Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja za 3-4 dni zamawiam pc'eta nowego. Kombajn z niego straszliwy i bestia okrutna a imię jego Zbigniew :D W ten sam dzień zakupuję także edycję kolekcjonerską i wreszcie sobie porządnie do gry zasiądę ;) Patrzyłem ostatnio przez jakieś 4h jak kolega gra i widziałem jak miał problemy zdobyć taki przedmiot jak kartacz, który to był potrzebny do ukończenia jakiegoś questa w kopalni krasnoludów a żaden handlarz przepisu na owe kartacze nie miał zaś same bombki były najwyraźniej w świecie wiedźmina niespotykane bo żaden z kupców np w Vergen ich nie sprzedawał. Jak dla mnie przesadzacie pisząc, że za bezcen można nabyć itemy najlepsze. Ja w kolekcjonerce bd miał tego kupca i z jego usług korzystać będę bo to jest po prostu pomocne bo z tego co wiem on ma większość takich itemów ,,must have''. Forby jeżeli chcesz to poszukaj na głównej stronie Wiedźmina tam jest paczka językowa do pobrania bodajże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) Patrzyłem ostatnio przez jakieś 4h jak kolega gra i widziałem jak miał problemy zdobyć taki przedmiot jak kartacz, który to był potrzebny do ukończenia jakiegoś questa w kopalni krasnoludów a żaden handlarz przepisu na owe kartacze nie miał zaś same bombki były najwyraźniej w świecie wiedźmina niespotykane bo żaden z kupców np w Vergen ich nie sprzedawał.(...)"

Jeśli o kartacze chodzi to jest kupiec w Vergen, który zajmuje się pułapkami i takowy schemat ma. U niego zaopatrzyć się też można w pułapki na harpie i takie tam. Dokładnie gdzie jest to nie pamiętam. Wiem tylko, że stoi kolo jakiejś chatki zabitej dechami przy schodkach. Jest to człowiek w kapturze i nazywa się jakoś w stylu szczur? Coś takiego.

Przyłączam się do prośby o jakiegoś save z W1. Nie będę wybrzydzał jaki, jakikolwiek ;)

Edytowano przez okaspe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się ten caly kupiec?

Móglby się ktoś podzielić save z jedynki (do importu), takim żeby byl calkiem neutralny, mial oba najlepsze mieczyki i zbroję kruka do importu? Dobrze żeby mial tez sporo kasy :)

Kupiec z Flotsam jest w porcie, niedaleko kolesia wydającego nagrodę za Kejrana. W Vergen już nie pamiętam, bo po stronie elfów grałem zaraz po premierze Wiedźmina 2. Z drugiej strony mgły kupiec czeka niedaleko, ekhm, domu publicznego.

Zapis wrzucam tutaj, bo może jeszcze komuś się przyda.

Tylko taki mi został na dysku: neutralność, Adda odczarowana, miecz srebrny to chyba ten od Pani Jeziora, a stalowy jest nagrodą za wykonanie wszystkich zleceń na potwory. I tak już w pierwszym akcie ma się lepszą broń i pancerz ;)

Nie pamiętam ile tam zostało forsy, ale mi i tak zaimportowało jakąś malutką część. Porobione prawie wszystkie zadania (nie mogłem dokończyć tego z wilkołakiem przez błąd w grze - Vincent czekał już na mnie w Nowym Narakorcie i nie mogłem z nim pogadać), ale grałem na trudnym, więc maksymalnego poziomu nie ma.

http://www.speedyshare.com/files/29537081/....TheWitcherSave

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wieśka 2 podchodziłem bardzo sceptycznie "Bo to w końcu Polacy zrobili", a moja styczność z polskimi grami..nie kończyła się dobrze..dla nich, jak i dla mnie. No ale do rzeczy:

Niesamowite jest w tej grze... prawie wszystko. Dialogi na każdym kroku rozśmieszają i są świetnie przeprowadzone. Teraz zauważyłem na czym polegają "zUe dialogi w ME2" (chociaż i tak uważam je za bardzo dobre). Grafika jest na razie jedną z najładniejszych. Można powiedzieć, że Crysis 2 bije się z Wieśkiem 2 o pierwsze miejsce :) Nie potrafię powiedzieć kto zwycięża, gdyż w Crysisa 2 miałem okazje zagrać tylko w demko i niezbyt długo. Żałuje tylko, że Wiesiek na ultra mi nie działa.

Na ustawieniach ultra mam około 13 fps, natomiast na "nieco upgrade'niętych" wysokich chodzi co najmniej bardzo płynnie.

Zbroje-Niby zwykłe koszule/łachmany z dodatkami pancerza tu i ówdzie, ale ich wygląd jest świetny. Szkoda tylko, że kapturów nie można schować bo Geraltowi w nich nie do twarzy ;/ Stary dobry "Erpegowy śmietnik" w plecaku powraca. Tyle, że tutaj sporo jest użytecznych rzeczy. Początkowo trzymałem te rupiecie ile się dało, żeby z uśmiechem odkryć, że mogę sobie dzięki tym śmieciom yy... tzn. składnikom rzemieślniczym i alchemicznym zrobić eliksir potrzebny do następnego questa i srebrny wiedźmiński miecz. Od tamtej pory staranniej dobieram rzeczy, które lądują u kupca, a które dalej zalegają w plecaku. I bardzo dobrze, bo po wypłynięciu z Flotsam mogę dzięki temu zrobić o wiele lepszy mieczyk.

Walka to może nie najlepsza część gry. Jednak jakiś poziom zachowuje, niestety bardzo dobrym nie można nazwać Wiedźmińskiego systemu walki. Nadal sprawia jakąś radość. Chociaż walka z Letho wyglądała.. co najmniej kiepsko. Po przełamaniu jego Quen wystarczyło.... klikać LPM ile wlezie... ale przerywniki filmowe z walkami pierwsza klasa :D.

Fabuła jest też niczego sobie, jednak nie widać zbytnio tego, że

jesteśmy oskarżeni o zabójstwo króla

. Raz czy dwa chcą nas "łowcy nagród" dorwać, ale nie wyglądają mi na takich... łowcy nagród z odsłoniętym brzuszkiem po piwsku, albo mięsku? Jak dla mnie bardziej pasowałaby nazwa "miejscowe zbiry".

Właściwie ubolewam tylko nad tym, że nie można być czarownikiem jak Triss. Pozostają nam znaki i nawalanie z miecza.

Nazwy... Polacy mają talent do tworzenia nazw i imion. To także buduje klimat, bo widać że nie jesteśmy w "Googlach Wielkich" tylko w Nilfgardzie lub dolinie Pontaru. Szkoda, że nie każda gra może się tym pochwalić.. ale dobrze, że właśnie mogą to zrobić Polacy! :P

Nie wyszedłem na razie poza Akt 1, ale na razie spokojnie dać 9+ może to się zmieni jeszcze... Szczególnie, że fabuła nie trzyma nas dłuższy czas w jednym miejscu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji jeszcze grać na patchu 1.3. Będę pewnie wraz z nim przechodizł drugi raz grę. Dobrze wiedzieć, że widzą swoje błędy i starają się grę doszlifować.

A wiadomo coś już o koszulkach jako rekompensaty? Pytam się bo sam informacji nie dostałem o terminie wysyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pocieszające, że jest wykonana dobrze. Ja sprawdzałem teraz, miałem maile co do potwierdzenia wysyłki. Dopiero teraz potwierdziłem, bo nie ma mnie w domu i internet dopiero dzisiaj miałem okazję przejrzeć. Mama w statusie, że zostanie wysłana 23, czyli dzisiaj, ale zmienił mi się pkt odbioru. Ja nic nie chciałem zmieniać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W patchu 1.3 najbardziej jest wkurzające przybliżenie widoku. Przedtem grałem na 1280x1024 i było ok. Teraz nie widzę czy ktoś od tyłu nie podchodzi. Testowałem kilka innych ustawień rozdzielczości i nadal nie mogę znaleść satysfakcjonującego widoku.

Nie działa również klawisz F5 odpowiedzialny za szybki zapis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wkrótce przekonam jak to jest z tą rozdzielczością jak mi kolekcjonerka przyjdzie. Mam nadzieję, że problemów nie będę miał z graniem. Ja mam na monitorze u siebie 1280x1024 i mam nadzieję, że będzie normalnie wyglądał bez czarnych pasków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie widzę czy ktoś od tyłu nie podchodzi. Testowałem kilka innych ustawień rozdzielczości i nadal nie mogę znaleść satysfakcjonującego widoku.

Ustaw sobie rozdzielczość panoramiczną, ja mam 1280x720 i jest dobrze, choć znowu z paskami. Niestety, ale z tym patchem w 1280x1024 nie da się grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wiedźmina 1 jak i 2. Gra są świetnie. Jedynka mnie zaskoczyła. Grałem w nią z przyjemnością, ciekawe zadania, system walki. Ponadto część pierwsza była bardzo klimatyczna i długa, co mnie bardzo ucieszyło. Dwójka to też mocna produkcja. Jednak stanowczo za krótka. W 1 było więcej lokacji, co urozmaicało rozgrywkę.

Obie gry to pozycja obowiązkowa dla każdego gracza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SplaTt333 Chyba nie przesadzam :wink:. Gry mają mocną fabułę i nawet Ci którzy nie preferują cRPGów odnajdą coś dla siebie. Dobrym przykładem jest mój kolega, który grywa głównie w FPS i strategie. Gdy zagrał u mnie w Wiesława, gra tak mu się spodobała, że dwa dni później miał już ją zakupioną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna jaskółka wiosny nie czyni :wink:. Wbrew pozorom Wiesiek zdecydowanie nie każdemu podchodzi, i wpływ na to ma bardzo wiele czynników. Część nie przepada za twórczością A. Sapkowskiego (czego osobiście pojąć nie mogę :tongue:), część to puryści RPGowi, których razi jakikolwiek ukłon w kierunku gier akcji. Albo - najlepszy przypadek, z jakim miałem do czynienia - "Zbroję i broń zmieniam w ciągu gry mniej razy, niż palców mam u jednej ręki. To ma być RPG?!"... Jak widzisz, są gusta i guściki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dziwne, bo z tego co pamiętam samą broń zmieniałem kilkakrotnie, ale w jednym akcie a nie w całej grze. Poza tym zdaje się, że w takim Baldurs Gate 2 zdobywało się przez pierwsze godziny gry dwie katany, z którymi można było przejść całą grę, jeżeli rozwijało się umiejętności posługiwania się tego typu bronią.

Generalnie zgadzam się, że seria o Wiedźminie zdecydowanie nie musi każdemu przypaść do gustu i na pewno nie jest to pozycja obowiązkowa, dla każdego gracza, ale wg mnie tak na dobrą sprawę dawno nie było gry z taką fajną historią. Chociażby dlatego warto zainteresować się tą produkcją.

Edytowano przez tikej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w obie części Wiesława, ale jedynka nie jest już "trynda", więc napiszę coś od siebie o dwójce.

Jako że wszystkie książki Sapka przeczytałem (choć i tak uważam, że Wiesiek Husyckiej trylogii może buty czyścić ;p ), to grą też się zainteresowałem. I naprawdę nie wiem czym wy się tak, ludzie, jaracie. Gierka jak gierka. Wprawdzie są tam jakieś wybory, które wpływają na historię, ale sama postać Geralta jest już "określona".

Fabuła. Co w niej takiego specjalnego? Ot,

historia o złym cesarzu, który wysyła morderców, aby rozszerzyć swoje Złe Imperium + amnezja głównego bohatera.

Bomba.

Dałbym Wieśkowi 2 co najwyżej 8/10, a i to przez sentyment do twórczości Sapka.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że spłyciłeś wątek główny gry do jednego zdania, które swoją drogą i tak nie obejmuje całej historii tak naprawdę, bo w grze jest jednak nałożony duży nacisk na konflikt na tle rasowym, to powiedz w jakiej innej grze od czasów Tormenta możemy spotkać niesztampową fabuła, nie powielającej schematu "Wybraniec ratuje świat przed Wielkim_Nieodgadnionym_Złem".

Raz, że w Wieśku nie ma stereotypowego herosa ratującego niewiasty przed szczurami schowanymi w piwnicy, dwa - celem głównego bohatera nie jest uratowanie świata. Z tego względu seria o wiedźminie (szczególnie druga odsłona) jest pewnym powiewem świeżości w otaczającym nas - graczy - świecie powielanych, schematycznych rozwiązań. Dodam IMO, żeby nie było, że głoszę jakąś objawioną prawdę. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła. Co w niej takiego specjalnego? Ot, (...) Bomba.

Tak mówisz? No, to lecim:

Saga o Wiedźminie: ot, historia o

lasce z nadprzyrodzonymi zdolnościami

i kolesiu, który jej szuka.

Trylogia Husycka: ot, historia o gościu, który ucieka i pakuje się w tarapaty.

Na tej zasadzie można każdą opowieść sprowadzić do parteru. Nieładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Wiedźmina była świetna . Była bardzo długa , miała świetny system walki , trzy sposoby zakończenia gry , o WIELE WIĘCEJ POTWORÓW niż w części drugie , o wiele więcej lokacji , 5 aktów . Natomiast część druga była za krótka , za mało było w niej potworów . ponadto w części drugie mogła by być ścieżka taka jak neutralna w części pierwszej . Druga część miała olśniewającą grafikę i świetna muzykę . Kolega wyżej napisał że Wiedźmin A. Sapkowskiego to może najwyżej buty czyścić Trylogii Husyckiej . Chciałbym się dowiedzieć czy warto kupić Trylogię Husycką bo po przeczytaniu Sagi O Wiedźminie 4 razy jakoś nie wierzę aby było jeszcze coś lepszego . Czy warto kupić tą Trylogię ??? Chciałbym też pokrótce dowiedzieć o czym jest . jakby można było jak najmniej spoilerów .

A i jeszcze jedno : jak robić spoilery w poście ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...