Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ponieważ zacząłem grać od początku czy ktoś może mi przypomnieć gdzie znajdowany jest przedmiot kryształowej czaszki? Poprzednio jakoś szybko mi w ręce wpadł.

Edit: Już znalazłem :)

Przy okazji: co to jest to wyświetlanie w oknie, w oknie bez ramki i na pełnym ekranie? Próbowałem na wszystkie sposoby i nie widzę różnicy. Czy to wpływa na jakość i wydajność ?

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Ja pomogłem temu duchowi i dzieci przeżyły ale za to duch zniszczył tą małą wioskę gdzie był chłop co sobie ucho odciął i tyle jak na razie, chociaż nie wiem czy ten wybór nie ma też wpływu na to co się dzieje później z Baronem

Czyli dobrze wybrałem ;] Potem przez przypadek natchnąłem się na książkę w grze i dowiedziałem się z niej, że ten duch to matka tych trzech wiedźm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślcie o dubbingu ? Mnie zraziła Yennefer i mała Ciri, cała reszta jest świetna, zwłaszcza Baron :) Ponadto trzeba oddać sprawiedliwość twórcom scenariusza i dialogów, są świetne. Muzyka jest epicka i do tego taka wpadająca w ucho, że tworzy idealny podkład co do tego co się dzieje na ekranie. A te questy... Weźmy takiego porońca, widzieliście gdzieś coś podobnego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Tabasco -

Wiedźmy następnie zmieniają Annę w potwora, Geralt ją odczaruje ale Anna i tak umiera a baron się wiesza, mało to pozytywne zakończenie;) aczkolwiek ja takie też wybrałem...

Co myślcie o dubbingu ? Mnie zraziła Yennefer i mała Ciri, cała reszta jest świetna, zwłaszcza Baron smile_prosty.gif Ponadto trzeba oddać sprawiedliwość twórcom scenariusza i dialogów, są świetne. Muzyka jest epicka i do tego taka wpadająca w ucho, że tworzy idealny podkład co do tego co się dzieje na ekranie. A te questy... Weźmy takiego porońca, widzieliście gdzieś coś podobnego ?

Baron to z tego co wydaje mi się ze słuchu to Tadeusz Huk, więc musiało być dobrze. Głosy jakichś bardziej pobocznych npc są raczej słabe, te główne mogą być... za to Rozenek w roli Geralta jest 100 razy lepszy od wersji eng... Zaś sam poroniec jest żywcem wyciągnięty ze słowiańskich legend, mało wyeksploatowanych przez gry i literaturę jak do tej pory więc CDP mogło poszaleć...

Edytowano przez komandor_Tarkin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiadomo, że głos małej Ciri będzie marny. W Polsce nie ma dużo dzieci umiejących podkładać dobrze głody, zwykle mówią jak małe robociki.

Tłumaczenie mi się bardzo podoba, a sama gra jest GENIALNA, niby jest quest główny, ale kto by sięnim tam przejmował, jak tyle roboty dookoła i tyle rzeczy do odkrycia. 18 godzin na koncie, a ja cały czas w Velen siedzę (gdzieś tak już 11 godzin, bo Biały Sad przeszedłem, gdzieś w około 7 godzin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wiedźmin jest maga słowiański :) Weźmy takie: Południce, Północnice, Panny Morowe i całą resztęstworów, które nijak są przetłumaczalne na angielski. Kupa klimatu ludziom na świcie odchodzi. Nawet Dziki Gon jest mało znany - z tego co widzę, a to przecież mitologia skandynawska się kłania - a ta powinna być lepiej znana.

Dubbing jest rożny... Widać, że lip sync robiony pod wersję angielską. Yen niestety nie daje rady. Także wizualnie. Baron oczywiście jest genialny, Podoba mi się też Keira - zwróćcie uwagę na jej sposób mówienia przed i po. Dorosła Ciri bardzo fajnie brzmi. Cesarz natomiast mi się nie podoba - także z wyglądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lip sync pod wersję angielską? Wg mnie jest wręcz przeciwnie.

Co do questu z baronem, to właśnie go zakończyłem, jest epicki, genialnie wymyślony. Do tego ta muzyka z utworem Ladies of the Woods na czele robi robotę.

Zakończenie miałem chyba z gatunku tych dobrych bo

baron i jego żona przeżyli, ma z nią jechać do jakiegoś uzdrowiciela, duch drzewa zabity, tylko ten filmik po zakończeniu zadania stawia wiedźmina w wg mnie mało pozytywnym świetle, jako najemnika, nastawionego tylko na zysk, a przecież angażował się w całą sprawę i pomógł baronowi. Choć może to zależy od różnych wyborów w trakcie wypełniania zadania i jest kilka wersji filmu.

p.s.

Świetna jest też postać Janka.

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Tabasco -

Wiedźmy następnie zmieniają Annę w potwora, Geralt ją odczaruje ale Anna i tak umiera a baron się wiesza, mało to pozytywne zakończenie;) aczkolwiek ja takie też wybrałem...

Tak ale ja zabiłem potwora wiec do tego nie doszło jednak dzieci zginęły ;/

Co myślcie o dubbingu ? Mnie zraziła Yennefer i mała Ciri, cała reszta jest świetna, zwłaszcza Baron smile_prosty.gif Ponadto trzeba oddać sprawiedliwość twórcom scenariusza i dialogów, są świetne.

Podobają mi się zdecydowanie bardziej angielskie głosy, polski dubbing całkiem niezły ale miejscami wydaje się tani ;/ No i ciągle te same głosy od lat, niech wreszcie zaczną zatrudniać utalentowanych aktorów a nie celebrytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem quest Spis cudzolożnic. Mnóstwo niezłego humoru. Jak narazie to obok questów z Baronem moja ulubiona misja. Po dość nudnym prologu fabuła się rozkręciła. Trochę rozczarował mnie Novigrad. Niby wielkie miasto a mało questów, większość postaci to npce w stylu mieszczanin, żołnierz itd. z którymi nie można nawet porozmawiać.

Edytowano przez Mortimer2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś to zadanie z wieżą Kłonnica.

po zabawię z kagankiem i rozmową z tą zjawą, nie uwierzyłem jej a ona, zmieniła się w morową dziewicę. Zbiłem jej pasek życia, apotem ona zniknęła. No i po rozmowie z ta czarodziejką, popłynąłem po tego rybaka. Po pocałunku on dednoł. Czy jest jakieś pozytywne rozwiązanie tego zadania, gdzie on przeżywa a dziewczyna odchodzi w spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polski dubbing wypada tak sobie przez, kobiece głosy jak i głosy dzieci. Bardzo fajnie są napisane niektóre postacie, szczególnie spodobało mi się rozmawianie z trollami jak i prostymi wieśniakami.

@drakdarius ja dałem szczątki tej kobiety temu rybakowi by ją pochował i niby wszystko było ok. Ale odszedłem kawałek i okazało się że kobieta i tak zamieniła się w zjawę i facet i tak umarł. Może i jest ale mi również nie udało się tego zakończyć w dobry sposób.

Same wyspy są takie sobie jak na razie, są dużo bardziej denerwujące od poprzednich lokacji(masa miejsc gdzie można spaść lub trzeba gdzieś iść okrężną drogą) do tego jak na razie nie spodobały mi się zbytnio potwory które są na owych wyspach. Z olbrzymami się jakoś dziwnie walczy, żaden ze znaków nie jest praktycznie skuteczny na nie. Wilki jak wilki straszne przynudzanie i powtarzalność, do tego Utopce którą są wszędzie też nic specjalnego. Syreny które są bardzo wkurzające, najlepiej jest je podpalać lub zrzucać za pomocą specjalnego rogu. Może później na wyspach będzie lepiej jak na razie wyspy wypadają najgorzej ze wszystkich lokacji. To co mnie najbardziej wkurza na wyspach to to że jest strasznie mało ludzi którzy zajmuje się kowalstwem a niby to tacy waleczni ludzie a ja mam problem ze znalezieniem kowali i zazwyczaj muszę się teleportować z jednej wyspy do drugiej i tak w kółko. No ale cóż dopiero względnie zacząłem eksplorować wyspy jak na razie na liczniku mam 81h jestem ciekawy ile mi zajmie przejście gry.

Edytowano przez NieMy
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska, przez nowego Wieśka aktualnie "nie żyję" biggrin_prosty.gif. Grubo po 3:00 AM (a raczej przed 4:00), pasuje iść spać, a jeszcze mam ochotę włączyć biggrin_prosty.gif. Dla mnie: The best RPG of all time biggrin_prosty.gif A myślałem, że gry mi się nudzą... Masakra jakaś - gram na trudnym, ledwo sobie radzę i jeszcze mnie to jara biggrin_prosty.gifbiggrin_prosty.gif. Uwielbiam ten średniowieczny, słowiański klimat smile_prosty.gif.

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania odnośnie gry:

1. Gdzie i jak się ją przypisuję. Idę do media, kupuję pudełkową wersję, wracam do domu i po instal;acji (albo przed) do czego ją przypisać aby mieć te dlc co niby są darmowe itp.

2. Jak wygląda sterowanie na padzie? Odkładałem kase na pada i w sumie dobra okazja by była aby zakupić do gry pada od xklocka 360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak wygląda sterowanie na padzie? Odkładałem kase na pada i w sumie dobra okazja by była aby zakupić do gry pada od xklocka 360.

Na padzie gra się świetnie, wiadomo że zawsze pad wygra bo jest analogowe sterowanie i ruchy kamery delikatniejsze ;] A jak chcesz pada kupować to tego od x360 już nie warto zainwestuj w pada od xone, jest wygodniejszy i bardziej precyzyjny.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z innej beczki: Pewna niemiecka strona podała przy premierze Wiedźmina taką ich infograikę, jak działa Wiedźmin na danym sprzęcie. Były tam procesory i karty graficzne i RAM. I pamiętam tylko właśnie, że była to niemiecka strona. Jakby ktoś wiedział, o co mi chodzi, to byłbym wdzięczny o link. Google użyłem już, ale niewiele mi pomógł. :(

@sama gra

Pograłem jak na razie kilka godzin i.... podoba mi się bardzo! Nie jadę z questami jak szalony, tylko zwiedzam sobie i oglądam widoki. :D Same questy zróżnicowane w miarę. Choć i tak sładają się w: idź, zobacz, zabierz, pozamiataj, przynieś. Tylko czasami kolejność jest inna. Ale to nie jest złe, W końcu prowadzimy zabójcę do wynajęcia. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Questy jak to questy - wszystko się sprowadza do jednego, jakkolwiek by tego nie nazwać. Mnie osobiście otwarty świat trochę męczy - syndrom Morrowinda. Za dużo przestrzeni a za mało intensywności. Brakuje mi też fabuły rodem z W2 - czytaj czegoś na wzór sagi. W3 to takie "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" w jednym - a tych nigdy nie stawiałem ponad sagą. Puki co poza epizodem z Baronem nic mnie jakoś specjalnie nie zachwyciło. Niby jest fajnie, ale brakuje [ciach].

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie robie questy w Velen, gram na najwyzszym poziomie trudnosci. Zastanawiam sie jak to wyglada na nizszych, skoro nie mam nawet tutaj wiekszych problemow. Najdluzej zeszlo mi na probach ubicia dwoch alghuli, 6-7 wczytan, cholerstwa sa twarde i szybkie. Z ludzmi zwykle problemu nie ma, chociaz tu zauwazylem jedna irytujaca rzecz. Mianowicie przeciwnicy maja przydzielony okreslony teren, poza ktory chocby o krok nie wyjda. Nie byloby to moze tak widoczne, gdyby obszar ten nie byl tak niewielki, doslownie kilka krokow od obozu bandytow i nagle goniace Geralta obdartusy staja grupka przed niewidocznym murem. Czasem to wykorzystuje jesli maja przewage lvli zbyt duza, ale wolalbym, zeby ktorys patch to poprawil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...