Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2016 zawartość

Polecane posty

Święta, Sylwester - to już za nami. A co przed nami? Premiera CDA 02/2016, który trafi do kiosków już we wtorek 12.01. Dwie płyty DVD, dwie (ale jakie!) pełne wersje gier, cenny bonus, 132 strony pełne najnowszych informacji ze świata gier i atrakcyjnej publicystyki, a wszystko za 15,99 zł.

Zaczynamy od pełniaków, którymi tym razem są BioShock 2 (DRM free) oraz King's Bounty: Wojownicy Północy PL (Steam). Jako jeden z bonusów dajemy kod do czołgów... EJ, NO! Dajcie dokończyć! Nie do World of Tanks, a dla odmiany do Armored Warfare, i to o wartości aż 70 zł (dokładny opis kodów pod koniec tego tekstu).

W dziale zapowiedzi znajdziecie m.in. Final Fantasy VII Remake, Yakuzę Zero, najnowszego Hitmana i Hoba (twórcy Torchlighta robią Zeldę po swojemu). Pieczątką "już graliśmy" opatrzyliśmy m.in. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex ? First Assault Online i Uncharted 4: Kres złodzieja (poszaleliśmy w zaskakująco dobrym multi).

Przeglądając dział recenzji, nie można nie zauważyć, że okres przedświątecznej obfitości hitów już za nami, ale nie oznacza to, że w tym numerze nie trafią się Dobrze Znane Tytuły. Mamy m.in. Elite Dangerous: Horizons, Total War: Attila - Age of Charlemagne, Lightning Returns: Final Fantasy XIII, Dirt Rally, Yakuzę 5, sezonową przepustkę do gry Batman: Arkham Knight, The Sims 4: Spotkajmy się, Symulator Farmy 2016 i Bloodborne: The Old Hunters.

Pora na mój ulubiony dział, czyli Publicystykę. Zaczynamy od oooobszernego podsumowania roku 2015 - najlepsze produkcje, największe rozczarowania, najważniejsze wydarzenia, a także minifelietony, z których dowiecie się, co (i dlaczego) każdy z nas zapamiętał z minionego roku. Dwie strony poświęciliśmy na nasze opinie na temat "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy" - jak to u nas, jedni chwalą, inni rwą włosy z głowy (tym, co chwalą). "Gdzie krasnoludy zimują" to próba wyjaśnienia fenomenu gry Dwarf Fortress i przybliżenia jej tym, którzy nie kumają tematu. "Zombie w Call of Duty? To się nie sprzeda!" to z kolei historia trybu, który narodził się jako żart i wyewoluował w jeden z najważniejszych elementów serii. Fanom retro przypominamy niesławnego Sinclaira QL, czyli następcę ZX Spectrum, który miał być nową jakością, a stał się gwoździem do trumny jednego z największych ówczesnych producentów komputerów. W felietonach spikain narzeka na sztampowość oprawy graficznej w wielkich hitach, a gem z typową dla siebie jadowitością wyznaje miłość współczesnym konsolom. MQc i spikain biorą na tapetę zjawisko "ekskluzywnej zawartości", a Papkin daje dychę grze Psychonauts. Nie może też zabraknąć wtykanych branży Szpil.

A teraz uwaga - rozpoczynamy w CDA kurs robienia gier przygotowany przez członka ekipy Techlandu, która stworzyła Dying Lighta! Na przykładzie platformówki 2D nauczymy Was (od podstaw!) obsługi darmowego, ale potężnego silnika Unity, dzięki któremu powstały nie tylko liczne steamowe drobiazgi, ale też m.in. Pillars of Eternity, Ori and the Blind Forest czy Angry Birds 2. Kto wie, może kiedyś nowy Notch będzie opowiadał w wywiadach, że jego przygoda z gamedevem zaczęła się od kursu w CDA? :)

Dział sprzętowy zaczynamy od megatestu kontrolerów dla graczy (z naciskiem na myszki i klawiatury), choć oczywiście są też klasyczne testy sprzętu - smartfonów (m.in. iPhone 6s Plus, Samsung Galaxy S6 Edge Plus i Lumia 950), słuchawek, ultrabooka w rozsądnej cenie, tabletów, peceta, wygiętego monitora ultrapanoramicznego. Będą też wrażenia z testów mobilnej wersji Windowsa 10, która pozwala podłączyć do smartfona monitor, klawiaturę i myszkę, by pracować jak na pececie. Tyle teoria, a jeśli jesteście ciekawi jej zderzenia z praktyką, zapraszamy do lektury.

Na deser - jak zwykle - Action Redaction oraz Na Luzie.

Na płytach oprócz pełnych wersji gier znajdziecie m.in. mody do Wiedźmina 3, zwiastuny, gry freeware oraz masę innych atrakcji - dokładny spis znajdziecie poniżej.

Zainteresowanym przypominamy: wtorek 12.01, 15,99 zł. Do zobaczenia! :)

gry

Info

W PRODUKCJI

Final Fantasy VII Remake

Yakuza Zero

Way to the Woods

Hitman

Hob

JUŻ GRALIŚMY

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault Online

Uncharted 4: Kres złodzieja

Tempest

Hurtworld

The Isle

Descent: Underground

Indivisible

RWBY: Grim Eclipse

RECENZJE

Elite Dangerous: Horizons

FIM Speedway Grand Prix 15

Turok

Zombie Vikings

Total War: Attila - Age of Charlemagne

Starpoint Gemini 2

Yakuza 5

Ben and Ed

Dr. Langeskov, The Tiger, and The...

Bloodborne: The Old Hunters

Guns, Gore & Cannoli

Loot Hound

Reveal The Deep

Dirt Rally

Batman: Arkham Knight - Przepustka sezonowa

Fat Princess Adventures

Steel Ocean

Valhalla Hills

The Sims 4: Spotkajmy się

Deadpool

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Xenoblade Chronicles X

Symulator Farmy 2016

Fast Racing Neo

Mario Tennis: Ultra Smash

Nuclear Throne

Mordheim: City of the Damned

Gry mobilne

Publicystyka

Gra roku 2015

StarWalker

Gdzie krasnoludy zimują

Zombie w Call of Duty? To się nie sprzeda!

Sinclair QL - kwantowy bubel

Felieton: Gdzie się podział styl?

Felieton: Kocham nowe konsole!

Tak/nie: płatne ekskluziwy

Dałbym dychę: Psychonauts

Szpile

Technologie

Info

MEGAporadnik

Peryferia dla każdego gracza

Testy

Apple iPhone 6s Plus

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

Microsoft Surface 4 Pro

Acer Aspire V 13 V3-371-55EH

Monitor ultrapanoramiczny Philips BDM3490UC

Komputer NTT Game W990G-O213

Słuchawki Creative SB Blaze

Słuchawki bezprzewodowe Turtle

Beach Ear Force Stealth 450

Tablet Lenovo Yoga Tab 3

Smartfon Meizu M2

Smartfon Motorola X Play

Słuchawki dokanałowe Snab EP-101M

Jednostka centralna - Windows 10 w wersji mobilnej

Microsoft Lumia 950

Poradnik

Robimy platformówkę - kurs Unity część 1

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

###########ZAWARTOŚĆ DVD##########

PEŁNE WERSJE

BioShock 2

King's Bounty: Wojownicy Północy PL

FREEWARE

Bleed Off

Cinakra

Dolly

Doorway

Downfall

General Rusty

Maur's Maze

Mechanical Knight 2

Medieval Dream

Night Blights

Origin of Destiny

Papair

Plasmia

Portal of Doom: Undead Rising

Sim Hero

SturmFront: The Mutant War

Terrorfugi

Unstable

GALERIE

Indivisible

Steel Ocean

MODULATOR

Mody do Wiedźmina 3

bonusy

ActionMag

Esensja

FAQ ? wersja 3.3.2

Tapety

NA LUZIE

GRY RODZINNE

TRAILERY

#### PEŁNE WERSJE 02/2016

BioShock 2 [DRM free]

Gatunek: FPS

Wersja PL: brak (w sieci jest spolszczenie)

Ocena w CDA: 9 (03/2010)

Multi: brak

PC: Win Vista/7/8/10, CPU 2,4 GHz, 2 GB RAM, GF 7800 GT/AMD X1900

Kontynuacja jednej z najciekawszych gier ostatniej dekady, w trzech przynajmniej aspektach lepsza od swego znamienitego prekursora. Nową jakością w BioShocku 2 jest jednoczesne używanie broni i mocy - wcześniej niezbędne było nieintuicyjne przełączanie się pomiędzy nimi. To pozwala znacznie sprawniej mierzyć się z zagrożeniami Rapture - dużo bardziej agresywnymi splicerami i zwłaszcza ?siostrzycami?. Te ostatnie to strażniczki nowego ładu miasta - gwardia przyboczna samozwańczej Matki, stanowiącej nemezis gracza. Zachwycający w BioShocku 2 jest także projekt poziomów.

Uwaga, BioShock 2 powiązany był niegdyś z Games for Windows Live (pamiętacie jeszcze?) i w chwili zamknięcia tego systemu odrębny tryb multiplayer gry po prostu przestał działać.

##################

King?s Bounty: Wojownicy Północy [steam]

Gatunek: strategia

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 8 (13/2012)

Multi: brak

PC: XP/Vista/7/8/10, CPU 2,6 GHz, 1 GB RAM, GF 6600, 128 MB

Przed wami kolejna odsłona KB, czyli alternatywy dla znudzonych albo zniesmaczonych kierunkiem, w którym zmierza cykl HoMM. Kto grał w jedne KB, grał we wszystkie, bo tak naprawdę to ciągle ta sama gra, tyle że poddawana rozmaitym retuszom. Ale - czy to źle?

Grafika, choć niemal niezmieniona od początków cyklu, nadal cieszy różnorodnością lokacji oraz baśniowym wysmakowaniem. Owszem, wyraźnie widać już jej taką przaśną ?kanciastość? w modelach postaci i niepowalającą jakość tekstur... ale to nawet ma swój ?wintydżowy? urok; ot, zestarzała się w ładny sposób. Natomiast muzyka zniosła upływ lat bez najmniejszego szwanku. Tak czy siak - warto poświęcić jej te 40-50 godzin. Fani strategii, fani Wikingów ? coś dla was!

Kody do ARMORED WARFARE o wartości 70 zł!

Tym razem mamy dla was wirtualne dobra do Armored Warfare - tej drugiej, nowszej i zdaniem części graczy ciekawszej gry o czołgach. Są to siedem dni konta premium, dającego 50% więcej zdobywanych kredytów oraz reputacji, i boost na 7 dni na 50% dodatkowych kredytów oraz reputacji, co łącznie daje dwukrotnie więcej zdobywanych pieniędzy i ekspa!

UWAGA, kod działa raz na konto i daje dwa boosty, które po zalogowaniu się do gry znajdziesz pod ikoną błyskawicy przy prawej krawędzi ekranu garażu. Aktywować je można w późniejszym terminie ? najlepiej wtedy, kiedy naprawdę masz czas na grę. Co więcej, użyć ich można naraz, zyskując podwójne wartości kredytów i reputacji przez tydzień, lub po kolei, zapewniając sobie w praktyce dwa tygodnie konta premium.

post-4-0-60289200-1452239220_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się zastanawia, na co zapisać się na kolejnym semestrze studiów - zaawansowaną webowke czy programowanie gier w Unity, a tu taka niespodzianka :) I tak pewnie wybralbym to pierwsze, drugim zajmując się na własną rękę, ale na pewno skorzystam z Waszej oferty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział recenzje, przed premierą itp słabiutkie, ale to nie Wasza wina, że akurat nic interesującego nie wychodzi :) Za to cała reszta brzmi dosyć interesująco, jak zwykle publicystka mnie najbardziej interesuje, zwłaszcza artykuł o Gwiezdnych Wojnach. Mi się film bardzo podobał i jestem ciekaw, co o nim sądzicie. Gra roku - tutaj nie powinno być większego zaskoczenia, ale też chętnie przeczytam. Najbardziej jednak cieszę się na myśl o BioShocku i King's Bounty - kiedyś tam, jak kupka wstydu zmaleje to na pewno zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co sobie upatrzyłem do przeczytania w najnowszym CD-A.

1) The Isle - wygląda bardzo zachęcająco, bo lubię dinozaury, a pograć np. allozaurem było by fajnie lub diplodokiem albo brachiozaurem.

2) RWBY: Grimm Eclipse - zastanawiałem się nad tą grą na świątecznej przecenie Steam, ale nie byłem pewny czy to jest gra która mnie zaciekawi, choć wydała mi się podobna do DMC które lubię.

3) Elite Dangerous: Horizons - wygląda fajnie, ale na razie troszkę za drogę jak na moją kieszeń, chociaż o niej poczytam i zaznaczę na liście do kupienia i ogrania.

4) Turok - recenzja Turok-a z 2008 roku o_O nie żeby coś ale macie wyczucie czasu. :D

5) Valhalla Hills - wygląda ciekawie.

No to chyba było by na tyle z recek, ale jak już kupię CD-A to się może coś jeszcze przeczyta.

Z reszty to na pewno Grę Roku którą jest Wiedźmin 3 Dziki Gon.

Gdzie krasnoludy zimują? - no chyba pod ziemią w kopalni fedrują.

Oczywiście Szpile chytry.giflol.gif

Resztę jak mnie zaciekawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkdarius

Chodzi tu na 100% o reedycję pierwszego Turoka z bodajże 1997 roku, który ostatnio pojawił się m.in. na Gogu i Steamie.

A mam pytanie, czy wasza wersja BioShock 2 zawiera wszystkie DLC do tej gry? Chodzi mi konkretnie o pakiet wyzwań i Minerva's Den (zwłaszcza ten drugi dodatek jest warty uwagi, wg mnie ma fabułę lepszą niż w podstawce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się właśnie zastanawiałem gdzie jest podsumowanie roku? No i mam chociaż pewniakiem jest, ze gra roku to Wiedźmin, ale ciekawi mnie reszta np rozczarowanie itd. Do tego artykuł o nowych Gwiezdnych Wojnach ciekaw jestem co w nim napisaliście, co myślicie o filmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jednego czy z Batmanem zrobiliście to samo co z Bioshockiem 2 lata temu gdy umieściliście grę i w rozczarowaniu i w grze roku. A w końcu Batman pasuje idealnie jest bowiem rozczarowaniem (PC) i świetną grą (konsole)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik topu dość smutny. Wiadomo było kto wygra, polska jest nahajpowana Wiedźminem 3 tak, że w tym roku nie było szans na nic innego. Ale fajnie, że jest różnorodnie - żółwik dla Crossa za drugie zdanie z jego opinii, bo mam takie same odczucia względem Wiedźmina 3. Trochę smutno jest widzieć za to Fallouta 4 przed MGS V. Mam trochę wrażenie, że niższe miejsce MGSa wynika tutaj z siły marki - a na naszym rynku Phantom Pain rekordów popularności nie bije. Trochę śmiesznie wygląda to jak się poczyta recenzję Phantoma, a następnie sięgnie do Fallouta 4 i ramek. Nie ma też świetnego Black Ops III - zapewne znudzenie kolejnym Call of Duty. Tyle, że to akurat bardzo dobre Call of Duty, na pewno najlepsze z "nextgenowych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nextgenowe CoD zwyczajnue mnie nudza - zaczalem grac w trojke i nawet nie skonczylem, czeka na "nudze sie cholernie..." a to sie rzadko zdarza. ale jakis czas temu z satysfakcja po raz kolejny zaliczylem... CoD II a potem Modern Warfare.

A zwyciestwo Wiedzmina to chyba nie efekt hajpu, a po prostu tego, ze to swietna gra jest. Zdumialbym sie gdyby NIE wygrala. To byl rok wiedzmina, "populacja fanow poczworzyla sie" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczalem grac w trojke i nawet nie skonczylem

Singiel w Call of Duty... a ja miałem multiplayer na myśli :). Szkoda 150 złotych, żeby do botów postrzelać. To faktycznie jest nudne śmiertelnie. Ale jak ktoś lubi multi - w tym roku fajniejszego shootera nie znajdzie.

to swietna gra jest

A mi się wydaje, że jednak zdarzyła się taka sytuacja, że jeszcze nigdy polska gra nie była aż tak bardzo grą potencjalnie interesującą dla zachodu i jednak jest trochę przereklamowana... Nie przeczę, że jest świetna, ale pisanie o niej gra dekady czy sugerowanie dziesiątki przy tak dobijających wadach...

Równie beznadziejnego lock-ona to ja jeszcze na oczy nie widziałem w żadnej produkcji. Albo prześwietne linie pola walki po przekroczeniu których przeciwnik przestaje się nami interesować... Sam pamiętam jak w jednej walce popsuł mi się miecz, ale akurat na arenie wypatrzyłem fragment nieobjęty polem walki, stanąłem tam, teleportowałem się do kowala i wróciłem do walki. Albo uniki jak rozbrajanie bomby. Gra nieraz frustruje na najtrudniejszym nie dlatego, że dużo wymaga (nie tyle co japońskie slashery na najtrudniejszym), wręcz przeciwnie, przez większość czasu jest banalna. Problemem jest to, że przy unikach nie bardzo przejmuje się pozycją przeciwników, na których kamera się nie zablokowała (nie byłby to problem, gdyby lock dało się na bieżąco wyłączyć i zmieniać zaznaczony cel). Na najtrudniejszym miałem wielkie problemy z zabiciem kilku utopców, a bossowie ginęli za pierwszym razem, bo tylko jeden dla autolocka. Albo wiecznie żywy bug z przyciskaniem wrogów do ścian i zarzynanie ich bezmyślnym spamowaniem ataku. Grałem ostatnio w dodatek, wciąż się da.

Fabuła główna - no, nie ma co bawić się we wstawianie w spoilery i przepisywać ramki Berlina z głównej recenzji. Kiepskie jest dodatkowo wodzenie za nos pokroju "potrzebuję coś od postaci A, ale muszę dla niej zrobić quest wymagający przedmiotu B zdobywanego od postaci C, która nie odda mi go bez znalezienia przedmiotu D, który ma...". Jasne, każda gra tak wygląda, ale jedna mniej, druga bardziej - a Wiedźmin 3 miał niestety sporo sekwencji, gdzie wyglądał raczej "bardziej tak".

Ten cały "chómor" z gry jest w pewnym momencie tak żenujący, że aż chce się walić głową o biurko (np. Bożątko Janek i jego rozważania o stolcu). Tak wkurzają sztampowe, płaskie motywy (jak Keira Metz i jej kaganek, wątek w pewnym Zamku itp.). No i rzecz, której absolutnie nie znoszę - jak w nowych scenach pojawiają się cytaty wyrwane żywcem z sagi. Nie byłoby to przesadnie wkurzające, gdyby gra nie próbowała udawać kontynuacji cyklu Sapkowskiego, ale niestety próbuje i takie wtrącenia (a jest ich masa) wszystko psują. Człowiek jest nastawiony na to, że brnie przez coś nowego, a tu są ciągłe przeszkadzajki. Widzę, że redzi lubią Sapkowskiego, ale nie muszą mi tego pokazywać wciskaniem wszędzie gdzie się da jakiegoś cytatu - czy to słownego czy cytatu sceny.

Kolejny przykład typowo polskiego zafascynowania grą (nic personalnego) - recenzenci narzekali na rozwój bohatera w diablo, że jest biednie, bo się tylko przestawia talenty i można w każdej chwili coś zmienić w buildzie. Tymczasem W3 działa bardzo podobnie i... nagle się podoba. Mi akurat w obu grach to się podobało i chwaliłem kiedyś, ale dlaczego wielu recenzentów chwalących Wiedźmina 3 narzekało na to przy okazji Diablo 3... Co było jeszcze kiepskie? Fakt, że wszystkie questy mają sztywno przypisany level i doświadczenia od pewnego miejsca nie dają. Po co mam po zakończeniu gry latać po znakach zapytania i tych mniej ciekawych questach pobocznych jakie opuściłem, skoro nie dostanę za to nagrody. Można było wprowadzić ruchomy próg dla zadań i by nie było problemu...

Wisienka na torcie - New Game +. Dajmy światu +30 do levela, nie martwmy się takimi bzdurami jak wyposażenie itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie akurat wtrety z sagi pdoobaja, bo zwykle sa uzyte w innym kontekscie niz w oryginale. Nudzilobym sie gdyby byly to tylko odtworzenia tego, co bylo w ksiazce.

Poza tym ksiazka jest bytem odrebnym niz gra, co jednak nie znaczy ze nie maja z soba nic wspolnego (no bo jak?) wiec takie wtrety traktuje jako smaczki, mrugniecia okiem ("tak, wstawilem ten cytat i licze ze to dostrzezesz") itd.

Przy czym nie uwazam, ze to gra idealna i bez wad. Ale, podobnie jak ME(*), skopala mi dupe i nie pzowala oderwac sie od kompa calymi dniami. A naprawde rzadko kiedy sie to teraz grom udaje.

(*) ME bardziej, jako calosc, niz WIedzmin jako calosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 ma swoje bolączki, ale uważam, że prezentuje poziom nieosiągalny dla współczesnych gier.

System walki? Jest lepszy niż w dwójce, każdy może przytoczyć sposoby poradzenia sobie za pomocą różnych trików i ograniczeń, jakie ma gra komputerowa, ale frajdę daję pokonanie wrogów kiedy pojawi sie "ups...miecz mi się zniszczył" i trzeba bawić się w inny sposób (petardy, znaki, kusza). Dla mnie walka w W3 to idealna proporcja między dynamiką a taktyką, w dodatku momenty, kiedy steruje się Ciri z jej umiejętnościami - po prostu creme de la creme.

Jakość historii - nie ma drugiej takiej gry z tak filmowymi przerywnikami, tak soczystymi dialogami. Redzi mieli łatwo bo dysponowali dobrym materiałem literackim do adaptacji i to jak go poszanowali wplatając cytaty i nawiązania do postaci z serii jest świetne.

Misje i ich projekty - świetny podział na misje główne, poboczne, zlecenia i zbieranie rynsztunku, przez co wszystko co robimy ma powiązanie z profesją wiedźmina i opowiadaną historią. Mistrzostwo świata w robieniu questów.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę, sam dostrzegłem w W3 parę baboli (te nieszczęsne świeczki utrudniające interakcję...), ale gra dała mi 120h zabawy i ochotę do wrócenia do niej na XBO mimo, że przysiągłem sobie, że "co przeszedłem na PC, to na konsolę nie kupię i basta". Nic z tego, Wiesiek kupiony na ostatniej promocji Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze wnioski na temat publicystyki są proste: Dawajcie więcej felietonów gema oraz więcej gamewalkerów co do wyboru gry roku moje typy się sprawdziły. Wiedziałem że wygra W3 a rozczarowanie typowałem pomiędzy THPS 5 a Batmanem. Zaskoczyła mnie wysoka pozycja Fallouta i że chciało wam się w rozczarowaniu przypominać Hatred. A i jeszcze jedno Bloodborne to co... przecież ta gra zasługiwała na tą pietnastkę jak żadna inna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...