Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja w banku grupowym naginałem i wspomagałem się aardem, czasem bardziej wystawionego przeciwnika rypałem stylem silnym. Dla mnie najgorsza walka zawsze była z upiorami (oczywiście do czasu), nienawidziłem jak mnie otaczały i napierdzielały łapami ile wlezie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aard kosi wszystko aż miło, reszta znaków była dla mnie niemalże bezużyteczna.

Powinieneś spróbować z rozwiniętym Igni. W 5 akcie nie wyciągnąłbym nawet miecza gdyby Geralt nie robił tego automatycznie. Nawet przestałem używać Jaskółek i łykałem tylko Puszczyka. Oczywiście mowa o poziomie trudnym. Chyba tylko jeden

Kościej

wymagał ode mnie czegoś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś naprawdę chcę się zabawić w pierwszego wieśka na poważnie, to polecam zainstalować flash moda. Znacznie utrudnia grę, oraz dodaje kilka innych smaczków. Dzięki temu, byle ghul w pierwszym akcie będzie nie lada wyzwaniem, zwłaszcza przy nierozwiniętych znakach.

Also, gamplay z wiedźmina 3. Ponad pół godziny rozrywki:

Youtube Video -> Oryginalne wideo
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta muzyka. Ta muzyka. TA MUZYKA.

Jedyne czego się obawiam to fakt, że fajna muzyka leci nawet podczas losowego starcia z bandytami, a jeśli zbyt często będzie się odpalała podczas losowych starć z bandytami, straci trochę na fajności. Mam nadzieję, że będzie odpowiednio różnorodna i nie będę musiał modować gry jak musiałem Skyrima, bo soundtrack bardzo szybko się robił monotonny.

Cholera, nie. To wciąż o klasę wyższa monotonia niż w Skyrimie. TA MUZYKA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że świat będzie podobny do Myrthany z gothica 3. On również był duży, ale bardzo różnorodny i bogaty w wyjątkowo piękne miejsca. Skyrim również był dosyć zróżnicowany, biorąc pod uwagę, że mieliśmy do czynienia z tajgą, tundrą oraz lodowymi pustyniami.

Z samego demo, najbardziej spodobało mi się miasto. Bardzo mi przypomina Malbork. Ciekawe czy w grze zobaczymy Wyzime również otwartą co Novigrad? Byłby to genialny pomysł, z wielką chęcią bym wrócił na stare śmiecie, które tak bardzo lubię.

Oprócz tego, walka prezentuje się dobrze i dynamicznie, ale trochę szkoda, że Wilkołak schodzi tak łatwo. W pierwszej części był jednym z wyjątkowych potworów, powinno tak zostać. Nie chcę byśmy siekali je niczym te z Dragon Age, bez większego problemu. W końcu przy takim stworze, powinno się czuć respekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ja też raz się odbiłem od jedynki, dopiero za drugim podejściem wciągnąłem się na dobre i ukończyłem całość.

Wszystko winą bagien, które zarówno w drugim, jak i kolejnych rozdziałach, bywały często męczarnią, głównie przez wyskakujące co chwila przeróżne monstra, które nie stanowiły żadnego wyzwania, a jedynie denerwowały.

Edytowano przez Padaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można grać bez sejwa, ja zawsze tak gram i nie narzekam na luki fabularne. Będziesz z założenia neutralny, a nie za zakonem/za elfami. Może jednak spróbuj zagryźć zęby i na bagnach robić tylko to co konieczne. Bagna przy pierwszym przejściu faktycznie są irytujące i nudne (przy kolejnych już tego tak nie czułam), ale warto dla samej wyzimy handlowej. Albo zostaw sobie save i wróć do niej po dwójce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagna mi się nie nudziły. Wprost przeciwnie, bardzo lubię te lokacje. Są dzikie, niebezpieczne, pełne różnych fajnych potworów, znajduje się na nich las druidów, wielkie jaskinie, wieża maga, golem, zakon, wiewiórki, salamandra. Wszystko co charakteryzuje pierwszego wiedźmina, albo przynajmniej pierwsze jego rozdziały XD

Ale rozumiem, czemu mogę nudzić, podobnie mi podeszły dopiero za 2 razem, za 3 nawet chodziłem Geraltem po nich, by napawać się tym klimatem. Po za tym, głównie, jeśli komuś zależy na wątku głównym, to po za wieżą, oraz paroma innymi zadaniami, nie musi tam dużo siedzieć. Zdecydowanie warto to ,,przecierpieć,, by dojść do pięknej wsi Odmęty. Tamtejsza atmosfera jest naprawdę cudowna, wprost wyrwana z ,,Balladyny,,. Najpiękniejszy rozdział w grze, moim zdaniem.

Tak nawiasem dodam, że ścieżka neutralna ma jedną wadę.

Toruviel nie żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens grania w W2 bez przejścia jedynki, zwłaszcza z opcją przeniesienia save? Ta gra po prostu wieje nudą i się zastanawiam czy dwójka będzie lepsza.

Jedynka wieje nudą? Toż to najlepsza część serii.

Jeśli to najlepsza część to ja nie wiem czym ludzie się cieszą - w takim razie Wiedźmin to syf i nie powinien nigdy powstać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma najlepiej oddany klimat książek.

Postacie są świetnie odwzorowane.

Daje nam unikatowy i ciekawy system walki. Prosty, wyglądający efektownie i nie przeszkadzający nam w rozgrywce.

Prezentuje dobrą i ciekawą fabułę z wieloma zwrotami akcji.

Nawiązania do twórczości Mickiewicza

Piękna, surowa grafika.

Ładne animacje postaci.

Genialny voice acting.

Trudne wybory moralne.

Bardzo przystępny system eliksirów.

Piękne lokacje.

Zróżnicowane środowisko.

Wiele, wiele godzin zabawy.

Nie twierdzę, że dwójka była zła, ale jak dla mnie, nie umywa się do pierwszej części, która mimo swoich ograniczeń, jest świetną grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graj w dwójkę. Jeśli jedynka ci nie podchodzi, to od razu mówię, że dwójka ma zupełnie inny klimat, a fabułę części pierwszej trzeba znać tylko piąte przez dziesiąte.

Oczywiście kawał dobrej historii pomijasz nie grając w jedynkę, ale to już twój wybór. Niemniej warto dać szansę dwójce nawet jeśli jedynka się nie spodobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadam sie, dwojka a jedynka to calkiem inne gry. Fakt, jedynka ma swietna fabule, postaci, ale dwojka ma takze wiele do zaoferowania. Nie wiem, ktora z tych czesci jest lepsza, ale jedynke przeszedlem dwa razy, a dwojke piec, a to chyba o czyms swiadczy? ;]

Choc to wynika raczej z faktu, ze dwojke trzeba przejsc dwa razy zeby w pelni nacieszy sie fabula.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie moze czasem czy kopie fizyczna Wieska bedzie mozna wzorem poprzednich czesci przypisac do konta na gog.com? Na stronie cdp.pl widnieje napis 'zabezpieczenie: klucz GOG.com' wiec... nie chce drugiej kopii kupowac tongue_prosty.gif A bardzo cenie sobie GOG, bardzo wygodny serwis.

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wiedźmin doczeka się pełnoprawnego nowego filmu! Jak dla mnie, to super wiadomość. Oryginał w miarę mi się podobał, więc chętnie bym zobaczył kolejną produkcje. Animacja, nie animacja, nie ma znaczenia, niech będzie dobry.

http://www.witchersite.pl/component/content/article/1-news/1025-platige-image-sklada-wniosek-do-pisfczy-wiedzmin-doczeka-sie-ekranizacji.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...