Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnie

Ogolnie o grach

Polecane posty

W tym temacie mozecie rozmawiac o wszystkim, co w jakis sposob jest zwiazane z grami komputerowymi. Znalazles w necie jakis ciekawy wywiad ze znana osoba ze swiata gier? Dowiedziales sie o premierze nowej gry? Chcesz skomentowac jakies targi? To zrob to wlasnie tutaj!

Ale uwaga, od rozmow o konkretnej grze sa Komentarze. Tutaj dyskutujecie tylko wtedy, kiedy dana gra nie ma jeszcze wlasnego tematu.

Milej rozmowy!

[edit]

Zmieniam tytul tematu, bo i tak jest juz nieaktualny :). Ludzie rozmawiaja tutaj o roznych rodzajach gier, rowniez tych na konsole, telefony komorkowe czy palmtopy. W skrocie mowiac - tematyka tego watku jest bardzo szeroka, wiec jesli tylko cos jest w mniejszym czy wiekszym stopniu zwiazane z grami (elektronicznymi, wiec prosze bez planszowek czy papierowych RPG :)), prosze pisac tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Komentarzach" nie ma jeszcze nic o grze F.e.a.r.. W niedalekiej przeszłości trailer był na płytce CDA. Co tam się działo, hohoho :). Fizyka - nie grałem w H-L 2, niestety jeszcze, więc co tam widziałem przyprawiło mnie o zawrót łba. Scenka: Koleś strzela z szotgana, trafia Złego, ten z kolei przelatuje przez barierkę. Pozostałe kule trafiają szybę, która całkowicie się tłucze... Grafika również wyglądała miodnie. Czekam na tą grę z niecierpliwością i mam pytanko - czy ktokolwiek wie, kiedy F.e.a.r. ukaże światło dziennie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jakiegoś angielskiego pisma o grach o f.e.a.r. pisze mniej więcej tak: "release date - jun 07 05". Ale, jak to zwykle bywa, pewnie będą jakieś obsuwy :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze faktycznie, jest na co czekac :). Zauwazylem tez pewny trend - teraz w nowych grach nie jest oferowana lepsza grafika, a wlasnie udoskonalona fizyka. HL2, STALKER, F.E.A.R. One wszystkie reklamuja sie wlasnie jako gry posiadajace wspaniala fizyke. Wyglada wiec na to, ze producenci troche przystopuja z robieniem coraz to ladniejszej grafiki, a skupia sie na mozliwie najwierniejszym oddaniu rzeczywistosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jun 07 05
Hm, czyli to będzie gdzieś tak w 2006 na gwiazdkę -_-
Zauwazylem tez pewny trend - teraz w nowych grach nie jest oferowana lepsza grafika, a wlasnie udoskonalona fizyka.
No, może to nie jest do końca prawda, ale masz sporo racji. Teraz nie ma czegoś takiego, że musi być full wypas grafika i koniec. Dochodzi do tego właśnie ta fizyka, aby można było jeszcze bardziej podrasować grafikę... Rzucając osławioną oponą o ścianę w H-L2 otrzymujemy dodatkowe boosty graficzne - a to cień jakiś walniemy, to coś zasłoni, ładniej wybuchnie i.t.d.
skupia sie na mozliwie najwierniejszym oddaniu rzeczywistosci.
Poprawiając grafikę :)
jak ktoś ma słaby sprzęt to niech chociarz się fizyką pobawi.
Racja - przeca fizyki wyłączyć się chyba nie da? No, ale nawet przy najgorszych ustawieniach grafiki, z maksymalnie włączoną fizyką to nie będzie to samo - lto chcialby rzucać kwadratem o ścianę? ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh? Nowy temat i to porządny temat :D.

Na "Komentarzach" nie ma jeszcze nic o grze F.e.a.r..

Ba ba ba czekam na tą grę z mocno trzymanymi kciukami. W końcu robią japanowie od boskiego AvP 2, zwłaszcza może się spodobać po obejrzeniu traileru, który kiedyś dało na płytach CDA. Tylko 30 sekund, ale jak wiele pokazała ta prezentacja :twisted:. Najciekawszy fragment to ten, w którym pojazd kierowany przez gracza przeskakuje nad śmigłem helikoptera z bullet timem :D. Oczywiście nie pomijajmy systemu walki wręcz, a oczekuję przede wszystkim porządnego stylu a nie tylko jednego ciągle powtarzanego schematu :wink:.

Co do efektów fizycznych w grze to wiadomo tylko jedno. Autorzy zamiast dopieszczać grafikę (zresztą wydadzą milion na engine Unreala :P i już mają dobry engine) do granic możliwości skupiają swoją uwagę na fizyce, ponieważ ona bawi :D. Ileż o tym się gada... pamiętam jeszcze jak rozmawiałem z kumplami o Red Faction, w którym można było niszczyć ściany z rakietnicy. Teraz jest tak samo, dalej sprawia nam wiele radochy ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, to przemysł gier jednocześnie porusza się do przodu, oraz stoi w martwym punkcie, z którego nie może wyjść. Idzie do przodu, bo jak wiemy wszyscy, gry komputerowe i konsolowe sprzedają się w coraz większych nakładach. Są popularniejsze niż inne przemysły rozrywkowe (np. takie filmy - do kina na Spider-mana 2 poszło 120 mln ludzi w pierwszym tygodniu wyświetlania filmu, a grę Halo [nie pamiętam czy jedynkę czy dwójkę :oops: ] kupiło 114mln ludzi ale...w pierwszym dniu sprzedaży !!!). A stoi w tym sensie, że już od bardzo dawna nie zdażyło mi się zachwycić nowatorskim pomysłem gry. Teraz producenci bezwiednie kopiują stare przeboje, sprawdzone pomysły, kupują sprawdzony już i dobry silnik graficzny. Ktoś tam coraz częściej próbuje skrzyżować ze sobą dwa różne gatunki (jRPG z przygodówką [Gooka], RTS i RPG [Warcraft III, Warlords Battlecry i wiele innych...] FPP i RPG [najnowsze przygody Lary, niektóre zapowiedziane gry]) i nie idzie im to najlepiej, poza niektórymi chwalebnymi wyjątkami :).Zauważyliście, że coraz częściej dodaje się statystyk, umiejętności i atrybutów ze znanego nam wszystkim gatunku RPG do innych gatunków ? Ja sam osobiście bardzo cRPG, ale co byście pomyśleli, gdyby inteligencja była ważna do np. obliczenia przez naszego Serious Sama kąta lotu rakiety+opór powietrza+siła grawitacji+zdarzenia różne i nieprzewidywane do trafienia w przeciwnika hę ? Więc zgłaszam producentom gier mój postulat : wytężcie swe mózgi i wymyślcie coś nowego ! A jak wam się nie chce, to po prostu zajrzyjcie do forum CD-Action do działu "mam pomysła na grę" !!! :):):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh? Nowy temat i to porządny temat :D.

W koncu moj :D.

Co do efektów fizycznych w grze to wiadomo tylko jedno. Autorzy zamiast dopieszczać grafikę (zresztą wydadzą milion na engine Unreala :P i już mają dobry engine) do granic możliwości skupiają swoją uwagę na fizyce, ponieważ ona bawi :D. Ileż o tym się gada... pamiętam jeszcze jak rozmawiałem z kumplami o Red Faction, w którym można było niszczyć ściany z rakietnicy. Teraz jest tak samo, dalej sprawia nam wiele radochy ^^.

Dokladnie. Dobrze odwzorowana fizyka po prostu daje graczom sporo zabawy. W koncu to niezla radocha, trafic kogos kiblem miedzy oczy (Half-Life 2: Deathmatch) :]. Nie jest to przeciez do bolu ograny karabin maszynowy, a cos zupelnie nowego, cos, czego gracze jeszcze nie znaja. I to wlasnie trzeba im dac - jakas nowosc. Bo ile mozna wykorzystywac stare pomysly? Czas na nowinki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Uwaga! Jak może niektórzy zauważyli na offtopicu zaszły pewne zmiany. Za zgodą Ghosta kilka tematów, w których panował ogólnie mówiąc bałagan zostało zablokowanych i przeniesionych do archiwum. Mam na myśli topici "Ulubiona gra", "Najciekawsza grafika w grze", "Najlepsze cut-scenki" i parę podobnych, na pewno domyślacie się o czym mówię....

Ponieważ jednak często jest sensowny powód do rozmowy na ww. tematy powstał ten oto topic - o grach ogólnie. Jeżeli koniecznie chcecie porozmawiać na któryś z tematów z usuniętych wątków, to róbcie to tutaj. Ale pamiętajcie - teraz nie będę się już dopisywał i prosił, jak było to dotychczas. Posty albo będą usuwane a autorzy ostrzegani na gg, albo w szczególnych przypadkach będą lecieć od razu ostrzeżenia oficjalne.

Dziękuję za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... dzięki za informację. Wracajac do F.e.a.r. to o ile się nie mylim widziałem jak bohater skoczył i kolesia... kopnął z półobrotu. A ten przeleciał przez barierkę. A fizyka to naprawdę fajna rzecz. W Max Payne 2 to tak zabijałem kolesi aby spadali na pudła, zahaczali się o różne szafki i inne takie i to sprawiało mi autentyczną przyjemność. ale czy wsadzanie autrntycznej fizyki do gry musi oznaczać że gra musi mieć złą grafikę? No jasne że nie. Wsadźcie do Duke Nukem 3D silnik Havoc i jak będziecie się nim rozkoszować? Zdaje się że Elemnty Fizyka-Grafika z jednej miski jedzą i trzeba będzie pogodzić sie z tym łańcuszkiem zależności Fizyka-Grafika Grafika-Sprzęt Sprzęt-Kasa. Za zastój który nastąpił w grach nie możemy obwiniać gry lecz mentalność Programistów (Podobało się?- To jeszcze raz to samo z większą parą w gwizdek). W sumie najmniej zmieniło się w strategiach. Warcraft a Warcraft 3. Niby poza grafiką nic się nie zmieniło a jednak coś jest innego. Moze tak naprawdę każda gra wnosi coś innego swoją treścią a formą są takie same? Nie wiem. To temat do dalszego eksploatowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślcie o tym : jak będziemy grać za lat 20, 30, 100 ? Ja myślę, że będzie to hologram zamiast ekranu, a zamiast poczciwej klawiaturki lub joya - kable podczepione do mózgu. Albo inaczej - wszystko będzie się rozgrywać w naszym umyśle. Pamiętacie Deus Exa i agentów U.N.A.C.T.O. ? Każdy miał w mózgu wszczep umożliwiający odbieranie maili + obraz. A co gdyby na takim cacku byłyby także gry ? Np. zamiast tego sztucznego i nierealnego wbiegania bohatera na ściane, bo klawiaturą ciężko się steruje, to biegniemy, spokojnie i z gracją omijając wszelkie przeszkody. Nasze możliwości w naszym chorym umyśle wzrastają i robimy co nam się żywnie podoba - skaczemy na wysokość 2 m :) , robimy akrobacje a'la Prince :D , użądzamy bijatyki a'la Neo :lol: . Ja osobiście bardzo chętnie wcieliłbym się w maga rzucającego potężne zaklęcia, ubranego w długią, brązowo-burą szate i twarzą skrytą pod kapturem. To było by coś !!!

Jeszcze inna wizja. W przyszłości legalne lub nie może stać się możliwe złamanie pewnej magicznej granicy - mianowicie odczuwanie bólu w klatce, po strzale z pistoletu w klatę naszego bohatera, odczucie strażnego chłodu a nawet chwilowa chibernacja po zaznaniu zaklęcia zamrażającego, czy nawet własna śmierć, gdy bohater zginie. To będzie raczej nielegalne, undergroundowe, ale kto wie ? Mam nadzieję, że nie dorzyję tego momentu przestąpienia przez bramę bólu jednocześnie realnego i nierealnego, ponieważ sam pewnie chciełbym tego skosztować :).

A jak wy myślicie ? Jak "wielka gra" będzie toczyć się w przyszłości ? Na jakim sprzęcie będziemy grać ? I jak grać ? Piszcie !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie granie to by wyglądało raczej tak- siedzimy sobie spokojnie z zamkniętymi oczami a impulsy nerwowe naszego mózgu skupiają się na tym co się dzieje w naszej wirtualnej jaźni. Co do sprzętów to raczej spowszechnieje "wirtualna rzeczywistość" czyli ten noktowizor co pokazuje grę. A może gry będą właśnie takim tycim praniem mózgu że w kluczowe miejsca naszego ciała wczepione są chipy które imitują sygnały nerwowe wysyłane z mózgu. Chcemy np. być rycerzem który macha mieczem i chce zaciachać smoka wtedy widzimy akcję oczami rycerza a implusy nerwowe z chipów pozwalają nam odczuć ciężar zbroi na skórze i zacisnąć ręce na mieczu. Tym całym interesem zarządzają chipy. Poruszając rękami wydawałoby nam się że poruszamy ręką rycerza w czym urealniałyby rozrywkę impulsy nerwowe. Jednak kiedy smok zaatakuje nas śmiertelną dawką płomieni i rycerz w normalnym wypadku by spłonął wtedy chipy natychmiast się wyłączają aby nie rozwalić systemu nerwowego. No ale mało prawdopodobne aby tak się stało bo to groziłoby nawet śmiercią osoby grającej. W przypadku tamtego rycerza gdyby chipy się nie wyłączyły z układu nerwowego grającego zostałby popiołek a on sam byłby dygocącym trupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TeBeG

UUUuuUUuuUU... Przyszłość (wg Was) zapowiada się ciekawie! :)

Hmmm... Mnie się wydaje, że w przyszłości będzie taki nowy trend growy, inny niż rzeczywistość wirtualna, który wszystkich zaskoczy totalnie. I ten "trend" :D będzie baaaaaaardzo grywalny. :D i ogólnie dostępny.

PS. Czemu nowe Pirates! nie ma jeszcze swojego tematu? Według mnie jest to na tyle dobra gra, że na niego zasługuje. Jej grywalność jest po prostu przerażająca :D A te bitwy morskie... miodzio. Grafa i dźwięk też bardzo fajne :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a grę Halo [nie pamiętam czy jedynkę czy dwójkę Embarassed ] kupiło 114mln ludzi

To, że któreś Halo (pewnikiem druga część, gra roku wg GameSpy) osiągnęło do tej pory 11,4 mln sprzedanych egzemplarzy to uwierzę, ale że pierwszego dnia? Cuda, panie, prawicie (taki przykładowy LINK). A porównajcie sobie, cni panowie, wyniki sprzedaży Half-Life 2 na PC - miesiąc po premierze 1,7 mln sprzedanych kopii i to jest poczytywane za sukces! :shock: A potem niektórzy się oburzają, że Ci Źli Wydawcy tylko na konsole wydają, rzesze pecetów wyznawców opuszczając.

Co do fizyki w grach - IMHO po HL2 wydawcy będą się musieli naprawdę starać, bo moim zdaniem to właśnie fizyka jest główną zaletą HL2. No zaraz ktoś powie, że nie oddano dobrze strzałów z shotguna, nie istnieje coś takiego jak zasięg strzału, jak choćby w Soldier of Fortune 2 - ale co z tego? Pokażcie mi drugą obecną na rynku grę, gdzie jest Gravity Gun (albo coś podobnego) lub gdzie beczka przelatuje przez zbite deski pomostu i trzeba najpierw położyć jakąś blachę i dopiero na niej tą beczkę postawić. Ale z drugiej strony - czy zaangażowanie tak dużego kapitału by nadgonić HL2 jest dla wydawców gier na PC opłacalne? Chyba tylko w przypadku, jeśli zastosować by to do jakiegoś MMORPG, bo chyba to teraz przynosi na PC największe zyski :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasiur

Ostatnio czytałem taki artykuł w Focusie w którym napisane było że matriksowe wtyczki z tylu glowy za 10 lat wejda w zycie. nie wiem ile jest w tym prawdy ale wyobrazcie sobie zagrac np w spidermana. Albo w sydney 2000. Niezla perspektywa ale takie granie y nas NIEWYOBRAZALNIE uzaleznilo. Mi sie wydaje ze spokojnie ok. 12 h na dobe bysmy spedzali w wirtualnej rzeczywistosci. Ale kto wie co bedzie za 10 lat...

... co się dzieje w naszej wirtualnej jaźni.

Ja bym to nazwal chora wyobraznia a nie wirtualna jaznia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ostatnio widziałem rozzwiązanie może niezupełnie ze świata gier ale moim zdaniem do czegoś takiego twórcy komputerów będą dążyć, a mianowicie: już nie pamiętam czy czytałem czy oglądałem jakiś program, w którym pokazywano rozwiązania usprawniające życie niepełnosprawnym i tam właśnie najpierw pokazali faceta, który miał wszczepiony jakiś chip, który umożliwiał mu sterowanie kursorem za pomocą myśli, później natomiast pokazali jakiegoś profesora, który mówił, że już w tym momencie mają sprzęt pozwalający na to sam, tylko bez żadnych wszczepów - jedynie metalowa siatka na głowe. Przecież takie rozwiązania idealnie nadają się do gier i tylko czekać jak ktoś je wykorzysta. Wątpie żeby od razu weszło to do naszych domów ale z pewnością pojawią się lokale, w których będziesz mógł założyć tylko hełm na głowe i odpłynąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z was szuka informacji o grze AGE of Empires 3, to niech przeczyta wywiad znajdujący się w serwisie gamespy. Link do niego to

http://pc.gamespy.com/pc/age-of-empires-iii/582928p1.html .

Ja tylko powiem w skrócie, że wśród 8 nacji do wyboru, na pewno pojawią się Wielka Brytania, Francja oraz Hiszpania. Każde państwo będzie posiadała jedną uniwersalną jednostkę niewystępujących u innych narodów, ponadto silnik nacisk w trzeciej części zostanie położony na ekonomię. Sama kampania ma się składać z 24 scenariuszy. Po więcej informacji odsyłam do wywiadu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem taki artykuł w Focusie w którym napisane było że matriksowe wtyczki z tylu glowy za 10 lat wejda w zycie

Heh a ja się z kumplem śmiałem że niedługo będą wtyczki USB do mózgu :)

nie wiem ile jest w tym prawdy ale wyobrazcie sobie zagrac np w spidermana. Albo w sydney 2000.

W Manhunta :]

Ja bym zaraz NFSU2 zapuścił ^__^

Ejjj nie rób mi smaka :P

Ale taka rzeczywistość napewno nas czeka, tylko kiedy? 10, 20 lat.

Fajnie się przyszłość zapowiada ^__^

F.e.a.r. -> całkiem fajna gierka się zapowiada.

I grafika dla oka całkiem przyjemna

Szkoda że dla 18+ :twisted: :wink:

Coś mi się wydaje że zapowiadają się całkiem obfitujące w gierki wakacje (chociaż wspomnę GTA SA i F.e.a.r)

Nic tylko czekac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasiur

Och bez jaj wyobrazacie sobie GTA na takich wtyczkach? ^^

Frosty---> To chyba był taki gośc co jako pierwszemu niepelnosprawnemu na swicie przywrocono (czesciowow) wzrok. Zainstalowali mu kamerke chyba na okularach i obraz jest przesylany bezoposrednio do mozgu. Problem w tym ze on widzi taki mak, kropki po prostu. Ale cud ze chociaz widzi.

BTW dzis wyszlo demo Republic Commando na ktore dlugo czekalem (choc i tak nie mam nadziei ze mi pojdzie na 733mhz gf4mx440 i 192 ramu :/ ) i czy wie ktos kiedy to ma konkretnie wyjsc? Z tego co wiem to premiera byla kilkakrotnie przekladana i juz sie pogubilem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TeBeG

>>>Jasiur - Z niektórych źródeł wynika, że premiera ma być w marcu (możliwe, że pierwszego!) :) . Nie jest to, co prawda, w 100 % pewne, ale bardzo prawdopodobne.

PS. Czy kotś wie, jakie plany ma Blizzard (prócz World of WarCraft)? Chodzi mi o to, jakie gry są/będą/mają być w produkcji w najbliższym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam czekam teraz na dwie gry - Wiedźmina oraz nowego Elder Scrolla, mianowicie na Obliviona. Z tego co słyszałem to ma wyjść chyba w drugim kwartale 2005 :?: .

A co do mojego poprzedniego postu - to nie pamiętam dokładnie tych liczb sprzedaży Halo 2, ale trzeba powiedzieć jedno - przemysł gier konsolowych jak i komputerowych idzie dynamicznie do przodu pod względem popularności i sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy kotś wie, jakie plany ma Blizzard (prócz World of WarCraft)? Chodzi mi o to, jakie gry są/będą/mają być w produkcji w najbliższym czasie.

Heh, poczekaj sobie do najnowszego CDA. Jeżeli coś się szykuje to na pewno o tym wspomną w zapowiedziach. Hehe, oni zawsze potrafią wyłapać jakieś drobne, acz ważne ciekawostki. :)

Apropo tej przyszłości i chipów... to jak o tym myślę to jakaś niechęć i niepokój mnie bierze. Rozumiem, nauka i technika lecą jak opętane na przód, ale ludzie, bez przesady. W końcu dojdzie do tego do czego doszło w grze Cracked Paradise (chociaż sama gra specjalnie nie przypadła mi do gustu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak to sie skonczy - albo inaczej - w ktorym kierunku sie to wszystko potoczy. Pamietam jak mi Zapcio pokazal screeny z TES4:Oblivion - i padlo stwierdzenie "to co sie bedzie dzialo za jakies 15-20 lat". No wlasnie, co?

Z jednej strony - technicznej - wszystko dazy do miniaturyzacji, z drugiej - estetycznej, powstaja ciagle nowe technologie dotyczace grafiki komputerowej, nowe coraz doskonalsze silniki i tak dalej. Tylko w ktorym kierunku to zmierza? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam czekam teraz na dwie gry - Wiedźmina oraz nowego Elder Scrolla.

Yep, The Witcher będzie świetny :) ( mam taką głęboką nadzieję :) ). W sumie to się trochę zdziwiłem jak usłyszałem o zmienieniu koncepcji ze stworzenia własnego wiedźmina/wiedźminki na postać Geralta. Ciekawe jak im to wyjdzie. A grafika zapowiada się miodnie !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...