch to 640 x 480 ts? (y/n)

nic się nie dzieje kiedy naciskam y i nic sie nie dzieje kiedy n. Jest na to jakaś rada? Mugen naruto działa bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą Dragon Ball mugen 2. Włączam Mugena 2 i wyskakuje mi czarny ekran z komunikatem:

Error: Can't change video mode 320 x 240. Switch to 640 x 480 ts? (y/n)

nic się nie dzieje kiedy naciskam y i nic sie nie dzieje kiedy n. Jest na to jakaś rada? Mugen naruto działa bez problemu.

Spróbuj może pogrzebać w pliku mugen.cfg. Znajduje się on w folderze "data". Otwórz go za pomocą notatnika. Potem pojedź na dół, aż znajdziesz napisy "Width" i "Height". No i w tym pierwszym zmieniasz liczbę na 640, a w tym drugim na 480. Zapisz zmiany. Nie wiem, jak to jest w tym Mugenie, bo aktualnie sam go nie mam, ale to chyba powinno działać. Sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gre uruchomiłem ale pojawił się kolejny problem - są złe kolory.

No to niestety, ale przy tym problemie już odpadam. Musiałbyś się spytać kogoś innego albo pogodzić się z tym i grać tak, jak kolory przykazały.

Wciąż gdzieś czytałem o Little Fighter 3, ale nigdzie nie znalazłem żadnych konkretów. Czy ktoś może mi coś o tym powiedzieć? Planują zrobić trzecią część? Czy może już wyszła? Jakiś link byłby pomocny.

http://www.littlefighter.biz/forum/viewthr...mp;thread_id=27

Wystarczyło jedno hasło w Google. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wszystko fajnie, ale się okazało, że to zwykła, zmodyfikowana przez fanów część druga. Sporo nowych postaci mocno odmieniony tryb story... I bardzo przekoksane ataki. Mimo to nowe ciosy i animacje są naprawdę mniamuśne, a ilość wrogów sprawia, że nawet najsilniejszymi herosami gra się dość ciężko. Poza tym i wrogowie zostali dopakowani dość mocno. Polecam wszystkim, którzy znudzili się starym LF2, ale raczej do multi ta modyfikacja się nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale osobiście czekam na nowego Street Fightera, który - ku mojemu wielkiemu zdziwieniu - ma i na PCty się ukazać. Prawdopodobne jest jednak to, iż... gra nie przeżyje starcia z moją osobą ;) - obawiam się, że ten dawny młodzieńczy duch "fajtera" gdzieś wyparował. Lubiłem bijatyki (wychowałem się na MK2 i MK3), ale dawno miałem do czynienia z tym gatunkiem i nie wiem jak go dzisiaj odbiorę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm osobiście mam kontakt od laaaat za takimi grami i Ci pwoiem, że ciągle polegają na strzeleniu w ryj przeciwnikowi ;) więc jeśli to akceptujesz to dobrze przyjmiejsz.

Szkoda tylko, że SF4 jest tak kontrowersyjnym tytułem... sam też mam co do niego sporo wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze jakis czas temu powrocilem na te forum i zobaczylem aktywnosc w tym temacie pozwole sobie cos napisac.

Jak dla mnie cale te Mugeny czy Little Fightery to syf ;/. Wole starsze produkcje SNK i oryginalne wydania/ewentualnie emulowane bo niektorych nie da sie po prostu nabyc ;(.

Gral ktos moze w Kizuna Encounter ? To byla calkiem dobra nawalanka prosta, ale z duza grywalnoscia :), no i calkiem mile combo mozna bylo sobie porobic.

kizuna.jpg1299_1.png

Ponadto poluje na Golden Axe the Duel -->LINK<-- to byla tez dobra nawalanka :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nigdy nie rozumiałem tego uwielbienia "starszych produkcji SNK". Dla mnie jedynym co mogło konkurować z SF3 od SNK to Garou było i nic więcej (no, może jeszcze próbować Samurai Showdown podpiąć za oryginalność).

Mugeny i Little Fightery swój urok mają - Mugen kojarzy się mi przede wszystkim z staruteńkim DBZ Mugen Edition 2 w który grałem sporo z bratem ;]

Co do SF4 i kontrowersji. Nie rozumiem, jak fani mogą się spierać o grafikę (która mimo że 3D to przecież stritfajterowaty charakter ma i w moim odczuciu jest bardzo ładna (ba! nawet ładniejsza od sporej części produkcji 2d typu GG czy nowy KoF)) kiedy system walki najprawdopodobniej idzie w tył (w stosunku do SF3).

Na koniec link - fajna, ale stara gra Valkirie Fight. System może wydawać się prosty ale parę smaczków ma, może jeszcze ktoś nie zna ;]

http://free-game-downloads.mosw.com/abando...yrie_fight.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...