Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Ehhhhh... marzy mi się już trójka (ale z tym poczekamy z 2 latka- narazie ma być dodatek:) Naszczęście ma być pare wielkich tytułów w międzyczasie- Brother in Arms, Stalkler, etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i wyłącz sobi "poli-bumpy" to zobaczysz jak piękny jest Doom3:)

hehe, rozbawiles mnie. uwazasz ze doom jest slaby dlatego ze wykorzystuje bump-mapping wszystkich powierzchni? w ktorej innej grze bylo takie cos? a ze tworcy zostawili mozliwosc jego wylaczenia, to juz ich sprawa i uzytkownikow ktorzy wola bez tego... ale czy warto? to dzieki temu D3 jest jaki jest, i te cienie... wyobraz sobie HL2 bez takiej wody i na dodatek no low detail, kazda tekstura rozmyta i w ogole jakas taka nijaka. fakt ze fizyka nadal pozostaje. ale jak juz ktos powiedzial, nie warto rozbijac gier na szczeguly, liczy sie to jak to jest podane. gdyby oceniac DSJ, heh grafika 1, dzwiek 1, grywalnosc 10. i to jest to co nam potrzeba. rozrywki, zabawy, a faktem jest ze tworcy daza do doskonalosci, by przyblizyc wykreowany swiat z realnym. na nasza kozysc oczywiscie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, pamiętasz 'zagadke' w której należało podnieśc wyskocznię? Tą gdzie trzeba było poszukac i włożyć puste beczki pod nią żeby siła wyporu podniosła ją? Ta scena nie tylko ukazuje możliwości silnika (bo podnoszenie wyskoczni to nie 'sekwencja'), ale także zmusza do logicznego myślenia i pewnie "debile" a także całkiem normalne osoby mogły mieć z tym problem.

Heheh, może weźmiecie mnie za dziwaka, ale jak ja 1 raz przechodziłem grę, to na tą wyskocznię nie zwróciłem wcale uwagi...

Wziąłem parę cegieł, ustawiłem je na sobie (znaczy jedna na drugiej), wskoczyłem na nie i z nich na górę. I gdzie to nie-opcjonalność zagadek???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i wyłącz sobi "poli-bumpy" to zobaczysz jak piękny jest Doom3:)
wyłącz shadery w hl 2 i patrz jaki jest piękny

no kufa no comments

co do zagadki z tą rampą.....

nie wiem co tam było to głowienia sie, looknięcie na rampe, looknięcie na nibywage, looknięcie do góry na piecyk i wsio ryba.....

ktoś tam pisał że ta gra jest dla rozrywki , a nie do myślenia.....

fajnie , popatrz sobie na starsze strzelanki, gdzie myśleć trzeba było prawie cały czas.... im nowsza tym głupsza.... widocznie taki jest poziom dzisiejszych graczy... a patrząc po ludziach mających problemy z hl2 i doomem3 to sie wcale temu nei dziwie....

hl1 i zagwostki..... może troche przesadziłem , jednakze przez cały środek gry rozwiązanie problemu było dowolne..... vide zabawy z małym pociągiem.... zabicie potworka za pomocą rakiety....

i niedawno przechodziłem hl1 source i doskonale wiem ze liniowszy od hl2 nie jest....

HL2 jest swietna gra fabula jest bardzo ciekawa jak w jedynce i nie mow ze to tylko normalna bardzo dobra gra. W dzisiejszych czasach takich gier jest malo..

3) szkoda slow ... tak temu osobniokowi nie bedzie sie dalo tego wytlumaczyc ze hl2 to swietna gra !

no nie ma jak konstruktywna krytyka co?

bo gra jest do kitu już masz problemy? hl2 jest świetny? równie świetny co doom3

równie świetny co farcry....

bo wszystkie coś wniosły do tej branży......

bo tobie sie podoba to ma już sie wszysktim podobać...

założe sie ze masz koło 14lat ......

paps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założe sie ze masz koło 14lat ......

paps

No tak, bo ty masz 16/25/74 i jesteś mastah, i jesteś ważniejszy? Jeśli ktoś jako "kontr-argument" podaje o wiek autora postu to raczej "szczeniackie" zachowanie nie? Pozatym, on ma rację - my Ciebie nie przekonaby że HL2 jest the best, a Ty nas że jest odwrotnie.

Także dyskusja w stylu "wyłącz to i to i porównaj gry, albo zmniejsz to i tamto...." raczej nie ma sensu i nie widze powodu żeby to kontynuować.

nie wiem co tam było to głowienia sie

Na przykładzie Rogala widać, że jednak można. I także, że można przejść na kilka sposobów.

Hej ludzie, widać że powoli "przeciwnikom" kończą się argumenty :D Oby tak dalej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje. Podałeś linka do forum gdzie jest z 960 postów. Może wybierzesz jakieś przykłady?? Podniecają się tylko dzieci? Jeśli dla Ciebie dzieci to osoby z przedziału wiekowego 12-40 lat to naprawde musisz mieć pare lat za emeryturą! No cholera, nawet w CDA pracuje kilka bachorów, bo pare osób "podniecało się" HL2.

pierwszy raz zgodze sie z oceną CDA.....

chociaż i tak jest za wysoka

Zgadzam się, nie zgadzam się.... tiaaaa w tym wieku rozdwojenie jaźni chyba zdarza się często....

kończą sie argumenty?

buhahahaha

Czy trzeba to komentować ??

EDIT: Poprawione błędy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apollyon

Half Life 2 wymiata i zgadzam sięz ProChaosem, że sposób tępienia piratów przez Valve to dobre rozwiązanie. Jeżeli kogoś uraziłem moją wypowiedzią o Doomie 3 to przepraszam, ale argumenty Leborga mnie dobiły i moją wypowiedzią nie zamierzałem urazić Dooma 3 ale obalić "fantastyczne" argumenty tego pana... Widać, żę skończyły mu się pomysły jeżeli zainteresowanych odsyła na jakąś stronkę:) Apropos jak myślicie, co stało się potem jak G-man zabrał Gordona?? I jak myślicie co będzie w trójce???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przejmujmy sie tym osobnikiem ! Tori po co sie denerwowac. Jesli uwazasz ze mam 14 lat to sie bardzo mylisz a nawet jesli tyle bym mial to co ma moj wiek do tego ?? hmm. hl2 podneicaja sie dzieci znalazl sie wielki PRO ! To w takim razie w jakie ty grasz gry szachy,warcaby ? Hl2 jest swietna gra i taki noobek jak ty nie zmieni tego ! I wiele ludzi uwazajacych ze hl2 to dziadostwo gniot itp uwazaja tak poniewaz mszcza ze im nie chodzi ! I Taka jest prawda... i wrocmy to tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przejmujmy sie tym osobnikiem ! Tori po co sie denerwowac. Jesli uwazasz ze mam 14 lat to sie bardzo mylisz I wiele ludzi uwazajacych ze hl2 to dziadostwo gniot itp uwazaja tak poniewaz mszcza ze im nie chodzi !

popatrz, sam sobie zaprzeczasz mój drogi "noobie"

zwłaszcza że silnik hl2 jest naprawde dobry i spokojnie wszystko chodzi na durniu 1.3 ,256+128mb i radku 9550.......

twoje wypowiedzi po prostu olsniły mnie.....

hl2 jest boski, nie ma lepszej gry na świecie......

12 lat?;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdenerwowany? Trzeba parunastu takich emerytów żeby mnie zdenerwować ;)

Ale koniec z offtopic'iem:

Po wybuchu stało się z Gordonem dokładnie to samo co w HL1. Tak, wtedy też, G-Man uratował go przed explozią (w 1 - Nihilant'a), aby wykorzystać go do własnych celów. Ciekawe tylko czy G-Man pomoże Alyx, bo takie b00m niewątpliwie zmiecie ją (jak i pewnie pół miasta) z powierzchni ziemi.

Aha teraz troche ploteczek z internetu:

-Planowany dodatek (z Alyx i Dog'iem) ma rozgrywać się podczas działaś Gordona, ale nie będziemy go widzieć.

-Akcja HL3 ma rozpocząć się 1 rok po zakończeniu HL2.

-W trójce mają się pojawić: Hydra, zniszczalne budynki, możliwość pilotażu jednostek powietrznych.....

Jak jeszcze znajde coś nie wyssanego z palca (bo niektóre informacje z powyższych powiedział sam Gebe N.) to napisze :P

EDIT: Ehh do niektórych to niedociera... a może Leborg się wkurzasz, bo HL2 nie obsługuje na twoim GeF4ti 128Mb DirectX 9.0 i nie widzisz wszytko tak jak byś chciał? Albo masz za mało FPS'ów ?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koniec z offtopic'iem:

Po wybuchu stało się z Gordonem dokładnie to samo co w HL1. Tak, wtedy też, G-Man uratował go przed explozią (w 1 - Nihilant'a), aby wykorzystać go do własnych celów. Ciekawe tylko czy G-Man pomoże Alyx, bo takie b00m niewątpliwie zmiecie ją (jak i pewnie pół miasta) z powierzchni ziemi.

Obejrzyj dokładniej zakończenie, to zobaczysz, że G-man teleportuje Alyx razem z Gordonem do jakiegoś pomieszczenia, ale zaraz z Gordonem leci gdzie indziej. Nic więc się nie stało naszej Alyx, niestety :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Argument" "HL2 podniecają się tylko dzieci", w dodatku podany w tak pejoratywnym kontekście uważam za całkiem obraźliwy, cny forumowiczu, a co za tym idzie - apeluję o spokój i rozwagę.

Co do wymagań technicznych - zawsze mnie to irytowało. Nigdy nie daję najwyższych rozdzielczości, detali itd. - po co mi to. Więcej pikseli na centymetr kwadratowy nie sprawi, że będzie mi się lepiej w daną rzecz grało, że przyjemność z grania będzie wielka. Grałem w HL2 w średnich detalach - i byłem bardzo kontent. Pokupujcie sobie panowie konsole gdzie nie ma żadnych możliwości wyboru poziomu grafiki (w większości przypadków), i jakoś nikt nie psioczy.

Co do plotek - szkoda, wielka szkoda że... tak mało jest zapowiadane. Bo HL2 istotnie, pod względem fabularnym, pozostawił u mnie wielki niedosyt. I z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów, oczywiście przede wszystkim na come back Gordona F. Twórcy opanowali silnik i chyba mogą już trzaskać dodatkami - średnio to przyjazne dla naszych kieszeni, ale IMHO swoją pracą - zasłużyli na to, by zbierać teraz jej obfite owoce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leborg ty się opanuj, bo na razie tryskasz jadem na prawo i lewo jak dzieciak, któremu zabrano łopatkę... Jeszcze jedna wycieczka osobista i może być nieprzyjemnie.

Okey, kto wie jaki człowiek podkładał głos pod Smutnego Pana? Robi to naprawdę doskonale, właśnie tak jak powinien mówić obcy naszym językiem - niby potrafi artykułować odpowiednie brzmienia, ale widać, że jest to mowa czysto syntetyczna i dla niego samego obca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Leborg, stary. Weź już nic lepiej nie pisz człowieku, bo tylko upewniasz nas co raz bardziej w tym, że jesteś głupi. Uważasz, że gra jest dla dzieci, a sam nie potrafisz napisać nic na poziomie. Twoje argumenty są za przeproszeniem wyjęte z [beeep], bo o żadnej "takiej" grze (doom 3 hl2, far cry) nie napisał bym takich rzeczy. Narzekasz na zagadki w Hl2, gdzie masz jakieś zagadki w FC? Albo Doomie 3? Może te w Hl2 nie wymagają wielce logicznego myslenia, ale napewno uprzyjemniają rozgrywkę, pozwolą na chwilę oderwać się od strzelania. Piszesz też, że gra jest liniowa. Bo co, bo nie ma kilku zakończeń? Bo do jakiegoś rozdziału nie możesz dojść przez inny? To nie ten typ gry. Doom 3 jest liniowy, owszem, ale half life 2 nie (chyba, że mi to jasno udowodnisz). Więc jeśli dalej masz zamiar pisać takie idiotyzmy to lepiej zmień forum, bo i tak nas do swojej teorii w ten sposób nie przekonasz. Tyle.

Co do dodatku z Alyx. Fajnie, że będzie :). I co najważniejsze nie będziemy musialei czekać na niego 5 lat :D, bo silnik już mają gotowy. Tylko szkoda, że mamy nie spotkać gordona, bo w Blue Shifcie np, widzieliśmy go w wagoniku kolejki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apollyon

Ech Leborg, szkoda tracić na ciebie cierpliwość jeżeli jedynym co ostatnio napisałeś co mogłoby popierać twoje zdanie to link do pewnej strony i to, że w HL2 grają tylko dzieci. To jest gra dla ludzi dojrzałych, więc jeżeli nie umiesz przejść pierwszego etapu, to daj sobie spokój, a nie nie próbuj zmieszać jej z błotem :):):):):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze raz zobaczyc koncowke HL2 bo umknela mi teleportacja Alyx.

Co do trojki to zastanawia mnie tylko czy:

1. Wreszcie pozwola na sciecie lba kurze znoszacej zlote jajka (tzn. dokoncza wreszcie fabule) bo wenezueli to ja tutaj nie chce ?

2. Czy G-Man to jak plotki u starych pan kraza, to Freeman z przyszlosci i sam siebie wiezi (choc byloby to bezsensem :P ) ?

3. I czy Lepper jest kosmita ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze raz zobaczyc koncowke HL2 bo umknela mi teleportacja Alyx.

Co do trojki to zastanawia mnie tylko czy:

1. Wreszcie pozwola na sciecie lba kurze znoszacej zlote jajka (tzn. dokoncza wreszcie fabule) bo wenezueli to ja tutaj nie chce ?

2. Czy G-Man to jak plotki u starych pan kraza, to Freeman z przyszlosci i sam siebie wiezi (choc byloby to bezsensem :P ) ?

3. I czy Lepper jest kosmita ?

1) Historia w Hl3 moze zostac nie wyjasniona do konca (tak mysle)- wkoncu Hl to jedna wielka niewiadoma :)

2) Bez komentarza :P

3) Tak Lepper jest kosmitą i przygotowuje się do inwazji na Polskę (ale przy użyciu kopa w dupę powinien szybko wrocic na swoja planete) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, sorry, że namieszałem...

G-man jednak nie teleportuje Alyx. Wydawało mi się tak dlatego, że po tym 1 błysku światła miałem wrażenie, że okolica wyglądała nieco inaczej. Oddaję więc honor...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royale, Apollyon wy skończcie z tym, bo jak ja skończę to wylądujecie w doborowym towarzystwie Leborga w ostrzeżeniach...

Heh, ale macie problemy co się dzieje z Alyx... ja stawiam na to, że ginie (trochę szkoda ;]) - po pierwsze wybuch, a po drugie spójrzcie na jeden z pylonów cytadeli, na wprost teleportu - po jego wybuchu, cała konstrukcja wali się w waszą stronę! Bez cudu (czyli osobistej interwencji pana G) nikt nie może ujść tamtego miejsca cało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Leborg, szkoda tracić na ciebie cierpliwość jeżeli jedynym co ostatnio napisałeś co mogłoby popierać twoje zdanie to link do pewnej strony i to, że w HL2 grają tylko dzieci. To jest gra dla ludzi dojrzałych, więc jeżeli nie umiesz przejść pierwszego etapu, to daj sobie spokój, a nie nie próbuj zmieszać jej z błotem :):):):):)

przykro mi ze nie umiesz czytaz ze zrozumieniem.

gra nie sprawiła mi najmniejszych trudnosci, nad czym wielce ubolewam....

a patrząc po wypowiedziach typu "hl2 jest boski , a ty tego nie zmienisz" moge śmialo stwierdzić że autorem jest jakiś 12latek który dostał kompa na gwiazdke.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ze nie umiesz czytaz ze zrozumieniem.

gra nie sprawiła mi najmniejszych trudnosci, nad czym wielce ubolewam....

a patrząc po wypowiedziach typu "hl2 jest boski , a ty tego nie zmienisz" moge śmialo stwierdzić że autorem jest jakiś 12latek który dostał kompa na gwiazdke.....

OMG. Czemu ty jestes taki zalosny nawet jesli ma 12 lat to ma swoje zdanie. I nikt nie mowil ze jest hl2 boski ( wloz binokle jesli nie dowidzisz ). Skonczmy ten teamt bo to juz zaczyna byc irytujace... mam nadzieje ze nie poruszusz go znowu leborg. :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr_MojoRisin

Ja zadaje sobie pytanie czy jeżeli powstanie HL3 Gordon Freeman wyksztusi z iebie jakieś słowo choćby aghhhh... :!: HL2 powinno dostać 10tke :? jak dla mnie, FarCry :? był gorszy a dostał 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...