Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

dobra , źle to sformuowałem.

mi również hl2 sie podoba, ale nie uważam tego za boską gre....

jeżeli komus naprawde sie podobał , i uważa tą gre za bóstwo

to jest zdanie ciągłe :P

nie rozkładaj go na 2 mniejsze bo traci wtedy swój sens lol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leborg

Też tak właśnie zauważyłem, że budowanie precyzyjnych, składych i w miarę rozbudowanych wypowiedzi bardzo pomaga odczytać pozostałym ludziom to, co chcę im przekazać. Trudna to sztuka, ale trening czyni mistrza.

jeżeli komus naprawde sie podobał , i uważa tą gre za bóstwo

to jest zdanie ciągłe :P

nie rozkładaj go na 2 mniejsze bo traci wtedy swój sens lol

A dlaczego przed "i" dajesz przecinek lol że nie wiadomo o co naprawdę chodzi w zdaniu lol oraz czemu wcześniej nie podjąłeś próby wyjaśnień swojego stanowiska odnośnie HL2 ("podobał ale nie bóstwo") lol tylko od razu przeszedłeś do sformułowań "dzieci jesteście"? (lol)

A ja chciałem jeszcze zapytać o jedną rzecz - czy ktoś widział już filmik z gry gdzie koleś przeszedł ją w niecałe trzy godziny? Jakich sztuczek używał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hl jest grą bardzo dobrą , ale nic po za tym bo do arcydzieła mu brakuje jak stąd na marsa:>>[ bez skojarzeń z dómem :P ]

jest boleśnie liniowy, prosty, i po dłuższej chwili wieje nudą.......

jeżeli komus naprawde sie podobał , i uważa tą gre za bóstwo to albo mało grał w życiu, albo kocha valve , czekał na hl2 [bo dzięki filmikom i artom twórcy stworzyli potwora na kształt Duke nukem forever]

Trochę się pogubiłem, no więc uważasz że pierwszy HL nie jest arcydziełem, hmmm... w stosunku do gry która przez większość uznawana jest za najlepszy FPS wszechczasów to dość radykalne stwierdzenie, ale szanuję twoje zdanie. Natomiast nie rozumiem co ma HL2 do tego, że co? ludzie uznali HL za super grę bo były treilery HL2? Niekapuję, może tak było faktycznie, ale w 1998 kiedy jeszcze nie było ani widu ani słychu o HL2, gra się też wszystkim podobała, więc twoja teoria jest do bani ;) No dobra mówisz że jest prosta, to daj na hard i już nie będzie, że liniowa, a któryś klasyczny FPS nie jest?, że się nudzisz, no to nie wiem dziergaj na drutach, podśpiewuj sobie lub rób cokolwiek by się nie znudzić w czasie grania :P

moze nie jestem taki super stary bo nie jestem jeszcze w pełni pełnoletni , ale gram od bardzo dawna, i jakiś super rozwiązań w grze nieznalazłem.... tylko sztandarowe numery.... gravity gun?;] fajna zabawka.... jedyna innowacja , która i tak zostanie przemilczana przez innych [chociaż podobno coś podobnego ma być w dodatku do dooma]

Drogi panie Leborgu, zanim pan wydał z siebie pierwszy niezbyt miły dla otoczenia wrzask (oznaczający zapewne kupę w pielusze), ja już miałem na sumieniu kilka dżoistików do C64 (international karate to było to!!!) więc o brak doświadczenia w graniu nie można mnie podejrzewać, a ponieważ na tym forum są i starsi odemnie, pański wiek nie jest niczym wyjątkowym. Wróćmy do HL2. Z inowacji można wymienić otoczenie, które przestało być w końcu tylko tłem, by stać się narzędziem w ręku gracza, gravitkę już pan wymienił, oraz doskonałą mimikę, oraz modele tważy postaci, przy której gęby w innych grach wyglądają koszmarnie plastikowo, więc gra jak dla mnie jest dość inowacyjna, by zapisać się w historii gier.

pomysl kuszy zerzneli z naszej polskiej kołkownicy :>>>>>

Zgadzam się, people can fly powinno wnieść pozew przeciwko valve :D

z hl jest tak samo jak z maxem paynem....

pierwszą część przeszedłem 1x razy, drugiej miałem dosyć po pierwszym razie ;/

uroki squeli ?

1x...miałeś dość po pierwszym razie ? po co się powtarzasz, mogłeś zwyczajnie powiedzieć że obie gry przeszedłeś jeden raz :P No dobra mimo że przeczytałem co innego, chyba łapię twoją myśl, ale i tak sie z nią nie zgadzam HL2 jest godną kontynuacją hitu z 1998r. Co prada "zagadki" są mocno zpłycone, ale jednak wzbogacony o gravity gun i jego możlwości system walki rekompensuje tą niedogodność całkowicie, bowiem czasem wystarczy trochę ruszyć głową by przechodzić całe rozdziały bez jednego wystrzału.

co do porównywania ocen hl2 i fargaraj:]

farcy wyszedł pierwszy, pokazał COŚ;] , pokazał śliczną grafike, o wiele lepsze niż w hl2 AI , pokazał że FPP może być naprawde śliczne... a hl2 wyszedł już po doomie i farcry'u i taki super innowacyjny nie był

Zgadzam się z tobą całkowicie, ale Far Cry pokazał też mierną, jednowątkową, nieciekawą fabułę, brak konsekwencji (strzelec śmigłowca w misji na tonącym statku wytrzymuje bezpośrednie trafienia z rakietnicy, że o całych seriach z karabinu nie wspomnę), oraz frustrację związaną z rozmieszczeniem checkpointów (mapa regulator, najpierw idziemy kilometr do pierwszego savea mając na karku masy przeciwników, by po wejściu do budynku mieć checkpoint co pomieszczenie). Zapomniałeś dodać że właśne FarCry pokazał że FPS nie musi być do bólu liniowy i za to, mimo w.w. niedociągnięć, należy mu się drugie miejsce wśród strzelanek tego roku i trzecie wogóle wśród FPSów, zaraz po HL1i2 :D

dobra , źle to sformuowałem.

mi również hl2 sie podoba, ale nie uważam tego za boską gre....

To czemu psujesz nerwy, robisz osobiste wycieczki, wyzywasz od dzieciuchów (swoją drogą na pudełku HL2 jest jak wół napisane "+18" więc kto pozwolił ci grać hę?), ja uważam że boską grą jest np. NFS PORSCHE(ave!) a HL2 jest co najwyżej grą wybitną :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem, no więc uważasz że pierwszy HL nie jest arcydziełem, hmmm... w stosunku do gry która przez większość uznawana jest za najlepszy FPS wszechczasów to dość radykalne stwierdzenie, ale szanuję twoje zdanie

ajć ajć ajć , chodzi mi o 2 częśc, zaraz poprawie :P

1x...miałeś dość po pierwszym razie ? po co się powtarzasz, mogłeś zwyczajnie powiedzieć że obie gry przeszedłeś jeden raz

pod x wstaw dowolną cyfre z przedziału 3-9 bo szczerze powiedziawszy nie pamiętam ile razy ;]

a jutro znów go instaluje :>

o czemu psujesz nerwy, robisz osobiste wycieczki, wyzywasz od dzieciuchów (swoją drogą na pudełku HL2 jest jak wół napisane "+18" więc kto pozwolił ci grać hę?),

bo wkurzają mnie teksty hl2 jest supa ,a ty gufno wiesz ?:]

NO to udowodnij że potrafisz obpowiedzieć jak na pełnoletnigo (prawie) człowieka przystało. - RoZy

ja uważam że boską grą jest np. NFS PORSCHE(ave!) a HL2 jest co najwyżej grą wybitną

sie zgodze z tym :P

tylko popatrz jak od tego ideału sie odsuneli dresiarską , podziemną serią :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Mariusz Saint: "A ja chciałem jeszcze zapytać o jedną rzecz - czy ktoś widział już filmik z gry gdzie koleś przeszedł ją w niecałe trzy godziny? Jakich sztuczek używał?"

Ja mam na dysku ten film z rekordem 2 godziny 14 minut i muszę przyznać, że jestem pełen podziwu :D. Ten gośc znalazł takie sposoby na przejście każdego levelu, że się w pale nie miści (np przeskoczył nad budynkami prawie całe ravenholm). Teraz tylko czekać ażktośzejdzie poniżej dwóch godzin :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie HL2 nie jest aż taką super gierą...looknijcie na moje VETO dotyczące tej gry tylko nie dopisałem tam jeszcze kilku rzeczy: błędnych cieni,złe skalowanie i przenikanie obiektów.A wogóle super psychogun możesz nim robic niemal wszystko!!??Akurat po prostu na ost. etapie i tylko na nim zrobiono wiecej elementów do przyciągnia.Na innych jak masz za pomocą małego tricku :wink: tą broń to nawet koszy na śmieci nie podniesiesz...Acha Steama można oszukać i zasysasz free... :twisted: :twisted: :twisted:

Link do VETA http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?p=258291#258291

PS co do ciebie Royale_with_Chesse to masz tu linka stronka po angielsku jest a szkoda

http://www.hl2dq.tk/ ...acha LightningX przeszedł Ravenholm w 1:36...latał-opis bugu w moim Veto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powróce do działu, bo widze, że w końcu zaczęły pojawiac się jakieś argumenty - Andrew - nie wiem czy czytałeś moje veto, ale ja też oceniłem gre na 7+(maxymalnie 8 ). Niestety byłem sam i na zasadzie jeden kontra reszta bo chyba tylko jedna osoba zgodziła się ze mną. Później natomiast powstało lekkie zamieszanie i widze, że znów można się kłócic na normalnych zasadach bez osobistych wycieczek. A co do filmu z bugami, to właśnie go ściągam i wtedy jeszcze bardziej rozbuduje moje VETO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe filmik jest niezły. Sczególnie jak się puszką zasłania czy czeka spokojnie na to aż sami pod lufę wyjdą. A już akcja jak się podchodi do gościa z ...to chyba KM był, i zamienia z nim miejscami jest the best.

Wszystko to nie umniejsza jednak oceny HL2 - no może trochę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to na upartego można w każdej grze jakiegoś buga znaleźć, nawet w wychwalanym przezemnie NFS PORSCHE można czepiać się do wielu rzeczy. Niestety im gra bardziej rozbudowana tym więcej niezamierzonych baboli, trik z puszką (próbowałem parę razy i raczej mi nie wychodzi, pewnie przez cholernego steama i jego ciągłe updaty gry ;) jest o tyle mało dokuczliwy że właściwie tylko w HL2 można podnosić WSZYSTKIE śmieci w tym i puszkę :D Jakby tego nie było to i bug by nie powstał. Zresztą cechą tylko gier wybitnych jest to że komuś chce się wyszukiwać bugi, próbować grać na czas (widzieliście kiedyś dysputę na jakimkolwiek forum nad którymś z bardzo licznych bugów w mortyr2, lub jakiekolwiek doniesienia o pobiciu kolejnego rekordu w czasie jego przejścia np. 4min.37s. :lol: Takie rzeczy wyszukują entuzjaści gry którzy przechodzą ją 1000x, takie same doniesienia były przy doom1/2, każdym quake'u, HL1 i każdej innej wartej uwagi grze, co w cale nie umniejsza ich wartości, bo czy ktoś pamięta Albertowi Einsteinowi że był przęciętny w liceum i walił byki ortograficzne (tak jak ja :) NIE!!! pamięta się go jako geniusza, który sprowadził dzieła Newtona do rangi uproszczonego szczególnego przypadku w teorii względności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkowicie zgadzam sie z M4TEUS2em. Nie ma gry bez bugów .

Była kiedyś taka reklama "nie ma bezpiecznych dróg są tylko bezpieczne samochody".o to chodzi

gra bez bugów nie była by grą.nawet ukochany przeze mnie z całego serca "Prince of Persia : Sends of time"miał pare bledów.Taka jest istota gier komputerowych.Howgh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam fakt tego, że ktoś "liże ściany" w grze (i naturalnym jest, że bugi odkryje), o czymś świadczy. A widzieliście speed run do pierwszego Half Life? Tam koleś przyczepiał minę do skały, wskakiwał na nią, używał Gauss Gun i windował się gdzieś poza skały i omijał w ten sposób pół obszaru. A wrogowie dla niego nie istnieli, tak szybko przechodził i kiwał ich jak chciał. A że - jak zostało wyżej wspomniane - Steam robi ciągłe update'y... to tylko gratulować dbałości o produkt (bo nie łatają poważnych błędów, tylko właśnie małe niedoróbki, które wychodzą przy ostrym graniu...)

PS. No i polecam do wglądu filmik ze speed time do pierwszego Half Life - gały na wierzch wychodzą :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Ja tak zupełnie poza tematem chciałem się zapytać, czy ktoś z Was zna jakieś strony z tutorialami do tworzenia map do CS:S i HL2? Ucze się robić mapy ale są zabugowane i jakieś takie niezbyt. Chciałbym się trochę "podszkolić" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość El'pasik
[Jeśli to o czym myślę to ta broń jest w grze (upgreadowany gravity gun), tyle że jest dosyć późno i nie dość że można sobie huśtać to jeszcze ciała wrogów są doskonałą bronią

Nie wiem czy grałeś w bete HL2, ale w finalnej wersji ta broń nie występuje(ta o której mówił Royal). Wogule to w becie bylo wiecej broni np: AK47, normalna snajperka, psyhogun (to właśnie ta broń co wystrzeliwyje niebieski promień który łapie wszystki obiektyna dowolną odległośc), karabim maszynowy z celownikiem optycznym i termowizją itd. Szkoda że nie zamieścili ich w finale.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest super i umnie działa plynnie na celeronie 2.0 geforce 4 mx 440 i 256 ram

Tja jeszcze w 1600x1200 i ustawieniach wszystkiego na High :twisted: Poza tym umieszczej trochę więcej treści w postach - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest super i umnie działa plynnie na celeronie 2.0 geforce 4 mx 440 i 256 ram

Tja jeszcze w 1600x1200 i ustawieniach wszystkiego na High :twisted: Poza tym umieszczej trochę więcej treści w postach - RoZy

RoZy gdybys wiedzial, ze ta gra lepiej chodzi na gf4mx w dx7 niz na R9600 z dx9 to nie dopisywalbys swoich spostrzezen.

Tja jak wyjdzie wersja na konórkę to będę też mógł powiedzieć, że HL na moim telefonie chodzi płynnie :P . - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest super i umnie działa plynnie na celeronie 2.0 geforce 4 mx 440 i 256 ram

Tja jeszcze w 1600x1200 i ustawieniach wszystkiego na High :twisted: Poza tym umieszczej trochę więcej treści w postach - RoZy

RoZy gdybys wiedzial, ze ta gra lepiej chodzi na gf4mx w dx7 niz na R9600 z dx9 to nie dopisywalbys swoich spostrzezen.

chodzic moze - tylko ciekawe jak przy tym wyglada... far cry tez dziala lepiej na karcie bez dx9 ale grafika sporo na tym traci ...

wlasnie na dniach wybieram sie do sklepu po HL2 :twisted: w koncu wyposazylem sie 768 DDR i zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość H@vranek

Moim zdaniem H-L2 jest hmmm po prostu miodny bije na glowe DOOM3 i Far Cry, grafika nie jak w DOOM3 plastikowa ale po prostu realistyczna swietne refleksy, animacje i wyglad postaci oraz obledne efekty wodne, a to wszystko w miare przystepnych wymaganiach sprzetowych na moim Athlonie 1800, Radeonie9700, 2x256 DDRAM w rozdzialce 800x600 i wszystko na high chodzi plynnie, jesli chodzi o fabułę to jest ona tak jak w poprzedniej czesci bardzo wciagajaca, A.I przeciwników jest dobre, bardzo podoba mi sie takze CS:S który caly czas zapewnia mi godziny dobrej internetowej zabawy. Szczerze polecam :!: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie byla mowa o wygladzie.

RoZy zakwestionowal prawdomownosc uzytkownika z forum. Nie mial racji i to wszystko.

Tu mijasz się z prawdą, a raczej nadinterpretujesz miją wypowiedź. Po prostu zwróciłem uwagę, że jak pisze że mu gra chodzi dobrze i podaje sprzęt to powienien jescze podać konfiguracje gry (rozdzielczość detale itp.) Bez tego inni nie mają punktu odniesienie

Co do wyglądu to przyznasz chyba, że jednak ma to znaczenie. Nie sztuka odpalić dobrą gre na slabym sprzęcie w minimalnych ustawieniach i pokpiwać że u mnie chodzi OK - a zę piksele są wilkości płyt chodnikowych to szczegół i mnie nie przeszkadza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma poptrzeby cytowania calego txt jak piszesz pod spodem

Mysle, ze mu plynnie chodzi na max ustawieniach jakie moze jego karta graficzna wygenerowac. Nie musi obnizac poziomu detali.

Sa testy porownawcze dx7 z dx8 i dx9.

Nadal nie rozumiesz o co chodzi. Piszesz, że myślisz ale tego nie wiesz bo nie napisał i o to wlaśnie chodzi mnie! Koniec offtopa - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kolega pozyczyl mi HL2 (u niego Steam sie wali :]), ale grac niestety nie moge :(. Gra tak niesamowicie haczy, ze trafienie w cokolwiek nawet szafa jest niemozliwe. Jest to o tyle dziwne, ze demo chodzilo poprawnie! Dzisiaj jeszcze bede podkrecal karte (nie zdazylem od gwiazdki :)), wiec moze wyciagne te wiecej fps. Trzymajcie kciuki! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Trzymamy, trzymamy! :D A jaki masz sprzęt że tak haczy? Hehe

Ja chciałem się przo okazji Was tylko zapytać, co do ostatniego patcha Valve do SDK. Dodali m.in. niektóre oficjalne mapy z singleplayera bysmy mogli się trochę podszkolić na profesjonalistach. Zrobiono także osobne mapy pełniące funkcję tutoriali, osobno do cubemapów, lin i takich dupsów. Co na ten temat uważacie? Ja mysle, że jest to dobry krok w przód, dzieki temu wielu nauczy sięrobić dobre mapy, a dobre mapy to podstawa dobrych modów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzet? AMD Duron 1.2 GHz, Radeon 9600XT 128 MB i 320 MB RAM. O ile karta graficzna i RAM jakos ujda, to juz procesor nadaje sie tylko do wymiany :(. A samego HL2 sprawdze jutro, bo dzis nie mialem okazji. Ale udalo sie podkrecic o calkiem sporo, wiec moze nawet bedzie sie dalo rozsadnie grac :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich ustawieniach próbowałeś to uruchomi, Arnie ? Ja ma prawie identycznego kompa tyle, że z 384 ram i radeonem 9600, ale SE, a nie XT. Mnie chodzi idealnie (no, prawie) płynnie w rozdzielczościach 1024X768, wodą i cieniami na max, resztą na medium. Antyalaising i anistro są wyłączone oczywiście. Może masz poprostu za stare sterowniki, u mnie zmiana na najnowsze catalysty podniasła iloś FPS'ów i to znacznie ( w teście z Contera z 28,5 na 35,5)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...