Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Arnie. Po pierwsze wez sterowniki omegi. Po drugie na Duronie 1.2 i Radku 9000 udalo mi sie na full detalach wyciagnac te 15-20 klatek na sekunde.Po trzecie i najdziwniejsze. Zrob defragmentacje dysku. Serio. Na innym forum chlapoak mial problem, bo mu HL1 odpalany przez steam, na calkiem niezlym sprzecie chodzil z predkoscia... 4 FPSow. Po defragmentacji okazalo sie ze wszystko jest ok i dzialalo tak jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper_PL -> moglbys mi zdradzic jak udalo Ci sie wydobyc z Radka 9000 15 klatek na full detail? Jesli pamietasz mnie z watku w Pomocnej dloni wiesz ze i ja mam Radka 9000 tyle ze Procek 800 MHz. Wszystko mam leciutko oc, stery sa Omegi, najnowsze jakie znalazlem. Tak jak napisales zrobie defragmentacje dysku, ale jesli masz w zanadrzu jeszcze jakies sztuczki z HL2 to prosze, pochwal sie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym prockiem 800 bedzie ciezko :-k . Zwlaszcza ze na pudelku w minimalnych pisze 1,2...

Nie baw sie z cieniami - ustaw na najnizsze - prawie nie odczujesz ich braku.

Co jeszcze? Serio nie mam pojecia.

Na radku mam dodatkowo wiatraczek ze starego procka ( bo moj model mial tylko radiator ). Dzieki temu rdzen mozna nieco bardziej podkrecic. Gorzej z pamiatkami. Mam je na 225. Chyba moglbym wyzej, ale nie chce sie bawic.

Teraz nadal mam Radka 9000 i gram na full detalach, tylko ze mam silniejszego procka ( Athlon2000+ ) i 1Gb Ramu. T z lekka zawsze wyciaga mi 30 klateczek. Ze slabyszm prockiem i mniejsza iloscia mialem te minimalne 15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widać, że na Half-Life'a duży wpływ ma proc, a RAM jest chyba ważniejszy od grafiki ;) Ja przy 512MB co 5 minut widziałem ten wkurzający napis Loading :evil:

BTW. Tylko ja tak mam, czy wszystkim nie chce się już drugi raz wracać do HL'a 2 ? Ja przeszedłem raz i po raz drugi jakoś nie chce mi się grać. Co innego DOOM 3. Nie gram pare miesięcy, a bardzo chce zagrać. Czekam tylko, aż kumpel mi wreszcie grę odda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Reaper jakby sie tak zastanowic nad tym co piszesz, to dla mnie bardziej oplacalne jest kupic procka, najwiekszego jaki plyta udzwignie i tyle ramu na ile kasy starczy... Myslisz ze na 1 GB ramu i procek powiedzmy Athlon 1.2, lub 1.4 powinno wszystko przyzwoicie chodzic? Mam jeszcze takie pytanko, jak u Ciebie z takim configiem sprawuje sie D3? Bo sie zastanawiam czy nie wydac kasy na Radka 9600 czy wlasnie na cos takiego jak Ty masz... i na czym lepiej wyjde, bo jesli taki config dobrze chodzi tylko na HL2 to dla jednej gry (ale za to jakiej!) to sam nie wiem...

Jeszcze jedno, na ile udalo Ci sie podkrecic procek jak zalozyles wentylator? Ja wyciagne ze skarbonki drobne i skocze do sklepu po radiatory na pamiec i wentylatorek na procek, zobaczymy na ile wtedy wyciagne, teraz mam CPU 281 MHz i pamiec 231 Mhz.

Mam jeszcze takie pytanko, czy zgodnosc kary z Shaderami w wersji 2.0 zalicza ja juz do DX 9.0? Znalazlem w sieci cos na wzor RadLinker z sterow omegi. Moge tam bawic sie najrozniejszymi funkcjami karty. Jak jeszcze gralem w Morrowinda wlaczalem sobie Pixel i Vertex Shadery na 2.0 a wtedy woda mmmmiodek:) Czy jesli wlacze je sobie w HL2 grafa bedzie jak na karcie z DX 9.0? Czy jest jakis spadek wydajnosci wiazcy sie z takimi ustawiniami?

PS - Panow moderatorow przepraszam za maly offtop...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedlem Hl2 dwa razy. Drugi raz grac zaczalem tydzien po zakonczeniu HL2. Gra jest naprawde swietna, a co do D3 raz przeszedlem i nie mam ochoty przechodzic drugi raz. ale nie przecze D3 jest swietna gra. Na moim sprzecie 1300 Duron 640 Ramu Twinmos, 120 GB WD Caviar i grafice Radeon 9200 128 His obie gry chodzily tak jak powinny. Na hight xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Ja obecnie Half Life`a przechodzę 5 raz, tym razem z modem BulletTime. 8) Dooma 3 zdałem prawie całego i muszę przyznać, że mam ochotę jeszcze w niego pograć, czego niestety nie mogę powiedzieć o Far Cry`u. Doom może jest bardziej liniowy, ale FarCry jakoś nie specjalnie mnie wciągnął, nie wiem czemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma poptrzeby cytowania calego txt jak piszesz pod spodem

Mysle, ze mu plynnie chodzi na max ustawieniach jakie moze jego karta graficzna wygenerowac. Nie musi obnizac poziomu detali.

Sa testy porownawcze dx7 z dx8 i dx9.

Nadal nie rozumiesz o co chodzi. Piszesz, że myślisz ale tego nie wiesz bo nie napisał i o to wlaśnie chodzi mnie! Koniec offtopa - RoZy

Twoja racja jest najtwojsza.

Moderator = dyktator ?

Oczywiście - w przeciwnym wypadku będziesz mnie za chwilę przekonywał, że gra na dx7 chodzi i wygląda lepiej niż na dx9. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Tylko ja tak mam, czy wszystkim nie chce się już drugi raz wracać do HL'a 2 ?

Ja tam trzeci raz już podchodzę do HL2 i na pewno mi się jeszcze nie nudzi. Teraz gram w spolszoną wersję i jedno co mnie zdziwiło, to w polskiej wersji gra działa mi płynniej niż w oryginale :)

A i mam takie pytanko do tych co mają spolszczenie - co zrobić, żeby mieć skrót na pulpicie? Bo jak utworzę go przez Steama, to zawsze podczas uruchamiania wyskakuje błąd - gameinfo.txt doesn't exist in d:valvesteamSteamAppsSourceModshalf-life. Co prawda, mogę uruchamiać moda poprzez Steama, ale wolałbym mieć ikonkę na pulpicie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse
A i mam takie pytanko do tych co mają spolszczenie - co zrobić, żeby mieć skrót na pulpicie? Bo jak utworzę go przez Steama, to zawsze podczas uruchamiania wyskakuje błąd - gameinfo.txt doesn't exist in d:valvesteamSteamAppsSourceModshalf-life. Co prawda, mogę uruchamiać moda poprzez Steama, ale wolałbym mieć ikonkę na pulpicie... :)

Też tak mam, i też nie wiem co zrobic :D. Trzeba by wspomnieć o tym autorom :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Reaper jakby sie tak zastanowic nad tym co piszesz, to dla mnie bardziej oplacalne jest kupic procka, najwiekszego jaki plyta udzwignie i tyle ramu na ile kasy starczy...

Myslisz ze na 1 GB ramu i procek powiedzmy Athlon 1.2, lub 1.4 powinno wszystko przyzwoicie chodzic?

Athlon ten co ja mam czyli 2000+ ma taktowanie 1,66 takze taka czestotliwosc daje zadowalajace odczucia zwiazane z gra.

Mam jeszcze takie pytanko, jak u Ciebie z takim configiem sprawuje sie D3? Bo sie zastanawiam czy nie wydac kasy na Radka 9600 czy wlasnie na cos takiego jak Ty masz... i na czym lepiej wyjde, bo jesli taki config dobrze chodzi tylko na HL2 to dla jednej gry (ale za to jakiej!) to sam nie wiem...

Ja sobie D3 od razu skreslilem z listy gier ktore chce kupic. Nie wiem jak wyglada i dziala D3. Doom prawdopodobnie byl robiony z mysla: "Pograsz tylko na najlepszym sprzecie" wiec spobie odpuscilem. Pozatym procek 1,7 w minimalnych to chyba lekka przesada. Dlatego nie wiem. Prawdopodobinie lepiej i szybciej bedzie chodzic na R9600.

Jeszcze jedno, na ile udalo Ci sie podkrecic procek jak zalozyles wentylator? Ja wyciagne ze skarbonki drobne i skocze do sklepu po radiatory na pamiec i wentylatorek na procek, zobaczymy na ile wtedy wyciagne, teraz mam CPU 281 MHz i pamiec 231 Mhz.

Rdzen mam na 300. Slyszalem do ludzi ze ponad ta granica zaczynaja sie schodki - jednym karta artefaktuje innym nie. Mozesz kombinowac.

Mam jeszcze takie pytanko, czy zgodnosc kary z Shaderami w wersji 2.0 zalicza ja juz do DX 9.0? Znalazlem w sieci cos na wzor RadLinker z sterow omegi. Moge tam bawic sie najrozniejszymi funkcjami karty. Jak jeszcze gralem w Morrowinda wlaczalem sobie Pixel i Vertex Shadery na 2.0 a wtedy woda mmmmiodek:) Czy jesli wlacze je sobie w HL2 grafa bedzie jak na karcie z DX 9.0? Czy jest jakis spadek wydajnosci wiazcy sie z takimi ustawiniami?

Nie mam pojecia. Niech ktos lepiej obeznany w sprzecie ci powie...

Ja tam trzeci raz już podchodzę do HL2 i na pewno mi się jeszcze nie nudzi. Teraz gram w spolszoną wersję i jedno co mnie zdziwiło, to w polskiej wersji gra działa mi płynniej niż w oryginale A i mam takie pytanko do tych co mają spolszczenie - co zrobić, żeby mieć skrót na pulpicie? Bo jak utworzę go przez Steama, to zawsze podczas uruchamiania wyskakuje błąd - gameinfo.txt doesn't exist in d:valvesteamSteamAppsSourceModshalf-life. Co prawda, mogę uruchamiać moda poprzez Steama, ale wolałbym mieć ikonkę na pulpicie...

Grrrrr to nie spolszczenie tylko polski mod. Spolszczenie ingeruja lub zmieniaja orginalne pliki gry w tym przypadku nic takiego nie bylo, takze nalezy uwazac co sie mowi ;)

A tak wogole jak sie podoba polski mod? :) Bo chcialem sie pochwalic ze robilem czesc texturek do tej gry ( w sumie bylo ich ponad 100, a ja zrobilem cos kolo 15 ). Zreszta mam w readme podziekowania ale kto by to tam czytal :P

Co do bledu ze skrotem to Steam zle ustawia cudzyslowia prawidlowa sciezka w skrocie powinna wygladac tak:

X:jakisfolderSteamSteam.exe -applaunch 220 -game "x:jakisfoldersteamSteamAppsSourceModshalf-life 2 pl"

Zwroccie uwage jak sa ustawione cudzyslowia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrrrr to nie spolszczenie tylko polski mod.

>>>Prawda, ale mod spolszczający, czyli przy dużym współczynniku tolerancji chyba można nazwać go spolszczeniem :P

Spolszczenie ingeruja lub zmieniaja orginalne pliki gry w tym przypadku nic takiego nie bylo, takze nalezy uwazac co sie mowi ;)

>>>>>>Postaram się choć może być trudno. :wink:

A tak wogole jak sie podoba polski mod? :) . Zreszta mam w readme podziekowania ale kto by to tam czytal :P

Jak się podoba. Bardzo. Co prawda jestem dopiero przy pierwszej zaporze na kanałach, ale do tej pory było bardzo miło. Jedyne co do tej pory zauważyłem, a co odstaje trochę od reszty jest tekstura z napisem „Wczytywanie...” na początku ładowania się gry. Jest taka zamazana, a przez to nieczytelna.

A ja twojej ksywki nie widziałem w redame :? /czasem zdarza mi się nawet przeczytać dokumentacje/ To może ja mam jakieś pirackiego moda? :wink:

I dzięki za pomoc - teraz ikonka działa i wreszcie mogę sobie spokojnie, z pulpitu uruchamiać HL2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche RAM-u malo ale na medium detalach powinno chodzic. Aha jesli chcesz sie upewnic czy bedzie plynnie chodzic to sciagnij sobie demo H-L2 mozesz je znalezc na http://www.ati.com/gitg/promotions/halflife2demo/

Jak na medium będzie latać to już się ciesze :) a demo widze zajmuje 752 MB to zanim to ściągne to już będe miał pełną wersje od kumpla. Ale dzięki za dobre chęci. I za dobrą wiadomość :lol: w poniedziałek zaczne grać to będe mógł z wami dyskutować na ten temat. Pozdrawiam graczy HL2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half Life wymiata. Gra podoba mi sie bardzo. Troche szkoda, że dostała tylko 9+ a nie 10. No ale trudno. Gra podoba mi sie dużo bardziej niż Doom 3. Oby więcej takich gier. 8):D :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że gra mnie troche rozczarowała zrezygnowałem jednak ze sprzedaży. Dlaczego? Zobaczcie na liste modów, które właśnie powstają:

http://www.halflife2.net/index.php?page=mods

Szkoda, że wszędzie jest None yet, ale nawet gdyby tylko 1/3 z tych modów ujrzała światło dzienne to byłoby coś pięknego. Mnie najbardziej interesuje Jedi: Timeline i W40k: Search & Destroy ale patrząc na opisy innych modyfikacji możemy się spodziewać, że powstanie swoiste GTA multi na silniku Source. Oj będzie się działo...

PS. W sumie to dobrze, że jeszcze nie powstał żaden z tych większych modów bo sejsa się zbliża :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jak będzie chodził HalfLife 2 na procku AMD 2600+, Radeonie 9200, 256 RAM :?: Opłaca mi się wogule intalować gierke czy moge o niej zapomnieć :?:

HL2 jest bardzo "skalowalny", tak więc ruszy Ci na pewno. Co najwyżej ubędzie paru efektów, albo sam będziesz je musiał wyłączyć lub obniżyć rozdzielczość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KID napisał:

Jak myślicie jak będzie chodził HalfLife 2 na procku AMD 2600+, Radeonie 9200, 256 RAM Opłaca mi się wogule intalować gierke czy moge o niej zapomnieć

HL2 jest bardzo "skalowalny", tak więc ruszy Ci na pewno.

Moim zdaniem nawet przy max. detalach nie powinno strasznie zwalniać, a już przy średnich będzie chodziło jak złoto; warunek: WinXP. U mnie (Celeron 2GHz, 256 RAM, FX5200) na średnich detalach chodził bardzo płynnie i powodował częste ochy i achy jeśli chodzi o wizualia 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty na TWOIM KOMPE PŁYNNIE W ŚREDNICH buhahahah LOL ! ROTFL !! u mojego kumpla na R9600PRO na 256 ram cieło sie w najnizszych a co dopiero na Celeronie (hhahaha) 256 RAM i GeForce 5200 (bhahahah) maiłem takiego gf i mi sie wszystko cieło nawet Q3 wiec mi tu niegadaj ze ci chodzi bardzo płynnie bo posmieiwsko z sibie robisz :lol: na R9200 grałem w srednich w miare płynnie ale przy 512 ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mi tu niegadaj ze ci chodzi bardzo płynnie bo posmieiwsko z sibie robisz

Zawsze piszesz takie teksty w stylu zadufanego dzieciaka czy to taka specjalna okazja dzisiaj? Po zmniejszeniu shaderów i w rozdziałce 800x600 wszystko chodzi u mnie płynnie i wiem co mówię, bo tę grę mam, grałem i przeszedłem. Masz z tym jakiś problem, chcesz o tym porozmawiać? A jak ktoś nie ma najnowszych sterowników, nie zdefragmentował sobie dysku, nie gra pod WinXP - to już naprawdę nie moja sprawa.

I Q3 ci się na FX 5200 cięło, powiadasz? Cuda, panie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Hl2 :lol: a sama gra chodzi mi płynnie na najniższych detalach. Bo na średnich już sie troche przycina. Ale co tam ważne że gram :D a gra jest dobra na maxa. Dopracowana na maxa pod wieloma względami. Ten wspaniały świat HL2. Jak on pięknie wygląda nawet na najniższych detalach :) woda dopracowana max. Czułem że płyne :P Ciało zabitego gościa wpadło do wody zanużyło się a po chwili zaczeło wypływać i unosić się na wodzie :) pierwsze wrażenia z grania Super zobaczymy co będzie dalej.

A właśnie słyszałem o spolszczeniu. Wie coś ktoś o nim więcej :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty na TWOIM KOMPE PŁYNNIE W ŚREDNICH buhahahah LOL ! ROTFL !! u mojego kumpla na R9600PRO na 256 ram cieło sie w najnizszych a co dopiero na Celeronie (hhahaha) 256 RAM i GeForce 5200 (bhahahah) maiłem takiego gf i mi sie wszystko cieło nawet Q3 wiec mi tu niegadaj ze ci chodzi bardzo płynnie bo posmieiwsko z sibie robisz :lol: na R9200 grałem w srednich w miare płynnie ale przy 512 ram

Jak sobie z kumplem założyliście, że nie schodzicie z rozdzielczością poniżej 1600x1200 to się nie dziw, bo z 256 MB RAM to nie ma się co porywać na więcej jak 800x600. A jak grasz w takiej właśnie rozdziałce to tylko współczuć optymalizacji Kompa. Nic nie piszesz o taktowaniu procesora, co też możę nieć wpływ na to co widzisz.

Widzisz u mnie zarówno QIII jak i HL2 chodziły bardzo przyzwoicie, a i wyglądały bardzo ładnie (nie wiem co by się działo jak pojawia się więcej akcji, bo testowałem tylko przez dzień czy dwa) na A1700XP, GF3 Ti200 i 512 RAM w rozdzielczości 800x600, detale na medium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hl2 to jednak fajowska giera... sięgnałem po nią dopiero niedawno, bo tak jakoś nie byłem do niej przekonany. Jednak warto było, oj warto :] ta gra ma po prostu klimat - coś czego pozazdrościć jej mogą dwie inne "super" produkcje w światku fps ostatniego okresu... ale do rzeczy: zapoznałem się parę dni temu dokładniej z fabułą obu części hal-life (hlstory.tk) i tylko jednego nie rozumiem - dlaczego ta "half-life" ma właściwie taki tytuł? Może to żałosne ale na serio tego nie pojmuje... :P

A tak btw to ta Alyx to fajna laska była... no właśnie jak myślicie czy przeżyła ten wybuch w cytadeli? Bo mi sie nie wydaje żeby miała tyle szczęścia co Gordon...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...