Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Szybka recenzja po 6 h grania:

...

WOW! Jeszcze lepsze niż się spodziewałem! Walka na normalu jest wymagająca, każda potyczka jest wyzwaniem, nawet dwóch leśnych obwiesi potrafi sprawić problem jeśli jeden ma tarczę. Tyle razy co na początku gry, to ja nie padłem przez całą jedynkę.

Grafika... mmm... poezja, zwłaszcza kiedy w trakcie rozmów można przyjrzeć się detalom.

Fabuła... no cóż, zaczyna się od mocnego akcentu, napięcie rośnie... co będzie dalej, to już nie mogę się doczekać.

Klimat... powiem tak - ja naprawdę boję się już wchodzić do lasu...

Krótko: spełnia wszelkie oczekiwania, dodaje coś od siebie. Ideał.

Btw. optymalizacja jest baaardzo ok. Na GF 460 1gb 4gb ram-u i Quad core śmiga płynnie na ultra. O!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1 w nocy był wpis na Twitterze, że w CDP zastanawiają się po której stronie stanąć: Patriota czy buntownik. Nie wiadomo było o co chodzi. Teraz, jak zobaczyłem koszulki wszystko jest jasne. Potwierdza się więc moja teoria, że robiliśmy za beta testerów skoro CDP już o 1 w nocy miało gotowe koszulki itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem :D Co prawda nie grałem za dużo, bo nie mam zamiaru do ukończenia drugi raz Wiedźmina 1, ale chciałem zobaczyć jak chodzi i jak wygląda. No i jest genialnie - grafika piękna i dopracowana. I pod względem technicznym i artystycznym. Jedyna wada, to dość średnia mimika. Ale da się przeboleć.

Wymagania spore. Ale bez Uberpróbkowania chodzi bardzo dobrze. Z moich szybkich testów wynika, że gra lubi mocne procesory. SLI nie działa. Gra pewnie będzie chodzić dużo lepiej gdy ukażą się nowe sterowniki, oficjalnie obsługujące nowego Wiesia.

Generalnie - nowe stery i SLI. Wtedy będzie myślę sporo lepiej z szaną na naprawdę pełne detale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Premiera zwykłej wersji też odbędzie się później - mianowicie o 2 w nocy. Tak przynajmniej planują.

Fajnie, że tym razem mówią o tym trochę wcześniej - ludzie nie będą tracić czasu i zarywać nocek. Niefajnie, że informują o tym niejako mimochodem, jakby dzisiejsza awantura nie miała miejsca... a zresztą sami zobaczcie:

http://www.gram.pl/news_8AvrJO62_CDP_przes...o_przyznac.html

Ech. Oby tylko na Zachodzie nie było żadnych przykrych incydentów, bo u nas Wieśkowi wszystko się wybaczy...

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem trochę, jestem w 1 akcie i stwierdzam, że jest dobrze. Jedynie musiałem poznęcać się nad przyspieszeniem dźwiękowym bo wszyscy gadali jak lekko pijane roboty, ale reszta jest boska. Grafika, walka (szczególnie "finishery"), dialogi, muzyka w tle, ogólnie wszystko. Denrwował mnie tylko

moment ze smokiem, bo cały czas tam pakowałem się w ogień

, ale jakoś to przeżyłem. Musiałem też przeinstalować grę, ale to tylko małe ubytki. I cieszę się, że nie wstawałem o 5 i nie chciałem grać, tylko wyczekałem po lekcjach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne niektórzy szczęśliwi posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej mieli już okazję ukończyć Prolog w nowym Wiedźminie, więc mam pewne pytanie: jak wyglądają starcia z bossami, oceniając po walce ze

smokiem

(bo, jeśli dobrze rozumiem, to właśnie

smok jest głównym antagonistą w Prologu

)? Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na ten temat, ponieważ w pierwszej odsłonie Wiedźmina starcia z unikalnymi przeciwnikami, z którymi walczyliśmy w końcowych etapach poszczególnych Aktów były zazwyczaj bardzo proste, a z informacji zamieszczonych na stronie głównej CD-Action wynika, iż w drugiej części jest podobnie...

PS: Sam zamierzam zakupić swój egzemplarz jutro rano, przed szkołą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie optymalizacji - to jest albo kwestia całkowicie losowa, a ja mam szczęście, albo ludzie grubo przesadzają z tym, że jest strasznie źle.

Mój PC: C2D E7500 (2,93 GHz, zero kręcenia), RAMu 2 GB DDR 2 800 MHz i (o dziwo) GF GTX 460 1GB. Gram na monitorze CRT na rozdziałce 1024x768 (niestety, paski u góry i dołu, czekam na patcha w tej sprawie).

Zacząłem bardzo skromnie - z domyślnego PC_Low zmieniłem tylko cienie (na wysoką jakość) i liczbę świateł rzucających cienie (tak samo). Chyba jeszcze zwiększyłem ustawienia tekstur ("bez zmniejszania" i budżet pamięci na tekstury dałem na Duży).

Śmigało, jak głupie, więc po chwili wyłączyłem i trochę bardziej poszalałem - doszedł Bloom, Promienie światła, Efekty specjalne rozmycia - ogólnie większość bajerów włączyłem, zostawiłem tylko Uberpróbkowanie i Antyaliasing na Wyłączone.

I dalej śmiga jak głupie, z tą różnicą, że kiedy na ekranie pojawi się ~20 postaci (mury z Prologu), to zaczyna przycinać, ale po chwili się uspokaja. Będę dalej stopniowo zwiększał ustawienia, ale chyba wszystko się rozbija o ten Ubersampling i Antyaliasing - bez nich, sądzę, będzie wszystko pięknie śmigać nawet na maksimum.

@Murezor - Prologu jeszcze nie ukończyłem, na razie miałem przyjemność pojedynkować się z "imiennym" (więc bohater, czyli coś w stylu bossa) szlachcicem - zasada była taka sama, jak przy normalnych przeciwnikach, tylko trzeba było bardziej uważać.

Ale na takich >prawdziwych< bossów (typu, właśnie,

smoka

) jeszcze się nie naciąłem.

Aha - dobra wiadomość dla tych, którzy nienawidzą QTE - w opcjach można włączyć ich łatwiejszą wersję. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym przełożeniem premiery na 2:00 to przesadzają. O tej porze to ja będę spać a nie chodzić po Złotych Tarasach. Na północ może bym jeszcze poszedł, ale to to już za późno. Nie chodzi mi o samą grę, bo i tak bym w nią w nocy nie grał, ale chciałem zobaczyć imprezę. No cóż, trzeba dopiero jutro rano. Ale za to czeka mnie cały dzień grania :) Można powiedzieć, że już mam wakacje. Jeszcze tylko matura ustna z ang na podstawie i rozszerzeniu, ale kto to bierze na poważnie, to jest banał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z rejestracją gry Wiedźmin 2(edycja kolekcjonerska) mianowicie kiedy w launcherze wybieram opcję "Zarejestruj grę) i po zalogowaniu się mam wpisać klucz rejestracji elektronicznej CD Projekt. Wklepuje go poprawnie a po wybraniu opcji wyślij pojawia się komunikat "Niewłaściwy kod aktywacyjny". Macie jakieś rady jak zarejestrować grę bo grać mogę, ale jednak z DLC też chciałbym skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ten shitstorm? Kilkanaście h obsuwy to nic wielkiego, teraz na forum będzie wielka posucha, bo każdy zapomni o swoim rejdżu sprzed paru chwil i będzie grał z bananem na gębie.

Najwięcej zyskali zatem ludzie, którzy spokojnie się wyspali, poszli tam gdzie musieli (praca/szkoła/inne sprawy) i po powrocie zaczęli bądź zaczną bez problemów sobie grać. Granie jest po prostu sympatyczną częścią życia, a nie jego głównym celem, więc po co te czekanie, brak snu po nocach, zawalanie obowiązków... Owszem, RED należy się klaps w tyłek za tę obsuwę, nie można ich ciągle usprawiedliwiać, bo wpadka jest wpadką. Ale ludzie słali im takie wiązanki, jakby wywołali World War III, to spora przesada.

Tak. Albo wrocili i czekają, az im sie uruchomi DLC, bo chcieliby zagrać od razu ze wszystkim, co kupili... Ale nic to. To tylko kilka godzin. Przez tan czas można sobie pograć w AA.

Bartimeus.

Tam trzeba wpisać klucz secuROM - też dopiero pomoc techniczna mi to powiedziała. Ale i tak ja mam problem z połączeniem...

Edytowano przez cptMatt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thug - Mam podobny dylemat, ale to, że przesunęli możliwość rejestracji wersji Premium na 2:01 raczej nie zmienia nic w planie imprezy w Złotych Tarasach. Jest to tylko impreza "premierowa", więc raczej wątpię by na siłę trzymali się tej godziny 2 w nocy, zwłaszcza, że gra miała już swoją premierę pod postacią osób grających w Edycję Kolekcjonerską. Ja ryzykuję, idę zobaczyć co tam będzie... Ewentualnie swoją kopię Wiedźmina 2 zakupię, a może i koncert będzie w miarę udany? Nic mi nie szkodzi by spróbować. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ludzie ludzie. Czytając Wasze wypowiedzi aż się cały ślinie na myśl, że niedługo będę mógł zainstalować wiedźmina 2. Grę odbiorę dopiero w piątek, gdyż w Olsztynie - najbliższy empik, będę przy okazji komisji wojskowej, a szkoda mi pieniążków na bilet, żeby jechac po samego wieśka :) Pozostaje mi dokończyć część pierwszą. Mam nadzieję, żę uwine się do końca tygodnia, początek II aktu dopiero. BTW, spójrzcie na pierwszy post tego tematu. Któż się wtedy spodziewał, że ten tytuł stanie się takim hitem :cool:

Edytowano przez kneelingwizard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie grało mi się fajnie do czasu... Już wyjaśniam o co chodzi.

na początku był komunikat przy aktywacji "Nie można aktywować gry bo jest ona niekompletna...". Udało mi się po re-installu.Działało przez 3 godziny. Potem stopniowo zaczęło się wyłączać. Teraz nawet sekunda nie minie od zniknięcia ekranu ładowania i się wyłącza. Re - install. Teraz nawet nie mogłem jej odinstalować ponownie! Jakiś błąd przy instalatorze wyskoczył. Płyta do napędu i ręcznie. Teraz instaluje po raz kolejny. Ni wiem w czym problem z tymi wyłączeniami nagłymi i z tą "gra niekompletną" Może wiecie?

Dodam że komp mi się strasznie przegrzewa. 5-7 min po włączeniu gry i już gorący.

Pomożecie forumowiczowi?

Fajny system walki, fajna fabula ale są niedopracowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzys6e

ja mam pokazane, że gra została wysłana, ale chyba ją sobie odpuszczę bo nie dość że przepłacę (np. w stosunku do TESCO bo tam gra kosztuje w dniu premiery 8 dych, a jedno DLC nie jest chyba warte 20 zł nie ?) to jeszcze nie wiadomo o której jutro ją dostanę.

Chyba wolę sobie pójść raniutko do sklepu i kupić taniej.

@kraven2000

teorie spiskowe? ciekawe ;p może od razu gra zainfekuje nam mózgi? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLELUJA ! po prawie 8h udało mi się odpalić Wieska na WinXP i Róznica między Win 7 a XP jest kolosalna na Win7 gra ledwo dawała rade na LOW tymczasem na WinXp gra śmiga w High (z paroma wyłączonymi duperelami ) 20~30fps caly czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartimeus.

Tam trzeba wpisać klucz secuROM - też dopiero pomoc techniczna mi to powiedziała. Ale i tak ja mam problem z połączeniem...

Próbowałem wcześniej, ale ten też nie działa.

Prawdopodobnie ten problem spowodowany jest tym, że klucz ten jest "omyłkowo" przypisany do puli edycji premium a nie kolekcjonerskiej... No bo jakie może być inne tego wytłumaczenie??? Ktoś już aktywował twój klucz?(mam na myśli 2 egzemplarze o tych samych kodach). Mam identyczną sytuacje i takie wyjaśnienie chyba jest najbardziej prawdopodobne. Możesz zawsze napisać do supportu i przesyłając im swój klucz od securomu(górny), numer ticketu(ten generowany losowo przy próbie rejestracji) otrzymać kod do manualnego aktywowania produktu... Nice, zamiast jak u konkurencji pozostać przy jednym kodzie CDP wymyśliło 3... I 3x razy więcej kłopotów... Albo przeprowadzić czyste bootowanie... Z min wyłączonym antywirem/firewallem/antyspywarem, po prostu kompletnie niezabezpieczonym a nuż może ci się uda. Dziwna porada made in CDP...

Odnośnie tych koszulek, ta z Triss&Geralt jest warta 49,99zł według informacji z empiku. Chyba trochę za słabo wyceniają swoją wtopę. A flame to dopiero zacznie się jak wszyscy dowiedzą się o przesunięciu premiery edycji premium/specjalnej i problemach z DLC... Bo jak do tej pory słyszałem to tylko troll działa... Reszta nie (invalid code!).

PS: także wybieram się do Złotych Tarasów.

Edytowano przez almech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś status ,,zrealizowane" w edycji premium na gram.pl? Mam nadzieję, że gra przyjdzie jutro w co bardzo wątpię. Jest prawie 21 i nadal jest ,,przygotowywanie do wysyłki".

Ja dzisiaj odebrałem Edycję Kolekcjonerską (tak, nie uczestniczyłem w nocnym czuwaniu ;) ) i gdy wejdę na swój profil na Gram.pl, to mam status zamówienia, jako "Oczekujące na odbiór", więc musi minąć dzień, dwa, aby wszystko tam sobie w CD Projekt zaksięgowali. Wtedy klucze do DLC staną się (mam nadzieję) aktywne i będą widoczne przy szczegółach zamówienia.

Co do samej gry, to jeszcze jej nawet nie zainstalowałem, ponieważ chcę najpierw skończyć część pierwszą i na spokojnie zaimportować z niej final save'a.

Mam małe pytanko do osób, które już grają - czy jest wiele nawiązań do "jedynki" oraz czy loot, który zdobywamy na przeciwnikach, bądź jako nagrodę za wykonywanie questów jest ciekawy i satysfakcjonujący?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mi jutro nie dojdzie, to kupie sobie w jakimś empiku a paczki po prostu nie odbiore. Było napisane, że wysyłka będzie 16.05, a że nie wysłali tego to nie moja wina. To oni nie wywiązali się z umowy. Ej, a tak btw wam też gram.pl i sklep.gram.pl tak wolno dziś chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzys6e

widocznie nigdy nic z gramu nie zamawiales, kurier najwczesniej przyjezdza do nich po paczki kolo 22 i zostaja one rozeslane po kraju w trakcie nocy, do mnie kurier ostatnio zawsze dzwoni okolo 6-7 rano ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...