Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Hmm, ja G-mana widziałem jeszcze na tamie podczas jazdy hoverem - kiedy to walczymy z helikopterem zrzucającym katastrofalne zapewne dla jego udźwigu ilości bomb :P - gdzie trzeba otworzyć jedną śluzę - tam teczkoman ucieka z budynku ;]

A co do ścian wokół cytadeli - ja przyjrzałem się temu dość dokładnie, nie zauwazyliście że one za każdym razem lekko się rozszerzają? Tak jakby... obszar pod kontrolą Cytadeli się rozszerzał, burząc wszystko na swojej drodze - taki jest mój odbiór ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse
Nie wiem czy wiecie, ale HL2 ma w Polsce dwóch dystrybutorów! Tak. Najpierw wydał go Nicolas Games, a teraz zamierza to zrobić CDProjekt. Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale moim zdaniem "takie coś" jest możliwe tylko w Polsce. Wersja HL2 wydanego przez CDProjekt ma się różnić tym iż będzie do wyboru gra na (5) cd lub (1) DVD i w pudełku znajdzie się reklamówka ("kartonik") gier tego dystrybutora. To co było w pudełku Nicolasa chyba już wiemy ;-). Dla wielu będzie to pewnie dylemat, którą wersję kupić.

Ja się gdzieś tego doczytałem, ale wg mnie to totalna bzdura. CDProjekt zamiast płyty DVD, powinno dorzucić porządną instrukcję. DVD i tak ma mniejsza ilośc osób, w ciągu dalszym górują zwyłke CD-playery. Gdyby wrzucili "norlamną" instrukcję, grę kupiło by więcej graczy, a oni by więcej zarobili. Ale w sumie i tak myślę, że kto chciał kupić, to kupił, i wydawanie gry na nowo, mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam rozwodzicie się niewiadomo nad czym, designerzy zaprojektowali kafary by było fajnie i można było po czymś skakać. w końcu zawsze ciekawszy jest level w którym coś się tłucze od statycznego :P Zresztą co można by było zdziałać kafarem, budowla tylko by się trzęsła i tyle, do pozyskiwanie surowców znacznie lepszy jest świder, ale obcy mogli jeszcze na to nie wpaść :D O wiele ciekawszym rozwiązaniem jest samoposzeżająca się bariera, zachowująca się jak jakaś roślina. Zaraz po rozpoczęciu gry podczas ucieczki po parapetach można ją dostrzec jak otacza tylko jeden budynek, by w czasie powstania dojść aż do placu pod dworcem, za barierą znajduje się świat już całkowicie opanowany przez kombajny, czyżby w ten sposób miąły zawładnąć planetą :? Inne wrogie budowle w tym cytadela to standard science fiction, niczym poza tym że znajdują się w teraźniejszej i do tego swojskiej okolicy oraz że zarąbiście wyglądają, się nie wybijają.

Z przykrością muszę swierdzić ale zarówno HL2 jak i Doom3 wysiadają przy FC!!!

I nie ma zmiłuj się. (...) FC wypadł najlepiej :/

Wypadł :/ może jakieś szczegóły:roll: , dlaczego ten FC wypadł lepiej? był bardziej opływowy, cięższy lepiej układał się w locie czy co :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrick-underground

FarCry zrobil ogromne wrazenie na wszystkich bez wyjatku ;)

Tak rewolucyjna grafika rozbila wszystki inne gry w drobny mak.

Przez FarCry, DooM III juz nie zaskoczyl swoja grafika.

Half Life 2 za to tez ma swietna grafike i wedlug mnie jest naprawde swietna gra ktora zasluguja na miano jak to w recencji napisano:

" kamien milowy".

Jesli uwazacie ze ta gra to badziew :shock: to prosze o wiecej takich badziewi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slaveous_the_one

Wyjaśniam

FC: fizyka - conajmniej na takim samym poziomie co HL2, doom3 szkoda gadać

FC: Grafika - DUŻE OTWARTE PRZESTRZENIE!! do wszystkiego można dotrzeć. DOOM3 ciasne małe korytarze. HL2. Niby podobnie jak FC ale miasta, i korytarze. Wyspa bardziej mnie urzekła.

FC KLIMAT - niesamowity! To skradanie się w krzakach. HL2 wypadł prawie na równi. Zabrakło "tego czegoś". Doom3 średniawo. W kółko to samo. Znudził mnie po 3 dniach grania

FC MUZYKA. - HL2 i FC na równi. W FC fajnie podkreśla klimacik. Doom3. Jedynie kawałek z menu głównego mi się spodobał

Mimo iż FC i HL2 stoją na prawie identycznym poziomie to stawiam na FC.

BO zaskoczył wszystkich. Wyszedł bez gigantycznych zapowiedzi, te przestrzenie no i nie tnie mi się w rozdzielczości 1024x768 tak jak Hl2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja wyjasnie:

Fizyka: w FC sa skrzynki ktorych za cholere ruszyc sie nie dalo, tylko wybrane przez tworcow, tak jak w D3, w HL2 juz mniej tego ale tez sie zdazaja.

Grafika: FC za cukierkowa dla mnie, ale piekna, nie powiem. HL stoi na czolowca stawki pod tym wzgledem, lecz zadna gra dotychczas nie miala cieniowania takiego jak w D3.

Klimat: noo tja jak dla mnie to D3 tu wygrywa, zadna gra tak mnie nie straszyla jak D3, potem HL2 taki klimacik grozy i na koncu FC tutaj niewiele mozna napisac, balem sie tylko podczas starc z potworkami, reszta to taka bieganina po lesie.

Muzyka: tak, w D3 zamiast muzy wpakowali krzyki itp. w HL2 poteguje klimat, bardzo. FC rowniez.

Wszystkie te gry sa swietne, tworcy wlozyli kupe pracy w swoje dziela, abysmy mieli co robic i na co kase wydawac:) jak narazie dla mnie number one jest HL2, bardzo przyjemny. Ale nie chce go wystawiac na czele.

Ech, gdyby tak tworcy zalozyli jakas koalicje i stworzyli genialna gre na 11 z plusem? ech... taki twor wszystko co najlepsze w tych 3 grach, hehe marzenia:P i tak jest dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse
FC: fizyka - conajmniej na takim samym poziomie co HL2, doom3 szkoda gadać

No no no, mocne słowa :D. Ja się z tobą nie zgodzę. To że lampy się kołyszą a ciała ładne spadają z krawędzi, nie znaczy, że fizyka jest na równi z fizyką w Hl2. Chyba nie do końca rozpracowałeś możłiwości tego co potrafi podkręcony przez Valve Havok. Po za tym w FC, może jest (jak mówisz) bardzo dobra fizyka, ale nie ma gdzie za bardzo jej zastosować. W HL2 musisz używać przedmiotów otoczenia, by gdzieś siędostać i przejść dalej, w FC nie. Po za tym, powiedz mi czy w Far Cry`u po zniszczeniu jakiejkolwiek skrzyni, da się podnieśc jej resztki i ich używać? Mi się tak nie wydaje. O fizyce w Doomie 3 się nie będe wypowiadał. Tam to już wogle nie ma gdzie jej odczuć, ponieważ nawet zabici wrogowie rozpływają sięw nicość, i nie można nic z nimi zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr
Ja się gdzieś tego doczytałem, ale wg mnie to totalna bzdura. CDProjekt zamiast płyty DVD, powinno dorzucić porządną instrukcję. DVD i tak ma mniejsza ilośc osób, w ciągu dalszym górują zwyłke CD-playery. Gdyby wrzucili "norlamną" instrukcję, grę kupiło by więcej graczy, a oni by więcej zarobili. Ale w sumie i tak myślę, że kto chciał kupić, to kupił, i wydawanie gry na nowo, mija się z celem.

Ale przeciez to Valve obiecalo, ze instrukcji nie bedzie. Sa za to dwie ksiazki w sprzedazy. Jedna to zwykly Strategy Guide, a druga to HL2 od kuchni. Poza tym co taka instrukcja mialby zawierac? IMO wystarcza ta ulotka z klawiszologia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił czy HL2 jest lepsze od FC i D3 czy nie jest, bo każdy wie swoje. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że o ile D3 już zapomniałem, z FC pamiętam tylko kilka urywków, to jestem pewien, że wielką część HL2 będę pamiętał do końca życia, takie zrobiła na mnie wrażenie. Na żadną z tych gier nie czekałem z utęsknieniem... i dobrze, bo wtedy pewnie bym się zawiódł. A tak dostałem obuchem przez łeb - z tym, że od HL2 najmocniej.

Poza tym chyba źle robicie, rozkładając każdą grę na składowe - nie o to chodzi co jest konkretnie lepsze, tylko która gra daje więcej frajdy, lepszy feeling, która zapada w pamięć i jest bardziej satysfakcjonująca. Dlatego też krótko - HL2 topuje, FC jest świetne, DIII to porażka roku, a QIV zapowiada się równie dobrze jak DII ;]

No i jeszcze jedno - co sądzicie o orężu w HL2? Dla mnie standard, poza dwoma broniami, które po prostu uwielbiam: raz to wyrzutnia rakiet, które kierują się tam gdzie w danej chwili kierujesz laser. Kapitalne, a jeszcze nikt przedtem na to nie wpadł. No i pulse rifle, który jest chyba najmiodniejszą giwerą z jaką miałem do czynienia w grach. Niesamowity efekt strzału, genialny odgłos, potężna moc i nie za duży rozrzut.

A zmniejszenie maksymalnej ilości amunicji jaką możemy nieść w HL2 to jedno z najlepszych posunięć developerów - wreszcie używa się tego, co należy, a nie w sposób, by oszczędzać amunicję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Mnie tam najbardziej do gustu przypadł zwykły pistolet :D. Zamiłowanie do niego mam pewnie od tych wszystkich trailerów z E3 2003. Oglądałem je nałogowo :). Na drugim miejscu Shotgun. Nie dośc że zilny to mały rozrzut ma, dzięki czemu jest także przydatny na średnie odległości :D

Przy okazji, mam pytanie (znów :D) Kim są te - że to tak nazwę "istoty" - w cytadeli? Pracują przy różnych rzeczach przy straży Combine? Rogal wspomniał, że model tych postaci to Stalker? Ktos wie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jeż Jerzy

Oki HL2 jest najleprzym FPP jaki do tej pory wyszedl poczawszy od wolf3D poprzez doom i Quake3 itp do HL2. Doom3 sie nie umywa ale nie bede sieklucil (przynajmniej narazie jako ze jestem tu nowy). yyy coby tu eee.... a tak half2 kupil go mój brat by przerzyc kolejna przygode doktora G. Freemana. I stalo sie zaczolem grac i rzeczywiscie doom3 to przy tym pchelka. Ale bardziej mnie zaiteresowal cs ktory byl [beeep]... . no i tak to moje spostrzerzenia :grafika super dzwiek oki fizyka gry ...braq slów ogulem [beeep].....no al to niestety nie recenzja to poprostuu moje spostrzezenia jak sie ktos nie zgadza jego zapyzialy interes.............................jeszcze tu wruce :evil: ............................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - czyżby koleś chciał trafic do AR? Taki post z pewnością smakowicie by wyglądał na łamach :D . No cóż - ja swoją opinię o HL2 wyraziłem w części nieco wcześniej na troszkę dłuższą wypowiedź zamieściłem w dziale VETO -> zachęcam do przeczytania i dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Royale_with_Chesse:

Stalklery to prawdobodobnie to co zostaje z ludzi przenoszonych w tych kapsułach, czyli niewolnicy po praniu mozgów traktowani jak przedmioty do najciężych prac dla Combine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno - co sądzicie o orężu w HL2?
Dobór mi pasuje, jest wszystko co przydaje się do likwidacji przeciwników, a nie ma takich broni co używa się ich tylko wtedy gdy skończy się amunicja do reszty.

Jeśli chodzi zaś o ulubioną broń to... tu mam problem bo bardzo leży mi 5 giwerek (właściwie to podobają mi się wszystkie (za co należą się brawa ludziom z Valve), ale 5 jestem w stanie wyróżnić^^). Dlatego po kolei (przy czym prawie wszystkie lubię jednakowo).

Gravity Gun + piła tarczowa :twisted: - jak dostałem tą broń to targałem ze sobą cały czas jedną tarczę (nie w znaczeniu tą samą, ale zawsze miałem jedną :D). I zgubiłem ją dopiero w kopalni. A raczej wyrzuciłem bo na tych małych obcych to nie jest najlepsza broń. :)

Wyrzutnia rakiet - łażąc pod mostem strzelałem sobie, ot tak i bawiłem się rakietą. Latała pod wodą, między kolumnami chyba w każdą stronę :]

Pistolet maszynowy - broń uniwersalna, a polubiłem ją bardzo gdy dzięki "samochodzikowi" miałem niekończące się zasoby amunicji.

Rewolwer - piekielna siła, jeden strzał - jeden zabity. Tylko dlaczego tylko 18 kulek :( Przydałoby się co najmniej z 2x tyle.

No i ten karabin służb specjalnych (no jak przełożyć na polski pulse rifle?). Z tym, że chyba on jest jak dla mnie najsłabszy z tej piątki. To prawda, potężny, świetnie wyglądające pociski, czy równie dobre odgłosy. Ale niestety, u mnie wygląda, jakby w większości był tylko teksturą, z kilkoma elementami trójwymiarowymi (ten walec z amunicją i "lufa" - no bo ciężko normalnie nazwać poszczególne elementy w tej broni). A i to tekstura bardzo słabej jakości :( Nie wiem, może ty tylko u mnie, ale wygląd zabija część radości z broni :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysyc sie tak podniecaja fizyka w grze i AI wrogow - zerknijcie tu i ocencie sami ;)

Moj komentarz: tak ja mowili sami autorzy tego filmiku - kazda gra ma temu podobne bledy i niedorobki - jednak rzeczywiscie faktem jest, ze zapowiedzi byly bunczuczne i spodziewano sie, jesli nie przelomu, to jednak czegos na naprawde wysokim poziomie jesli chodzi o AI wrogow. A tu... zobaczcie sami - polecam szczegolnie fragment ze sloikiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat AI nikt się nie podniecał, bo jest jaka jest... A co do fizyki, to powiedz gdzie indziej można się przez kwadrans bawić dźwigiem i się nie znudzić? Nothing's perfect, ale fizyka w HL2 jest frickin close to that :twisted:

Co do Stalkerów - to chyba każdy człowiek po przemianie przez Combine. Tacy sami zapewne byliby wszyscy z Overwatch, gdyby ich wyciągnąć z kombinezonów bojowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Widziałem ten film już wcześniej. Gra jak gra, posiada bugi. Mi akurat te z tego filmu nie przeszkadzają (no może faktycznie jedynie ten słoik :P) Ja chciałem się ponownie o coś zapytać (tak przy okazji, oczywiście :) ). Na jednym z filmów E3 pokazana była hydra (ten taki niebieski wężowaty stwór), która przebijała jednego z naszych wrogów. Dlaczego nie ma tej hydry w ostatecznej wersji Hl2? Ostatnio odsłuchiwałem dźwięki w grze i zauważyłem, że został nawet stworzony dla owego "węża" osobny folder. Tylko jest pusty? Ktoś mi odpowie? :P (upierdliwy jestem, wiem, ale kto pyta, nie błądzi :P) :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydra została usunięta, bo wg. testerów było cholernie ciężko ją pokonać i gracz zamiast cieszyć sie z gry, po prostu się wkur.....

Ale folder został, może w ewentualnych dodatkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w ogole sporo ciekawych rzeczy usunieto w wersji finalnej :( a skzoda bo byloby ciekawie, np chcialbym zobaczyc ta hydre ale coz, mowi sie trudno. A tak przy okazji odsyłam pod ten link w ktorym daje VETO do recenzji jednego gostka ktory uwaza ze hl powinien dostac 7+, a wiec postaralem sie dac sensowne argumenty i bronic oceny hl2, mam nadzieej ze jesli macie jeszcze jakies madre argumenty to pomozecie :D jest to koncowka strony 6 i pocztek 7, na koncowce 6 macie oto argumenty tego uzytkownika (frosty) :))

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php...c&start=125

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HL:S to niezwykle prosta konwersja, w której dodano jedynie bardzo ładne efekty odbijania się światła na metalowych powierzchniach, poprawione cienie (choć np. jeśli na stole leży broń to widać cień broni ale już nie stołu), efekt ragdoll dla ciał, fizyke np. skrzyni (ale za częst tego nie uświadczysz), wspaniała woda wraz z jej odbiciami świata. Ogólnie jeśli posiada się już HL1 to można HL:S uruchomić tylko jako ciekawostke.

Aha HL:S dostajemy także w Silver i Gold Packu! (Oh, niech już wypuszczą DoD:S :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na HL2 nie zawiodlem ( w przeciwienstwie do COD... ). Jest dlugi, ciekawy, ciagle sie chce w niego grac, smieszny momentami (DOG !!!) i genialny graficznie ( nie tak plastikowy jak doom3 ). Ale jednego mi brakuje: w wielu filmikach widzialem taki karabin aytomatyczny z zielonym celownikiem optycznym (kilka serwisow pisze ze to OCIW) i granatnikiem.

To mogla byc fajna giwera, szkoda ze nie ma jej w wersji finalnej. A wie ktos jak to jest ze najpierw dystrybutorem HL2 byl Nicolas Games a teraz jest CD-Projekt ?? CDP przeja od NG HL2 czy jest dwoch dystrybutorow??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No D3 jest o wiele słabsze, krótsze tak mi się wydaje, ma do chrznu multiplaya a w dodatku nie można niczym jeździć, chociaż w HL2 jest mała interakcja z otoczeniem to D3 też ma mała, chyba nawet jeszcze mniejszą.

Ogólnie HL2 ma grafikę mniej więcej na tym samym poziomie. D3 ma mniejszą interakcję z otoczeniem. HL2 jest o wiele dłuższy od D3 więc z tego pojednku HL2 wychodzi zwycięzko chociaż gry są na podobnym poziomie jedynuym minusem HL2 jest upierdliwa instalacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: hl2 ma mala interakcje z otoczeniem?? o_O lol czlowieku czy ty napewno w te gre grales?? w hl2 mozesz przesuwac rzucac itp roznymi krzeslami , puszkami itp, niszczyc skrzynie i rzucac ich odlamkami itd, mzoesz tez przesuwa samochody o_O i gdzie Ty tu widzisz mala interakcje, wymein mi jakas grze w ktorej dawalo sie takei rzeczy robic o_O grafika do d3 na takim poizomie?? czlowieku tu chyba kolejna sprawa ze nie grales w ta gre, d3 co jedynie ma to cienie ktore sa extra, a w hl2 prosze nie porownywac do d3, bo d3 ma wedlug mnei zabardzo plastikowa grafe a hl2 ma jedna z najrealistyczniejszych. problemy z instalacja?? u mnei ubylo sie bez problemow. koneic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...