Skocz do zawartości

MyLoginIsFaint

Forumowicze
  • Zawartość

    141
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Komentarze blogu napisane przez MyLoginIsFaint

  1. Zakapturzony

    Więc, zazczynając lekkie wybrzydu-wybrzydzu - tęczówka jest za szeroka. Nie widać za bardzo górnej i dolnej powieki, przez co oko wydaje się bardzo sztuczne. Ale bardzo podobają mi się różnice walorowe na całej przestrzeni pracy. Są dobrze dopracowane i przyciągają wzrok.

  2. Smoczyca

    Długo mnie tu nie było. Dzwoneczek mistrzowski. A to oczywiście abstrakcyjnie, nowocześnie i artystycznie przedstawiona smoczyca, a nie jakaś owca. Wystarczy trochę interpretacji. *za dużo historii sztuki*

  3. Nocniki

    Nocna koparka mi się podobuje. Inne też się podobają. Szum bardzo lekki. Też chcę aparat. >.<

    A tymczasem wracam do portretowania, uczenia się do kartkówki z historii sztuki, i nędznych prób zrozumienia fizyki.

  4. Naya

    Łaaaaa.

    O pani o wielkim talencie, pobłogosław mnie swym majestatem, by chociaż ochłapy marne jego spłynęły na mnie blaskiem.

    Świetna praca, naprawdę. Na krytykę nie ma miejsca. ;x

  5. Tak, jest to mechanizm obronny. A ponieważ u dziecka występuje lęk, owy mechanizm zostaje zastosowany. To, że wyparcie nie jest całkowitym rozwiązaniem, nie oznacza, że nie występuje.

    I broń Boże nie biorę tego dosłownie. Kompleks kastracyjny jest symboliczny - absurdalny byłby strach dziecka o utratę narządów płciowych. Freud uważał, że ludzka nieświadomość jest ogromna i to na niej się skupił w swoich badaniach, bo w sferze świadomości nie ma podstawowych motywów ludzkiego zachowania, których poszukiwał.

    Symbolika odgrywa tu główną rolę w zrozumieniu nieświadomości. Trudno inaczej niż obrazowo wyjaśnić, skąd konkretnie wyparcie kompleksu Edypa się bierze, nie posługując się odpowiednimi pojęciami i sugestią. Wyparcie jednak to również ważny proces, bo umożliwia on kolejny - identyfikację z rodzicem tej samej płci.

    Też miałam nabazgrać o tym jakiś wpis, ale zebrać się nie mogłam.

  6. To, że dziecko identyfikuje się z rodzicem tej samej płci nie do końca wystarczy. Dziecko kompleks Edypa musi także wyprzeć, i to ma decydującą rolę w zakończeniu tego procesu.

    Opisałeś to ogólnie trochę delikatnie. I dobrze. W "Teoriach Osobowości" było to napisane dosyć dosadnie, na tyle, że postronny człowiek mógłby zrobić z Freuda wariata i zboczeńca. Przedstawię to może krótko:

    Otóż Freud stwierdził, że dziecko obawia się ojca - widzi w nim dominującego rywala, zazdrosnego o miłość matki. Co gorsza obawy jego koncentrują się na pozbawieniu narządów płciowych, ponieważ są one poniekąd źródłem tych uczuć (tak, w kompleksie Edypa główną rolę pełni przede wszystkim popęd seksualny, jest to tzw. faza falliczna rozwoju u dziecka). Zatem dziecko boi się, że ojciec pozbawi go jego narządów - nosi to nazwę lęku kastracyjnego. Dzieki temu lękowi wyparte zostaje seksualne pożądanie matki oraz identyfikacja z ojcem. Dzięki tej identyfikacji zaś dziecko zaspokaja częściowo swój popęd, a uczucie do matki zmienia się w nieszkodliwe.

    Według Freuda stanowi to kluczową i ostateczną rolę w wykształtowaniu superego. Ogólnie, jego teorii osobowości nie lubię chyba najbardziej. -.-"

  7. Biegam, żeby schudnąć. I nie okryłam jak dotąd uroków tej dyscypliny, podobnie jak nie zauroczyło mnie kompletne odtlenienie, bezdech, wypluwanie obolałych płuc na chodniku, i inne przyjemności z tym związane.

    Aczkolwiek podziwiam ludzi, którzy robią to dla frajdy, i całkowicie rozumiem, że może być to forma czegoś naprawdę dobrego - chociażby samej, wspomnianej euforii. ;)

  8. Nie wiem już za bardzo, jak na takie sytuacje reagować. Zgadzam się, że powstańcom jak najbardziej należy się szacunek, a na samej uroczystości (teoretycznie) spory polityczne w żadnym wypadku nie powinny mieć miejsca. Opozycja ma wyborców fanatycznie wręcz im oddanych, reprezentujących swój żenujący "patriotyzm", co jest dość niepokojące, bo skąd konkretnie ten fanatyzm się wziął?

×
×
  • Utwórz nowe...