Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Mordobicia^^

Polecane posty

A pamieta ktos moze tytul bijatyki 2d jeszcze z salonow gier cos ala street fighter moze nawet capcomu gdzie gralo sie rycerzami i ogolnie klimatr fantasy ciekawostka zas bylo to ze odpowiednio uderzajac mozna bylo "zdejmowac" przeciwnikami elementy pancerza. tak wiec zaczynajac walke z jakas pania mozna ja bylo rozebrac pod koniec do bielizny hehe pamieta to ktos? pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Fight Night na playa 2 no i gra jest super, sam playaka nie mam ;/ Czy są jakieś szanse, że kiedys Fight Night zagości na PC, czy to wyłącznie konsolowy produkt i nie ma mowy o konwersji? I jeśli macie konsole jak wam podobają się nowe Street Fightery..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie królem Wszystkich bijatyk był jest i będzie Tekken - obecnie siekę piątą jego odsłonę. Soul Calibur też jest na maxa dobry... oj jojoj... a pierwsza kopanina w jaką grałem to był właśnie tekken2. na pc grałem tylko w którąś z mortal kombat... nic więcej. cóż konsolowo powiało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj gralem w SF4 i musze powiedziec, ze gra jest bardzo dobra. Moze nie az tak jak SC4 ale daje rade. Jest w niej duzo nawiazan do poprzednich odslon serii a ponadto pare nowych smaczkow jak, np. focus attack :). Goraco polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie Tekken podobal tylko do Taga nowsze czesci sa nudne i jakos nie czerpalem z nich satysfakcji.

Coś w tym jest, w T3 grałem naprawdę dużo, w tamte wakacje nawet wróciłem i bardzo fajnie się grało. Na T5 też miałem fazę, przeszedłem grę wszystkimi postaciami, grało się całkiem fajnie, ale zauroczenie minęło i od tego czasu nie zagrałem w tę grę ani razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyżej wspomnianych pozycji i tak osławionych jak Street Fighter czy Guilty Gear (które obecnie katuję), chciałbym przytoczyć taką fajną bijatykę na Dreamcasta : Rival Schools 2 Project Justice. To było coś. Czy ktoś jeszcze to zna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rival Schools 2 Project Justice

Ja grałem w pierwszą część, na PSX, Rival Schools United by Fate czy coś w tym stylu - znajomy przyniósł i graliśmy w to całkiem ostro, czerpiąc z tego niezłą przyjemność - opanowałem granie takim nadętym kujonem w okularkach i białym garniturku i w sumie wesoło było. Zakręcone postacie, szybka akcja, wesołe ataki - jak dla mnie gra na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larrendil -> generalnie taktyki jako takiej raczej nie ma, ale musisz zwrocic uwage na pare rzeczy podczas walki z nim. Po dwoch odskokach od niego, Kintaro zwykle wystrzeliwuje fireballa a jezeli nie zdola sie do niego doskoczyc to jest to zazwyczaj podwojny fireball. Jak wyskakuje poza mapke to zawsze odskakuj od cornera i wal badz HP badz HK (zalezy od postaci). Grajac Kitana mozesz go lapac na "wyskokach", tzn. robisz fan lifta jak w niego wpadnie to skok kopniecie i odrazu rzut wachlarzem w powietrzu. Gdy robi taunty to wtedy musisz jak najszybciej go zaatakowac (kazda milisekunda opoznienia zwieksza jego szanse na blok i sprzedanie ci mega sztuki :P). Niektorymi postaciami oplaca sie go tez walic z pol obrotu, ale nalezy uwazac bo zazwyczaj po nim wykonuje fireball/jump.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja spytam o co innego - ktoś tu grał/grywa w Street Fighter 3 : 3rd Strike? Generalnie chodzi mi raczej o poziom troszkę wyższy od przeciętnego (miło by było, żeby znaleźć jakiegoś eksperta grającego w sieci na emulatorkach, aczkolwiek wymiatanie na konsoli z kumplami też jest ok). A jeżeli ten ktoś grałby Makoto, to byłbym wniebowzięty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MieszkoS Virtua Fighter zawsze był robiony na najwyższym poziomie, z tego co wiem to jest mnóstwo kombosów, a postacie różnią się wszystkie sposobem walki, więc moim zdaniem warto.

leonik86 ja nie grałem niestety.

Co do moich mordobić jakie grałem to pamiętam demo Tekken 3 (kiedyś też grałem w pełną i pokonałem). Do tego dochodzi Mortal Kombat na Amige, ale ja byłem kiedyś wniebowzięty grafiką, teraz jak ją widzę pojawia mi się uśmiech na twarzy i pytanie "co tu mi się podobało?" :D

Żółwie Ninja na Pegasusa i Mortal Kombat 2 tez mogę zaliczyć do granych mordobić. Jeszcze dochodzi Dead or Alive na PsOne.

Miałem też oryginalną grę Battle Toshinden 4, coś niesamowitego, a dodatki do tego super. Niestety jako fan Tomb Raidera (a raczej Larwy) wymieniłem ją z kumplem na Tomb Raider 3 :) Nie raz żałuję tego. Ale przynajmniej mam każdą część Tomb Raidera (oprócz 3 nowszych - wg mnie to tylko Lara tam jest, a Tomb Raiderem nie można nazwać tych gier). No to skończe, bo przeszedłem na inny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich fanów mordobić do pogrania w bardzo wciągającą grę Little Fighter 2. Możemy ją znaleźć pod adresem http://www.littlefighter.gsi.pl/. Mamy do wyboru kilkanaście postaci, które posiadają zróżnicowane techniki walki. Jednym z plusów gry jest to, że możemy grać multi przez internet jak i na jednym komputerze. Tryby gry to: tryb przygody, sieciowy, i przetrwania. Możemy wybrać poziom trudności z pośród trzech dostępnych. Dodatkowe postacie jak i najtrudniejszy poziom uaktywnia się po wpisaniu w meny głownym kodu - lf2.net. W ostatnich latach powstało wiele wersji tej gry, z ktorych każda może pochwalić się np. nową postacią. Zdumiewającym jest, że sami je możemy tworzyć(zmieniać). Można śmiało powiedzieć że gra nie ma wymagań a prezentuje się wyśmienicie. Zachęcam do zabawy z tą grą. Najlepiej grać padem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie klasyką PCtowych mordobić jest Virtua Fighter 2 i Mortal Kombat 4. Co tu dużo mówić...Virtua Fighter miało świetne postaci, a Mortal Kombat areny i system walki. Jak dla mnie bezwzględnie trzeba zagrać w obie, jeśli ktoś chce nazywać się fanem PCtowych mordobić.

Co do konsol to swego czasu siekałem w serię Tekken. Jednak najnowsze części nie porywają tak jak starsze. Do dzisiaj twierdzę, że Tekken 2 jest najlepszym mordobiciem w jakie grałem. Jeśli nic Wam nie mówi imię Kazuya to natychmiast odpalać Tekkena 2. Nie będziecie zawiedzeni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych gatunków, ogólnie wszystkie mordobicia wymiatają jak gra się z kolegą/bratem. Na PC to tylko Mortal Kombat 4, ach mój ulubiony Raiden (szkoda, że trochę ma słabe Fatality) tyle wspomnień i do dzisiaj w to pocinam.

Na konsole to ukochany Tekken 5 lub 3 i mój Marduk (tysiące godzin w to przegrałem) no i jeszcze Smackdown vs Raw 09.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordobić na PC naprawdę jest mało... Ale jak już się w coś zagra... To można być pewnym, że nie zagramy w jakiś szajs. Swego czasu męczyłem razem z towarzystwem Mortal Kombat 4, ach to były czasy... A lata później na coverze Clicka! dali Midway Arcade Treasures, na którym to się znajdowało Mortal Kombat 1,2,3 w czystej wersji automatowej. Szkoda tylko, że Mortal Kombat 3 nie był w wersji Ultimate, bo Sub-Zero bez maski to żaden Sub-Zero. Osobiście teraz czekam na Mortal Kombat Arcade Kollection, który miał się pojawić 31 sierpnia, ale z powodu technicznych pojawi się dopiero we wrześniu. Nie wiadomo dokładnie kiedy, może to być za tydzień, a może być to równie dobrze 30 września... Mam nadzieję, że jak się to dobrze sprzeda to będzie można liczyć na najnowsze Mortal Kombat na PC, bo czekanie do następnego czerwca jakoś średnio mi się uśmiecha, aby zakupić sobie PS3. Zbieram kasę, ale coś czuję, że prędzej nastanie nowa generacja niż będę mógł to kupić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! Pamiętam jeszcze pierwszego Mortala na kompie i te emocje:D

Niedawno znów sobie odpaliłem Guilty Gear XX: Midnight Carnival - ta gra jest przegenialna. Megatona grywalności i fantastyczna muzyka psrawiają, zę zawsze chętnie do niej wracam.

Jej dzisiejsza wersja Blazblue w sumie też jest fajna, ale... jakoś czegoś mi w niej brakuje. Może z czasem się rozwinie bo potencjał jest olbrzymi, choć dla autorzy mogli wysilić sie na większą oryginalnośc, bo niektóre postacie to perfidne klony bohaterów z GG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu do czasu tłukę się ze znajomym w Guilty Gear X2. Bardzo dobra bijatyka, chyba jedna z najlepszych na PC.

Zdarza nam się sięgnąć po Street Fighter IV no i BlazBlue :D

Jeśli jeszcze nie graliście to polecam też spróbować swoich sił w "BIG BANG BEAT 1st Impression" - produkcja bardzo dobra i wciągająca. Polecam przeczytać o niej na Honmaru.pl - naprawdę kawał świetnej bijatyki. Znawcom i wielbicielom gatunku zapewni zabawę na dłuuugie godziny, może nawet dni i tygodnie, jeśli znajdziecie godnego przeciwnika. Problem jest jednak taki, że ten przeciwnik musi być gdzieś w zasięgu kanapy tudzież foteli :P gdyż gra nie posiada trybu multiplayer :sleep: co uważam za jej wadę... ale i tak polecam po nią sięgnąć :)

Dla lubujących się w bijatykach 2D z Kraju Kwitnącej Wiśni proponowałbym także zainteresować się "Akatsuki Blitzkampf" - bynajmniej bijatyka, ale dla normalnych inaczej :P

Postacie są, ok ale... składają się z samych świrów i psychopatek w mundurach jak zakonnica z dwiema spluwami czy czołg na pół ekranu. 'AB' oferuje nawet story i 3 ukryte "charactery". Design postaci jest spoko jak i cała grafika, sprite'y nie są tak rozpixelowane jak np. w Melty Blood.

Gra wyszła na PC, a także na automaty, oczywiście tylko w Japonii :]

System gry opiera się na trzech przyciskach, jest parowanie ciosów, oraz tzw. reflector który nie tylko paruje ale i kara. Poza tym są rzuty, recover'y, ciosy specjalne - no jest w czy wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frycek42

Niestety wybór bijatyk na pc jest bardzo mały i są to w większości tytuły w 2d i przeważnie nie dostępne legalnie w naszym kraju. Do tego dochodzi kompletny brak zróżnicowania wszystkie są osadzone w klimatach typowo mangowych jak ktoś nie lubi rysunkowej grafiki i piszczących ludków z kolorowymi włosami to raczej sobie bijatykę na kompie nie pogra (no chyba że w starocia jakiegoś). Do bijatyk to lepsza jest konsola ja zamierzam kupić Xboxa wiec wreszcie może se pogram gry karate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...