Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Songbird

jak szaleńcy (fani chciałem rzec) chcą wydawać takie kwoty to będą wydawać

DI:R

hmm czyli jestem w mniejszości, rzeczywiście masa pierdółek ale jest koszulka, pluszak daje nadzieje na fajny gadżet (choć nie traktuję go zbyt poważnie), książka zawsze coś materialnego, brelok i otwieracz powinny być ok (nie wyobrażam sobie żeby nie były z metalu) ogólnie wydaje mi się że szału nie ma ale za tą cenę nie jest chyba tak tragicznie - żeby rozwiać wątpliwości ja i tak poczekam aż będzie do wyrwania taniej, a jak już nie będzie to świat się nie zawali

Hitman

też się zastanawiam nad zamówieniem tylko właśnie bałem się kwestii reklamacji i to zanim pojawiły się pierwsze sygnały że coś może być nie halo, w związku z tym też odpuszczam

jednym słowem 3 razy NIE z 3 różnych powodów :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że dadzą coś porządnego, jak w pierwszej części. Znalazłem na allegro edycję ze steelbookiem, ale troszkę drogo bo jakieś 80zł wychodzi za steelbook. http://allegro.pl/dead-island-riptide-limited-steelbook-pc-ang-i3081315939.html Chyba zamiast kolekcjonerki kupię sobie pierwszą część w edycji z koszulką jak znajdę jeszcze.

Wczoraj otrzymałem paczuszkę z kolekcjonerką Anno 2070. Gadżet "6in1" działa, jednak nie wygląda on oszałamiająco. Mogli dorzucić naklejki do tego, czy coś ozdobnego. No nic, nie o to mi w sumie chodziło. Są dwa soundtracki które pozostaną wraz z fajnym artbookiem. 152 strony, szkoda że nie w twardej oprawie. Nie przepadam za artbookami więc zostanie w pudełku które jest podobne do pudełka z kolekcjonerki Assassin's Creed 3 Freedoom Edition, a raczej to pudełko jest podobne to Anno 2070. Ładnie się prezentuje na szafie. Zapłaciłem 90zł i nie żałuję, gra była super bo przez przypadek odinstalowałem a nie chce mi się pobierać aktualizacji. Ale zdążyłem się nią jak na razie nacieszyć, jednak mam ochotę w nią pograć jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się opłacało, mało mnie to interesuję, ale ZAWSZE chciałem to mieć na półce, mimo, iż nie mam PS3 i nigdy nie grałem w God of War, aż w końcu nadarzyła się okazja..Długo się nie zastanawiałem :)

http://allegro.pl/god-of-war-puszka-pandory-artworki-i-pocztowki-i3140760746.html

Koleś ma jeszcze figurkę z MK, też dosyć tanio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieziemski ruch w temacie, aż miło chytry_prosty.gif

Przeglądając Allegro trafiłem na coś takiego.

Ja wiem czy to jakaś wielce super cena? Do przewidzenia było że prędzej czy później ludzie zaczną wyprzedawać się z używanych kolekcjonerek Freedom Edition, i takowe widuje się na aukcjach. Człowiek ma widać nówkę i chciałby się jej pozbyć, dlatego wystawia po konkurencyjnej cenie. Dobra okazja dla śpiochów którzy nie zdążyli załapać się na empikowy preorder za ~250zł. Sam sprzedawca wygląda legalnie, aukcja jest prosta i raczej jasno napisana, czytelna. Ja bym się nie obawiał.

(...) Z praktycznego puntu widzenia wszelkie deformacje różniące od tej na podglądzie spowodują że ta EK, będzie postrzegana bardzo budżetowo(Już EK snipera 2 jest o niebo leprza, lecz i tak niszkim kosztem wykonana - nadal mnie boli ta "książeczka" opowiadająca o sniperach). (...)

2/10, troll harder trollface.gif

Kolekcjonerka Snipera 2 prezentuje równie duużo mizerniejszy poziom, ratuje ją tylko i wyłącznie cena. A tą broszurkę o snajperach trudno nazwać "książką".

Cytat z newsa na głównej stronie cdaction

"Po raz kolejny Techland pokazał, że potrafi zadbać o polskich graczy. Firma zaprezentowała edycję kolekcjonerską Dead Island Riptide, która dostępna będzie tylko i wyłącznie w naszym kraju. Na jej tle wydania specjalne przygotowane na rynki zachodnie prezentują się miernie. I to bardzo."

Chyba się nie znamy na rzeczy confused_prosty.gif

Wszak CD-A nie będzie cisnęło po kolekcjonerce polskiego gamedeva, co Polskie - trzeba wspierać. Druga strona medalu to opinie nasze, ludków nasyconych kolekcjonerkami, śledzący temat i mający dużą kupę odniesień oraz jakiś tam ogląd na faktyczną wartość poszczególnych gadżetów. W tym całym hejcie zapominamy o tym iż kolekcjonerka Riptide jest polskim ekskluziwem, w przystępnej dla przeciętnego gracza cenie. Te 2 aspekty + otoczka kolejnego polskiego tytułu AAA wywołują duże zainteresowanie.

News w stylu "hej, macie tu gameplay z BF4. Ogólnie kaszana, BF 3,5" raczej nie cieszyłby się dobrą opinią i wywołałby niemały skandal chytry_prosty.gif

Zapominamy też o fakcie, że płacąc te ~180zł za EK Riptide wykładamy również pełnoprawną cenę za samą grę. Nie wiem na ile mocno zaopatrujecie się w tym wypadku na gadżety w EK a ile na grę, ja jednakowoż wychodzę z założenia iż jeżeli tytuł ten mnie totalnie nie interesuje (a należy wspomnieć że Riptide zapowiada się na zwyczajny dodatek do takiej sobie podstawki, na gameplayach wygląda niemal identycznie) to dwa razy zastanawiam się nad zakupem edycji dla samych gadżetów.

Tym bardziej dziwią mnie dywagacje dot. jej ewentualnej unikatowości po jakimś czasie. Premierowy big box takiej dajmy na to Daikatany też jest w tej chwili stosunkowo rzadki, mierność samej gry nie czyni z niego jednak wartościowego okazu kolekcjonerskiego dorównującego świetnie dopakowanemu Baldurowi czy Tormentowi.

Weseli mnie tak w ogóle ta cała sytuacja z EK Riptide, podobnie jak w przypadku premiery podstawki czy CoJ: The Cartel jakiś czas temu szał na kolekcjonerki jest sporty, i mimo negatywnych opinii udziela się nawet w tym temacie chytry_prosty.gif

@Buccaneer Edition w Empiku

Mniam. Mimo wszystko wstrzymuję się z zamówieniem. Zupełnie nie przemawia do mnie umiejscowienie nowego Assassyna, figurczyna będzie spora ale jakaś taka bez wyrazu (w przeciwieństwie do pompatycznego Connora z Freedom Ed.). Choć cena świetna.

@Hellspawn

Rośnie hype.

Rozpoczęło się polowanie na kolekcjonerki Songbirda i wyczuwam że te 500zł za pecetową edycję na premierze było wręcz ceną okazyjną. Gra okazała się jedną z najlepszych tej generacji, automatycznie więc ceny kolekcjonerki powędrowały spooro w górę (sam znam 2 osóbki które aktywnie polują na figurkę ptaka chytry_prosty.gif). Sklepy węszą okazję do napchania portfeli, na allegro będzie zapewne jeszcze gorzej. Sam, po przemyśleniu sprawy, byłbym być może w stanie wysupłać te 5 stówek, patrząc z perspektywy jakości samej gry i "fajności" gadżetów dorzuconych do EK.

@alienub

Puszka pandory wygląda fajnie... na wizualizacjach wink_prosty.gif. Niemniej gratuluję dealu, cena bardzo okazyjna jak na tak pożądany przedmiot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DI:R

hmm czyli jestem w mniejszości

Dla mnie też wydaje się fajną kolekcjonerką. Ja akurat lubię te edycje Techlandu na polski rynek. CoJ: Cartel mi się podobał. O EK Dead Island nie mogę się wypowiedzieć, bo nie mam, ale po zdjęciach i unboxingach mi się podoba. Riptide mam zamówioną, ale nie opłaconą i chyba ją anuluję. Poczekam aż trochę stanieje do przynajmniej 120-130 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Nie liczyłbym, że stanieje. W większości sklepów nakłady są już wyczerpane, i to pewnie kwestia czasu kiedy znikną z innych. Sam mam zaklepany egzemplarz w Empiku, bo jedynka bardzo przypadła mi do gustu tak, że i na tą cześć mam chrapkę.

Jeżeli chodzi o Songbirda, to po przejściu gry mam takie same odczucia jak bleub, ale nadal uważam, że płacenie 4 stówek praktycznie za samą świetną figurkę to rozbój w biały dzień. Wczoraj pod wieczór w empiku przez chwilę była dostępna edycja na ps3 za 515. Do teraz, klnę sam siebie że tak długo rozmyślałem nad opłacalnością tego zakupu, pozostaje czekać na inne "okazje".

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bleub Wiem iż zabrzmiało to jak herezja, lecz moim zdaniem ta EK od dawna była tak prezentowana i zakupienie ją w empiku za 120zł jest bardzo opłacalne(Jakość do ceny). Zapłacenie powyżej tej kwoty to gorycz i rozczarownie, lecz zgodzę się że książka jest do niczego. Spodziewałem się jakiejść grubego podręcznika, a dostaliśmy rozszerzoną instrukcję która powinna być dodawana do każdego egzemplarza. A z ciekawostek - w USA dostali za darmo DLC Arctic Strike(po jednym z unboxingów zauważyłem ulotkę z kodem dla PS3),w Europie oczywiście płatnę..

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym, że stanieje. W większości sklepów nakłady są już wyczerpane, i to pewnie kwestia czasu kiedy znikną z innych.

Dokładnie, panie. Empik ma już wszystko wyprzedane, a Gram.pl już nawet nie ma tej pozycji w swoim katalogu. W obiecanki przedstawicieli sklepu na temat tego, że starają się o nową partię kolekcjonerek nie wierzę, ponieważ jeszcze nigdy tak nie było, że robiono - że tak powiem - "dodruk" edycji kolekcjonerskich. Jest to od wielu, wielu lat rzecz limitowana i zarazem unikatowa, która jest robiona w jednym rzucie i koniec tematu. Kto zaspał / wahał się / nie miał w danej chwili pieniędzy / whatever jest teraz w trochę nieciekawej pozycji, ponieważ pozostaje już mu tylko polowanie na aukcje.

Pamiętacie, jak było z pre-orderami Diablo III - Collector's Edition? Jak szybko się rozeszły i jak później zapewniano, że będzie niby kolejny rzut? Czy nastąpił? No właśnie...

W sklepy typu Ultima (to akurat przykład) i im podobne, gdzie na karcie katalogowej Dead Island: Riptide - Edycja Kolekcjonerska dalej widnieje status "dostępny" po prostu nie wierzę.

Podobnie, jak Orchi - zamówiłem swój egzemplarz w Empiku.

P.S. No, chyba że ktoś by się bardzo uparł i chciał kiedyś tam odkupić ode mnie, to za około 10 lat może spokojnie uderzać z propozycją dobrej ceny, bo ja swojego egzemplarza nigdy nie rozfoliuję :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dostępnością nigdy nic nie wiadomo, może techland będzie chciał na silę wypromować swój sklep http://bit.ly/YLzNC3 i tylko tam będą dostępne egzemplarze, kto ich tam wie

wizualizacja w wersji max - trudno mi zrozumieć czemu sklepy dają takie małe obrazki

4a8fc9246285398.jpg

a co do darmowego dodatku do Sniper'a 2 Siberian Strike w Ameryce to jest to dla mnie mały skandal - gra jeszcze ciepła na półkach a już walą płatne DLC które inni dostali w cenie z podstawką

Edytowano przez robart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ochłodzenia syrułacji powtórze link z wczoraj. Sklep na nazwie Best-play sprzedaje DI Riptide EK.

Jest badzo wiarygodny, co prawda raz u nich kupywałem( a to z powodu znaczącej obniźki EK Call of Juarez Cartel wraz z niższą wysyłką),posiadają własną strone więc niema problemu z kontaktem. Alternatywnie nadal można zamawiać w Wirtualnym Punkcie.

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że jestem wielce zaskoczony dużą popularnością kolekcjonerki Dead Island: Riptide. Myślałem, że ludzie nauczą się na błędach i drugi raz nie kupią równie bazarowo wyglądającego pakietu. Techland nic nie poprawił w swoim wizerunku wydawcy kolekcjonerek, które z gadżetami z prawdziwego zdarzenia mają mało wspólnego.

Songbird, ah ten Songbird. Mam ogromne ciśnienie na zdobycie tej figurki, tym większe, że gra okazała się jedną z najlepszych na przestrzeni ostatnich lat. 500 zł za wersję PC to nadal wiele, dlatego liczę, że jednak ludzie wykażą się rozsądkiem i nakład nie zostanie wyprzedany, co skłoni Cenegę i jej partenerów handlowych do obniżek ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sklepu Best-play również mogę potwierdzić, że to solidny sklep, to oni przecież rzucili i nadal rzucają kolekcjonerkę Bioshocka 2 w tak atrakcyjnej cenie na Allegro.

Grafika w wysokiej rozdzielczości bardzo mnie rozbawiła, tak jak ktoś ostatnio wspominał, "ostro" się wysilili pokazując tą grafikę maskotki xD Co do samej gry, mam zaklepany egzemplarz na gram.pl na xboxa i na pewno go anuluje, chyba, że ktoś jest zainteresowany to mogę ją komuś odstąpić.

@Yaper

Powiem Ci, że jestem w szoku. Egzemplarze Songbirda znikają ze sklepów w strasznie dziwnym tempie. Albo faktycznie kolekcjonerka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, albo jest to zabieg ze strony sklepów, chociaż takiego ruchu po Empiku, gdzie wszystkie egzemplarze już zniknęły bym się nie spodziewał. Ta wczorajsza edycja na ps3 będzie mi się śnić po nocach... Jestem na tyle zdesperowany, że chyba ugnę się i w końcu pod naporem [beeep]istości tej figurki i zaklepie edycję na pc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując "zamieszanie" wokół Songbirda powoli tracę nadzieję w ludzi wink_prosty.gif.

Rozumiem, że jest to kolekcjonerka jednej z najlepszych gier ostatnich lat, mogę zrozumieć także bardzo ładne wykonanie figurki znajdującej się w kolekcjonerce, ale nie pojmuję jak można ot tak sobie wolną ręką wydać około 600 zł i w górę na idealnie skonstruowaną kampanię sprzedażową sad_prosty.gif.

Niestety wydaje mi się, że na ten moment niewidzialna ręka rynku raczej nie pozwoli aby ceny spadły do przyzwoitego poziomu, więc jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest powstrzymanie się na razie od zakupu i nie pozwolenie aby sprzedawcy zarobili na swej pazerności i naszej naiwności. Dzięki temu za jakiś czas ceny osiągną swe realne wartości smile_prosty.gif

PS: Życzę Wszystkim Wesołych świąt Wielkiej Nocy klaszcze.gif

Edytowano przez Szympek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szympek Nie obraź się chłopie, ale pleciesz farmazony. Raz na kilka lat mogę wydać 500zł na piękną EK super gry. Nie wydaję kasy na durne "kolekcjonerki" kolejnych "Asasin kridów" tłuczonych hurtowo co roku przez Ubi po 300 zeta sztuka. Świadomie wydaję kasę, a nie podążam ślepo za tym co jest "kul i trendi". I jestem z tego dumny. jezyk2.GIF

Edytowano przez TitoBandito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szympek

Niestety, ale w takiej sytuacji zdrowy rozsądek gdzieś znika. Nie przepowiesz ludziom, żeby czekali, bo może w przyszłości będzie obniżka. Sam łudziłem się, że nakład się nie sprzeda i cena spadnie trochę w dól. Songbird znika ze sklepów jak szalony, nawet na gram.pl jeśli wierzyć opisom została ostatnia sztuka na pc i kilka na xboxa. I wątpię aby kampania sprzedażowa miała tu coś na rzeczy, wszystkiemu winna jest świetna gra trollface.gif

@Up

"Chłopie", ale Ty również pleciesz farmazony, a wręcz herezje. Teraz w takim razie każdy kto kupuje kolekcjonerki AC, kupuje je bo jest to "trendi" ? Otóż nie, kupuje je bo kolekcjonerki te są zrobione niezwykle dobrze, mają świetny content, a do tego są niezwykle opłacalne. Możesz mieć swoje zdanie i żyj z nim i swoją dumą, ale z łaski swojej nie obrażaj innych.

@Down

Sam się puknij w głowę, a potem jeszcze kilka razy przeczytaj moją wypowiedź, a może w końcu zrozumiesz co w niej napisałem. Czy napisałem, że w kolekcjonerkach najważniejsza jest opłacalność, czy że ponad świetny content są bardzo opłacalne ? Widzisz różnice ? Zapomniałeś chyba, że w kolekcjonerkach oprócz świetnej zawartości liczy się stosunek cena/jakość. Włączył Ci się jakiś troll hard mode i nie mam zamiaru z Tobą więcej dyskutować, nie ma to najmniejszego sensu.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi Ja kupuję kolekcjonerki tych gier, które mi się podobają - a nie dlatego, że są niezwykle opłacalne. Ile razy w tym temacie było pytanie : jaką EK kupić bo nie znam się na tym i nie wiem co kupić? Bitch please! Kupujesz to, co ci się podoba, ale nie to co jest najbardziej opłacalne.puknijsie.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącam trochę, ale staję w obronie dobrych gier i dobrych kolekcjonerek, którą jak "Asasin Krid III". Wydałem 400zł bo nie chciało mi się zaklepać w empiku za 250zł. I z tego co wywnioskowałem kupujesz kolekcjonerki gier które lubisz, nie zważając na cenę i jakość z jaką została wykonana kolekcjonerka? Jakby nie było tej figurki w Songbird, też byś kupił za 500 czy 600zł? Rozumiem że gra może być świetna, kolekcjonerka wykonana dobrze z fajnymi gadżetami, wtedy cena jest uzasadniona. Ale rzucać się na nią ze względu na jedną figurkę za tą cenę? Na pewno nie kupię kolekcjonerki ze względu na jeden element, przy podobnej cenie tym bardziej jeżeli gra mi się nie spodoba i nie będę zamierzał w nią grać. Każdy ma jednak swój wybór, jeżeli chcesz, to proszę, wydawaj kasę ze względu na to że jest jeszcze na topie i idzie jak ciepłe bułeczki. Nie hejtuję tutaj niczego, tylko wyrażam swoje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że widzę, że temat kręci się wokól Bioshocka'a. Pewnie nie jest to duże odkrycie, lecz jeżli komuś zależy na EK, bardziej niż na polskim dubbingu (chyba, ze jest spolszczenie dostępne) to w Anglii można go tanio kupić:

http://www.game.co.uk/en/bioshock-infinite-game-exclusive-songbird-edition-188062

Kurs funta, nie jest jakiś kryzysowy ~4.95zł, a wysyłka z tego serwisu jest podejrzanie mała "Overseas Delivery - ?2.95-?4.95"

Jeżeli mylę się co do taniości tej oferty to mnie poprawcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fander Zapomniałeś o jednym - Bioshock ma jedną kolekcjonerkę - jej koszt w wersji PC to 500zł. AC ma zawsze pierdylion wersji kolekcjonerek - w każdej praktycznie co innego, byle tylko wydoić klientów jak się da. Tam więc kupując jedną kolekcjonerkę AC nie masz pełnej kolekcjonerki - masz 1/2, lub 1/3 edycji kolekcjonerkiej. Aby mieć wszystkie "graty" z EK musiałbyś wydać około 1000zł. Tak więc proszę - nie mów mi nic o opłacalności danej edycji kolekcjonerskiej. Nigdy nie kupię EK gry która ma 2, lub 3 wersje kolekcjonerskie - to jest zwykłe złodziejstwo ze strony firmy, która ją wydaje. Powiesz pewnie, że nie kupujesz innych wersji. Fajnie - ale ja znam takich, którzy kupują "brakujące" elementy z innych edycji na aukcjach internetowych i wydają na to niemałe pieniądze - a w przypadku EK Bioshocka sprawa jest jasna - wydajesz 500zł i masz pełną EK, a nie jakieś ochłapy.jezyk2.GIF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TitoBandito No tak, AC zawsze ma kilka wersji. I Cię zaskoczę, bo kupuję gadżety z kolekcjonerek których nie mam, bądź dwie edycje i sprzedaję grę. Jestem fanem serii. Ale to tylko przykład. Tylko że zeszliśmy z tematu. Mówisz ochłapy. Freedom Edition, za 250zł. Epicka figurka Connora i steelbook. Mam figurkę i jest starannie wykonana, i żałuję że nie kupiłem jej za 250zł. Ci którzy to zrobili, brawo. 250zł to nie dużo jak za tą kolekcjonerkę, tym bardziej że i gra nie była najgorsza. A Bioshock to dla mnie nic, nie grałem w gry i raczej nie zamierzam, a tym bardziej wydać 500zł tylko po to żeby móc się pochwalić na forum. Ey, słuchajcie, mam kolekcjonerkę Bioshocka, figurka jest super. Na pewno nie kupię jej za taką ceną, bo jest przesadzona, a to że ludzie kupują bo jest na topie, nie mam nic do tego, ale nie mogę słuchać jak ktoś ciśnie na inne kolekcjonerki bo są tańsze, to gorsze. Każdy ma swoje gusta, ale cena jest równa jakości wykonania oraz zawartości, a w Bioshocku mamy tylko jedną"fajną" figurkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a w przypadku EK Bioshocka sprawa jest jasna - wydajesz 500zł i masz pełną EK, a nie jakieś ochłapy.jezyk2.GIF

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać. Otwórz pudełko z EK - zerknij na miniaturowy artbook, bezużyteczny pionek Handymana. Następnie zerknij na sklep pokroju Amazona i w ofercie pełnowymiarowy artbook, zerknij też na zapowiedź planszówki na motywach gry. Mi byłoby głupio gdybym zapłacił ogromną cenę za EK, a nadal dostał gadżety demo - smaczek przez zakupem czegos lepszego. I jak nie ma tutaj podziału na lepsze i gorsze? I jak nie wymusza to kupna czegoś więcej, aby mieć full content?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory Tito ale nie rozumiem Cię chyba

a może te różne wersje są po to żeby każdy sobie dopasował co woli, do gustu i do kieszeni, nikt nie zmusza nikogo do kupowania wszystkich edycji, a że fanatycy kupią to ich wybór, swoją drogą Ubi w tej serii jako pierwsza i chyba jedyna firma realizuje prawdziwą koncepcję "dla kolekcjonerów" (oczywiście prawdziwą dla mojego jej wyobrażenia)

a co do kompletności bioshocka - Yaper napisał wszystko co trzeba,

co oczywiście nie zmienia faktu że ta EK za 2-3 miesiące może chodzić i po 1000PLN więc jak ktoś kupuje do odsprzedaży to może mieć swoje 5 minut (ale na szczęście nie musi), ale nawet mimo tej ewentualności 500 PLN to jakaś masakra

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...