Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnie

Ogolnie o grach

Polecane posty

a tu tylko ładniutka karoseria i dziury w oknach i na samochodzie, a reszta już była.

Pewnie oglądałeś tylko screeny :P

Ściągnij sobie filmik to zobaczysz dużo więcej - m.in. sceny "mówione".

Zresztą co Wy się tak przyczepiliście do tego że do kopia Mafii?

Mafia juz taka stara przyda się jakieś odmłodzenie, szczególnie w DX9 ;)

Być może wyniknie z tego całkiem niezła gra ba moze nawet hicior 8)

>>>Godfather vs Mafia 2 no no no

Heh jak mi dasz nawsa w którym będzie pisać że Mafia 2 ma wyjśc to Cię chyba ozłoce 8) bo ja jeszcze nie słyszałem żeby miał wyjśc sequel (tzn moze ją robią ale nie słyszałem nawet o przyblizonej dacie premiery)

Tak w ogole to w CD-A fajne newsy są :D Driv3r, GTASA, do tego te horrory, Spinter Cell i inne.

Ciekawie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Pewnie oglądałeś tylko screeny

Szczerze mówiąc oceniałem tylko tego screena, który został pokazany, nie inne zdjęcia, nie film, nie całą grę. Tylko ten screen... :)

Zresztą co Wy się tak przyczepiliście do tego że do kopia Mafii?

Imo, że bardzo podobne, po prostu czas spędzony przy pierwszej mafii mocno się odbija na moim zdrowiu :D. Znów mam ochotę w nią pograć, a co do filmów z Ojca Chrzestnego, jak będzie mi się chciało ściągać to kto wie i tak mam już ostro obciążone łącze :P.

Heh jak mi dasz nawsa w którym będzie pisać że Mafia 2 ma wyjśc to Cię chyba ozłoce

Muszę Ciebie zawieść, nic nie wiem o Mafii 2, tylko tyle, ze robią... a kiedyś musi wyjść. Dlatego konkurentem, będzie Ojciec Chrzestny - Jak ulał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moran

Co do Godfathera...

W pewnym konsolowym pisemku jakiś czas temu pojawiła się obszerna zapowiedź tej gry i z samych wypowiedzi twórców wynika, że będzie ona raczej podobna do GTA niż do Mafii. Prosty powód - GTA jest najlepiej sprzedającą się grą na konsole i EA chce mieć własny, podobny produkt. Będzie tutaj miejsce na swobodne poruszanie się po mieście, ogrom misji pobocznych, zaawansowaną interakcję z napotkanymi osobami (czego w Mafii brak), a fabuła (oparta o film i książkę) będzie o sobie przypominać nie aż tak często - choć wystąpimy również w roli "obserwatora" znanych nam wydarzeń - np. zamachu na Dona. Zatem chyba Mafia 2 i Godfather będą troszkę się różnić mechaniką i koncepcją.

Co do Mafii 2 - w którymś CDA pojawiła się informacja, że będzie. I to na razie tyle wiadomo.

Cóż, ja z wytęsknieniem czekam na obie te gry - po prostu muszą być dobre :)

Aha - proponuję zmianę nazwy topicu na "Ogólnie o grach" - można będzie porozmawiać także o rynku konsol (a ten jak wiadomo w wielu przypadkach - tj. grach zazębia się z pecetowym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.

Mam takie pytanie. Piszę pewną pracę i szukam argumentów o pozytywnym wpływie gier na dzieci/młodzież. :)

Mam już produkcje typu "Matemtyka z królikiem xxx", coś o kilku grach historycznych (m.in fragment broniący Codename Panzers:P), rozwijanie logicznego myślenia (przygodówki, np. Syberia), zręczność itp. Wiem, że osoba, która to sprawdzi dostanie $&$&@% jeśli nie wspomnę, że wszystkie gry "nie zawierają przemocy". Czy Forumowicze mają jeszcze jakieś pomysły, jak gry (określone tytuły najlepiej) mogą pozytywnie wpływać na dzieci/młodzież?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, czy wspominana gra będzie lepsza, czy gorsza od Mafi. Chodzi o to, że gdyby mi ktoś nie powiedział, że to nei jest screen z Mafi, to byłbym przekonany o tym, że własnie z tej gry pochodzi - zbyt duże podobieństwo, ay nie mieć wrażenia odgrzewanej potrawy.

Argumenty? Można dodać, że w większości gier stoisz po stronie dobra i walczysz z siłami zła, akurat gram w Gothica to i on mi się nasunął, możesz go podać jako przykład. Kolejną rzeczą jest to, że gry pozwalają rozładować negatyne emocje, agresję, podobnie jak sport. Wszystkie strzelaniki rozwijają sprawność "wzrokowo-ruchową", to się jakoś tam mądrze chyba nazywało, ale nie pamiętam jak. Ogólny rozwój umysłowy przez gry strategiczne. W ogóle gry są całkowicie pozytywne, ale nie przychodzi mi nic więcej akurat do głowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi

A grając w gry w innym języku, możemy się nauczyć owego, poprzez korzystanie ze słownika (każda gra w innym języku). Do tego dochodzi dodatkowo rozwijanie wyobraźni gracza, poprzez kombinowanie we wszelkich przygodówkach i strategiach. A strategie to już i tak co innego, ponieważ trenujemy nasz zmysł taktyczny (więc gracz będzie przydatny w wojsku :P). Ogólnie wyżywanie się na komputerze wpływa korzystnie na człowieka, np. mnie. Zamiast wyżywać się w szkole na innych, wolę rozwalić parę Alienów :). To chyba tyle... :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozytywnego wpływu - ludzie rozwijają jakieś swoje zainteresowania, tworzą wspólnoty (chociażby to forum :) ), klany (w grach sieciowych -> dodatkowo współpraca, gra w zespole), jeśli chodzi o tworzenie modów - jakieś tam podstawowe zdolności tworzenia, programowania, ogólne obycie z komputerem i społecznością informatyczną :) Gry na konsole - zręczność, nauka kombinowania, granie w multi przy jednej konsoli też ułatwia życie towarzyskie (we czwórkę w jednym ciasnym pokoju - hardkor! ;P). Aby wymienić coś więcej musiałbym zacząć niestety myśleć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TeBeG

Heheh, szkoda, że nie ma takiej wagi, by móc położyć na niej argumenty graczy i "argumenty" przeciwników gier i je zważyć :D

Moje argumenty (prócz już wymienionych): jak dziecko gra już od najmłodszych lat, może nauczyć się... czytać i pisać (jak było ze mną). A dzięki grom logicznym (np, Balance i TIM) gracz uczy się myśleć logicznie (to chyba logiczne :D), co jest bardzo przydatne w naukach ścisłych. W platformówkach i tego typu grach ćwiczy się refleks (np. Sonic, Rayman), a także szybkie myślenie. Gry sportowe - można nauczyć się gry fair-play, a także przegrywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że gry rozładowują, wie każdy gracz, ale ja przeczytałem gdzieś, że w gry na kompie bądź konsoli powinni grać ludzie o stresujących zawodach (pilot samolotu, nauczycielka :)). Poza tym zgadzam się ze wszystkimi pomysłami powyżej, dodam tylko, że dzięki takim grom jak Full Spectrum Warrior wojsko :twisted: może testować manewry, taktyki w środowisku zurbanizowanym, a dzięki innym grom także na innych terenach.

Wszystkie strzelaniki rozwijają sprawność "wzrokowo-ruchową", to się jakoś tam mądrze chyba nazywało, ale nie pamiętam jak.

To chyba była percepcja, nie :) ? A co do rozwijania wyobrani za pomocą gier komputerowych, to wystarczy tylko spojrzeć na topic "mam pomyłsa na gre :!: :idea: :!: " i wszystko będzie jasne 8) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi

OOOo SpellCaster mi o czymś przypomniał. Powstają ciągle nowy gry wojskowe. A co w tym takiego ciekawego, że ciągle wspominam, Mianowicie o przydatności gier mówi także... armia. Przecież taki Americas Army jest używany do szkolenia amerykańskich komandosów, a Full Spectrum Warrior i powstający nowy Close Combat: First to Fight też o tym świadczy :wink:.

Dodatkowo Colobot - gra połączona z nauką programowania na żywo. Gracz od razu widzi swoje efekty pracy i przy obserwacji, może się nauczyć automatycznie gdzie popełnił błąd :).

Ehhh.... a widzieliście trailer najnowszego Splinter Cella? ^_^. Jejć ile bym dał za naprawdę dobre łącze i tą grę :D. Trailer jest na najnowszy, CDA jakby ktoś nie wiedział. Gra w multi prezentuje się naprawdę ciekawie, interesuje mnie najbardziej współpraca obydwu szpiegów (scenka z balkonem :wink:). Jest to naprawdę dobry pomysł wzbogacający tryb dla wielu graczy. A jak zobaczyłem szpiega w kamuflażu - jejć jak predator :D. Polecam obejrzeć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S@dohi-->eee tam Splinter Cell :wink: Ja czekam teraz z niecierpliwoscia na Battlefielda 2, moim zdaniem murowany hit. Wedlug mnie fajnie ze wprowadzili nowe klasy, ale ja bym dodal jeszcze jedna- dowodce. Fakt ze w obecnej fazie juz mozna wybierac dowodce oddzialu, ale mnie chodzi o osobna klase, majaca dodatkowe bonusy w porownaniu do innych zolnierzy jak na przyklad dostep do skanow satelitarnych, stala lacznosc z Commanderem, znacznik laserowy, czy chociazby granaty dymne do oznaczania strefy ladowania helikoptera, czy strefy zrzutu.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja także, jesli miałbym wybierać między B2 i SC to bardziej czekam jednak na tą pierwszą pozycję. Splintery jakoś nigdy mnie nie kręciły. Tzn - można pograć [pierwszą czesć chyba nawet przeszedłem... albo zatrzymałem się w ostatnim etapie i dalej już mi się grać nie chciało :P ], ale ta gra jest na dłuższą metę strasznie nużąca. A B2 - IMO szykuje sie jedna z lepszych gier Fpp MP - naprawdę, to co pokazał trailer, robi wrażenie ;]

A i tak najbardziej czekam na dodatek do W40k:Dawn of War o podtytule "Winter Assault". Z opisów i screenów widzę, że szykuje się świetny addon. Jeżeli będzie tak dobry jak brood war do starcrafta to kupuję bez wahania^^. Aha - moim zdaniem Dawn of War, jeśli chodzi o multiplayer to starcrafta zniszczył i wdeptał w ziemię : ] . Niesamowicie dynamiczny, efektowny i stwarzający dziesiatki możliwości wyboru taktyki na każdej z map RTS. Kocham tą grę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapruder--> koniecznie wejdz na ten link http://www.bf-2.de/index.php?templateid=news&id=439 oraz tu

http://www.bf-2.de/index.php?templateid=news&id=429.

Heh interesujace jest to ze medyk bedzie posiadal respirator! :D Juz sobie wyobrazam jak to bedzie wygladac na polu walki. W screenach do ktorych podalem linki jest jedno duze ALE. Screeny wygladaja przepieknie, jak dla mnie bomba, tylko ciekawi mnie ile szczegolow zniknie wraz z pojawiniem sie wersji w sklepach. Pamietam jeszcze obrazki z BF Vietnama, chodzilo o to samo.

Przykladowo podam ze w NAM'ie w Hueyach do podnoszenia pojazdow mial byc najprawdziwszy lancuch (wszystkie detale byly na screenach wtedy pokazane) zamiast tej szmacianej liny w wersji pudelkowej :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pako Czesiu
Hmmm...czy zapoda ktoś link z informacjami (kiedy,gdzie,jak,i-czy-w- ogóle) o Baldur's Gate III, bo słyszałem, że ma być, nawet (jeśli pamięć mnie nie myli) była zapowiedź w kalejdoskopie w CDA. Z góry dzięki :).

To chyba bedzie najlepsze miejsce baldurowe:

http://www.planetbaldursgate.com/

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S@dohi-->eee tam Splinter Cell :wink: Ja czekam teraz z niecierpliwoscia na Battlefielda 2

Eee tam, Battlefield. ;) Kolejny niewiele w sumie wnoszący siecowy shooter. A trzeci Splinter to naprawdę może być COŚ! Świenty singiel i rewelacyjny vs... Świetnie zapowiadający się cooperative, lepiej wyważony DM (którego tak na dobrą sprawę wcześniej...nie było). Naprawdę szykuje się perełka...która zalśni jednak dla mnie dopiero po wymianie karty graficznej...ale wtedy... :twisted:

A tak swoją drogą - czeka któryś z was na Brothers in Arms? Gra już jest gotowa, więc na dniach powinno pojawić się demo...zapowiada się smakowicie, obok Chaos Theory druga (i ostatnia) gra, na którą obecnie czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby brothers in arms spełniło pokładane w nim nadzieje. Jeśli tak się stanie call of duty będzie zdetronizowane. Niepokoją mnie tylko wymagania sprzętowe tej giery :P W Polsce BIA będzie wydana przez Cenege(chyba) w cenie 99 zł na dvd,chyba warto kupic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pako Czesiu

Brothers in Arms - czekam, czekam! Podpasowalo mi to, ze jest duzo nawiazan do IMO najlepszego filmu/serialu wojennego: "Kompanii braci". Swoja droga szkoda, ze nie ma takiej typowej growej "ekranizacji" "Band of brothers"... taka gra bylaby naprawde swietna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że w dodatku call of duty i podstawce tej gry część misji zerżnięto z serialu. Oby brothers in arms byłą nieliniowa jak call of duty.

Marzy mi sie swoboda działania znana chociażby z operation flashpoint.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pako czesiu--> Wydaje mi sie ze nie ma sensu obecnie przenosic na ekrany monitorow "Band of Brothers" z wielu powodow. Jednym z nich jest to ze najciekawsze sceny z owego serialu zamiescili juz tworcy przy okazji Medal of Honor: Spearhead, CoD i CoD United Offensive. Mysle ze gracze nie byliby zachwyceni ponownym skalkowaniu misji z wyzej wymienionych gier. Poza tym taka gra, w zwiazku ze powstalaby na bazie serialu, musialaby sie toczyc zgodnie z akcja "Kompanii Braci", a wiec bylaby tak samo liniowa jak Call of Duty. W dobie obecnych gier, ta liniowosc stalaby sie jej glowna wada zapewne, kiedy czekamy na gry pokroju Brothers in Arms.

F@mas--> tylko tam mowisz o Battlefieldzie bo nie miales okazji zasmakowac go w multi :wink: Nie zgodze sie ze gra nie wniesie nic do kanonu gier sieciowych. Po pierwsze Bf wyznaczy nowy kierunek gier polegajacych na teamplayu, gdzie wazniejsze od wlasnych statystyk, jest zwyciestwo druzyny. Po drugie bardzo wiele nowego wniesie tryb commander, oraz wbudowana opcja Voice-chat bodajze. Nie wiem jak ma sie sprawa z Chaos Theory bo jeszcze nie mam nowego numeru :cry: Musze starszego przycisnac bo obaj o tym zapomnimy :wink:

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radujmy i cieszmy się :D, bo zapisałem się na bete bardzo dobrze zapowiadającego się MMORPG, czyli The Matrix Online (MxO). Jedyny zgrzyt to to, że beta rozpocznie się w okolicach maja. Żeby móc się zapisać, trzeba mieć konto na Sega City TU i zarejestrować się na stronie MxO (po rejestracji, na stronie SEGA City, będzie link do MxO). Z tego co wyczytałem na GOLu, abonament ma wynosić około 15 USD (46 PLN). Sama gra ma kosztować w przeliczeniu na złotówki około 155. Zapowiada się smakowicie 8) .

EDIT:

Podobno można z GameSpy ściągnąć darmową bete Everquest II:Trial of the Isle. Yeah, żyć nie umierać :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na GOLu, abonament ma wynosić około 15 USD (46 PLN). Sama gra ma kosztować w przeliczeniu na złotówki około 155. Zapowiada się smakowicie 8) .

mnie jakos nie za bardzo cieszy wizja "placenia za granie" :-/

jedyny MMORPG, w jaki gram to Tibia, a tam placa ci, co chca ( oczywiscie maja rozne udogodnienia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jednym z wynalazków ludzkości jest czytanie ze zrozumieniem... Nie cieszę się z perspektywy płacienia za granie, ale IMHO są to tytuły znacznie lepsze od Tibii. MxO będzie czymś nowym, nie troche już dla mnie zbyt powszechnym fantasy. Jeśli te informacje się sprawdzą to będzie to jeden z najtańszych tytułów (bardzo tani jest też Everquest, 139 zł sama gra, a miesiąc za równo 40 zł).

Ktoś wspomniał o W40K. Ostatnio zainstalowałem demo z CDA i gra okazała się całkiem zjadliwa. Tytuły na które czekam to: BG 3, NWN 2, Oblivion, D&D Online, MxO, SS 3, Fallout 3, Gothic 3, KoTOR II i III (na zachodzie Lordowie już wyszli, mam nadzieję, że LEM spolonizuje go, nawet jeśli, trzeba będzie czekać kilka miesięcy)ufff, sporo tego, pewnie jeszcze o czymś zapomniałem :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspomniał o W40K. Ostatnio zainstalowałem demo z CDA i gra okazała się całkiem zjadliwa.

Zjadliwa? Herezja!! 01.gif

Ta gra jest prawie tak boska jak ja, a ten mowi ze zjadliwa :P . Niech cię pochłoną piekielne czeluście chaosu ]:->

A gry MMO są nawet fajne, ale jak dla mnie - dopóki nie trzeba za nie płacić ;] . rozumiem wniesienie opłaty poczatkowej - za pudełko z grą, ale póxniej to już mi sie niezbyt uśmiecha płacenie abonamentu - bo albo trzeba być nadzianym, albo wyrzec się innych rzeczy, a jeszcze nie powstała gra, która by mnie odciągnęła od wypadu z kumplami, czy kupienia sobie czegoś fajniejszego niż trochę pikseli :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...