Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Bardzo chętnie bym kupił taką edycję CDA. Ale warunek jest jeden - niebieski krążek musi zawierać content, który odpalę na PS3, bo jest ona jedynym "czytnikiem" tego formatu w moim domu. Jeśli pojawiłyby się tam filmy w HD, to biorę od razu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie można go wprowadzić w nakładzie... 5% wszystkich CDA.

Na PC nie opłaca się jeszcze wprowadzać, ale jak najbardziej można to zrobić w przypadku gier na PS3. Może jakieś kilkuletnie gry lub minisy? Takie wydanie może wychodzić raz na pół roku. Co nie zmienia faktu, że pomysł ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze to jest dobry pomysł, ale -zawsze jest jakies ale.

1. Jak to sie bedzie miało w stosunku ceny CDA i jego jakości (stara cena +BR= gorsze CDA).

2. Czym byście zapełnili tyle miejsca.

3.Jak juz mówilem jest to dobry pomysł, ale lepiej będzie poczekać jeszcze z rok aż BR stanie się berdziej popularny i tańszy.

Jak narazie nie miał bym nic rzeciwko wprowadzeniu na stałe 2xDVD9 w podwójnym pudełku(to leszy pomysł niz 1 pudełko plastikowe a 2 tekturowe).

Już magazyn CLICK zrobił coś z plytkami i nie wyszedłna tym za dobrzez ( po pol roku zniknelo z rynku) Hut wie o tym najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mnie się czasy gdy CDA wprowadzało DVD. Wtedy też mało kto miał ten napęd. Może właśnie ówczesne rozwiązanie by sprawdziło się i tutaj? Co jakiś czas (np 3 miesiące) wychodziło by wydanie z podzielonym nakładem na część z DVD i część z BR; z czasem, jak BR by się upowszechnił nakład każdego numeru miałby dwa wydania. Myślę, że kwestią czasu jest, wyparcie DVD przez nowsze technologie, toteż prędzej czy później CDA "przesiądzie" na BlueRay. Kiedyś takie stopniowe przechodzenie na nowy nośnik się już sprawdziło, czemu nie miało by działać i teraz?

PS. Chociaż nie mam BlueRay zagłosowałem, że czekam na to niecierpliwie. Trzeba iść naprzód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odp. to c, z oczywistości braku ww. napędu.

Podejdźmy do tematu z innej strony:na DVD mamy co miesiąc po 2-3 pełniaki.DVD ma ok.8 GB.Jeśli dawalibyście płyty Blu-ray jednowarstwowe(ok. 25 GB)-najtańsze, to samych pełniaków byłoby ok.7-9(jeśli dobrze rozumiem ideę zwiększenia pojemności).Nie licząc innych demek, filmików, itp.Ja się pytam, kto z obecnych w 1 miesiąc przechodzi wszystkie pełne wersje z DVD?Trochę osób będzie, ok.Ale ludzie!Tyle gier!?Nie zdążysz ruszyć połowy, a tu już kolejny numer z nowymi grami.Zbytni przesyt rynku skutkowałby zmniejszeniem kupowania czasopisma("bo jak mam już 90 gier oczekujących na zaczęcie, to na co mi następne?").Pomijam to, że cena musiałaby doskoczyć do rejonu dobrych alkoholi, bo skombinować licencje na tyle pełniaków trochę by kosztowało :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale czy nie sądzicie, że to trochę ryzykowne dla czytelników/graczy?

Wszystko w porządku, ale nie każdy ma taki napęd i nie każdego na niego stać.

Ale ogólnie mogłoby być ciekawie... Czemu nie? Może dajcie raz na próbę i sprawdźcie opinie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale czy nie sądzicie, że to trochę ryzykowne dla czytelników/graczy?

Wszystko w porządku, ale nie każdy ma taki napęd i nie każdego na niego stać.

Ale ogólnie mogłoby być ciekawie... Czemu nie? Może dajcie raz na próbę i sprawdźcie opinie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam napędu BR.

Myślę, że jeszcze za wcześnie na tego typu eksperymenty. Wolałbym raczej doczekać czasów jak będziecie dawać do czasopisma 2/3 płytki DVD niż BR ( tak jak zresztą było z wydaniami CD, gdzie dodawaliście po 4/5 płytek nim przerzuciliście się na DVD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te napędy stanieją, a raczej KIEDY stanieją, chętnie zakupię taką wersję. Póki co nie ma mowy. Swoją drogą, ile czasu trwałoby wypalanie w tłoczni kilkuset tysięcy płytek bluray? ;)

Myślę, że jeszcze za wcześnie na tego typu eksperymenty. Wolałbym raczej doczekać czasów jak będziecie dawać do czasopisma 2/3 płytki DVD niż BR ( tak jak zresztą było z wydaniami CD, gdzie dodawaliście po 4/5 płytek nim przerzuciliście się na DVD)

Popieram. I Jestem skłonny zapłacić tę złotówkę czy dwie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znaliście wyniki tej ankiety jeszcze przed jej umieszczeniem ;] Oczywiste jest, że na ten moment większość użytkowników PC nie posiada BluRaya - jest zupełnie bezużyteczny. Jak ktoś chce oglądać filmy, to kupi odtwarzacz (albo PS3) do telewizora, jak ktoś chce grać to... w co miałby grać? Czy jest choćby jedna gra na PC wydana na BluRayu? Chyba nie. Do momentu premiery następcy Xboksa 360 (o ile ta premiera nastąpi) gry będą wychodzić tylko na DVD9 (w rzadkich wypadkach na 2 płytach, MS jest temu bardzo niechętny). Pamiętacie jak było z DVD? Wyszło PS2, potem Xbox i stopniowo gry zaczęły zajmować coraz więcej CD, wychodziły w 2 wersjach (4CD lub DVD) aż w pewnym momencie DVD stało się standardem, bo nikt nie chciał grać w San Andreas na 6 CD :P

Domyślam się o co w tej sondzie chodzi - sprawdzacie, czy jest sens wypuścić numer próbny (jak 4/2001 z DVD) i sondować w praktyce. WG mnie sensu nie ma - kiedyś ludzie kupowali DVD dla filmów, BluRay to nie jest rewolucja na miarę tamtego nośnika (różnica nie jest taka, jak przy przejściu z analogowych kaset VHS na cyfrowy krążek wielkości CD - nie jakiś gigant jak Laserdisc).

Poprawcie mnie jeśli się mylę - większość osób posiadających BD miała ten napęd zainstalowany w nowym komputerze ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie. Po pierwsze nie mam napędu, po drugie płyty BluRay są droższe, niż DVD, więc cena pisma by wzrosła, a jednak już 15 złotych za magazyn to nie mało, więc pojawił by się problem. BluRay nie jest niestety popularny w naszym kraju, stosunek posiadanych odbiorników DVD a BluRay jest miażdżący. I pewnie jeszcze co najmniej 2 lata miną, za nim w domu przeciętnego Kowalskiego zawita ten napęd (a może nawet więcej)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...