Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Titofacepalm.png

Co jeden post to bardziej durnowaty, czepialski i totalnie jałowy. Piszesz że raz na kilka lat możesz wydać pół tysiąca złotych na pożądaną przez Ciebie edycję kolekcjonerską (nie wartą swej ceny) a chwilę później ciśniesz po solidnej Freedomce trzeciego Assassyna która nota bene posiadała przy premierze bardzo korzystny współczynnik jakości do ceny i naprawdę sensowną zawartość. Szymek też wymyśla z tą "kampanią marketingową", "naiwnością" kupujących i "pazernością" sprzedawców - zwiększony popyt na stale zmniejszającą się podaż powoduje automatyczny wzrost cen, handlujcie z tym dealwithit.gif.

AC ma zawsze pierdylion wersji kolekcjonerek - w każdej praktycznie co innego, byle tylko wydoić klientów jak się da.

Nie prościej przyznać że przykład AC wziąłeś zupełnie z czapy? Wszystkim nam byłoby prościej.

Tam więc kupując jedną kolekcjonerkę AC nie masz pełnej kolekcjonerki - masz 1/2, lub 1/3 edycji kolekcjonerkiej.

Nie wiem od kiedy traktujesz wszystkie gadżety wydawane w ramach jakiegoś tytułu jako zbiór przedmiotów tworzących edycję kolekcjonerską danej gry. Wliczamy do puli, dajmy na przykład Bioshocka Infinite, steelbooka z preorderów? Albo nie jedynie wersję demonstracyjną, jaką znajdziesz w kolekcjonerce tylko pełnoprawny artbook z amazona, bądź replikę Sky-Hooka? Wychodzi więc na to że kupując Songbirda Twa kolekcjonerka nie będzie skompletowana. worried.png

Tak więc proszę - nie mów mi nic o opłacalności danej edycji kolekcjonerskiej.

Uwaga, dostaliśmy tutaj złą pupę.

Nigdy nie kupię EK gry która ma 2, lub 3 wersje kolekcjonerskie - to jest zwykłe złodziejstwo ze strony firmy, która ją wydaje.

Dystrybutor wydaje dla Twojego komfortu psychicznego i portfela 2 lub 3 edycje kolekcjonerskie. Złodziejstwo!

Fajnie - ale ja znam takich, którzy kupują "brakujące" elementy z innych edycji na aukcjach internetowych i wydają na to niemałe pieniądze - a w przypadku EK Bioshocka sprawa jest jasna - wydajesz 500zł i masz pełną EK, a nie jakieś ochłapy.

Czekaj, czekaj. Kupują te przedmioty na aukcjach internetowych, nadwyżka trafia więc po części do serwisu nadzorującego transakcję i sprzedawcy prywatnego a nie dystrybutora. Gdzie mówimy więc o złodziejstwie z ich właśnie strony psyduck.png. To problem ludzi, którym zależy na posiadaniu reszty gadżetów.

Limitowane serie supersamochodów to w Twoim mniemaniu też złodziejstwo, bo ich nakład jest bardzo ograniczony i ludzie często gęsto płacą znacznie wyższe kwoty praktycznie za tę samą kupę metalu. Analogie można by mnożyć na przykładzie ubrań, zegarków, peryferii komputerowych, specjalnych nasion warzyw itd.

Aluzji do "ochłapów" w kolekcjonerkach AC nie chcę nawet komentować, szkoda zdzierać sobie naskórek z opuszek palców. Wspomnę tylko i zgodzę się ze stwierdzeniem yapera - to w kolekcjonerce Songbirda, prócz solidnej figurki niewiele jest elementów faktycznie godnych uwagi. Klimatycznie, aczkolwiek wykonane mocno średnio.

Podsumowując: kupuj Ty te swoje edycje kolekcjonerskie, nawet Tron Evolution czy innego gniota, nie naskakuj jednakże zupełnie bezpodstawnie na sensownie skrojone kolekcjonerki Assassin's Creed które prezentują ponadprzeciętny ogólny poziom w porównaniu do innych tego typu growych wydań kolekcjonerskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajp na EK Infinite jak najbardziej przesadzony - 430 zł dałbym max, a i tak by mnie to z leksza bolało.

Co do kolekcjonerki Riptide, również jestem zaskoczony. Ta nie zdaje się zbytnio odbiegać od poziomu reprezentowanego przez EK pierwszego Dead Island i w sumie to troszkę dziwne, że ludzie aż tak się na nią rzucają. Pudło zbiorcze "jedynki" było spoko, koszulka też niczego sobie - reszta to dla mnie banda plastikowych pierdołów. Kupować drugi raz to samo? Fenks, bat noł, fenks.

Rozkminiam sobie za to EK Injustice. Przy statuetce o wysokości 25 centymetrów istnieje chyba cień jakiejś szansy, że ta prezentować się będzie lepiej niż walczący duet Scorpion & Sub-Zero z Kollector's Edition ostatniego Mortala. Pudło zbiorcze z gablotką zawsze spoko, i chociaż steelbook wygląda tak sobie, jaram się całkiem na dwa, dołączone do zestawu komiksy. No chyba, że standardowo ktoś wykona je w formacie "idź pan w pyry".

Edytowano przez Hellspawn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenie figurka z Injustice wygląda całkiem ładnie. Nawet sobie zaklepałem preorder kolekcjonerki, bo uwielbiam świat DC, wspomniana figurka wygląda fajnie moim zdaniem, natomiast steelbook również mi odpowiada. Właściwie początkowo ciekawił mnie sam steelbook, liczyłem na dodanie go może do preorderów, ale niestety do tego nie doszło. Mnie jedno zastanawia - nie wydaje mi się, by kolekcjonerka miała rozejść się w strasznie szybkim tempie. Mam wrażenie, że powinna się jakiś czas utrzymać i niewykluczone, że będziemy oglądać spadki ceny. Muszę się zastanowić czy machnąć już ten egzemplarz i mieć pewniaka czy może wstrzymać się i liczyć, że z biegiem czasu cena poleci w dół.

Edytowano przez Menez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zainteresowany EK Injustice. Zaklepałem już swój egzemplarz i raczej zapłacę w dniu premiery, a co mi tam.

Co do edycji, modlę się żeby komiks miał dużo stron i był jakiegoś normalnego formatu. Figurka wyglądam słodko i mam nadzieję, że będzie tak wyglądać przy otwarciu swojego egzemplarza. Steelbook się jakoś nie wyróżnia, tak więc nie będę się rozpisywał.

Edytowano przez Skoday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bleub, błagam Cię, pisz wszystko do mnie i o mnie ale nie myl mojej ksywki z imieniem Szymek, strasznie mnie to denerwuje ;), wiem, ze to poczęsci moja wina, bo mogłem wpisać inną ksywkę :)

Po drugie, jeśli ktoś naprawdę lubi świat komiksów DC, a nie ma wystarczających funduszy na kolekcjonerke Injustice, to polecam kupno gry w preorderze w wersji Red Son, gdzie dostajemy świetne DLC które pozwala się nam wcielić w komunistycznych bohaterów :)

PS: Z góry przepraszam za moją pisownie, ale pisze z komórki, ponieważ karta graficzna w komputerze mi sie spaliła, takie uroki posiadania gtx 480 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem właśnie Infinite ze steelbookiem, Season Passem i dwoma dodatkowymi DLC (któż to wie, jakimi), za równe nierówne 199 zł na Allegro. Najgrosze jest to, że nie zabiło to mojej chcicy na Songbirda - ale to marzenie trzeba już chyba pogrzebać.

no to super biorąc pod uwagę ze można to było dostać za 90 zł (wersja PC) na muve ze zniżka 40%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super że te zniżki nie działają przy edycjach kolekcjonerskich smile_prosty.gif No pomyśl, ktoś kupuje trzy sztuki w cenie jednej. Sprzedaje dwie i ma jedną gratis plus 160% zysku. Przy tych edycjach było by to jakieś 300zł-350zł smile_prosty.gif A do tego Songbird za 300zł.

Edytowano przez Fander
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fander: zważ jednak na to, że muve dodawało steelbooka, season passa i DLC do Bioshocka w wersji podstawowej, nie będącej w żaden sposób kolekcjonerką, czy nawet edycją specjalną specjalną i po zaimplementowaniu zniżki dało się kupić taki zestaw za około 85 złotych, co było świetnym interesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabriele, nadal dodają Season Pass. Na aukcji jest steelbok za 31zł z Injustice. A poza tym mówiłem o kolekcjonerkach, że zniżka nie działa w tym przypadku. A ty mówisz o podstawce. i Wychodzi 72zł, ale nie masz gadżetów z kolekcjonerki. Jest to bardzo dobra oferta, tym bardziej że i gra jest dobra. Chodziło mi tylko o to że nie kupi się kolekcjonerki po premierze za 1/3 jej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 200zł za nówkę konsolową ze steelbookiem to całkiem dobry deal. Ja puściłem moją wersję na xboxa za 185zł bez steelbooka. Zatrzymam go i kiedyś kupię BIoshocka za 50zł, bo szczerze mówiąc, ten tytuł nie za bardzo do mnie przemawia.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Fander nie zrozumiałem na początku o co Ci chodzi, my bad.

Na aukcji jest steelbok za 31zł z Injustice.

Jednakże, mówimy o Bioshocku, a w środku wypowiedzi wbijasz tekst o steelbooku z Injustice, tego już nie kumam tongue_prosty.gif. Możesz mnie olśnić? wink_prosty.gif

Kolejny dowód na to że jestem idiotą. Nie wiem dlaczego o tym pomyślałem, miałem na myśli Bioshocka Infinite (tym razem się upewniłem w googlach biggrin_prosty.gif). Miałem na myśli steelbook który podesłał Skoday. Coś wspominałeś o steelbooku przy pre-orderze, dlatego o tym powiedziałem. My bad, przepraszam.

Widział ktoś?

Click.

Click.

Edytowano przez Fander
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży news: możemy zdecydować, co chcemy ujrzeć w kolekcjonerce nowego Saint Row.

Sonda: http://kwiksurveys.c...5081&refer=t.co

@ DOWN: Ups, fail. Sorki. Uznałem, że info świeże, bo nikt tego tu jeszcze nie wstawił :P.

Edytowano przez Gabriele
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszło zamówienie EK Injustice. Ograłem demko i na tytuł jestem solidnie najarany - podobnie zresztą jak i na fajne pudło zbiorcze, figurkę, komiksy jak i całą resztę tego zestawu. Mam tylko nadzieję, że ostatecznie na żadnym z tych elementów się nie zawiodę. Od gry, po steelbook, w który będzie załadowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograłem dziś krótko demo Injustice jako Wonderwoman i mam mieszane odczucia. Walka jest wyraźnie inna od tej w Mortal Kombat i nie sprawia już takiej beztroskiej frajdy. Pomimo tych obaw prawdopodobnie pełnej grze dam szansę i wezmę EK, zwłaszcza, że załapałem się na cenę 55 funtów, a obecnie stawka podskoczyła o kolejne 10. Dziś ogram demo pozostałymi postaciami, być może moje zdanie się nieco poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza, że załapałem się na cenę 55 funtów, a obecnie stawka podskoczyła o kolejne 10. Dziś ogram demo pozostałymi postaciami, być może moje zdanie się nieco poprawi.

Mały offtop, gdzie warto zamawiać po za granicami EK na konsole, w jakim sklepie wysyłają do PL i są tańsze niż u nas ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zaklepany ten egzemplarz za 55 funtów, ale nie wiem co mnie skłoniło, że go anulowałem :/ Coraz bardziej zaczynam żałować tego czynu. Z drugiej strony amazon w bardzo pozytywny sposób mnie dziś zaskoczył. Premiera artbooka z Bioshocka Infinite ma miejsce dopiero 10 kwietnia, a Ci już dzisiaj wysłali mi paczuszkę z nim i artbookiem z Tomb Raidera biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...