Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Wcześniej czy później płytki BD w CD-Action i tak zawitają. Pytanie tylko kiedy? Osobiście uważam, że obecnie największą popularnością by się nie cieszyły, ze względu na małą obecność samych czytników w środowisku graczy (swoja drogą płytka DVD do CDA była przez pewien czas dołączana na równi z CD-kami, więc może to jakiś pomysł? Wszak sprawdzone rozwiązania najlepiej działają...) Pomysłem na zwiększenie "zejścia" takiej płytki (jak i samego czasopisma) jest pełne przejście na multiplatformowość i dołączanie do covera zawartość obsługiwanej przez konsole. Mowa głównie o grach, bo filmiki i screeny jakimiś pokrętnymi metodami już można obejrzeć. Coś takiego jak gra na PS3 na coverze w ogóle jest wykonywalne? =D

Blue-Ray też nie będzie trwać wiecznie. Co przyjdzie po nim? Ten stworek, o którym jeszcze nic nie wiemy pewnie już powstaję w tajemniczych laboratoriach. Ale powiadam Wam, nawet jeśli nie pojutrze to popojutrze CD-Action się "usieciowi" i cały cover będzie do ściągnięcia z internetu po podaniu klucza dołączonego do czasopisma. Najpierw opcjonalnie, a później już jako jedyna (słuszna) droga. Niech tylko internet szerokopasmowy się rozprzestrzeni... (Skoro już wybiegam tak w przyszłość, to cena NET-Action byłaby taka jak wydania z płytką - w końcu serwery darmowe nie są).

Czemu wciąż CD-Action a nie DVD-Action/Blue-Ray-Action/NET-Action? Bo CD-Action to już marka, ma wypracowaną pozycję lidera na rynku, po co kombinować? Można tylko stracić na takich zabawach. Zresztą - DVD-Action nie wpada w ucho...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź B - nie mam jakiegoś super szybkiego łącza (1mbit), więc często muszę zostawiać kompa na noc, by móc ściągnąć większe demko bądź trial dobrej gry. Dzięki BD w CDA moglibyśmy grać w bardziej rozbudowane (graficznie, fabularnie itp.) gry i cieszyć się większą ilością dem, które wg mnie są fajnym rozwiązaniem (niektóre demka, np. Shank można przechodzić parę razy i się nie znudzą, a także pomogą w zakupie pełnej wersji, więc jest to duży plus). Mało tego, moglibyście umieszczać trailery gier w rozdzielczościach full HD, by można było jeszcze lepiej przyjrzeć się silnikowi i grafice owej gry. Więc jeśli będzie to miejsce dobrze wykorzystane (nie tak jak w przypadku drugiego dvd "Premium Games", o którym było w CDA jakieś pół roku temu) to jestem za.

Btw - ktoś się pytał co znaczy skrót BD. Jest to po prostu Blue-Ray Disk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym czegoś czego nie odtworzę, bo nie mam takiego napędu, ani nawet żadnej płyty, bo na razie to za drogi interes, a dla samej gazety CDA w wersji BluRay, to nie opłacalne. Wolałbym już 2x dvd9 albo czasem plus jedna dvd5 jedna taka jest potrzeba redakcji, oczywiście wtedy też koszta pójdą w górę, ale te 1zł np to nie jest wielki wydatek, gdzie napęd byłby dużo droższy...

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem napędu Blu-Ray już od dawna i w komputerze i w PS3.

Wybrałem odpowiedź b. Ponieważ mógłbym kupić wasz magazyn pod warunkiem, że nie podrożeje, ponieważ to było by bez sensu. A poza tym i tak czas idzie do przodu i to nieuniknione. Jeśli ktoś chce sobie pograć ze mną to moje PSN id to bajt97.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłem na zwiększenie "zejścia" takiej płytki (jak i samego czasopisma) jest pełne przejście na multiplatformowość i dołączanie do covera zawartość obsługiwanej przez konsole.

Myślę podobnie. Wg mnie trzeba iść na przód i pisać więcej, a nawet na równi o grach na konsole, co na PC. Prawda może się wydawać smutna, lecz pozostanie tylko przy komputerach może okazać się cofaniem wstecz, ponieważ dzisiejszy rynek gier, nie okłamujmy się, prze przede wszystkim w kierunku konsol i jeszcze trochę to nie będzie, co pisać o grach na PC. Takie jest moje zdanie.

Napęd BD można kupić już nawet za ok. 200PLN na pewno nie jest to jakiś super-hiper-mega wypasiony pewnie tylko taki, który będzie czytać format Blue-ray. Lecz też zdaje mi się, że jest teraz trochę za szybko żeby wprowadzać takie rozwiązanie. Ja swój pierwszy napęd DVD kupiłem w granicach ceny 100zł i jeszcze w dodatku był to combo, więc jeśli napędy BD stanieją do takiego poziomu to CDA może śmiało wprowadzać dyski, o których mowa.

I jeszcze jedna sprawa. Powiem od razu, że nie orientuje się zbytnio w tej kwestii. Może CD-Action chciałoby wprowadzić BD, bo w hurtowych ilościach był by na równi lub symbolicznie droższy (a może tańszy?) niż 2xDVD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiamy czy chcielibyście ujrzeć w naszym piśmie krążek w formacie BluRay.

To raczej bardzo luźne przemyślenia, hm? Jak na razie wśród moich znajomych tylko jedna osoba ma w komputerze napęd zdolny czytać takie płytki. Standard BluRay dopiero raczkuje (a przynajmniej w Polsce), więc nie widzę sensu wprowadzania go do CD-A. No i nasuwa się pytanie, czy potrafilibyście sensownie zapełnić 25GB lub więcej (choć "więcej" jest już mało prawdopodobne, bo nawet hurtowo płyty te są dość drogie).

@up

Koniec PC jako platformy do gier ludzie zwiastują już od dość długiego czasu, jednak jak dotąd prorokowania te się nie sprawdziły. Niektórzy - np. ja - naprawdę nie mają zamiaru kupować konsoli (wyjątek: handheldy), mając do dyspozycji PieCa który jakoś daje radę w większości next genowych gier. Albo padem się posługiwać nie umieją :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 80% nie che :/

A powodem jest brak napędu :/

Mi to szczerze obojętne bo i tak nigdy z płyty dołączonej do CDA nie korzystam a powodem jest to że dajecie gry które już mam lub są słabe.

CDA tylko i wyłącznie kupuje po to by poczytać zresztą Playa tak samo.

Strasznie mnie dziwi że aż tyle osób kupuje CDA dla płyty :/ Po co grać w takie stare gry w które się już grało i w dodatku do najlepszych już nie należą? Przecież tyle nowych gier wychodzi? Nierozumiem tego.?!

Po co kupować używane auto, skoro można mieć nowiutkiego mercedesa klasy S. Chyba, że wolisz wersję: po co kupować używane auto, skoro można ukraść nowiutkiego mercedesa klasy S, bo już sam nie wiem w czym rzecz. Co to znaczy "w które się już grało"? W które Ty grałeś? Jakbyś wystawił głowę ponad klawiaturę, to może zobaczyłbyś coś poza końcem własnego nosa. A co do ankiety, to pojawiła się dwa, trzy lata za wcześnie, choć może się mylę, bo napędy blue-ray mogą już wcześniej stanieć na tyle, że pojawią się w większości naszych komputerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię pytanie - po co?Po co Wam w ogóle napęd blue-ray w komputerze PC.Do oglądania filmów HD? Nie! Takie filmy ogląda się na stacjonarnym odtwarzaczu, podłączonym do 52-calowej plazmy, wtedy to ma sens.Do gier? Po co, jako nośnik, dvd wciąż jest całkowicie wystarczające i zanosi się, że jeszcze długo tak zostanie.Do upychania tysiąca dem?Być może byłby to jakiś powód, ale co najwyżej pomocniczy, a nie na razie jako jedyny argument za.Przejście na blue-ray będzie o wiele dłuższe niż w przypadku przejścia na dvd - z prostej przyczyny, wtedy to była konieczność, na cd już prawie nic się nie mieściło i trzeba byłoby kilkunastu płyt na wiele produkcji, jeszcze dużo czasu minie, zanim sytuacja powtórzy się z dvd.Na dzień dzisiejszy do PC nie kupiłbym blue-raya nawet gdyby dodawali go gratis do puszki coca coli za 2 złote, bo po prostu jego obecność w komputerze jak na razie nie jest warta poświęcenia nawet tych kilkunastu minut potrzebnych na zamontowanie nowego napędu, że o wymianie laptopa jeżeli ktoś akurat tylko tego używa, nie wspomnę.Jedyny sensowny wybór to blue- ray stacjonarny dla filmów innych zastosowań nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, kiedyś zmienialiśmy CD na DVD (był krzyk) teraz DVD na BD (jest krzyk), a ciekawe kiedy będziemy zmieniać BD na HVD? (oj będzie krzyk :tongue: )

Krzyk jest, bo troszkę za wcześnie na taką metamorfozę... Wydawcy gier na PC nawet nie wydają ich jeszcze w edycjach BluRay, bo się nie opłaca... A nawet jeżeli niedługo zaczną to czynić, to będą wydawać gry w dwóch wersjach (DVD i BluRay)...

PS A najlepiej od razu zapytajcie, czy może gierek nie dawać na twardych dyskach... Każdy se będzie mógł podłączyć i nie będzie problemu xD (dla tych bez poczucia humoru mówię, że to żart)

Wiesz jakby dyski były tanie jak płyta DVD (oczywiście marzenie) to nie byłby "gupi" :laugh: pomysł :wink:

XBOX 360 jakoś nie ma Blu-Ray ,a wydawcy jakoś nie płaczą z tego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisał Dawido25. W chwili obecnej napęd BD w komputerze najzwyczajniej w świecie nie ma zastosowania. Póki co nikt nie wydaje gier czy programów na tym nośniku. Zatem kupowanie w tym momencie napędu raczej nie ma sensu. Może za rok czy dwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue-Ray też nie będzie trwać wiecznie. Co przyjdzie po nim? Ten stworek, o którym jeszcze nic nie wiemy pewnie już powstaję w tajemniczych laboratoriach. Ale powiadam Wam, nawet jeśli nie pojutrze to popojutrze CD-Action się "usieciowi" i cały cover będzie do ściągnięcia z internetu po podaniu klucza dołączonego do czasopisma. Najpierw opcjonalnie, a później już jako jedyna (słuszna) droga. Niech tylko internet szerokopasmowy się rozprzestrzeni... (Skoro już wybiegam tak w przyszłość, to cena NET-Action byłaby taka jak wydania z płytką - w końcu serwery darmowe nie są).

Chciałem napisać właśnie coś takiego:) Pobieranie pełniaków przez internet to przyszłość, a nie kolejne generacje dysków optycznych.

Abstrahując od tego myślę, że wersja z BD byłaby możliwa jeszcze w 2011 roku, oczywiście jako opcja, a nie podstawowa wersja.

Nie oszukujmy się, przecież DVD zostało podstawowym nośnikiem w CDA dopiero gdy grono kupujących wersję CD zmalało do kilku procent, więc CDA nie strzeli sobie "w stopę", przesiadając się od razu (a co było kilkakrotnie sugerowane).

Ogólnie soda wydaje mi się słuszna. Warto sprawdzić ilu czytelników w tej chwili dysponuje czytnikiem Blue-Ray i czy warto dla nich tworzyć oddzielną edycję CDA.

Z mojej strony jeśli zawartość dysku byłaby warta uwagi to byłbym zainteresowany - będę kupował laptopa z napędem Blue-Ray:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja nie wiem jak tak można myśleć... Czy każdy wydaje 100 zł na grę? Niektórzy może na PC zbierają, a niektórzy kupili teraz lub trochę wcześniej i co patrzą. Najlepsze czasopismo o grach w Polsce wprowadza BR i muszą teraz zbierać na nowy napęd jakiś czas, bo długo zbierali na PC. Nie każdego stać na wydatek 350 zł. Okaże się, że po paru miechach napęd BluRay będzie można kupić za 150 zł. Będzie sobie pluł w brodę, bo przepłacił dwie stówki. Lepiej poczekać aż napęd będzie coraz bardziej popularny.

Po co kupywać teraz GeForce'a GTX 480, jak za pół roku będzie 500 zł tańszy? A co do gier, to patrząc na sprzedaż nowego CoD'a na allegro oraz posty na forum i stronie, to całkiem sporo osób wydało te 130, czy nawet 200 zeta. Gdzie sens, gdzie logika? Oczywiście jest grupa pewnych userów, którzy KUPUJĄ gry po premierze, ale w ogólnym rozrachunku to zawsze najwięcej się sprzedaje gier w czasie premierowym. Skoro i tak trzeba kupić napęd, to może warto dołożyć te 150 do nowej funkcjonalności (BR), skoro za niewiele większe pieniądze (w kontekście całego komputera) dostajemy nowe możliwości.

Nagrywarki można już dostać za 350 zł, a czytniki za 250, to w czym problem? Na gry za 100 zł to sobie można pozwolić, a na sprzęt już nie? Śmieszne.

Ano śmieszne... To co napisałeś ;) To, że ktoś wydaje 100 zł na gry, to nie znaczy, że ma potrzebę kupować odtwarzacz za 300 zł. Nie widzę sensu kupowania odtwarzacza specjalnie dla płytki z CDA. Chyba, że o czymś nie wiem, i gry już dawno przestały wychodzić na DVD.

Jak się coś nie ruszy to sprzęt nie będzie taniał.

A więc kupujmy czytniki w hurtowych ilościach. A nuż się przyda. Może za rok w kolejnym CDA znowu dadzą BluRay, a i sam sprzęt stanieje o 10 zł...

A kto powiedział, że w hurtowych od razu. Ale jeżeli sprzedaż będzie odpowiednio wysoka to ceny polecą w dół. Jeżeli 10% czytelników CDA zakupiło taki napęd to sprzedałoby się ich 8000 (słownie:osiem tysięcy).Sierpień 2010. Dane:http://www.teleskop.org.pl/zkdp/index.jsp?p=publicData

A to już jest coś. Aha i czytniki tanieją mało, ale w miarę regularnie. A te 10 zł to czysta abstrakcja, prawda?

@PrezeSS

Czy Ty naprawdę uważasz, że jak CDA będzie dodawało BluRay zamiast DVD, to to jakoś wpłynie na jakość pełniaków? CDA daje najlepsze pełniaki, jakie tylko może i jaką licencję dostaną... I nie każdy też może sobie pozwolić na gry po 100 zł, jak ty to ująłeś... I jeszcze jedno... czy uważasz, że w porządku byłoby posunięcie, w którym redakcja podjęła decyzję, z którą nie zgadza się ponad 3/4 czytelników? I kłamstwem nie jest, że po wprowadzeniu BluRay w obecnej chwili do pisma, sytuacja finansowa by się pogorszyła, bo zdecydowana większość przestałaby kupować CDA (w tym ja, bo nie widzę sensu płacić co najmniej 20 zł za CDA, na której coverek mógłbym sobie tylko popatrzeć)... Poza tym po co się tak śpieszyć? Nie rozumiem ludzi, którzy za WSZELKĄ CENĘ chcą być pierwsi, najlepsi, itd. Na BluRay w CDA jeszcze przyjdzie czas...

Pozdrawiam

No jeżeli stanieją koszty produkcji/otrzymywania BD-Disców, to z podwyższonej ceny zostanie więcej kasy na licencje, a więc i lepsze pełniaki. Co do cen gier, patrz punkt wyżej. 3/4 czytelników? Nie, 3/4 tych co wzięli udział w ankiecie. Co do czytelników, to patrz pkt. 1. Hmm, stary, a po co się gra w gry? No po to aby udowodnić, że umiesz lepiej niż przeciwnik (np. kampić, zabijać, myśleć, wykręcać czasy w wyścigach - wybierz sobie sam, co do gry). Rywalizacja to podstawa multi, a tam jak nie jesteś first, to jestes z reguły noob, lama, GFTO itp.

Ej a może zróbcie tak żeby płytę z blu-ray można było odpalić na PS3 i np.pooglądać trailery,gameplay i zdjęcia,albo zróbcie w ten sposób z samym DVD.

Autorem tematu jest 1 z redaktorów CDA i admin strony Ghost :P

Wojtek

Ty tak na serio? CDA daje płyty na PC, a nie PS3 i wątpię, że dałoby radę tak zrobić by odpaliło na PS3 xD

PS3 spokojnie odpala DVD, więc odpowiednio ułożona struktura katalogów czy też format plików i po problemie.

Na pewno to działało pod Linuksem odpalonym na PS3, ale niestety ta funkcja jest zablokowana obecnie. :(

Ale tutaj nie jestem specem i mogę się mylić.

A co do tych pierdół, że PC umiera, to zobaczcie sprzedaż SC2, WoWa, czy nawet rodzimego wieśka.

Swoją drogą chciałbym w końcu zobaczyć w CDA 4xDVD9. To byłoby coś!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.Napęd Blu-Ray mam jeden w laptopie, a na laptopie nie gram więc dla mnie odpada.Mi to obojętnie.Myślę że mało kto by kupował bo i tak z tego co wychodzi to większość nie ma takiego napędu.Może za kilka lat tak, ale teraz...za droga sprawa :) ( wymiana napędu ).Takie moje zdanie.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie.Wypościć w dwóch wersjach.Blu-Ray i DVD po czym spr. czy Blu-Ray coś się sprzedało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat, to chyba jakaś prowokacja ;) ? Uważam, że przyszłość wcale nie leży w płytach Blu-Ray (ani jakichkolwiek innych nośnikach optycznych), lecz w pamięciach typu flash (pendrive'y, karty pamięci, dyski SSD). Czasy zapisu optycznego powoli odchodzą do lamusa. Czy nam się to podoba, czy nie...

Prawdopodobnie kiedyś doczekamy czasów, ze zamiast płyty DVD, do CD-Action będzie dodawany pendrive na USB 3.0 lub karta pamięci SDHC o pojemności 32 GB, która w sprzedaży detalicznej będzie w cenie dwóch bochenków chleba :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba iść na przód i pisać więcej, a nawet na równi o grach na konsole, co na PC. Prawda może się wydawać smutna, lecz pozostanie tylko przy komputerach może okazać się cofaniem wstecz, ponieważ dzisiejszy rynek gier, nie okłamujmy się, prze przede wszystkim w kierunku konsol i jeszcze trochę to nie będzie, co pisać o grach na PC

Wcześniej było też coś na temat płyt dodawanych do czasopisma które powinny działać też na konsolach - panowie, chcecie konsol kupujcie czasopisma o nich. Gdyby "interes" pisania o konsolach byłby tak opłacalny to redakcja częściej by tworzyła wydania specjalne o nich (tak jak miało to miejsce chyba 2 lata temu). Koniec pc jako platformy do gier wieszczony jest od powstania PSX i jakoś jeszcze pc nie padł. A twoje "cofanie wstecz" litościwie pominę.

Pisząc to nie miałem na myśli tego, że maja porzucić pisanie o grach na PC na rzecz produkcji na konsole, a wręcz przeciwnie. Życzę komputerom świetlanej przyszłości, jako platformy do gier, sam wole grać na nim, lecz tylko w FPSy. Niech piszą o grach tak jak pisali, ale niech gry na konsole tez biorą pod uwagę w mniej więcej takim stopni jak na PC. OK zgodzę się, ktoś może powiedzieć, że piszą o grach na X360, PS3 itp., ale tylko o takich produkcjach pokroju God of War 3 czy też Alan Wake i inne duże produkcje. I chciałbym żeby pisali tez o ?średniakch? z trochę... żeby pisali.

Ja jestem graczem i inni za pewne też, lecz ja chciałbym dostawać wszystko w jednym skoro byłaby taka możliwość; w jednym magazynie gry na PC i na konsole na równym, wysokim poziomie. Ja nie rozumiem jak bardzo może komuś przeszkadzać to, że gry na blaszaki i konsole są jednym czasopiśmie - nie chcesz nie czytaj przerzuć stronę, dwie dalej i sprawa rozwiązana. 8)

PS

A twoje "cofanie wstecz" litościwie pominę.

Twa litość mnie doprawdy ujęła :icon_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pisze nie, bo wolą wersje DVD, a przecież nikt nie powiedział że wersja DVD zniknie z rynku ???

Inni że nie bo napędy są drogie - Przepraszam ale gdy kupowałem swoją pierwszą nagrywarkę DVD, tylko po to żeby móc zaopatrywać się w takową edycje CDA, (a ta na rynku była już od prawie roku, jak nie dłużej) kosztowała ona prawie 300 zł, a był to najtańszy sprzęt dostępny w "sklepie nie dla idiotów". Napędy BD kosztują teraz nawet 200 zł, więc to i tak taniej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie pomysł ziezbyt trafiony z dwóck powodów

1) Mało kto ma ten napęd ( np. ja ;p) // ale o tym wszyscy mówili

2) O ile by wzrosła cena cda z taką płytą, zwłaszcza że płyta DVD 8,5 GB kosztuje (w detalu) ok 4 zł a płyta BR 25GB (najtańsza jaką znalazłem) 20zł,

wiem że was wytłoczenie płyty kosztuje mniej ale to wciąż prawie 2 razy więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem kupować wasz magazyn gdy jeszcze nie posiadałem komputera znajomi i rodzina mówili mi po co wydajesz pieniądze na bzdety ...

Gdy rodzice zafundowali mi mój pierwszy własny komputer miałem już koło 170 rożnych płyt z grami z czasopism i gier kupionych normalnie w sklepie .

Chociaż wasza propozycje jest kusząca , postawiłem na c , takich maniaków jak ja nie ma zbyt wiele :tongue:

Pierwsze wydanie sprzedało by się rewelacyjnie ale później lidzie by od was odeszli bo ile osób ma taki napęd .

To jeszcze nie ten czas za jakieś 7 miesięcy będzie lepiej , niech tylko ceny napędów spadną i przede wszystkim płyt .

Do tego takie czasopismo musiało by kosztować pewnie z 37zł

A co byście zamieścili ? Na tej płycie trailery z gier w HD Full ? A może obrazy iso z pierwszych wydań czasopisma ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...