Skocz do zawartości
Turambar

Nieprawidłowości w komentarzach do newsów

Polecane posty

http://www.cdaction.pl/artykul-20987/limbo---recenzja.html

User Dav1d "pochwalił" recenzenta. (Wprawdzie ten ostatni specjalnie się nie przejął, niemniej chamstwo winno się tępić)

Od wczoraj na urlopie :) - RIP

A mówią, że wolno działacie ;)

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i oto kazus dla moderacji. Osoba, podszywająca się pod innych użytkowników, edytując ich komentarze z miejsca otrzymywała bana. W tym miejscu, scierwojad co prawda komentarza nie zedytował, ale zacytował wpisując zupełnie inną, ośmieszającą treść i to dwukrotnie. Per analogiam?

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ...AAA... - to nie jest autor wpisu, to raz. Dwa - to nie jest podszywanie się, a treść nie jest ośmieszająca. Może z moralnego punktu widzenia nie jest takie działanie kryształowe, ale od strony regulaminu nie widzę nic zdrożnego. Jak ktoś chce flejmować w komentarzach na blogach, to niech sobie flejmuje dopóki nie obraża nikogo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już, że to nie autor (to tłumaczy dlaczego tylko cytował), co niewiele zmienia. Dziwnym jednak jest, że osoba edytująca komentarz natychmiastowo dostaje bana, a ktoś stosujący inną formę podszywania się nie zostaje nawet ostrzeżony. W teorii każdy może sprawdzić, czy rzeczywiście napisałem to co zacytował scierwojad, ale równie dobrze, pod zedytowanym komentarzem widnieje nick osoby zmieniającej. Ciężar jest więc niewiele mniejszy. Gdybym był upierdliwy, to zwróciłbym również uwagę na to, że dwie inne osoby oprócz mnie zauważyły, że takie zachowanie jest niewłaściwe, oraz na to, iż propaguje łamanie prawa (punkt 15 regulaminu) słowami prawo to ściema zrozum to wreszcie.

Dwa - to nie jest podszywanie się, a treść nie jest ośmieszająca.

Czymże więc jest całkowite przekręcenie czyiś słów i podanie tego jako cytat? Ja osobiście czuję się takim działaniem urażony i ciężko mi nie nazwać tego podszywaniem. Pamiętaj tylko, że ustanawiasz pewnego rodzaju precedens i gdy ktoś podobnie uczyni z każdym innym postem, moderacja również powinna pozostać bierna.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymże więc jest całkowite przekręcenie czyiś słów i podanie tego jako cytat? Ja osobiście czuje się takim działaniem urażony i ciężko mi nie nazwać go podszywaniem.

To jest tylko marna zaczepka do flejma. Poza tym w stwierdzeniu "Lubię placki" nie ma nic obraźliwego. Gdyby napisał "Lubię sex analny z koniem", albo coś w tym stylu byłoby to przegięcie i ewidentne naruszenie zasad netykiety. Po drugie komentarze na blogach nie są równe postom na forum. Gdyby mój cytat przekręcił w nieobraźliwy sposób, to olałbym gościa i tyle. Ty chyba nieco przewrażliwiony jesteś. I nie będzie to żaden precedens, bo ocena każdej sytuacji należy do moderacji, nie innych forumowiczów, ani wydumanych podobieństw do poprzednich przypadków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi wytłumaczenie dlaczego zachowanie nie jest Twoim zdaniem obraźliwe, gdyż to sprawa mocno subiektywna. Moją wątpliwość budzi to jak definiujesz podszywanie się. To jest cios poniżej pasa mający na celu ośmieszenie dyskutanta. A jeżeli przy okazji to zaczepka i prowokacja, to chyba również powinna być tępiona?

Ty chyba nieco przewrażliwiony jesteś.

Gdyby ktoś napisał: ale Ty jesteś głupi!!!111oneone, w swoim poście, to dla mnie nie ma problemu. Jak wspomniałem to cios poniżej pasa. Ktoś szybko przeglądający blog, spojrzy tylko, że ...AAA... wypisuje debilne komentarze. Tak to widzę i dziwi mnie to, że tak wolno. Dalsza dyskusja i tak nic nie przyniesie, więc niech tak zostanie. Jako, że jesteś doświadczonym moderatorem, na pewno zdajesz sobie sprawę, że otwarłeś ładną furtkę dla flejmu (sam przyznałeś) i trollowania. Twoja wola. Proszę jeszcze tylko o konkretne określenie czynu podszywania i wyjaśnienia takiego rozstrzału między edycją komentarza a przekształceniem cytatu.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lubię placki" to coś w stylu "blablabla" - okazanie że ktoś uważa twoją wypowiedź za bzdurną, czyli lekki cios poniżej pasa. Może nieco na granicy, ale to nie podszywanie się.

Gdy autor bloga edytuje Twój komentarz, by ewidentnie Cię ośmieszyć, albo zmienić sens Twoich słów, wówczas jest to podszywanie się. Ewentualnie ktoś zakłada konto "Szmugglerz" czy nawet bez tego odpowiada na pytania skierowane do redaktorów - to rówież jest podszywanie się. Ewentualnie dodawanie lipnych dopisków moderatora. Manipulacja cytatami nigdy nie będzie podszywaniem się, bo zawsze można sprawdzić oryginalną wypowiedź. Manipulacja cytatami to próba zaczepienia kogoś raczej. Na forum można by to pod trolling podciągnąć, ale na blogach lekki trolling jest dozwolony. Chyba, że ktoś "mądry" pisze posty w stylu "Weź rozbieg, walnij głową o ścianę i umrzyj", no ale to już jest niesmaczne, żałosne i godne tępienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, 18:04 użytkownik r4plez - komentarz do newsa o Mass Effect 3

Nazywanie kogoś 'ćwokiem' nie jest na miejscu. I to na dodatek zniewieściałym.

Dostał po łapkach - RIP

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...