Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Halo! Halo koledzy! Widzę, że i to forum zaczyna dotykać melancholia za grafiką ala VGX ad 2013. Polecam sprawdzić ten temat: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13706243&N=1 + Sweetfx i można zdziałać cuda. Grafika nie jest dokładnie taka sama jak na wcześniejszych trailerach, ponieważ niektóre assety zostały wycięte, jednak można zmienić kierunek artystyczny oprawy bawiąc się wyostrzaniem i kolorami. Naprawdę warto!

Co do samej gry to spełniła ona moje oczekiwania, a nawet je przerosła. Nawet gdybym nie był fanem serii i twórczości Sapkowskiego, stwierdziłbym że to jak do tej pory GOTY 2015.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na lapku MSI GT70, z i5 4200M oraz gtx 770M na pokładzie. Ustawienia średnio wysokie, postprocess włączony, tekstury wysoko, hairworks wyłączony, cienie średnie, roślinność średnia, LOD wysoki. Około 30 - 40 klatek spokojnie trzyma na FullHD więc generalnie jestem zadowolony. Komp się grzeje mniej niż na WoT... Trochę nie chce mi się grzebać w ustawieniach bo wolę grać...

Zainstalowałem gog galaxy na drugim kompie, skopiowałem W3 - gogg ma fajny tryb do importu i instalacji gier które są zainstalowane na innym kompie lub zostały po np. reinstalacji systemu na HDD - co prawda w rozdzielczości 1680 x 1050 - czy jakoś tak bo taki mam monitor - chodzi płynnie na ultra bez hairworksów, karta Radeon 9790 proc i5 3570K, 16 GB RAM... Jak na paroletnie pudło całkiem miło...

Edytowano przez komandor_Tarkin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaliczam do obozu zadowolonych z jakości gry. Pamiętając premierę dwóch poprzednich Wiedźminów (zwłaszcza dwójki) spodziewałem się najgorszego, a się okazało że na moim podstarzałym sprzęcie gra działa na medium-high w 30-50 klatkach na sekundę. Po zablokowaniu klatek gra utrzymuje stałe 30 z prawie wszystkim na ultra (bez hairworksów i efektów typu bloom/blur, które wyłączyłem bo ich nie lubię). A że jestem w połowie konsolowcem to stałe 30 mi kompletnie nie przeszkadza. A to dopiero wersja 1.02, z czasem pewnie poprawią to i owo.

Sama gra jak na razie na plus. Nie doszedłem jakoś specjalnie daleko, ale wygląda na to że twórcy pozbyli się wielu elementów które irytowały mnie w dwójce, chociażby walki przypominającej rollfest (teraz mamy faktyczną walkę z unikami) czy miliona niewidzialnych ścian. Nie żałuję wydanych pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam dwa dylematy.

1. Polska wersja językowa vs angielska wersja językowa? Znam angielski na dobrym poziomie i nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem zdecydowanej większości kwestii (a i tak są napisy) więc to jedynie wybór względem jakości. W dwa poprzednie wiedźminy grałem po polsku, ale tym razem jakość angielskiego dubbingu robi na mnie ogromne wrażenie. No i Charles Dance..

2. 30 fps i ultra ustawienia czy 60 fps i najniższe ustawienia? U mnie gra chodzi w stałych 30 fps na ultra ustawieniach, natomiast bardzo ciężko jest uzyskać 60 fps i trzeba ostro zaniżyć ustawienia grafiki. Jestem gorącym zwolennikiem 60 fpsów, ale w tym przypadku trzeba chyba poświecić zbyt wiele jeśli chodzi o grafikę.. Może da się przyzwyczaić? Bo generalnie we wszytko gram w 60 fpsach i jest to dla mnie zawsze dużo lepsza opcja.

Co myślicie?

Edytowano przez Takuim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mamy myśleć? Graj tak żeby było ci wygodnie, nikt ci nic nie doradzi. Ja tam wolę stałe 30fps przy ładniejszej oprawie niż paszteta w 60 klatkach, inni przeciwnie, wyborą bardzo płynną rozgrywkę kosztem grafiki. Ustaw tak żeby było ci wygodnie i graj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech właśnie przybyłem do trzeciej lokacji właściwie to drugiej nie licząc Kaer Morhen ;] I tu zaczyna się duży (przynajmniej dla mnie) problem, zostałem zasypany milionem nazwisk, miejsc oraz przeróżnych wydarzeń i nijak się nie mogę w tym odnaleźć ;/ Nie czytałem książek, w pierwszą część grałem tylko chwilę, drugą przeszedłem ale nie podobała mi się i niewiele pamiętam. I tu mam prośbę mógłby mi ktoś w kilku zdaniach streścić co się tu dzieje? Kto z kim prowadzi wojnę i kto wygrywa a także, kto jest zły a kto dobry :F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojnę prowadzą królestwa Północy i położone na Południu Cesarstwo Nilfgaardu. Wygrywa Nilfgaard, przegrywa Północ. Złych i dobrych na ogół nie ma, Wiedźmin operuje raczej w sławetnych "odcieniach szarości" - łatwiej jest stwierdzić, że ktoś jest większym skur...czysynem niż inny. Wszyscy skaczą sobie do gardeł, każdy przejmuje się własnym interesem i zyskiem, wszędzie mącą czarodzieje, po okolicach szaleje nieludzia partyzantka Wiewiórek...

Książki mimo wszystko warto przeczytać - chociaż fabuła gier nie jest kanoniczna (czyli CDPR tworzy drogie w uj fanfiki), to często odwołuje się do wydarzeń z opowiadań i pięcioksiągu wiedźmińskiego. Przykładowo: choć czytałam Wieśki parę ładnych lat temu, natychmiast wyłapałam niekonsekwencję w pierwszych sekwencjach gry: w trakcie szkolenia Ciri w Kaer Morhen przebywała Triss (która po Sodden nigdy nie pokazałaby się z dekoltem, nie mówiąc o siedzeniu nago), nie Yennefer - ta ostatnia miała do Geralta straszliwe pretensje, że wezwał inną czarodziejkę i poznała Cirillę dopiero w świątyni Melitele. Wśród wiedźminów zabrakło również Coena, który według "Krwi Elfów" w wiedźmińskim siedliszczu jak najbardziej wówczas przebywał i kaputnęło mu się dopiero w "Pani Jeziora".

@down - wiem, że to był sen, oglądałam gameplay znajomego do karczmy w Białym Sadzie włącznie.

Edytowano przez Ylthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo: choć czytałam Wieśki parę ładnych lat temu, natychmiast wyłapałam niekonsekwencję w pierwszych sekwencjach gry: w trakcie szkolenia Ciri w Kaer Morhen przebywała Triss (która po Sodden nigdy nie pokazałaby się z dekoltem, nie mówiąc o siedzeniu nago), nie Yennefer - ta ostatnia miała do Geralta straszliwe pretensje, że wezwał inną czarodziejkę i poznała Cirillę dopiero w świątyni Melitele. Wśród wiedźminów zabrakło również Coena, który według "Krwi Elfów" w wiedźmińskim siedliszczu jak najbardziej wówczas przebywał i kaputnęło mu się dopiero w "Pani Jeziora".

I Yennefer tam nie było bo to szkolenie w Kaer Morhen to tylko był sen Geralta.Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź, grając skupię się raczej na Wątkach związanych z Geraltem i mini wątkach pobocznych, które są ciekawe. Szkoda że nie ma w grze jakiegoś dziennika opisującego lokacje itd.

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ythlin -

Geralt komentując swój sen sam zauważa, że w Kaer Morhen nie było Yennefer.

ElTabasco - podczas spotkania w Wyzimie z dwoma kluczowymi postaciami fabuły można porozmawiać z nilfgardzkim ambasadorem który streszcza sytuacje geopolityczną świata. Z pewnością trudniej się w niej rozeznać niż po poprzednich grach, lekturze książek, jednak zawsze to trochę łatwiej...

Edytowano przez komandor_Tarkin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś rady, jak skutecznie walczyć z wilkołakiem? Gdy zbije go połowy hp to regeneruje sobie życie, a ja go wtedy nie mogę non stop atakować, bo jest po prostu za dobry :P A nie da się tutaj walczyć w stylu atak, parę uników znowu atak, bo zanim trochę odczekam skurczybyk zregeneruje sobie większość życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno, zarąbiście ważne pytanie: gdzie się można ogolić? Bo po kilku godzinach gry Geralt ma brodę jak Święty Mikołaj. Nie wyszedłem jeszcze z pierwszej wioski jakby co, nadal robię tam questy i zwiedzam zakamarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób pytało mnie jak gra działa na laptopie Lenovo Y580. Na konfiguracji i3-3110M, 8 GB RAM i GTX 660M (a więc gruubo poniżej minimum) gra działa w ok. 20-22 FPS na ustawieniach wysokich, nie sprawdzałem jeszcze niżej ale jestem prawie pewny, że 30 spokojnie wyciągnie na medium. Tyle, że ja nie uskarżam się na płynność (dla mnie jest bardziej niż wystarczająca) więc zostawię tak jak jest (tekstury wysokie, cienie, roślinność, ilość trawy i ludzi również na wysokie, HBAO+, AA, jakość wody na medium). No i oczywiście rozdzielczość 1366x768. Pamiętam jak dwójkę po raz pierwszy uruchamiałem na low w 800x600 a tutaj takie zaskoczenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ythlin -

Geralt komentując swój sen sam zauważa, że w Kaer Morhen nie było Yennefer.

ElTabasco - podczas spotkania w Wyzimie z dwoma kluczowymi postaciami fabuły można porozmawiać z nilfgardzkim ambasadorem który streszcza sytuacje geopolityczną świata. Z pewnością trudniej się w niej rozeznać niż po poprzednich grach, lekturze książek, jednak zawsze to trochę łatwiej...

Tak ale mimo wszystko jak ktoś nazw nie kojarzy to jest ciężko. A co do tej rozmowy to nie wczytała się tekstura mapy i stołu wiec widziałem same pionki ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po około 20 godzinach i jako jedyna z niewielu gier Wiedźmin kompletnie mnie pochłonął.

Najmilszym jednak zaskoczeniem była pieść Priscilli. :)

Co do optymalizacji GTX 970 + i5 2500k 4,1GHz wystarczają na stałe 60 klatek w 1080p i ustawieniach high/uber.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

gdyby ktoś posiadał naprawdę słaby sprzęt (jak mój laptop) i mimo to chciał pograć bez brandzlowania się do grafiki, zachęcam. Specyfikacje mojej bestii:

i3-4000M, 2.4 GHz

4GB RAM

AMD Radeon R5 M230

Na razie ustawienia low, rozdzielność 1280x768, stopniowo będę wszystko zwiększał aby znaleźć złoty środek. Spadki wydajności widzę jedynie w przerywnikach filmowych, gdy postać kończy swoją kwestię, a animacja mowy nadal trwa.

Nie miałem wiele czasu na ogrywanie, ale już na początku klimat mnie urzekł. 8 godzin pracy i wracam do gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia. W3 cierpi jednak na syndrom piaskownicy. Wszystko jest generalnie genialnie zrobione, ale taki W2 był bardziej zwarty. Tutaj jest trochę za dużo bezsensownego łażenia. No ale vox populi - to się teraz sprzedaje. Puki co W2 nieznacznie górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma w grze jakiegoś dziennika opisującego lokacje itd.

Wydaje mi się niemożliwe, żeby w takiej grze nie było żadnego dziennika/leksykonu, który opisuje lokacje, bohaterów i stwory. Szczególnie, że miała być to gra jasna tak dla fanów Wiedźmina jak i dla nowych graczy.

Jest Bestionariusz, samouczek i opis postaci ale zabrakło jakiegoś streszczenia wydarzeń co działo się wcześniej i opisów lokacji.

Co do optymalizacji GTX 970 + i5 2500k 4,1GHz wystarczają na stałe 60 klatek w 1080p i ustawieniach high/uber.

To chyba tylko ja mam pecha do optymalizacji bo komp lepszy i działa gorzej niż u ciebie ;/ Jakieś specjalne sterowniki ściągaliście?

Ja mam mieszane uczucia. W3 cierpi jednak na syndrom piaskownicy. Wszystko jest generalnie genialnie zrobione, ale taki W2 był bardziej zwarty. Tutaj jest trochę za dużo bezsensownego łażenia. No ale vox populi - to się teraz sprzedaje. Puki co W2 nieznacznie górą.

Wiedźmin 3 ogólnie cierpi na syndrom ubigame, naprawdę aż ciężko uwierzyć, że ubisoft tego nie robił ;] Wiele rzeczy jest tu lepiej zrobione niż w grach ubisoftu np. nie ma misji idź i zabij, wszystko jest bardziej rozbudowane są mini śledztwa w których trzeba popytać ludzi złapać trop itd. Miłe zwłaszcza po misji z Watch Dogs w której trzeba było tropić mordercę a wszystko sprowadziło się do odwiedzenia kilku miejsc zaznaczonych na mapie ;/

Kiedy są podejmowane wybory z W2?Bo narazie przeszedlem tylko misje w Kear Morhen.

W 3 lokacji dokłądnie jest to Zamek Królewski w Wyzimie

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

1. Na screenach niektórych jest krajobraz pustynny, ktoś wie czy da się i jak tam się dostać?

2. Mam za sobą z 18h gry i nie miałem jeszcze ani jednej sceny seksu - fakt przechodzę wątek główny ale np w takim Białym Sadzie zrobiłem chyba wszystko i żadna nie chciała się odwdzięczyć inaczej niż orenami :D

Jeśli chodzi o czyszczenie mapy żeby się nie pugubić ja to robie tak:

Podjazd do wioski, biorę wszystkie znaki ! oraz czyszcze tablicę ogłoszeniową wtedy w okolicy pojawiają się znaki ? i jeden po drugim zaliczam. Tak najłatwiej a jak się człowiek pogubi to w Zadaniach jest ładnie pogrupowane co i jak w danej lokacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zrobić miecze w Białym Sadzie ? Znalazłem schematy wiedźminskiego stalowego miecza żmij i chciałem go wytworzyć, ale u tego krasnoluda można tylko zbroje co najwyżej , nie wiecie może gdzie w białym sadzie mogę sobie wytworzyć ten miecz , bo składniki już mam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecze zrobisz u kwatermistrza w obozie Czarnych :)

Gram od wczoraj, jestem zachwycony. Bolało gdy musiałem o 2:00 kończyć zżeby wstać o 7:00... Dawno tego nie czułem.

Asus G551jm, i7, 8 GB RAM, Gtx 860m 4 GB, gra działa mega płynnie na średnio(ccienie, woda), uber (sszczegóły, tekstury), reszta wysoko, bez hairworks, w full hd, z wył niektórymi post procesami.

W ogóle co robią wineietowanie I aberracja chromatyczna w grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wrócić do Białego Sadu już po ukończeniu zadań głównego wątku tam? Przyznam się, że o ile zadania poboczne starałem się tam robić, to jednak nie odwiedziłem wszystkich pytajników na mapie myśląc, że później wrócić tam się będzie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...