Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Doszukałem się informacji, iż reworek Evelynn i Twitch'a nie został jeszcze ukończony jednak jest już w fazie końcowej i powinni być gotowi już niebawem. Poza tym wzmocnią trochę Vlada (jeśli dobrze rozumiem to początkową fazę gry i z Q będzie miał true dmg, ale albo z niskimi obrażeniami, albo bez AP ratio). Obrażenia Akali zostaną minimalnie zmniejszone (chyba o 5 na Q). Riot pracuje nad wzmocnieniem Munda, nie wiem co konkretnie, ale coś czeka Eza, jeśli dobrze zrozumiałem to Irelkę czeka nerf delikatny (że ma CC, doskok, regeneracje hp i jest wzmocniona przez offtankowość), szykuje się coś dla Jax'a i Kog'a, ale co to nie wiem ;/ hmm... bodajrze buff końcowej gry LeB, zastanawiają się co zrobić z Mordekaiserem i prawdopodobnie zwiększą mu koszty w hp ale coś tam z tarczą poprawią, zmiany Veigara (coś tam z ogłuszeniem chyba zmniejszony CD, ale kosztem skrócenia czasu ogłuszenia). Więcej nie wiem, bo znalazłem to po francusku i kolega mi to tłumaczył częściowo na zasadzie słownik, część własna wiedza a trochę google tłumacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym nic nie mówił ani nic, ale nerf lee sina powinien nastąpić już dawno temu. Jest to chyba aktualnie jeden z najszybszych i najbezpieczniejszych junglerów. Jego ganki w mniej więcej 70% są zawsze skuteczne. Fakt posiadania energii pozwala mu na jungle bez blue buffa - plus slow z "E" pozwala łapać ludzi będąc pozbawionym również red buffa. Naprawdę nie rozumiem skąd wynika oburzenie ludzi dotyczące jego nerfa. Zbalansowany to owszem jest, ale nocturne, a nie leesinger.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym, Lee ma zbyt dużo wbudowanego utility. Walczą z tym u Irelii od pół roku, zastanawiam się, czemu zabrali się za Lee Sina wtedy, kiedy przerzuciłem się na niego w jungli :/ Lee ma doskok z ogromnym dmg, odskok, który daje mu też tarczę, life steal i spellvamp po aktywacji, aoe slowa i mocarne ulti. Czego chcieć więcej, przecież jego ganki są mordercze a w jungli praktycznie nie traci się hp po pierwszym powrocie. Dlatego jak najbardziej jestem za zmianami, oby tylko nie przesadzili.

Zapomniałbym - dzięki pasywowi AS też wystarcza mu tyle, co z Trinity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem Pantheona no i jak na razie spisuje się nieźle ładne kille i cała reszta, a czy może jest tutaj jakiś posiadacz tego champa który w miarę go ogarnia i udzielił by wszelkich porad? Generalnie umiem nim grać ale chciałbym umieć "dobrze nim grać". Dlatego prosiłbym o w miarę precyzyjne rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to chyba jedyny tytuł przy którym będę miał wahania nastrojów i od szczerej nienawiści przejdę do - może nie miłości - przyjemnego pykania mecz albo dwa w przeciągu doby co by się odprężyć ;] Na razie można powiedzieć, że główne wysiłki kieruję w stronę unikania częstego umierania oraz wykręcania last hitów przynajmniej 150 na mecz czyli najogólniej rzecz ujmując nauka farmienia, która najlepiej na razie idzie mi Ashe (generalnie ranged ^_^). Zresztą jak zauważyłem to w kwestii ogarnięcia jako tako zasad gry głównie łatwiej wchodzą ranged aniżeli ludki pokroju Mastera Yi choć tutaj Wukong jest wyjątkiem, bo z botami dosyć szybko rozpracowałem jego skille, ale w buildach trzeba się napracować (ale jak się go wyfarmi na AD to miazga szła niezła ;p). Głównie mecze gram z P_aulem i spółką, ale jakoś dwa razy skusiłem się na pojedynek z randomami a szczególnie pierwszy z nich szalenie mnie rozbawił i pokazał, że nigdy nic nie wiadomo. Zresztą po co słowa skoro jest screen :D

thepictureofawesome.th.png

Dwa razy więcej team killi, trochę wyższa farma a mimo to dopuścili do tego aby ich Nexus poszedł w cholerę... miałem wielkiego banana na twarzy po tej rozgrywce :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow:

:O Nie wierzę! Ashe z Trinity i Rod of Ages! Lepiej zamiast last-hitowania ogarnij jaką rolę spełniają postaci w teamie i co warto na nie budować. :D Ashe to DPS. Na nią potrzebujesz zrobić Infinity Edge, może Phantom Dancer, z butów raczej Berserki. Do tego później jakiś Bloodthirster, Black Cleaver czy jakieś survi(Guardian Angel? Banshee?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty +5/swiftnesy, bo ona ma dosyć małą prędkość bazową :o a z survi polecam banshee, bo guardiana ogólnie nie lubię, jeśli chodzi o pasyw - umierasz, a nad Tobą biega 3 gości żeby czekać aż się zrespisz. od czegoś takiego ucieka tylko singed, ew. coś innego co ma dużo życia. nie ashe.

i może last whisper.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..albo E Ezreala :).

Mam do was pytanie. Jak najszybciej nabić refy? Chodzi mi o to jakie mecze najbardziej opłaca się grać. Chciałbym teoretycznie jak najszybszego uzbierania 6300 ip i kupna ezia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to tak idealny escape mechanism jak siatka cait...

Ashe ma wbrew pozorom o wiele lepszy escape mechanism od Caitlyn. Bo co ma ta druga? Słaby blink i jednorazowy slow. Ashe może kite'ować, mając Swiftnessy i Zeala/PD i jeszcze ghosta, nie dogonisz jej za nic, a ona ze śmiechem będzie ci nawalała Volleye na twarz co 4 sekundy. Najfajniej się kite'uje Nasusa jako Ashe, to jest coś niesamowitego :D Co krok rzucasz mu autoatak ze slowem i Volley, on rzuca na ciebie slowa a i tak nie jest w stanie cię dosięgnąć (chociaż praktycznie jest przy tobie), a jak slow Nasusa na tobie się skończy to uciekniesz z palcem w nosie. Ashe, póki ma manę, ucieknie w większości przypadków. A jeszcze jest Arrow. I darmowe CV, dzięki któremu ogarniająca Ashe uniknie większości ganków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..albo E Ezreala :).

Mam do was pytanie. Jak najszybciej nabić refy? Chodzi mi o to jakie mecze najbardziej opłaca się grać. Chciałbym teoretycznie jak najszybszego uzbierania 6300 ip i kupna ezia.

Ja robiłem tak: Battle training(z tym można pokombinować- teoretycznie zawsze daje +1,5 lvl, ale jak zrobiłem mając level 3 i 30% - wbiło mi 4 i do 5 został mi jeden custom, ale jak innym razem zrobiłem na 3 i ok. 70%- wbiło mi tylko do 4), a potem custom z botami(na tym levelu daje tyle samo expa co normal, a robisz szybciej i nie zarażasz się na noobów).

Tylko custom z botami w specjalny sposób. Jak ustawiasz boty, to na 4 miejscu od góry w twoim teamie musi być Soraka. Wtedy pójdzie na mida, a ty razem z nią - nie będziesz musiał się recallować, więc i gra będzie łatwiejsza i szybsza(tzn, taka jak w battle training). Jeśli chodzi o przeciwny team- na 3 trzecim miejscu(mid) w teamie niech będzie coś jak najbardziej squishy. Polecam Annie, nie zdąży ci nic zrobić, a będzie padać zaraz jak dojdzie na linie, więc nie będzie przeszkadzać w pushowaniu i da trochę golda. Do przeciwnego teamu nie dawać ani Soraki, ani Shena. Warto grać Sivir, najlepiej pushuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link możesz cały czas klikać z tego samego maila, tylko już przy zakładaniu kont dawać przy każdym jakis inny, fałszywy email.

Ja jeszcze miałem takie ułatwienie jak laptop kolegi- z 4 konta zrobiłem po dwa naraz- oglądałem film/czytałem książkę i tylko wciskałem którymś co 20 min surrender. Może i to nie jest do końca uczciwe, ale wbijanie tych 10 kont jest tak nudne że nie mam wyrzutów sumienia. Przynajmniej mam sporo IP dzieki boostom(jeszcze z 10 mi zostało) i zaraz po zrobieniu za zdobyte RP kupiłem po przecenie dwa fajne skiny- Vindicator Vayne i Bloodmoon Shen.

A Riven po hotfixie jest naprawde dobra. Z tego co widzę to nadaje się też na całkiem skutecznego junglera(skutecznego i w gankach, bo jest mobilna i ma dwa fajne CC i w szybkości junglowania dzięki AoE dmg.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zmieniłem zdanie o Riven. Jest dobra, słaba jest jak się ją trzyma daleko od farmy i jest ze 2 lvl'e poniżej. Postać na prawdę bardzo ciekawa. Z tym, ze ostatnio trafiłem na taką co to zabijała 1 miniona na 2 minuty... zrobiła afk przy 5 zabitych minionkach, poza tym to farciła że nie wiem i raczej nie była najlepsza, ale jak się trochę przyfarmi to wydaje się być na prawdę ciekawą postacią. Jeśli można wiedzieć to co za hotfix'a dostała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dzisiaj kilka meczy na US i wszystko działało normalnie, nie uświadczyłem takich freezów jak wczoraj. Masakra była, normalnie 15 sekundowe freezy, albo blokowanie postaci, że biegła za wrogim championem prosto pod wierze i nie dało się nic zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, fajnie, że kogoś dziwi obecność jakich przedmiotów, ale szczerze nie mam parcia aby każdą postacią wymiatać i większość gier pykałem sobie przyjemnie z botami poznając ich możliwości a nieliczne walki PvP raz wygrywając, raz przegrywając w zależności od poziomu wymiataczy po drugiej stronie ;p Zresztą dzisiejsza gra dopiero mnie zachęciła do zerknięcia na jakiś build i trafiłem na coś takiego. Stwierdziłem "czemu by nie" i zabrałem się do realizacji planu a wynik tego był... staty 6/9/20, bo śmierci głównie wynikały z mojego nieogarnięcia team fightów oraz niewielkiego survi co stunt Maokaia skrzętnie wykorzystywał (raz się zgapiłem bez camera locka na Ashe i wpadłem między nich ;p), ale jeśli starałem się kontrolować odległość to krytyki wchodziły niezłe i częste a reszta zespołu dokańczała akcje ;] Zresztą z tego builda pomyliłem się tylko na koniec i gdzieś w środku, bo nie kupiłem kamyczka na boosta do many i HP a potem Banshee Veil tylko dowaliłem The Black Cleaver. Mój błąd, ale kto powiedział, że muszę buildy na pamięć znać skoro gram rekreacyjnie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow: Nikt nie mówi, że musisz buildy znać na pamięć, ale budowanie Trinity i RoA na Ashee to....

Wyobraźmy sobie, że zaczynasz grę w Baldura czy innego Neverwintera. Stworzyłeś Wojownika z Siłą równą 9 i inteligencją równą 18. Można? Można. Tylko jaki w tym sens(załóżmy, że nie chcesz zostać dwuklasowcem :D )? Poza tym długo na takim czymś nie pociągniesz. Spodziewaj się, że za kilka wbitych lvl zaczniesz napotykać ludzi, którzy bardzo emocjonalnie będą podchodzić do twojego buildu(będą padały takie słowa jak noob, retard i idiot). :P

Zresztą LoL jest dosyć przyjazny dla nowych graczy dzięki liście rekomendowanych itemów. Buildy, które się tam pojawiają nie są wybitne, ale co najmniej dobre.

Gry z botami mają niewielki sens. Raz, że cały czas napotykasz tych samych przeciwników przez co nie uczysz się prawie nic o tym co każdy z czempionów potrafi. Dwa - coopy uczą bardzo złych nawyków i nie uczą myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BS

Oczywiście każdy gra jak chce ale IMO gra na zalockowanej kamerze jest niezbyt dobra. Duże ograniczenie widoku, przez co za bardzo nie wiadomo co się w około dzieje. Oczywiście można ją na te 2-3s odlockować tylko czy nie lepiej ciągle tak mieć i tylko w razie potrzeby szybkiego "powrotu" do swojej postaci nacisnąć spacje? To tylko moje zdanie i osobiście proponuję grać na takiej kamerze :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...