Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja bym wolał, by nowy bohater wiedźmińskiego świata, był taki jak w Skyrim. Znaczy że sami, byśmy decydowali jak by wyglądał.

To by mogło być ciekawe. Kreator postaci jak w TES (ale jeśli chodzi o umiejętności, bez podziału na klasy, tak jak w Skyrim). Fajnie by było pograć brodatym krasnoludzkim tankiem z wielkim toporem albo rzucać fireballe seksowną czarodziejką. Miałoby to w sobie coś ciekawego, a skoro nie będzie już w Wiedźminie Geralta to stworzenie zupełnie nowej postaci jeszcze bym jakoś zdzierżył ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ex95 A dlaczego by nie, przecież nie musieli byśmy grać wiedźminem, ale dowolną postacią w jego świecie. Na początku rozgrywki w kreatorze postaci, mogli byś my wybrać jedną z trzech dróg np.

Wiedźmin

Mag

Normalny (chodzi mi tu oto, że nie żaden mutant czy inny odmieniec, a normalny człek. Który by piął się po szczeblach kariery wojskowej, lub przyłączył by się do jakiejś gildii czy coś. Łowcy smoków, włamywacze)

Ale można, było by wybrać każdą rasę występująca w świecie wiedźmina. Co też tyczyło by się tego, jak traktować nas będą inni.

A potem przeszli byśmy do kreatora znanego z Skyrima. Tylko bardziej rozwiniętego.

Potem intro i w drogę, ale jeszcze mogło by być multi.

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolał konkretnego, z góry ustalonego bohatera. W grach tego typu zawsze lepiej wychodzi historia, bo jest tworzona z myślą o konkretnej postaci. To jest duża zaleta Wiedźminów właśnie.

Co do sejwów na konsolach - nie będzie żadnego importu. W grze mamy odbyć pewną rozmowę, w której wybierzemy pewne decyzje z przeszłości. Na pewno nie będzie nic tak szczegółowego jak Twierdza przy Dragon Age.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio Właśnie to chciałem napisać! ;)

Wiesiek 1 nie owijając w bawełnę, kulał mechaniką i gameplay'em (patrze na ciebie akcie drugi), a ratował się swojskością i fabułą. "Dwójka" już była lepiej zrobiona, ale kto nie grał dla historii - ręka do góry, więc jeśli dostaniemy coś ala Skyrima to wszyscy od razu się wszyscy rzucą, że fabuła nie przyciąga itp. itd, bo REDzi postawili już wysoko poprzeczkę względem fabuły, a obniżyć się już nie da... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zgadzam się ze Zdeniem. Siłą rzeczy wybór taki jak w Skyrimie powoduje "uśrednienie" fabuły i mechaniki. Trudno mi sobie wyobrazić redów tworzących mechanikę i historię, która będzie pasowała jednocześnie do krasnoludzkiego tanka i seksownej czarodziejki :P. Ale fajnie byłoby gdyby była jednak jakaś możliwość konfiguracji bohatera na początku rozgrywki. Np: wybór szkoły wiedźmińskiej (i związane z tym skupienie na znakach, albo stylu walki itp.) mógłby być fajnym urozmaiceniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie premiery Wiesława zagranicą. Jeśli zakupie grę w UK będę mógł ustawić np; napisy PL?

edit; wersja PS4, właściwie już jest to nie istotne. Nie chce ryzykować. Zakupiłem grę na 3kropki złożony i opłacony preorder. Trochę poczekam, ale uważam, że warto tym bardziej, że chce twórcom podziękować, iż w pocie czoła tworzyli tak ambitny projekt jakim jest Wiesiek 3. Wspierajmy Polskich twórców...

Edytowano przez Azog
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony cdp.pl :

darmowa dostawa na terenie Polski: niezależnie od formy dostawy nie płacisz za wysyłkę, a grę otrzymasz najpóźniej w dniu jej premiery (19.05.2015)

nie wiem jak sprawa ma się w innych sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie lepiej nie mogli zoptymalizować gry niż wyciąć parę rzeczy. Dla mnie i tak na gameplayach wygląda bardzo ładnie, taka podrasowana dwójka, osobiście jestem usatysfakcjonowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym tak tego - zmieniła się trochę stylistyka gry, są sporo żywsze kolory, co zmienia odbiór grafiki. Poza ogniem - cóż, widocznie nie mógł się uchować, ale jak wspominałem wcześniej - to nie Watch Dogs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się graficznie strasznie, strasznie, strasznie podoba :D Można płakać nad jakością trawy (ale tylko gdy widzimy pojedyncze kępy, które są przeciętne), ale pewnie super jej jakość odbiłaby się negatywnie na płynności. Gdy jest jej sporo, to nie widać niedoskonałości w sumie. Wiadomo- technologicznie zada nie urywa, ale pod kątem stylu artystycznego dla mnie jest bomba. I nie wszędzie jest tak cukierkowo jak wszyscy piszą- zdarzają się miejscówki niezwykle klimatyczne, które jednocześnie nie są przesłodzone kolorami, jak tutaj: https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/t31.0-8/11035693_827900827245852_6603036244645493255_o.jpg

Ogólnie płonę jak pochodnia czekając na grę, a jeszcze bardziej płonę jak pomyślę, że przez dwa pierwsze tygodnie będę miał niepowtarzalną okazję pograć w ultra detalach w FHD na na prawdę potężnej maszynie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o FHD mogę pomarzyć, ale wydaje mi się, że jak powyłączam zbędne opcję (bajery), to dam radę na moim GtX 650 i i5 3470. Oczywiście może czasami ciąć, ale to nie jest ważne. Wystarczy mi jak będzie powyżej 28, lub z 30 klatek. I może być w rozdziałce 800x600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj sobie wiatrak - taki mały - do chłodzenia komputera. Ja tak robię dopóki nie kupię bloku wodnego. Naprawdę działa, a zegary nie zaniżają się przez temperaturę. Do tego odpal sobie wszystko na low, a potem zacznij dodawać, poczynając od filtrowania anizotropowego (najmniej pamięci zżera, a sporo daje). Dodatkowo, proponuję ustawienie w Menadżerze zadań procesu W3 jako priorytet i włączenie mu wszystkich rdzeni. Mimo to, raczej nie masz co liczyć na stabilne 25. Smutna prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę kilka słów o grafice. Rzeczywiście w porównaniu z pierwszymi trailerami i zapowiedziami (

) grafika jest znacznie gorsza, co nie znaczy że jest w jakikolwiek sposób kiepska czy zła! Uważam, że jest nieco lepsza niż w W2, jak ktoś wyżej wspomniał, taki podrasowany graficznie Wiesiek 2. Widać po tym, że CDP robią co mogą, żeby jak najwięcej ludzi mogło zagrać. Zoptymalizowali grę jak mogli, ale skoro wciąż była zbyt zasobożerna, po prostu obniżyli jakość grafiki. Moim zdaniem to krok w bardzo dobrym kierunku - gra wygląda mimo to bardzo ładnie (nie rewelacyjnie, ale jest spoko), a jak wszyscy doskonale wiemy to nie grafika jest najważniejszą cechą gier RPG. W każdym razie, nawet bez graficznych fajerwerków które przegrzeją 90% kart graficznych, jeśli gra będzie choć w połowie tak miodna jak zapowiadają twórcy, o nic nie trzeba się bać. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dyskutujemy odnośnie grafiki to czas na oficjalne pokaz Wieśka na konsoli PS4.

i

Choć już widzę komentarze hejterów, że grafika mogła być lepsza, albo beczka źle wybuchła i inne takie tam pierdoły. Dla prawdziwego fana gier cRPG nie liczy się grafika tylko fabuła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza krótszym zasięgiem rysowania detali (widocznym, ale niebrzydkim).... jest ŚWIETNIE. Haha, nie ma czego się zatem obawiać. Tekstury wyglądają nad wyraz dobrze, oświetlenie dalej też nie razi, a przeciwnie, zachwyca. Roślinność też zdaje się być porównywalna. TAK!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest bardzo dobra. Również na PS4. Jak ktoś nie jest maniakiem to grając nie zauważy różnicy. Poza tym, żeby pograć na PC w wysokich ustawieniach trzeba mieć słusznego peceta, więc ja grając na PS4 za 1400 zł nie będę narzekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika trochę lepsza niż w "dwójce"?

To be fair jeśli ktoś grał w W2 na ultra z mocnym AA w rozdzielczości rzędu 1440p+, a Wiedźmina 3 widział tylko na YT, a nie na w miarę bezstratnych klipach z innych źródeł to taki ktoś może dojść do takich wniosków. Powiem więcej. Widziałem komentarze, że W3 wygląda gorzej niż W2, a gry na PS4 wyglądają prawie tak samo jak na PS3. YT to najgorsze miejsce do promocji oprawy i jedyne w czym jest dobre to sianie dezinformacji.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie denerwuje sianie w sieci mowy o drm free, a wymóg neta przy instalacji to nie drm? To nie jest utrudnienie?, niby nic wielkiego, ale jednak, a do tego dochodzi wymóg dodania kodu do GOG, bo patche, dlcki tylko stamtąd pobierzesz, czyli drm.. a nie przez launcher jak to miało miejsce w 2? Na to wygląda.

Do tego sprawdziłem całe te Galaxy, nie ma możliwości pauzy.. niech szlag trafi prąd, neta, a ja np mam iplus i tylko nocnym limitem mógłbym ściągać wielkie pliki, czyli te 4-5 dni zapewne, bo nie zawsze leci maxem transfer jest zmienny-mowa o 35GB

Mam zamówiony preorder na boxa z steelbookiem, nie mogłem się obejść bokiem, zobaczymy jak to będzie wyglądać z GOG instalki itd, Do tego mam gtx 670 i może być problem z grafą, czy podoła:P

Właśnie jak to wygląda z PoE na gogu ktoś ma? Ponoć są jakieś małe pliki... i nie to co steam te 500mb.

Co do grafy ciężko się wypowiedzieć patrząc na kompresję YT. Byle mi poszło na High/Ultra z miksem ustawień, nie oczekuję 60fps, a nie wiem jak wyglądała by gra u mnie w AC Unity, bo nie mam, ale tutaj chyba powinna być lepsza optymalizacja?!

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko optymalizacja będzie dużo lepsza niż w Unity aczkolwiek okaże się to po premierze smile_prosty.gif Unity nie dało rady nawet na i7 i GTX 980 utrzymać 60 klatek w Full HD, co Wiesiek robi bez problemu wink_prosty.gif

Edytowano przez MasterThief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...