Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

a ja mam pytanie. Czy wyszedł juz mod do hl2 pt. Dragon Ball?? zamienia on hl2 na rpg dragon balla :)) jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo szczegolnie chcialbym sobiep owalczyc w jakas bijatyke na silniku hl2 :D wie ktos?

Watpie. Mody typu TC wychodza dosyc pozno. Caly czas np sa jeszcze tworzone mody na silnik Q3... Tak wiec nie liczylbym na to ze sie juz pojawil.

Jestes pewien co do tytulu czy tak strzeliles? Bo jezeli liczysz na ESF:S to z tego co ostatnio czytalem team robicy ESF nie chce sie przesiadac na engeine Source.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam, czy addon HL2 wyjaśni co się stało z Alyx po wybuchu... Bo szkoda by było tak charyzmatycznej bohaterki :roll:

I jeszcze jedno: zauważyliście, że ciało tego szybkiego zombie, które ubija Alyx (Dog?) na screenie było w tym samym miejscu w HL2? Jest to końcówka misjii Black Mesa East. Twórcy chyba mieli już coś niecoś zaplanowane z dodatkiem kiedy robili grę (chodzi mi o fabułę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom wlasnie tez to zauwazylem... Nie rozumiem tylko jednego Miasteczko City17 jest chyba w rosji umieszczone

Jak dla mnie to jest to gdzies Ukraina/Rumunia. Tak czy owak byly ZSRR.

to skad tam sie znalazlo Black Mesa o_O nie rozumiem tego moze ktos mi wyjasni ?

To nie jest Black Mesa z Arizony. Eli nazwal z sentymentu swoje labolatorium Black Mesa. A ze znajduje sie na wschodzie to jest to Black Mesa East czyli Black Mesa Wschod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Jak dla mnie to jest to gdzies Ukraina/Rumunia. Tak czy owak byly ZSRR.

PUDŁO!!! to jest na 100% Bułgaria. Tam też piszą cyrylicą lecz nieco inną taką jak w HL2, góry dochodzą do morza (Czarnego) i twożą podobne wybrzeże, jest tam parę dość sporych miast blisko morza np. Varna, wszędzie pełno klasztorów, cerkiewek i zapyziałych miasteczek w "gotyckich" klimatach podobnych do ravensholm (oczywiście nie łażą tam haedcraby :lol: ich flotylla pojazdów mechanicznych też głównie składa się z trabantów, moskwiczy, zaporożców, wołg ciężarówek taich jak w grze i tym podobnych wynalazków, a do tego gościu który pisał fabułę i designer pochodzi z tamtąd. Może trochę dziwić dlaczego namiestnik Ziemi siedzi na takim zadupiu, ale patrząc na gazety porozwieszane tu i tam widać że główne miasta są zruinowane po wojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze trochę namieszam, bo podczas powstania na ulicach City17, w jednym cholernie ciemnym miejscu dorwałem napis po Polsku, o treści "Wolność" - żart jednego programisty czy specjalne nawiązanie twórców? ;)

Hmm, bardzo możliwe że to jest właśnie Bułgaria, ale głowy bym nie dał - wprawdzie świadczą o tym napisy cyrylicą, szczególnie na fabryce w Ravensholm, ale Bułgaria axis mundi ziemi nowego porządku? ;) Trochę to dla mnie zbyt naciągane ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
...ale Bułgaria axis mundi ziemi nowego porządku? ;) Trochę to dla mnie zbyt naciągane ;]

No nie koniecznie, Hitler też pchał się nad może czarne, nie tylko po ropę, ale też twierdził że kto je ma ten panuje nad całą Eurazją. Jak popatrzeć na mapę to faktycznie jest to sam środek kontynentu, naturalny szlak komunikacyjny pomiędzy Europą, Azją i nieco dalej Afryką, umożliwiający szybkie dostarczenie wojsk niemal w każdy rejon. Zresztą po co ufoludom, które sądząc po cytadeli są samowystarczalne, wielkie miasta i ludne potężne kraje które oprócz kupy kłopotów nic by nie dawały. Lepiej sobie siedzieć w niezawielkim Bułgarskim mieście, nad którym ma się prawie idealną kontrolę, jest zdala od większych skupisk wrogiej ludzkości, a do tego pobliski kurort Złote Piaski, gdzie jest tanie piwo i super laski :P Taką taktykę obrał też gubernator generalnej guberni, który siedział spokojnie w zapyziałym 100tyś Krakowie (no co babcia Krakóska tak twierdzi, więc pewnie to prawda :D zamiast martwić się o ciągłe zamachy i powstania w wielkiej Warszawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie ma co się silić na dokładne umiejscowienie akcji HL2 - sądzę, że to jest wypadkowa miejsc od Lublina do Stalingradu i od Moskwy do Bukaresztu :) W każdym razie po wyjściu z dworca poczułem się jak w najchłodniejszym roku zimnej wojny... Naprawdę udało się gościom z Valve odtworzyć ten klimat panujący na terenach ZSSR... kawał doskonałej roboty.

Właściwie to jest jedna z ogromych zalet HL2 - otoczenie i atmosfera zmienia się jak w kalejdoskopie i nie można się znudzić. Miasto, podziemia, gotyckie miasteczko, laboratoria, kanały - dla każdego coś miłego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zamknąłem się na dwa dni w domu by skończyć HL2 - gdy wyszedłem i popatrzyłem na blokowisko po drugiej stronie, powiedziałem: "motyla noga*, te bloki są identyczne!" Wrażenie było naprawdę silne, nieprzyjemne... i zabawne równocześnie - "nasza" rzeczywistość może być klimatyczna! To cieszy przed STALKER-em ;]

Minął już jakiś czas odkąd grałem w HL2 - trzy tygodnie - i wspomnienia "na zimno" z gry zdają się być całkiem klimatyczne i pozytywne ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriu_1000

Ja właśnie konczę jedynkę... I biję się w piersi, że dopiero teraz ;P Taki miłośnik gier i dopiero teraz wywalił te pół banki na oryginałka HL 1. Ale warto było. Co do procedury rejestracyjnej Hl2, to moje zdanie jest takie: (cenzura). A poza tym mnie to wkurza ;P I dziwić sie że ludzie kupują pirackie g***, jak nie mają sieci i chcą sobie pograć. Ale ja tego nie zrobię, o nie... Za bardzo jestem trzepnięty i za bardzo kocham gry by kupić pirata (czegokolwiek...). Poza tym jakos ostatnio piratów w naszym kochanym mieście nie uświadczysz... i bardzo dobrze :) Niech żyje rynek gier kompowych ;P

P. S. Ciekawe ile gier jeszcze będzie potrzebować rejestracji do odpalenia?

P. S. 2 Jeśli jednak oryginałka H-L2 da się odpalić bez neta w chacie, to sorki, bo mi nic o tym nie wiadomo ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , ja mam oryginalna wersje i co z tego ?Kiedy odpalam wychodzi mi do windowsa ... Wszystko zrobilem co bylo do zrobienia , rejestracja numeru seryjnego , pierwsze odpalenie przez steama ... i tak jak wspomnialem hf2 wychodzi mi do windowsa :evil: Z tego wszystkiego tylko Cs:s mi chodzi , a pogral bym sobie w singla. Najgorsze z tego wszystkiego jest to , ze w CDA bylo cos wspominane , ze jezeli wychodzi do windowsa to oznacza , ze ma sie piracka wersje - czy cos w tym stylu.

A najlepsze z tego wszystkiego jest to,ze ja mam oryginalna wersje :x Nie chce mi sie teraz szukac cytatu ... ide spac, do jutra :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do fanow dwa pytania.

1. Kto mi przetlumaczy co mowi Vortiguants w sytuacji zaraz po pierwszej akcji z Combine gunship przy latarni.

Schodzimy do tego miejsca gdzie dostalismy RPG (rakietnice) i tam stoi ten dowodca i wlasnie obcy Vortiguants. Jak z nim rozmawiamy (wlasciwie to tylko on gada) ale nic z tego nie potrafilem zrozumiec. Albo moj angielski jest na tyle ograniczony albo on sie poslugiwal pol ludzkim a pol obcych jezykiem.

Ma ktos tlumaczenie tego monologu ?

2. W laboratorium Dr. Kleinera (ten doktorek na poczatku i po tym teleporcie tygodniowym z NOVA PROSPECT) wisi zdjecie calej brygady z Black Mesa. Jest tam Eli Vance (ojciec Alyx), Dr. Kleiner, doktorek z HL1, Gordon Freeman i inni.

Ale jest jedna postac na srodku ktora ma zamazana specjalnie twarz z postawionym krzyzykiem na niej.

Wiecie cos na temat tej postaci ?

Czyzby cos w stylu G-mana ?

Update:

Kolega na innych forum zauwazyl, ze moze to byc po prostu Breen.

Mozliwe to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kto mi przetlumaczy co mowi Vortiguants w sytuacji zaraz po pierwszej akcji z Combine gunship przy latarni.

Schodzimy do tego miejsca gdzie dostalismy RPG (rakietnice) i tam stoi ten dowodca i wlasnie obcy Vortiguants. Jak z nim rozmawiamy (wlasciwie to tylko on gada) ale nic z tego nie potrafilem zrozumiec. Albo moj angielski jest na tyle ograniczony albo on sie poslugiwal pol ludzkim a pol obcych jezykiem.

Ma ktos tlumaczenie tego monologu ?

Amatroskie zpolszczenie, naprawdę dobrze zrobione, z przetłumaczonymi nawet niektórymi taksturami w grze, ale na szczęście nie ruszonym dźwiękiem dostępne jest na http://hl.fpp.pl/?pl:pages:show:521:::

POLECAM !!! chłopaki odwalili kawał dobrej roboty, cenega się chowa, a cd-projekt ma godnego konkurenta :D

Zpolszczenie jest modem, więc jest traktowane jak nowa gra z wszystkimi tego konsekwencjami, nie można użyć starych savów (w HL2ang. oczywiście zostają) a po zainstalowaniu odpala się to bezpośrednio zpod steama (play games => third party games => HL2PL)

Co do vortiguartów to głownie kadzą niemiłosiernie i włażą do d... bez wazeliny, ale w końcu w jedynce wyzwoliliśmy im planetę ;)

2. ...

Update:

Kolega na innych forum zauwazyl, ze moze to byc po prostu Breen.

Mozliwe to ?

No :)

Dr. Breen był członkiem zespołu naukowego Black Messa, potem zwyczajnie zdradził i poszedł pracować dla Kombajna, w końcu napewno lepiej mu płacili, miał własną cytadelę, mógł się produkować publicznie itp.

Natomiast mi się wydaje że jednym z naukowców jest właśnie g-man, przypatrzcie się dobrze temu obrazkowi/dźwigni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ze nie umiesz czytaz ze zrozumieniem.

gra nie sprawiła mi najmniejszych trudnosci, nad czym wielce ubolewam....

a patrząc po wypowiedziach typu "hl2 jest boski , a ty tego nie zmienisz" moge śmialo stwierdzić że autorem jest jakiś 12latek który dostał kompa na gwiazdke.....

Przechodzisz płynnie od argumentów do epitetów i wycieczek osobistych. :evil: Uszanuj zdanie innych - spieraj się o meritum, albo nie komentuj wcale. Kiedyś już Ci zwracalem na to uwagę i trzeci raz nie będę, a pobawię się takimi kolorowymi guzikami co to Ghost je ostatnia zamontował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ze nie umiesz czytaz ze zrozumieniem.

gra nie sprawiła mi najmniejszych trudnosci, nad czym wielce ubolewam....

a patrząc po wypowiedziach typu "hl2 jest boski , a ty tego nie zmienisz" moge śmialo stwierdzić że autorem jest jakiś 12latek który dostał kompa na gwiazdke.....

Przechodzisz płynnie od argumentów do epitetów i wycieczek osobistych. :evil: Uszanuj zdanie innych - spieraj się o meritum, albo nie komentuj wcale. Kiedyś już Ci zwracalem na to uwagę i trzeci raz nie będę, a pobawię się takimi kolorowymi guzikami co to Ghost je ostatnia zamontował.

w takim razie prosze zrób to od razu no poziom tego forum nie odpowiada mi,

prawda jest taka że dzieci podniecające sie cda , podniecają sie gierkami które cda wielbi i chwali

miło było , ale prosze o BANA

da sie zrobić? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leborg, czemu uparłeś się właśnie na TEN topik? Masz setki innych, czemu właśnie ten chcesz zaśmiecić? Po co ci BAN, skoro po prostu możesz przestać tu wchodzić? Leborg, naprawdę nie rozumiem twojego myślenia.

Ale do rzeczy. na jakimś forum (niestety chyba już zlikwidowanym) widziałem porównanie bety HL2 i HL2 full. NIE POPIERAM PIRACTWA, POST TEN ZAMIESZCZAM WYŁĄCZNIE W CELACH DYSKUSYJNO-INFORMACYJNYCH. Wynikało z niego, że w becie były używalne bronie takie jak: Alyx Gun, Cremator Head (Cremator), Gauss Gun(tak, ten z pierwszego HL),Sniper Rifle i inne, których nie pamiętam.

Były też Bull Squidy, walczące Stalkery, Hydra, a do laboratorium Kleinera wpadał Strider. Były też opinie, że beta miała wiele lepszych leveli. Ale do czego piję - otóż, nie uważacie, że gracze mający pełną wersję powinni mieć dostęp chociaż do części tych epizodów, choćby w postaci tych "ATI levels"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Ja mam betę hl2 na cd, bo kiedyś ściągnełem, z ciekawości. Fakt, było sporo różnych fajnych rzeczy. Najbardziej mi brak jednak broni, która była pokazana na którymś trailerze z E3 2003. Pojawiał się taki niebieski promień i mogliśmy za jego pomocą przenosić przedmioty i ciała. Promień przyczepiał się do jednego punktu obiektu i mogliśmy sobie np huśtać ciało wroga z rękę. Fajna sprawa, szkoda, że broni tej nie ma w finalnej wersji hl2. Co do leveli, szczerze się nie przyglądalem tak bardzo, ale z tego co pamiętam, te w finalnej wersji są lepsze (bardziej dopracowane). Zresztą, jutro sobie tą betę rozpakuje i zagram. Teraz będę mógł porównać obecną wersję, z tym co nam chcieli dać we Wrześniu 2003 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi brak jednak broni, która była pokazana na którymś trailerze z E3 2003. Pojawiał się taki niebieski promień i mogliśmy za jego pomocą przenosić przedmioty i ciała. Promień przyczepiał się do jednego punktu obiektu i mogliśmy sobie np huśtać ciało wroga z rękę. Fajna sprawa, szkoda, że broni tej nie ma w finalnej wersji hl2.

Jeśli to o czym myślę to ta broń jest w grze (upgreadowany gravity gun), tyle że jest dosyć późno i nie dość że można sobie huśtać to jeszcze ciała wrogów są doskonałą bronią :twisted: Co do gry to faktycznie mam wrażenie że jeden rozdział wyleciał, podejrzewam że miał być pomiędzy ravensholm a jazdą łazikiem (jakiś na wpół zatopiony statek lub coś w tych klimatach). Z tego co mi wiadomo hydra okazała się zbyt trudnym przeciwnikiem, ale podejrzewam że ją oraz tą drapieżną rybkę którą widać podczas pierwszej teleportacji (za okno :) oraz wodnika szów..ekhm..hydrę jeszcze zobaczymy w którymś z oficjalnych addonów, lub fanowskich modów namaszczonych przez velve.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse
Jeśli to o czym myślę to ta broń jest w grze (upgreadowany gravity gun), tyle że jest dosyć późno...

Nie, nie, nie :). Tu nie chodz o tą broń. Ten "ulepszony" gravity gun nie został pokazany na żadnym trailerze, z uwagi na to, że miał być niespodzianką uprzyjemniającą grę. Ten a`la gravity gun o którym mówię, byl i w becie i na trailerach i prezentował możliwości fizyki. Jak dorwałem tą broń bawiłem się jednym ciałem 1,5 godziny, wielka szkoda, że nie ma jej w finale. Może ktoś napisze jakiegoś moda i przeniesie to "cacko" z bety do obecnego hl2? :D Było by miło :D (sam bym to zrobił ale nie wiem jak :/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ze nie umiesz czytaz ze zrozumieniem.
w takim razie prosze zrób to od razu no poziom tego forum nie odpowiada mi,

prawda jest taka że dzieci podniecające sie cda , podniecają sie gierkami które cda wielbi i chwali

miło było , ale prosze o BANA

da sie zrobić? :>

Widzisz - w poprzednim poście zarzucasz Apollyonowi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a tymczasem sam masz z tym kłopoty :? . Postaram się więc powiedzieć prosto. Nie o Twoją opinię tu chodzi, nie nawet o sposób jej prezentacji, ale o zachowanie wobec innych forumowiczów.

Poza tym jeżeli nie odpowieda Ci to forum to po co się wypowiedasz - jakiś masochista jesteś czy co? Jak rozumiem w Twoim mniemaniu Twój zaawansowany wiek uprawina Ciebie do głoszenia opinii że "dzieci podniecające sie cda , podniecają sie gierkami które cda wielbi i chwali" - wiesz z mojej perspektywy to Ty jesteś dzieckiem, bo to właśnie dzieci charakteryzują się nieakceptowanie innych punktów widzenia niż własne.

Na bana to sobie trzeba zapracować, a Ty jak narazie zbliżasz się niebezpiecznie do granicy ostrzeżenia.

Dyskusje tu na ten taemat uważam za zakończoną - jak masz jakieś uwagi to na privie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hl2 To jest gra:)

jest najlepsza pod względem grafiki i fizyki :) a klimat...

Kolega z krzesła spadł gdy w pewnym tunelu zaatakowało mnie kosmiczne nasienie:)

polecam wszystkim nie tylko fanom hl:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miisiu jesteś niemiły :>Jak na razie jestem bardzo miły, a dopiero mogę się zrobić nieprzjemny

mam zwyczaj pisania dopóki nie zapomne logina i hasła :>O ile będziesz w stanie się zalogować BTW wystarczy jak zaczytujesz pierwsze zdanie, tak bez potrzeby zaśmiecasz topic - RoZy

dosyć offtopa:>

po prostu owa argumentacja wygląda tak:

) szkoda slow ... tak temu osobniokowi nie bedzie sie dalo tego wytlumaczyc ze hl2 to swietna gra !

albo tak

HL2 jest swietna gra fabula jest bardzo ciekawa jak w jedynce i nie mow ze to tylko normalna bardzo dobra gra. W dzisiejszych czasach takich gier jest malo..

no to dziękuje :>

Przecież mogą mieć wlasne zdanie - nie muszisz się z nim zgadzać, ale je uszanuj. Uważaj poza tym bym nie musiał szukać Twoich cytatów?

hl2 jest grą bardzo dobrą , ale nic po za tym bo do arcydzieła mu brakuje jak stąd na marsa:>>[ bez skojarzeń z dómem :P ]

jest boleśnie liniowy, prosty, i po dłuższej chwili wieje nudą.......

jeżeli komus naprawde sie podobał , i uważa tą gre za bóstwo to albo mało grał w życiu, albo kocha valve , czekał na hl2 [bo dzięki filmikom i artom twórcy stworzyli potwora na kształt Duke nukem forever]

moze nie jestem taki super stary bo nie jestem jeszcze w pełni pełnoletni , ale gram od bardzo dawna , i jakiś super rozwiązań w grze nieznalazłem.... tylko sztandarowe numery.... gravity gun?;] fajna zabawka.... jedyna innowacja , która i tak zostanie przemilczana przez innych [chociaż podobno coś podobnego ma być w dodatku do dooma]

pomysl kuszy zerzneli z naszej polskiej kołkownicy :>>>>>

z hl jest tak samo jak z maxem paynem....

pierwszą część przeszedłem 1x razy, drugiej miałem dosyć po pierwszym razie ;/

uroki squeli ?

co do porównywania ocen hl2 i fargaraj:]

farcy wyszedł pierwszy, pokazał COŚ;] , pokazał śliczną grafike, o wiele lepsze niż w hl2 AI , pokazał że FPP może być naprawde śliczne... a hl2 wyszedł już po doomie i farcry'u i taki super innowacyjny nie był

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli komus naprawde sie podobał , i uważa tą gre za bóstwo to albo mało grał w życiu, albo kocha valve , czekał na hl2

Azaliż doprawdy, cny rycerzu? Czy przez to wyrażenie chcesz zakomunikować, że jeśli ktoś nie spełnia jednego z podanych przez Ciebie warunków, to HL2 ma mu się nie podobać? Owszem, bóstwem HL2 nie nazwę i nie będę omadlał go trzy razy dziennie - ale i tak uważam go za drugą grę roku 2004 i jedną z najlepszych FPP do tej pory. Od razu się może wytłumaczę - tak, od dawna i dużo gram w życiu swym ("oczywiście nie jestem uzależniony, mogę w każdej chwili przestać") i widziałem już sporo w grach, a jednak HL2 zawierał kilka elementów, które wywołały mój szczery uśmiech na gębie (uściślając - również mojej). Niedawno zacząłem grać w Medal of Honor Pacific Assault - i widząc sztuczne, sztywne ruchy i komiczne gęby postaci przykro się zrobiło, a przecież nie jest to stara gra. Rewolucję bardzo trudno teraz w dziedzinie gier zrobić - a HL2 i tak wypełnił wymagania i dorzucił parę nowych rzeczy, np. fizyka (AI do tych elementów nie należy, ze smutkiem zgadzam się z Leborgiem). Krótko - owszem, HL2 bóstwem nie jest. Ale jest tak dobre, że w pełni zgadzam się z oceną wystawioną w CDA (9+) i byłem zadowolony z grania, i to bardzo, pewnie dlatego że właśnie trochę liczyłem na potknięcie HL2 ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...