Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Nie. Powód? Nie mam napędu Blu-ray i póki co nie ma sensu go nabywać. Jest on tak słabo rozpowszechniony na PC w Polsce, że wolę szybciej zainwestować w lepszą kartę graficzną (8800 GT już powoli odchodzi na emeryturę), niż kupić napęd tylko po to, żeby móc raz na miesiąc, dwa miesiące włożyć jedną płytkę.

Do podziału pisma na wersje również nie jestem przychylnie nastawiony, bo parę lat temu na edycji CD było zdecydowanie mniej materiałów niż na wersji DVD. Wtedy przejście z napędów tylko CD na CD/DVD poszło dość szybko. Odnoszę wrażenie, że w tym wypadku pójdzie to dużo dłużej zwłaszcza, że Blu-ray nie może czytać zwykłego DVD.

Póki co stanowcze nie, ale za parę lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - kupił bym bardzo chętnie - mam w komputerze napęd BluRay (czytnik) i jak na razie do niego można wkładać tylko filmy. Ja pamiętam czasy kiedy popularne były wszem i wobec napędy CD, a napędy DVD były rzadkością. Wtedy właśnie CD-Action zaczął do swoich pism dołączać Płyty DVD - dzięki temu ludzie zaczęłi w komputerach instalować napędy DVD.

W ten sam sposób można by zrobić również z BluRay. Ja wiem że na początku masowo ludzie tych napędów by nie kupowali - ale na pewno szybko by o tym pomyśleli - jakby w wydaniach z BluRay były zamieszczane ciekawsze gry, czy dodatkowo jakieś filmy.

Nie. Powód? Nie mam napędu Blu-ray i póki co nie ma sensu go nabywać. Jest on tak słabo rozpowszechniony na PC w Polsce, że wolę szybciej zainwestować w lepszą kartę graficzną (8800 GT już powoli odchodzi na emeryturę), niż kupić napęd tylko po to, żeby móc raz na miesiąc, dwa miesiące włożyć jedną płytkę.

Do podziału pisma na wersje również nie jestem przychylnie nastawiony, bo parę lat temu na edycji CD było zdecydowanie mniej materiałów niż na wersji DVD. Wtedy przejście z napędów tylko CD na CD/DVD poszło dość szybko. Odnoszę wrażenie, że w tym wypadku pójdzie to dużo dłużej zwłaszcza, że Blu-ray nie może czytać zwykłego DVD.

Póki co stanowcze nie, ale za parę lat...

Mi mój napęd BluRay Firmy Liteon płyty DVD czyta bardzo ładnie - więc kto Ci takich bzdur naopowiadał ?

Również też czyta płyty CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał mi ten temat gdzieś umknąć... Zagłosowałem na "nie" z tego samego powodu, co ponad 1600 innych forumowiczów - napędu BluRay nie posiadałem, nie posiadam i posiadać nie będę, o ile jego cena nie spadnie do akceptowalnego poziomu. Kwota, sobie teraz życzą sklepy i serwisy komputerowe za zamontowanie czytnika to śmiech na sali - trzy, nieraz cztery stówy. Zdecydowanie za drogo - thanks, but I'll pass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic odkrywczego nie napiszę, ale dołączę się imiennie do osób, które zaznaczyły odpowiedź c). Nie można obecnie nazwać napędu BluRay niezbędnym i podstawowym w każdym PC, jak to w pewnym momencie stało się z DVD. Wydanie CD-Action z nowym krążkiem ma IMO sens dopiero wtedy, gdy gry komputerowe będą regularnie wydawane właśnie na takim nośniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, nie powiem, ale tak jak wiele osób które się tu wypowiadały nie posiadam napędu Blue-Ray i raczej prędko go nie kupię. :P Wolał bym raczej zobaczyć na stałe dodatkową płytkę DVD przy piśmie można nawet pokusić się o 2 X 8.5 Gb o ile nie podniesie to znacznie ceny czasopisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Nie mam czytnika Blue-Ray i nie będę w niego inwestował z dwóch przyczyn:

- głównie korzystam z laptopa

- nie chcę wydawać pieniędzy, by raz w miesiącu włożyć jedną płytę. Czy co tam się wkłada.

Tak jak jest jest dobrze. Przecież płyty są zapełnione po brzegi "dobrym stuffem" i wolałbym tego nie zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była możliwość odtworzenia jej na stacjonarnym odtwarzaczu to czemu nie..filmy Full HD w CDA :D to by było coś. a jeśli chodzi o gry i inne dodatki które odtworzyć można jedynie na komputerze to moim zdaniem na razie to nie jest dobry pomysł, ponieważ jeszcze mało osób posiada Blu-Ray w PC. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na

d) a po co komu takie wydanie?

mogłem c), ale d) jest mi bliższe.

Srsly, nie ogarniam, po co to komu? co tam wsadzić? Dziesięć trzygigowych dem? Nie ma tyle, chyba ze zamierzacie wsadzać demo niemal każdej gry, jaka pojawia się na sklepowych półkach. Filmy? Trzeba by załatwiać kolejna licencję. Muzykę? Uhuhu, kilkadziesiąt płyt by trzeba było zamieszczać, nie znajdzie się tylu wykonawców. Pełniaki? Też raczej nie starczą, żeby to zapełnić. Albo, abstrahując już od kosztu samego dysku Blu-ray wielokrotnie droższego od DVD, mocno wzrośnie cena pisma (bo więcej pełniaków = więcej licencji = większe koszta) albo drastycznie spadnie jakość wrzucanych gier, a cena wzrośnie trochę. Żadne z tych rozwiązań nie jest dobre.

Oczywiście rozważam dyski 50GB lub większe, bo 25 GB sensu nie ma najmniejszego (chyba że sprzedawcy nas, kolokwialnie mówiąc, kopią w pupkę marżą rzędu 1500% i tak naprawdę koszt tłoczenia jest taki sam, w co nie wierzę) - już taniej wyjdzie 3 podwójne DVD, a i miejsca odrobinę więcej się znajdzie...

Co do ludzi przywołujących przejście z CD na DVD... Sytuacja NIE JEST adekwatna. Wówczas cała masa osób miała juz napędy DVD. Kto ma teraz BD? Z moich znajomych... te parę osób z PS3, ale to paranoja, by odpalać konsolą płytkę do PC-ta. Jeśli dobrze pamiętam, wtedy nagrywarka DVD kosztowała mniej niż obecnie napęd BD... rzeczywiście, prawie tak samo.

Obecnie gry się spokojnie mieszczą na podwójnym DVD. Wówczas nie raz potrzebowały 3 i więcej płyt. Sprzedawano DVD nie tylko z filmami. Był sens kupować napędy. 1=/={3, 4, 5}

Nie odbierzcie źle mojego negatywnego tonu. Sam pomysł jest bardzo fajny, ale... za 2 lata? Na pewno nie w najbliższych kilkunastu miesiącach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł z BR jest chybiony. Raz że cena magazynu z całą pewnością skoczyłaby, dwa wielu nie posiada odpowiedniego napędu. Ponadto z upgradem do nowego napędu u niektórych może być problem (głównie u tych co grają na laptopach). Może za kilka lat kiedy się upowszechni, ale lepiej by było gdyby wtedy przynajmniej przez jakiś czas była wydawana również wersja DVD tak jak to było podczas przejścia z CD na DVD. Poza tym, trzeba zadać sobie pytanie co by było zamieszczane na tak pojemnych płytach, bo dawać coś aby dawać to mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam npędu bluraye ale mój kolega ma oni on nie jest z tego zadowolony mi też się za bardzo nie spodobało. Najgorsze jest to że napęd kosztuje dużo i płyty z resztą też. A co dopiero mówić o nagrywarce jest bardzo droga. A pujdziesz do jakiegoś gościa ze sklepu informatycznego żeby Ci nagrał i jeszcze zapsuje a kasy Ci nie odda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA wyznaczało trendy, ale też podążało za nimi (bo pewnych rzeczy się nie przeskoczy) czyli jak gry były na CD - zaczęły się w piśmie pojawiać CD. Jak weszło DVD, były dwie wersje pisma [świetne rozwiązanie ! :ok: ] i tak jak jest, jest dobrze. Płyta bluray mogłaby być na tej samej zasadzie. Czyli dopiero kiedy upowszechniłaby się w środowisku gier komputerowych i stała się ich podstawowym nośnikiem jak obecnie dvd. Do tego czasu jestem przeciw, a jeśli taki czas nadejdzie, będę za pomysłem, by CDA było w dwóch wersjach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się pewna sytuacja z przed około dwóch lat, kiedy to upadło czasopismo Click! Wiecie przez co upadło? M.in. przez wprowadzone od nowego roku płyty DVhD, które były tak giętkie, że spokojnie można było ze sobą zetknąć ich krawędzie. W wielu odtwarzaczach był z nimi kłopot, a jak wiadomo dużo ludzi kupowało go głównie dla pełnych wersji, które nie były przecież złe. Myślę, że dodawanie do czasopisma innych płyt niż te, które są teraz (DVD), zaowocowałoby identyczną sytuacją, co w Clicku, z tymże CDA pewnie by się jakoś obroniło, ale i tak sprzedaż na pewno by spadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem odpowiedź c jak redakcja chce może jednak wydać może ktoś się skusi na takie wydanie jak to kiedyś było z cd i dvd ale na dzisiejsze czasy jest za wcześnie za drogie i lepsza jakość to nie mam zamiaru po to iść i kupić wole wydać na piwo a z czasem będzie tańsze to się kupi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...