Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

zaznaczyłem odpowiedź c jak redakcja chce może jednak wydać może ktoś się skusi na takie wydanie jak to kiedyś było z cd i dvd ale na dzisiejsze czasy jest za wcześnie za drogie i lepsza jakość to nie mam zamiaru po to iść i kupić wole wydać na piwo a z czasem będzie tańsze to się kupi

LOL.

Post roku 2010 na Forum CD-Action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BluRay w CDA to chyba jednak trochę przy wcześnie, ale myśląc w perspektywie 2-3 lat to pomysł nie jest najgorszy, aczkolwiek trzeba brać po uwagę że nawet za 3 lata spora liczba czytelników nie będzie miała napędu BluRay, chociaż cena może spaść dość nisko (oczywiście nie musi), patrząc np na napęd DVD którego cena w ciągu 3 lat spadł dość nisko, ale czy to się opłaci to też inna sprawa, bo pewnym jest że cena pisma wzrośnie pewnie troszkę, aczkolwiek prawdziwych fanów to raczej nie zarazi ale nowy czytelników i owszem :). Ale taki eksperyment mile widziany, ale jak już wcześniej napisałem nie wcześniej niż za 2-3 lata, jeśli rzecz jasna dożyjemy do 2013 xD.

@veniv Mój ziom xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg w pewnym miejscu wspomniał, że następne lata pod względem pełniaków mogą nie być tak dobre, więc zastanawiam się czym miałaby być ta płyta wypełniona. Flimikami/gameplayami w HD? Demami raczej nie, bo coraz ich mniej. Fajne byłyby mody do gier, ale wątpię, żeby dla nich decydowano się na nowy nośnik.

Nie licząc płytek z CDA napęd BD byłby mało użyteczny bo filmy na tym nośniku cieszą się taką sobie popularnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną byłby to bezsens. Po pierwsze mało kto ma napęd Blu-Ray, po drugie nie bardzo sobie wyobrażam czym by taką płytkę wypełnić. Licencje gier kosztują i ich większa ilość na płytce wiązałaby się z podwyżką ceny CDA. Sam koszt nośnika też niekorzystnie wpływałby na cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giętkie płyty DVHD dodawane swego czasu do czasopisma przez konkurencję (tak jak wspomniał użytkownik Kruczek11) zepsuły mi permanentnie nagrywarkę dvd. Ale to już inna historia. Co do płyt Blu-Ray mam znacznie lepsze podejście, lecz uważam, że jeszcze musi trochę czasu upłynąć zanim staną się standardem w takich pismach jak CDA. Najważniejszym powodem oczywiście jest to, że nie wszyscy posiadamy odpowiedni napęd pozwalający czytać takie płytki w komputerze. Również instalatory gier nie mają tak kolosalnych rozmiarów - przeciętnie nie więcej niż 20 GB, więc na razie jedna lub dwie dwuwarstwowe płyty DVD o pojemności 9 GB raczej wystarczają. W przyszłość patrzę optymistycznie bo na płytach Blu-Ray z CD-Action można by było znaleźć całkiem pokaźną zawartość i dużo więcej treści dodatkowych takich jak trailery, relacje, mody, itp. A sama płyta tego typu ma zaskakująco niezłą prędkość odczytu (jakby kogoś zaciekawiło znalazłem coś takiego ). W podsumowaniu powiem: płyty Blu-Ray TAK, ale NIE teraz.         

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ile kosztowałoby CDA z Bluray'em? Z DVD kosztuje 15-16 zł. A więc z BD będzie droższy

o [cena BD] - [cenaDVD], cyzli o kilka złotych. Jaki z tym problem? Ile osób ma napęd BluRay? Niewiele, ze względu na jego wysoką cenę i na pewno przez długi czas nie będzie Actiona z BD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób ma napęd BluRay? Niewiele, ze względu na jego wysoką cenę i na pewno przez długi czas nie będzie Actiona z BD...

Napędy BR nie są takie znów deogie... ja pamietam jak swój pierwszy CD-ROM (Quad speed!!!) kupiłem za 650zł :) IMO cena nie jest teraz przeszkodą a brak realnych korzyści z jego zakupu. W zasadzie tylko trochę filmów ale do tego lepiej uzywać stacjonarnych odtwarzaczy i TV. BR Action będzie realny jak 30% ("szczał" z bani) gier na półkach będzie na BR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię nie! BluRay'owym płytom w CDA. Może się okazać drugim fatalnym posunięciem, jak zbyt szybka ekspansja "awatarowego" 3D. Panowie redaktorzy-wprowadźcie BD za jakiś rok, bo na razie technologia jeszcze wymaga dopracowania. Ale jak już będzie wszystko ok, to będę pierwszym, który kupi taką edycję CDA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim pomysłem byłoby stworzenie odłamu cdaction w postaci br action. Powinny być tam wrzucane pliki które dałoby sie odpalić na PS3, również pismo powinno być oparte na nowosciach ps3, a dlatego ze skoro 10 % polakow ma naped br, to 95 % z tych 10 % to posiadacze ps3. Cena pisma wzrosłaby do okolo 70 zl ale i tak popyt na to ( jezeli dodana by byla gra) na pewno by był bardzo duży

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim pomysłem byłoby stworzenie odłamu cdaction w postaci br action. Powinny być tam wrzucane pliki które dałoby sie odpalić na PS3, również pismo powinno być oparte na nowosciach ps3, a dlatego ze skoro 10 % polakow ma naped br, to 95 % z tych 10 % to posiadacze ps3. Cena pisma wzrosłaby do okolo 70 zl ale i tak popyt na to ( jezeli dodana by byla gra) na pewno by był bardzo duży

sokcio nawet w OPM nie ma gry na ps3 wiec dla czego miala by byc w br. action?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam napędu blu-ray wiec ciezko bedzie to wgrac ,a kupowac jak narazie nie zamierzam . ta 8 gigowa płytka juz sporo pomiesci wiec dobrze jest :) tak dalej! jak narazie gry sa naprawde niezłe w nastepnym nie wrzucajcie strategi i bedzie wporzo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim pomysłem byłoby stworzenie odłamu cdaction w postaci br action. Powinny być tam wrzucane pliki które dałoby sie odpalić na PS3, również pismo powinno być oparte na nowosciach ps3, a dlatego ze skoro 10 % polakow ma naped br, to 95 % z tych 10 % to posiadacze ps3. Cena pisma wzrosłaby do okolo 70 zl ale i tak popyt na to ( jezeli dodana by byla gra) na pewno by był bardzo duży

A na jakiej podstawie twierdzisz, że 95% posiadaczy napędów B-R to posiadacze PS3? Chciałbym zauważyć, że coraz częściej do nowych laptopów wrzucane są napędy B-R. A co z osobami, które lubią sobie od czasu do czasu obejrzeć film na B-R i zamiast kupować w tym celu konsolę kupiło sam napęd do komputera?

Po drugie, dlaczego uważasz, że cena pisma wzrosła by do 70 złotych?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...