Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Jednak z drugiej strony, gdyby to niepolskie studio przesuwało premierę jakiejś świetnie zapowiadającej się i długo wyczekiwanej gry, to takie wypowiedzi stanowiłyby pewnie kilka procent

Coraz mniej jest osób, które narzekają na przesuwanie premier. Przejrzyj zachodnie fora i trendy na twitterze. Wsparcie jest. Jeśli się na coś narzeka, to na PR CDPRed, wstawienie lutowej daty premiery do ostatniego trailera i brak jakiejkolwiek odpowiedzi na pytanie "gdzie jest Cyberpunk?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk został ujawniony tak wcześnie, ponieważ studio poszukiwało osób chętnych i mających odpowiednie predyspozycje do pracy nad tym tytułem, o czym wspominali. Premiera była celowana mniej-więcej w 2015, jednak jak się domyślam się od pierwszego poślizgu Wiedźmina 3 na luty, Cyberpunk również się obsunie o co najmniej rok.

Jednak to nie temat o Cyberpunku. Jestem zniesmaczony poślizgiem. W związku z tym moje oczekiwania względem premiery będą bardziej wygórowane. Oczekuję, iż nie powtórzy się sytuacja z Wiedźmina pierwszego czy drugiego, skoro po raz kolejny zdecydowali się przesunąć debiut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony lekko się skrzywiłem, kiedy zobaczyłem informację o kolejnym przesunięciu premiery, z drugiej jeśli ma to oznaczać lepszy i bardziej dopracowany produkt, twórcy mają u mnie kredyt zaufania. Nie rozczarowałem się jedynką, nie rozczarowałem się dwójką (chociaż była nieco gorsza od 1. części), więc nie widzę również powodów, żeby trójka sprawiła mia zawód. Będzie okazja w międzyczasie dobrze się zapoznać z innymi godnymi uwagi produkcjami, które zapewne poszłyby w kąt, gdyby Wiesiek wyszedł pod koniec lutego. No i czas na nieubłagany upgrade peceta :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten były pracownik Redów miał racje przynajmniej po części, gra ma jakieś problemy i CDPR przełożyło premierę. Może to i dobrze bo poprawią parę rzeczy w tym czasie i dostaniemy coś dopracowanego. Chociaż z optymalizacją pewnie będzie tak jak z W2 :P

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio prezentowany gameplay pokazał, że są problemy z frameratem. Skoro są takie problemy na PC, to pewnie mają też bardzo dużo roboty z optymalizacją wersji konsolowych.

No nic, przynajmniej nie będzie się trzeba śpieszyć z przechodzeniem, byle zdążyć do Bloodborne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP a ostatni gameplay nie był przypadkiem z konsoli?(dokładniej z PS4) Jestem ciekawy skąd te opóźnienie, czy to wina konsol a może PC albo ogólnie coś jest niedopracowane. Dobrze że twórcy starają się dopracować wszystko. Obawiam się tylko że na konsolach wszystko będzie chodzić jak powinno, a PC zostanie olany i gracze będą się męczyć z grą. Mi przy premierze W2 chodził dobrze na wysokich detalach, a po aktualizacjach zrobionych gra nie działała już tak płynnie na wysokich i musiałem się zadowolić średnimi detalami. Pożyjemy zobaczymy, jak na razie nie złożyłem nawet pre-ordera, chciałem EK ale spóźniłem się kilka dni. Mam nadzieje że wszyscy będą się mogli cieszyć grą na równym poziomie. Grać i tak będę na PS4 ale mam nadzieje że inne platformy nie będą miały jakiś problemów.

Mam pytanie nie związane z serią Wiedźmin ale z CDPR. Wie ktoś może czy Divinity: Grzech Pierworodny zostało już spolszczone ? Znajomy się mnie o to pytał bo jest zainteresowany grą a ze względu na swój wiek(+50), nie zna tak dobrze angielskiego i nie chce się męczyć po angielsku. A ja nie mogłem jakoś znaleźć informacji o tym, a CDPR obiecywał że zajmie się tym jak najszybciej.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak, Divinity posiada juz polska lokalizacje gry, spokojnie moze zagrac w to osoba nie znajaca angielskiego. wink_prosty.gif

@down

Tak, z tego co sie orentuje to wydano patch pod koniec wrzesnia. Z reszta, mozna ten news zweryfikowac w necie... prosze:

https://cdp.pl/gry/d...ty-original-sin

Na stronie cdp.pl jest napisane, ze masz pewnosc, ze 'posiada polska wersje jezykowa' wink_prosty.gif

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes CD Projekt Adam Kiciński powiedział w wywiadzie z Eurogamerem, że " na dniach " dowiemy się o zbliżonych wynaganiach gry. Spodziewam się, że wystarczy mocny i3, 4gb ram i gtx 560 na minimalne wymagania. Ja i tak planuję upgrade kompa więc się zbytnio nie martwię. :)

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-12-09-prezes-cd-projektu-chcemy-rozminowac-opinie-ze-wiedzmina-3-nie-ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbyt spodobał mi się pomysł drugiej grywalnej postaci, bez względu na to kim ona jest. W przypadku książek opowiadanie historii z kilku perspektyw jest całkowicie naturalne. Tak w przypadku Wiedźmina 3 mam wrażenie, iż odbije się to na immersji. Fabuła zostanie rozwodniona. W moim przypadku wpływa to negatywnie na wczucie się, mimo że przeczytałem dwukrotnie sagę Sapkowskiego. Chciałbym się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy uważają, że druga grywalna postać pomoże im poprowadzić fabułę, więc nie sądzę by przez to została ona rozwodniona. Mimo że rzeczywiście w Wiedźminie II, takie momenty nie należały do najciekawszych, to jednak nie sprawiły(przynajmniej mi) kłopotów z immersją.

Wiesz, przed pojawieniem się w sklepach GTA V sporo osób twierdziło to samo. Jak wyszło widać po recenzjach i wynikach sprzedaży.

GTA sprzedałoby się znakomicie nawet gdyby nie miało żadnej fabuły wink_prosty.gif.

Edytowano przez Xazy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się akurat nie cieszę specjalnie, bo o ile mam zaufanie do Redów... to nie lubię samej postaci. W książce mnie wyjątkowo drażniła, szczególnie po tym jak ją Triss z Yennefer "uczyły". Mam nadzieję, że ona sama wydoroślała, choć nic nie wskazuje, żeby sama Yennefer się zmieniła, na co wskazują słowa Letho w Epilogu. No, ale może jeszcze się okaże, że zmienię zdanie, bo kiedy to ja czytałem ostatni raz Wiedźmina...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Na końcu sagi Ciri miała 16 lat

, teraz ma jeżeli dobrze liczę około 23 więc na pewno trochę wydoroślała. A co do Yen to ciekawe jak to będzie rozegrane skoro i Triss pojawi się w trójce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła zostanie rozwodniona.

O tym było wiadomo od momentu kiedy ogłoszono, że Wiedźmin przeskakuje w otwarty świat. Sandboxowy design zawsze wpływa negatywnie na tempo prowadzenia fabuły, które nie jest juz takie jak zamierzali twórcy, a takie na jakie zdecyduje się odbiorca. Bardzo korytarzowe W1 i W2 miały dużo latwiej (choć pozostawiały mnóstwo do życzenia). Druga grywalna postać nie ma tutaj nic do rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że Geralt nie umrze na końcu i będzie możliwość swobodnego biegania po świecie po zakończeniu historii :P To nie jest Skyrim. Tutaj na pewno będę chciał pchać do przodu wątek fabularny... Z drugiej strony tyle do zwiedzania. Już mi niekomfortowo z takim stanem rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg z Ciri jest jak najbardziej sensowny. Osoby, które czytały sagę doskonale wiedzą, jak ważna jest to postać dla Geralta, dlatego musi mieć ona odpowiednie wprowadzenie. Podejrzewam, że najwięcej czasu spędzimy z nią podczas jakiś retrospekcji z jej dzieciństwa i szkolenia na wiedźminkę, co pozwoli zapoznać się z nią osobą nieoczytanym w prozę Sapka. A to, że w książce była drażniąca? Wg mnie była dość wiarygodną i dobrze rozpisaną postacią, po za tym, od tamtych wydarzeń minęło sporo czasu, więc teoretycznie Cirilla powinna się zmienić pod względem charakterologicznym.

Generalnie wprowadzenie drugiej grywalnej postaci mi nie przeszkadza, pod warunkiem, że 95% czasu gry będziemy się wcielać w Geralta. Jedynie, co mi się nie podoba, to ujawnienie tej informacji przed premierą gry. Wolałbym samemu się dowiedzieć o tym grając, no ale cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Yen to ciekawe jak to będzie rozegrane skoro i Triss pojawi się w trójce.

Foch na start dla Geralta, a samej Triss pewnie pogrozi konsekwencjami. :P

@seba:

Wiarygodną i może, po prostu jej nie lubię. :D

Natomiast co do wydarzeń, jakie będziemy oglądać jako Ciri - będą musieli też (albo przynajmniej dobrze by było, gdyby tak zrobili) pokazać jej "podróże" - w końcu po rewelacjach z Gonem w dwójce jakoś to teraz trzeba powiązać z tym, co było w książkach (bo się do nich odnoszą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledze chodziło że obiecali że nie będą już przesuwać już premiery a jednak to zrobili? Albo to ze twórcy twierdzili że studio nie ma problemów(o których dowiedzieliśmy się od pracownika który zakończył z nimi swoją współpracę), a później przełożyli premierę? Albo to że żadna platforma nie będzie wyróżniana a jednak jedna dostała coś więcej(pierdółka ale jednak widoczna). Broń Boże nie hejce w tym poście Redów tylko wymieniam możliwe powody niezadowolenia kolegi piszącego parę postów wyżej.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...