Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Podejrzewam, że o spłacie pożyczki dowiemy się, kiedy ponownie wkroczymy do miasta/rejonu, w którym ową pożyczkę wzięliśmy. Strażnicy albo nas wtedy zaatakują, albo po prostu w jakiś sposób przyskrzynią (sytuacja jak w serii The Elder Scrolls). To by było chyba niegłupie rozwiązanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak info o wielkości 1D Patch, który ma być.

A jak oni mają wiedzieć o wielkości patcha na pierwszy dzień jeśli gra jeszcze nie poszła do tłoczni? To co zrobią zanim gra osiągnie status "gold" wyląduje na płycie. Potem do premiery jest jeszcze 4-5 tygodni i co oni mają przez ten czas robić? Wyjechać na masowe wakacje? To z czym się nie wyrobią lub wyłapią późno trzeba będzie pobrać na premierę. Normalna procedura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z tego wszystkiego interesuje mnie ta "współpraca" z potworami - już sobie wyobrażam, jak oszczędzony na początku gry wilkołak czy inny wampir (chociaż, jak wiemy z sagi, wampiry nie zawsze są złe...) zabija później niewinnych ludzi, a gra pokazuje animowaną scenkę, przypominającą o dokonanym wyborze. Mogę się założyć, że podczas rozgrywki będzie przynajmniej jedna taka sytuacja. Oczywiście, podobnie jak w poprzednich częściach, skutki takiego czy innego wyboru zapewne będą widoczne dopiero po kilku(nastu) godzinach gry.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkdarius, nie rób za newsmana spamującego w temacie do dyskusji suchymi linkami do coraz to nowych nowinek. Post poleciał i następne takie też będą.

PS. od dyskusji z decyzją moderatora jest temat "Uwagi i pytania do moderatorów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu pojawią się obszerne wiadomości na temat alchemii.

Poczytałem trochę newsów i zaciekawiło mnie to, że zbroje Geralta będą miały poziomy. Ciekawi mnie to, jak będziemy je przekuwać i chyba nie będzie robił tego Gerald, a jakiś kowal czy coś. Co do samych zbroi, to ciekawi mnie, które z tych zapodanym przeze mnie w spoilerze, będą dostępne w grze.

The-Witcher-3-Concept-Art.jpg

Mnie osobiście podobają się.

Z pierwszej kolumny licząc od góry.

2,4,6,9, a z drugiej 5,6,7,9, z trzeciej 1,3,4,5,7,8,

Jeśli owe zbroje pojawią się w grze, to ja będę w nich biegał. smile_prosty.gif

Po za tym czytałem też, że Gerald nie będzie otrzymywał obrażeń siedząc na koniu.co.gif

Uwaga do premiery pozostało zaledwie 44 dni. 6 gdz. i 27 minut biggrin_prosty.gif

Przyłóż się trochę do swoich postów, tego się czytać nie da.

Edytowano przez podbiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były informacje że Geralt będzie tworzył/ulepszał swoje zbroje u różnych kowali co wydaje się dosyć oczywiste. Coraz mniej do premiery a ja mam zamówioną tylko EK (która jest dosyć niepewna), jestem ciekawy jak się będzie prezentowała alchemia i jakie zaszły zmiany w systemie walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gżę

Serio? Zastanawiam się czy piszesz tak specjalnie, czy po prostu jesteś takim trollem...

No a jeśli chodzi o sam temat - zbroi mogłoby być trochę więcej, w dwójce było fajne to, że można było sobie zbroje kupować jak w większości erpegów, w jedynce miały one znaczenie co najwyżej marginalne: Do tej pory pamiętam, jak przeszedłem po raz pierwszy W1 z tą standardową zbroją, z którą zaczynaliśmy grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem nowe wideo i dla mnie bomba.

Pierwsze co mi się spodobało to te szybkie przejście pomiędzy scenką a walką. We wcześniejszych odsłonach nie było to za dobre, tu jest świetne.

Druga sprawa to mama okolicy po której poruszał się Geralt, jest naprawdę duża.

Niestety wygląd ekwipunku jest słaby, wygląda jakby był robiony na odwal się. Już lepszy był ten z dwójki, chociaż fajne jest to że po zmianie oręża Geralt w ekwipunku go dobywa i można zobaczyć jak wygląda miecz, tudzież inny oręż w całej okazałości.

Pozostało tylko 41 dni i 15 gdz.

Do moderatora @podbiel sorry ale pisałem z komórki nie ze smartfona, więc mogło mi się pomylić luz.

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lech8 Co do ekwipunku, to nie chodziło mi o oręż, a o wygląd ''plecaka'' jest po prostu słabo wykonany. sad_prosty.gif

Jakże klimatyczny i fajny był ten z jedynki.

z8139680O.jpg

Mam nadzieje że narzędzia do modowania będą w miarę szybko dostępne. smile_prosty.gif

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z jedynki może i był klimatyczny ale był niewygodny. Mnie osobiście ekwipunek pod względem estetycznym się nie podoba ale ważniejsza jest wygoda. No cóż czekam na te wieści o alchemii które mają się ukazać w tym tygodniu niby.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekwipunek z jedynki nie wygodny? Lol, dużo lepiej się prezentował niż ten w dwójce. Zarówno pod względem estetyki jak i funkcjonalności. Wszystko było widać od razu, bez potrzeby segregowania sprzętu na oddzielne kategorie i scrollowania ciągle myszą w dół w poszukiwaniu jakiegoś fragmentu materiału.

Jakby ktoś mógł powiedzieć w której minucie, mniej więcej, widać ekwipunek w najnowszym gameplayu to byłbym wdzięczny. Całego nie chcę oglądać, bo spoilery i takie tam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sttark

Jak nie chcesz spoilerów przewiń

pierwsze 2 minuty (rozmowa Geralta z Vesemirem), dalej jest wjazd do wioski (scenka z gryfem atakującym wieśniaka), i chwile jazdy po mapie w raczej losowych kierunkach, żaden q, ani nic co zdradzało by fabułę. Oprócz oczywiście pierwszych 2 min (tam pojawia się dość istotna kwestia o pewnej czarodziejce).

Są jeszcze ogłoszenia na słupie, ale to można przewinąć, albo po prostu nie czytać.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekwipunek z jedynki nie wygodny? Lol, dużo lepiej się prezentował niż ten w dwójce. Zarówno pod względem estetyki jak i funkcjonalności. Wszystko było widać od razu, bez potrzeby segregowania sprzętu na oddzielne kategorie i scrollowania ciągle myszą w dół w poszukiwaniu jakiegoś fragmentu materiału.

Jakby ktoś mógł powiedzieć w której minucie, mniej więcej, widać ekwipunek w najnowszym gameplayu to byłbym wdzięczny. Całego nie chcę oglądać, bo spoilery i takie tam tongue_prosty.gif

Zgadzam się z tobą co do ekwipunku. smile_prosty.gif

Widać w 12 minucie do 12.18 sekund, jakbyś nie chciał sobie spojlerować.

EDIT Zapowiedziano kolejny dodatek do Wiedźmina 3

http://www.witchersi...iedzmina-3.html

Dzięki niemu odwiedzimy Ziemie Niczyje i Tussaint.

Edytowano przez darkdarius
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściślej rzecz ujmując, to dwa dodatki. Jeden ukaże się w październiku i akcja będzie w Oxenfurcie (ok. 10 godzin zabawy), a drugi w 2016 roku zadebiutuje, zaoferuje 20 godzin gry (zakładam, że to czas "wymaksowania" :P) i wprowadzi nową krainę.

Cena na GOG to 100 zł, ale to przeliczenie z euro. Znając CDP, dadzą niższą cenę w PLN.

Fajna sprawa, szczególnie długość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się boje tej długości. Do tej pory Radzi robili całe gry po 20 godzin, a teraz nagle maja być w stanie dostarczyć takie dodatki. Jeśli będą chcieli do rozciągnięcia długości gry wykorzystać otwarty świat i pakować filler oraz korzystać ze sztuczek Ubisoftu (daleko oddalone od siebie cele gry) czy EA (w zasadzie karanie gracza za omijanie "opcjonalnej" zawartosci) to będę trochę smutny. Mam nadzieję, że gracz "zajęty" dostanie w W3 możliwość sprawnego przebiegnięcia przez główny wątek. W innym wypadku nigdy W3 nie skończę i ruszę do gier, które bardziej szanują mój czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie można zaliczyć tylko główny wątek. Nic nie słychać o jakiś głupim systemie, który by przed tym powstrzymywał (ehm... drgnejż... ekhm), nie ma też takich podstaw fabularnych raczej. Twórcy też podkreślali w wywiadach, że chcą dać opcję przebiegnięcia przez samo główne story.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w Toussaint spotkamy hrabinę o której było mowa w wiedźmińskiej sadze? Poza tym Oxenfurt to również ciekawe miejsce akcji - w końcu tam studiował Jaskier, może jeszcze DLC z królestwem Koviru, dopiero byłoby ciekawie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki trwające po kilkanaście godzin, opcjonalny wstęp w formie komiksu zastępujący brak zapisów z poprzednich gier, oprawa ustalona już na jednym, bardzo stabilnym poziomie (może ciut gorszym, ale WCIĄŻ bardzo ładnym, z świetną fizyką obiektów na czele), bez spadku jak w Watch Dogs, coraz mniej bugów... Oj, jak ja sobie życzę, żeby te cała nienawiść do tej gry, żywiona "dla zasady", zdechła w zarodku...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...