Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Kupiłem ostatnio Talona i wow, ta postać jest OP. Dwa silne CC, niesamowity burst, świetna farma, nieźle radzi sobie na topie (bez problemu wygrywałem z Irelią, Singedem, czy Garenem, czyli czołówka jeśli chodzi o tą pozycję), jest również całkiem przyjemną kontrą na casterów na midzie. Przypuszczam, że niedługo ta postać będzie FOTM (a może już jest?) + częste bany na high elo i może turniejach ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Hm, może i nie gram za dużo, ale za każdym razem jak widzę Morganę w łapach kogoś z werwą to nie mogę się nadziwić ile ona potrafi narobić bigosu

Oj to prawda.:D Morgana ma bardzo uniwersalne umiejetnosci i w rekach dobrych graczy sprawdza sie w wiekszosci zadan. Sam ja kupilem jakis czas temu i zdziwilem sie, jak latwo sie nia gra. Natomiast jest niemal bezbronna, jesli nie trafi swoim Dark Binding i nalezy to wykorzystac na wlasna korzysc. Ten skills zurzywa spora ilosc many, a jego cooldown zajmuje troche czasu. Z kolei Tormented Soil jest praktycznie bezuzyteczne przeciwko championom, jesli nie trafimy ich uzywajac Dark Binding - bardzo latwo ominac nie tracac HP lub tracac marginalna ilosc. Glowna zasada - pozostawac w ciaglym ruchu i zaatakowac, kiedy Morgana wypali (i nie trafi) Dark Binding. Wtedy Morgana musi sie wycofac. Naturalnie jej tarcza moze sprawic, ze atak czarami na nic sie zda, ale to raczej kwestia ustawiania sie graczy na lane'ach. Jesli walczysz przeciwko Morganie, a Twoje umiejetnosci opieraja sie na magii - zamien sie z kolega z teamu tak, zeby Morgana walczyla przeciwko postaci atakujacej sila fizyczna.

Jesli w teamie jest Warwick to najlepiej jego wyslac do walki z Morgana. To on sprawial mi najwieksze trudnosci ze wszystkich champow. Dosc powiedziec, ze nigdy nie udalo mi sie go zabic grajac Morgana. Sam ostatnio gram Warwickiem i jest to bardzo potezna bron w walce z Morgana.

A jesli chodzi o rade, kim grac - probowales wlasnie Morgany? Mi bardzo przypadla do gustu. Solidny i bardzo uniwersalny champion. Przy czym wymaga troche zdrowego rozsadku, a nie mlocenia tego, co w zasiegu wzroku. Najwazniejsze to unikac walki na krotkim dystansie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

Ja ostatnio zagrałem kilka normali i oczywiście większość przegrałem. Powiem tyle - jeśli chcesz żeby kolesie ogarniali to graj ranki, wbij 1500 i graj na tym poziomie. Jeśli nie jesteś tryhardem i grasz głównie 4fun to narzekaj dalej :trollface: i kontynuuj granie normali. No i w końcu się przyzwyczaj do debili. Ja też kiedyś takie płacze wylewałem na forum, ale szkoda zużywać klawiaturę na debili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj właśnie zagrałem sobie dla przypomnienia mecz Morganą, chociaż dawno nie grałem udało mi się być drugim pod kątem killi (wyprzedziła mnie Ashe, która nafeedowała się na moim lane, więc też z dumą stwierdzam że maczałemw tym palce). Morgana jest świetnym champem, ale nie polecałbym jej na początek - jest dośc wszechstronna, i trzeba trochę się orientować w teamfighcie, kogo uziemić, gdzie rzucić plamę, a na kogo tarczę, plus, wiadomo, skillshot. Co do Dark Binding - to według mnie jak się nim nie trafi, nie jest to jeszcze koniec Morgany, mamy Ulti, które spokojnie można tak wyliczyć żeby wpakować przeciwnika w plamę na całe jej trwanie, i poczekac na odnowienie dark binding. Plama może nie jest idealna do trafiania ruchliwych championów, ale już jako powstrzymywanie od farmienia championów melee w fazie lane jest dobra - jeżeli nie mają wbudowanegio heala (jak WW), taki harass boli. A tarcza jest chyba najlepsza w grze - działa jak odnawialne banshees veil, powstrzymuje wszystkie wredne skille typu ulti Malhazara, łapę blitzcranka - której osobiście nie znoszę (może go skutecznie podpuszczać przy dobrym refleksie, tym bardziej, że jak jesteśmy w zasięgu łapy, to on jest w zasięgu dark binding) , ulti warwicka, wszystkie stuny, slowy, silence...bajka. Pamiętam jak raz trafiłem na lane przeciwko Morganie, która grałą najlepiej z tego co widziałem - miałą flasha i bodaj ignite, i za pomocą idealnego comba swoich skilli robiła co chciała - zabijała nas solo z lane partnerem, za każdym razem trafiała dark binding, kiedy już myśleliśmy że ją złapiemy, odpalała tarczę i ulti...maskara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartessss masz rację. Muszę zacząć grać rankedy bo faktycznie na normale bez premade szkoda siadać. Już lepiej grać Dominiona bo przynajmniej emocje są. Ostatnio przegrany mecz udało nam się tak zakończyć że z gigantycznej przewagi wroga wygraliśmy 30 punktami :D

A tak na marginesie - u mojego Koga mam już:

Monarch Kog Maw

Lion Dance Kog Maw

Sea Kog Maw

:D Ta postać jest super i ma super skórki. Fajnie jest sobie pograć na zmianę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talon

Dwa silne CC

Huh? Mówisz o 40% slowie, który wymaga 5 ranka skilla, czy też o nieskończenie długim 1s silence? ;)

Nie zaprzeczę, Dmg ma silny, laning nieco mniej (brak sustaina - nie chce mi się specjalnie wierzyć, że wygrywasz z Garenem/Irelią), farmę dobrą, ale silne cc? Ha ha, pośmialiśmy się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talon

Dwa silne CC

Huh? Mówisz o 40% slowie, który wymaga 5 ranka skilla, czy też o nieskończenie długim 1s silence? ;)

Nie zaprzeczę, Dmg ma silny, laning nieco mniej (brak sustaina - nie chce mi się specjalnie wierzyć, że wygrywasz z Garenem/Irelią), farmę dobrą, ale silne cc? Ha ha, pośmialiśmy się.

Silence (według prosów razem z fearem najlepszy cc), nawet ten jedno sekundowy pozwoli zabić wrogiego castera zanim ten zdąży zareagować, a slow ma tyle zastosowań, że aż szkoda pisać (rank 5 mamy już na 9lvlu, a 40% slowa to spoooro).

Sustain nie jest potrzebny, jeśli na jedno kombo zjadę takiej Ireli pół hp, to ona nie będzie mogła się healnąć na minionach (bo zginie), czyli oboje nie mamy sustainu ^^ Mogę jakieś replaye z ranków zarzucić, jeśli nie wierzysz, ale fakt faktem po kilkunastu grach Talonem jeszcze ani razu nie przegrałem topa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silence (według prosów razem z fearem najlepszy cc)

Oczywiście, że Fear Fiddla jest uznawany za najlepszy CC - trwa całe TRZY sekundy i tracisz całkowicie kontrolę nad postacią, w przeciwieństwie do silence. Trudno to nawet porównywać. Silence Garena też jest jednym z najlepszych CC - bo trwa 2.5 sekundy, 2.5 raza dłużej niż to co stara się uskutecznić talon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo najlepiej zakupić: Rammus, Katarina, Olaf, Corki czy Karma? Uzbierałem 3150 i mam takie wachanie... Wszyscy prezentują się ciekawie, ale kto się najbardziej przyda w dróżynie?

Btw. Czy tylko ja jak gram to mam tak, że zanikają tekstury? Na przykład ostatnio zostałem zabity przez niewidzialną Anivie (pojawiła się jak odrodziła się z jajka -.-), albo jak Xerath rzuca skillshota to pokazany jest kierunek z lewej a dostaję z góry (albo jakoś podobnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad zakupem champa ;))) TAK ZNOWU

Irelia vs Cait vs Renekton

Kto lepszy na dominion?

Kto ma lepsze early?

Kto jest more fun?

Dzięki za ewentualne odp. ;)

@up

rammus wkurza nieziemsko. cudasny tank

kata is so op

corki fajny carry

ok mam chwile więc

polecam corkiego fajny carry. ma escape skilla ulti jest tez w deche. obecnie za 3150 on IMO najlepszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: nie kupowałem jeszcze żadnego championa, a zastanawiam się nad jednym, a mianowicie - Gangplankiem. Grałem nim kiedy pojawił się jako darmowa postać w rotacji i było całkiem fajnie. Radzicie kupić kogoś tańszego czy dozbierać PZ (mam coś ok.1900) na Gangplanka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nixe

Caitlyn i Renektonem nie grałem, przyznam się, ale za to Grałem Irelką i jest na prawdę niesamowita. Bardzo fajny heal z W i true dmg (wprawdzie nie wielki, ale na prawdę może pomóc), to podobno najlepszy offtank obecnie (tak gdzieś tam wyczytałem i nie wiem jak wg innych, ale mi się gra nią na prawdę bardzo przyjemnie) szybkie dobijanie minionków (Q), slow/stun (E) i ulti, które wybije minionki i uleczy Ci połowę hp albo i lepiej. Tylko podobnie jak inne postacie trzeba ogarnąć. Po ogarnięciu bardzo przyjemna postać, a z tego co widzę dostanie bardzo fajną skórkę.

@up

GP jest postacią hmm... ciekawą. Imho wydaje mi się, że sposób grania wygląda tak Q->Q(kryt) i tak w kółko. Raz dostałem od GP kryta za połowę hp -.- Ja tam nim za bardzo nie lubię grać, wolę Pantheona :D, no ale co kto woli ;) Jak masz ochotę to kupuj. Przydaje się w Team'ie. Ulti czasem potrafi dobić przeciwnika/uratować sojusznika. Tylko musisz uważać, żeby z ulti nie przesadzić, bo będzie "fu" tudzież "noob GP only ks".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja te skórke lecę irelki albo cop cait. Co to parę pixeli robi z człowieka....

gorzej bo mam tylko 3k ip. a za rp nie będę champa kupował.

Tak wlasnie offtanka szukam.

Rene ma super skilla ze skakaniem przez sciany. no i stuna bez warunków heal tez ma. Dobra poczekam do najbliższej obniżki cen i zobacze może któreś będzie za 3150.

@karma

nie kupuj. bedziesz slyszal tylko "noob karma!!!" bo ludzie mysla ze jak xin yi brand malz ww naraz kogoś przysiądą to karma swą tarcz go ochroni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: nie kupowałem jeszcze żadnego championa, a zastanawiam się nad jednym, a mianowicie - Gangplankiem. Grałem nim kiedy pojawił się jako darmowa postać w rotacji i było całkiem fajnie. Radzicie kupić kogoś tańszego czy dozbierać PZ (mam coś ok.1900) na Gangplanka?

Ja tam bym kupił Jaxa bardzo dobry 1vs1,nafeedowany może zmienić losy meczu i jest tani oraz dość łatwy w opanowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominion mi dziś znowu pokazał, jak bardzo jest nieprzewidywalny - po wygraniu 7-0 myślałem, że widziałem już wszystko, ale następna gra skończyła się 1-0 =D

jak? było 3-18, mieliśmy quarry, boneyard i drill. wrogowie oczywiście podbiegają i w 4 biorą quarry, po tym jak bezsensownie zmarnowałem ulti mojego gp. ale już biegniemy z teemo na windmill, oni kończą zajmować, my zaczynamy. 18-3, 18-2, 18-1... zatrzymało się =d potem wystarczyło posiedzieć kilkanaście sekund pod windmillem, zdobyć double killa i najlepsze zwycięstwo ever.

Rene ma super skilla ze skakaniem przez sciany. no i stuna bez warunków heal tez ma.

no z renkiem to bym tak nie przesadzał że skacze przez ściany (można przez baaardzo cienkie tylko, nie te co flash). stun to tylko 0.5s, a heal jest aoe, ale nie healuje niesamowitych ilości. mimo tego z tych 3 postaci przypał mi najbardziej do gustu. cait to noooda - jeśli gra gp to q>q>q to tutaj to q>młócenie ppm. a irelia jakoś tak po prostu nie, ale ludzie mówią, że na rankedach niesamowicie daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spike217:

Stun trwa 0,75 sekundy przy nienaładowanej furii, a 1,5 sekundy przy naładowanej. Nie muszę chyba mówić, że podczas fazy laningu staram się w 80% przypadków zużywać furię właśnie na stuna(reszta idzie na trochę większe leczenie z Q jeśli brakuje mi trochę HP).

Heal - nie jest przepotężny, ale przy rozważnej grze potrafi utrzymać się na linii dłużej niż przeciwnik(no chyba, że mówimy tu o Irelii)

Dash: nie tylko przez bardzo cienkie. Można dostać się do smoka czy barona. Możliwy jest też dash do duchów idąc z mida ścieżką przy rzece, czy też dash poprzez ścianę oddzielającą bazę od dżungli. Nie jest to skok Tristany, ale swoją rolę spełnia. No i doganianie wrogów za pomocą podwójnego dasha też ogromną ilość razy dało mi killa.

Ogółem rozegrałem Renektonem tak na oko jakieś 100 meczy i sytuacje gdzie przegrałem 1vs1 mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Oczywiście czasem wygrywałem dzięki lepszemu junglerowi. Gdy gram 2vs1 - przeważnie udaje mi się wytrwać(lub nawet kogoś zabić), ale czasem zdarzało się tak, że miałem przeciwko sobie np. Cait i Lux. Nie mogłem podejść, nie mogłem bronić. Turret padł mi wtedy w 8 minut. :D Na szczęście w teamie miałem Sorakę, która całe swoje leczenie rzucała na mnie(mimo przegranej linii) tak, że walce mogłem się utrzymać i ostatecznie wycarrować z nią grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...