Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Steelbook z Bioshocka: I (jak i sama gra) właśnie do mnie dotarł, i jest panocku uszkodzony. Przesyłka była tak fest zabezpieczona, że jest to wręcz niemożliwe, by takie tworzywo pękło podczas podróży - chyba, że bestie z Poczty Polskiej rzucały nim z całej siły o ścianę. Na szczęście, steelbook rozłączył się na grzbiecie opakowania, i to nie w całości. Sprzedający musiał o tym fakcie wiedzieć, co wyjaśnia atrakcyjną cenę zestawu. Aw well, jak to mówią Anglosasi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była "ekstremalnie" limitowana wersja CoJ The Cartel za śmieszne pieniądze. Aluminiowa skrzyneczka i bodajże 16 bajerów + dlc. Można ją było kupić za 70 zł na allegro. Ja ją chciałem ale wtedy mi na kompie by nie ruszyła i było jak było ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych nabytków:

100_1852_zps31d9ed48.jpg100_1851_zps7cde9800.jpg

I reszta steelbooków:

http://i1253.photobu...zps08b6383e.jpg

http://i1253.photobu...zps2bb9f625.jpg

http://i1253.photobu...zps2103619c.jpg

http://i1253.photobu...zpsa4380979.jpg

Już mi folijek na nie zabrakło:)

Ma ktoś pomysł na bezpieczne i skuteczne zdarcie naklejek ze steelbooka? Na SupComie było kilka nalepek ale reszty nie da się zedrzeć...

@alienub: PW

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się trochę wykosztowałeś Blaze. Steelbook z Saints Row 2 ma niesamowicie wysoką cenę ostatnio. Swoją drogą, takich okazów jak oba steele z Dead Space'a 3, steel z Darksiders II czy z GoT Ci naprawdę zazdroszczę. Gdybym miał kasę, to też bym sobie zaczął sprawiać częściej steelbusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR 2 za 60 zł ( nówka ), Darksidersa i Hitmana kupiłem za 40 zł z wliczoną wysyłką... Czy to dużo? Wystarczy dobrze poszukać:)

Jak np. Warhammera - na ebayu gościu chce 230$.... Ja kupiłem od bardzo miłego kolegi za... 3$:) Jeszcze w drodze od niego mam steelbook pierwszego Mass Effecta za 60 zł...

Aż się serce raduje jak się kupuje takie okazy za grosze:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie na temat steelbooków. Czy one są robione przez jakieś wyspecjalizowane firmy, które robią to taśmowo do różnych gier, różnych deweloperów i różnych gatunków? Czy może za każdy z nich odpowiada dany producent gry (wydawca)?

Stalowa książeczka z pierwszego Test Drive Unlimited wygląda bardzo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę te, których nie mam:)

Zbieram tylko takie, gdzie była wydana dana gra na PC, a swojego steelbooka nie miała ( np. DMC 4 ) no i te specjalne na PC rzecz jasna. Tylko wersje G1. Nawet jakby dawali Mirrors Edge'a za 10 euro i tak bym nie brał.

@UP:

Według mnie to sklepy decydują o steelbookach by zachęcić potencjalnych nabywców dodając je do pre-orderów gier. Najrzadsze, a zarazem najgorsze exclusivy mają sklepy holenderskie. Tam dają tzw. stickerbooki, czyli steelbook z naklejonym ( dosłownie ) artem na steelu, a w środku to już w ogóle żenada - czyli pustka, żadnych artów... Sam mam jeden taki ( Deus Ex ) i jest to chyba jeden z moich najgorszych zakupów...

Co do TDU to mam jak najlepsze zdanie o tym steelbooku - świetna farba użyta na zewnątrz ( śliska i przyjemna w dotyku ) i piękne arty zarówno na zewnątrz jak i w środku ( loga marek samochodów ).

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie na temat steelbooków. Czy one są robione przez jakieś wyspecjalizowane firmy, które robią to taśmowo do różnych gier, różnych deweloperów i różnych gatunków? Czy może za każdy z nich odpowiada dany producent gry (wydawca)?

Na pewno robi to jakaś zewnętrzna firma z gatunku metaloplastyki. Myślałeś, że panowie z np. Take Two siedzą w biurze i przyklejają arty na metalowe pudełka smile_prosty.gif ?

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno robi to jakaś zewnętrzna firma z gatunku metaloplastyki. Myślałeś, że panowie z np. Take Two siedzą w biurze i przyklejają arty na metalowe pudełka smile_prosty.gif ?

Tu akurat masz na myśli stickerbooki - są one exclusive-ami Media Marktu, Saturna i innych tego typu sklepów, głównie holenderskich i hiszpańskich. Normalny steelbook ma wymalowane/wypalane arty, no i w środku też w większości przypadków nie jest czysty ( jeśli chodzi o malunki ). I głównie właśnie takie sklepy decydują o wyglądzie tych pudełek.

Swoją drogą, lepiej omijać te stickerbooki - łatwo można trafić na podróbki. Samemu można sobie taki zrobić kupując czysty steelbook i naklejając odpowiednie foty.

http://www.ebay.co.uk/itm/NEED-FOR-SPEED-Undercover-STEELBOOK-Metal-steel-book-tin-case-PS3-Xbox-game-box-/251254887481?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7ff55439

I pomyśleć że przeszedł mi koło nosa egzemplarz za 15 funtów...:/

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazercruel pokaźna kolekcja steelbooków, szczególnie steel Tomb Raider'a, Skyrim'a, nowego Hitman'a. Gratuluję kolekcji i wytrwałości w poszukiwaniu ;]

Swoją drogą Orchi doszedł do Ciebie artbook z Bioshock'a i Tomb Raider'a? Jeśli tak to podziel się opinią na temat nich.

Edytowano przez Skoday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe

@Up Chyba wyczułeś moje intencje :D

Tak doszedł dzisiaj do mnie Artbook z Bioshocka Infinite, Tomb Raidera i kolekcjonerka Aliens Colonial Marines.

Zacznę może od końca. Kolekcjonerka ACM, była dla mnie i nadal jest dużym i pozytywnym zaskoczeniem. Pudełko z twardego kartonu, wykonane ładnie i schludnie. Karteczki, zdjęcia budujące klimat też na plus. Figurka mała aczkolwiek zrobiona bardzo fajnie, jest strasznie ciężka, wykonana z dobrej jakości materiału. Jak na takiego crapa kolekcjonerka godna polecenia. Za te 100 zł z darmową wysyłką z amazonu produkt godny polecenia.

Pora na artbooki. Artbook z Tomb Raidera w miekkiej, połyskliwej oprawie, liczący sobie 272 strony, bodajże za 16 funtów. Artbook Z Bioshocka Infinite za niecałe 20 funtów, w twardej oprawie. Zapakowany jest w obwolutę, a prawdziwa okładka zbiła mnie z nóg, istny majstersztyk. Według amazona 184, stron nie liczyłem, a nie są ponumerowane więc należy wierzyć na słowo. Obydwa artbooki to klasa sama w sobie, piękne arty, szczególnie duża ilość tych zajmujących całe strony. W przypadku Bioshocka jest mały niedosyt, bo chciałoby się więcej stron. Moim zdaniem artbook z Infinite przebija poziom świetnego artbooka z kolekcjonerki Bioshocka 2. Jest po prostu boski i mógłbym sypać epitetami dalej, ale po co :D Jutro postaram się nagrać filmiki prezentujące oba. Kto się zastanawiał, brać w ciemno, bardziej niepewnych przekonam jutro filmikiem :)

dsc0200ih.jpg

dsc0201lw.jpg

dsc0204xx.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...