Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Chodzi mi o to że jeżeli chodzi do większych starć to drużyna która ma "turret huggera" na dzień dobry jest w gorszej pozycji, a co do poruszania się całą bandą po mapie nie jest w cale takie nieskuteczne, bo po wyczyszczeniu mapy taka "banda" szybko pozbywa się tych którzy z respawnują i tym samym utrzymuje kontrole nad mapą. Oczywiście wszystko zależy od mobilności postaci kontroli buffów i zgrania drużyny, ale jest to niesamowicie dobra taktyka, którą już wiele razy widziałem w użyciu z baardzo dobrym skutkiem.

@Elfhelm

Jeżeli nie jeden to dwie postacie na pewno zdejmą każdego, już nie jednego kozaka widziałem który był wypierany, a tak na marginesie nie trzeba kogoś zabić aby przejąc wieże.

Niestety mało osób zdaje sobie sprawę z tego że w Dominionie nie tyle chodzi o zabijanie graczy, co o kontrolę owych graczy i mapy. Ja osobiście gram Wukongiem i nie mam najmniejszego problemu z kontrolą przeciwnika bez jego zabijania, nawet taki Trynd z swoim "god-mode" ulti, Vlad czy Jax nie utrzymają się jeżeli są atakowani pod samą wieża z doskoku ^^ Jak to mawiał dziadek... doskocz, przypieprz, odskocz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jeden to dwie postacie na pewno zdejmą każdego, już nie jednego kozaka widziałem który był wypierany, a tak na marginesie nie trzeba kogoś zabić aby przejąc wieże.

Nawet jeżeli nie będzie się bronił w nieskończoność przeciwko dwóm (1vs1 z Heimerem pod wieżą to samobójstwo) zrobi to na tyle długo, by przeciwna drużyna straciła kontrolę nad mapą.

Tak, jeżeli idziesz większą grupą (3+?) to zabijać obrońcy nie trzeba, w innym przypadku szybciej jednak jest się go najpierw pozbyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony zauwazylem coś innego, chaos chaosem lecz grając na dominionie nie trzeba miec w ogóle jakiegokolwiek skilla... na SR jest last hit, ganki itd a tutaj? bieganie na pałe od tureta do tureta, przejomowanie + kto kogo zauważy szybciej i się na niego zfocusuje... bez sensu jest taka gra

żeby to miało ręce i nogi

środek mapy powinien być niewidoczny

więcej pktów za kille i mniej za przejmowanie wież

usunąć pasywkę "dominionową"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoiTuLove

Te swoje teorie wsadź sobie głęboko, bo jednak trzeba czasami ogarnąć co się dzieje i w odpowiednim czasie bronić, a w innym atakować i przejmować punkty. I dobrze, że Riot nie słucha takich jak ty - usuwanie pasywu? Biegaj sobie cały czas na 3 lvlu i giń od byle pierdnięcia, albo farm, a tutaj farma nie ma większego sensu wg mnie. Więcej pkt za kille? To też słabe, bo tutaj ten kto ma legendary niekoniecznie przydaje się teamowi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banderchlast

Tam się nie farmi bo kasa sama leci do kieszeni i dostaje się bonusy za questy i nie wiem czy czasem nie za przejęte wieże. Owszem można sobie zabić kilka minionów, ale ogólnie nikt nie farmi.

@Grzechus

Bardziej miałem na myśli sytuacje w których trzeba po prostu kogoś przytrzymać w danym obszarze niżeli zabić/przejąć wieże, zwłaszcza jeżeli próba pełnego ataku nie do końca może się udać. Harasowanie i strefowanie w Dominionie stoi na totalnie wyższym poziomie niż w Classic'u, wiele ludzie jeszcze tego nie pojmuje że przytrzymanie kogoś przy jego wieży, czy tuż przed naszą wieża zamiast atak na pałę jest bardziej opłacalny. Wybrałem Wukong'a właśnie dlatego że może harasować i ograniczyć ruchy kilku championów i co jest ciekawe, niesamowicie się w tym sprawdza. Ataki typu doskocz/odskocz sprawiają że nie jeden Trynd/Jax/Vlad itd. wymięka i wycofuje się pod wieże czy do Nexusa.

@NoiTuLove

W dominionie nie ma żadnego chaosu, są tylko ludzie którzy nie nadążają :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos w Dominion? Może za pierwszym razem. Cały czas wiadomo co robić, ale i czasem przydałaby się możliwość rozdwojenia się :wink:.

Dominion po prostu musiało być zupełnie inne od normalnej gry. Raz, że dla urozmaicenia, dwa, żeby byli chętni do grania na obu trybach. I cieszę się, że jest takie jakie jest- nie odebrało mi ochoty na grę na SR, ale taka dynamiczna i emocjonująca rozrywka jak na Dominion też mi się podoba.

Rammus na Dominion rządzi- jak ma ghosta to nikt go nie dogoni w przejęciu bazy najbardziej u góry, a i później też najszybciej przemieszcza się z miejsca na miejsce. I dmg nie brakuje, osobiście robię build na magic dmg- Mercury, ten item na regen, z active dającym chwilowego boosta do speeda i z bonusem na szybsze przejmowanie punktów, Aegis, Sunfire, Ionic Spark(daje hp, as, co 4 hity 100 magic dmg na 4 najbliższe cele), Wits End. Z ulti i tymi itemami przeciwników się zjada, a i survi nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kassadin op na dominie :P skin jest na przecenie, to przy okazji kupiłem i teraz skin gra za mnie. Wrażenia nadal jak najbardziej pozytywne. Nie chce mi się rozpisywać, ogólnie gra na pałe dedmacz się nie sprawdza, ale właśnie kontrola i mobilność. Do walki nadają się wszelakie offtanki, tanki, rightclicki i kilka ap - z tego co zauważyłem to kassa <3, heim, annie, veig. Moi wrogowie są do pupci, a pisząc na starcie "first time garen ap" trollujesz całą drużynę - pozdrowienia dla garena ap, i powodzenia w nabijaniu kolejnych quadr! :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominion.. zagrałem z 7meczy z czego 3 albo 4 wygrałem. jak dotąd grałem yi(z tym, że zamiast walczyć to po prostu biegałem od pkt do pkt. Ghost, ulti Buty na +3/+5 i PD. Gdzieś tam jeszcze IE i ten odpowiednik BT ale i tak nie walczyłem)Potem Akali. hm.. miazga. Standardowy build tylko zamiast flasha ghost i jedziemy ;) Anivia. To było nietypowe, bo byłem bardzo wolny, ale stun, AoE slow i wall robiły swoje(jajko też się przydawało). Potem Alistar. Nigdy nim nie grałem i pierwszy raz spróbowałem na dominionie. Zostałem zmiażdżony bo zupełnie nie ogarniałem postaci ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kassadin moim zdaniem na Dominion.... nie bardzo podchodzi lecz jak kto woli, natomiast Alistar ogarnięty potrafi być kox, dziś grałem z Ezrealem i szczerze prawdą jest że ostatnio mało ogarniętych Ezreali w prawdzie ten nie był jakiś rewelacyjny ale chyba raz legendę wyciągną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hink

'mało' to mało powiedziane. wyskakuje na mnei taki na swoim super blinku z krzaków, całe combo, nic nie trafia, nawet ulti ;o

edit:

widzę że nikt nie napisał od wczoraj, więc dorzucę do tego posta - jakieś skuteczne taktyki na vayne dla początkującego to macie?

build chyba będę taki stosował: mieczyk, mercury/berki, rushujemy ie, phantom dancer (lub na odwrót, w zależności jak idzie), bloodthirster, banshee/last whisper/thornmail (to już w zależności od teamu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prędkość poruszania się po mapie w Dominionie to Rammus wymiata konkurencję w przedbiegach. A robi to tak:

Buty +2/+5 + ghost + kulka + buff na prędkość w drodze do Windmilla = Windmill przejęty zanim przeciwnicy zdążą dobiec (trzeba się tylko ustawić w górnej części tego "kółka" podczas przejmowania żeby przeciwnik biegnący z dołu nie mógł nas zaatakować od razu, i punkt zajęty dokładnie w ostatniej możliwej sekundzie). Wypróbowane!

BTW: http://kwejk.pl/obrazek/504505/league,of,legends.html <- LoL już w polsce się coraz bardziej popularny robi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś taktyki na walkę Mordekaiserem vs Ranged? W ciasnych terenach i w TvT robię pogrom, ale jak przychodzi mi walczyć na otwartym terenie 1v1 (np. vs Ashe) to dostaję po czterech literach i muszę uciekać. Jest na to jakaś rada? Używam tego builda: http://leaguecraft.com/strategies/guide/68...he-iceman.xhtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ghost wystarczy ;P

A co do mnie to zacząłem grać tryndą i po reworku jest świetny ;P Mój build z solomid'u: buty i potki, zeal, black cleaver, ee te kosy na lifesteal za 450g(jak im tam..), BF sword, PD, IE, BT, SS:ghost i ignite. No ale i tak jak nie dostanie bana to bedzie first pick.. więdz pozostajemy przy akali/fiddlu, albo anivi(która samym "byciem" wzbudza panike, mimo, że za dobry nią nie jestem to "damn, anivia is so OP we should ban her")

@up ghost wystarczy ;P

A co do mnie to zacząłem grać tryndą i po reworku jest świetny ;P Mój build z solomid'u: buty i potki, zeal, black cleaver, ee te kosy na lifesteal za 450g(jak im tam..), BF sword, PD, IE, BT, SS:ghost i ignite. No ale i tak jak nie dostanie bana to bedzie first pick.. więdz pozostajemy przy akali/fiddlu, albo anivi(która samym "byciem" wzbudza panike, mimo, że za dobry nią nie jestem to "damn, anivia is so OP we should ban her")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW ! Zaraz jak tylko wróciłem z kościółka i odpaliłem LoL'a ( no dobra - przed dominionem udał mi się zgarnąć premię na SR[czy premia jest tstała, czy zależy od czasu gry ? ]) to użyłem sobie nowej mapki : AWESOME !

I od dziś mogę śmiało zaprzeczyć słowom " nowa mapa to tępa naparzanka bez ładu i składu" itp. Jest akcja akcja... Ale trzeba mieć też taktykę :

- pierwszy mecz prowadziliśmy w pewnym momencie jakieś 180-71 i tak przegraliśmy do 14 xD Ależ to była akcja... Przeciwny team w pewnym momencie zebrał się w 5 i marszem zwycięzców parli do przodu...

- trzeci mecz był radosny, ponieważ nasz Kog widząc skład przeciwniików : Akali, Amumu, Alistar, Heim i Poppy, wieszczył na respie, że tylko Bóg nam moze pomóc... Pfffff - nie chcę się przechwalać, ale akurat w tym meczu poprowadziłem drużynę do zwycięstwa i muszę przyznać, że ta złota jedynka za ten mecz mi się należała :cool: ...

- a drugi mecz był po prostu epicki : przy wyborze czempionów na Heim powiedział, że idzie na bot solo i żebyśmy we 4-ech szli do góry... Tyle żeśmy go widzieli :dry: , więc zmiana taktyki... Po ok. 5 minutach gry okazało się, że przeciwny Galio też jest "wyautowany", więc parliśmy bez kompleksów do przodu, nawzajem się pingując, pisząc komendy, buźki ( sielski nastrój ^^) itd. Prowadziliśmy, aż w pewnym momencie Galio wrócił... A pomimo to wygraliśmy xD

Nie wiem jak wy, ale ja miałem w pierwszym meczu taki syndrom świerzaka - biegałem od wieży do wieży, nie lookałem na minimapę i NIGDY nie zostawałem pod wieżą: przejąłem i dawaj dalej... Teraz to totalna profeska: zabijając Poppy i Akali ( na koniec uciekając z ok 170 hp)podczas obrony wieży było miodne ^^

Gra wtdaje się nieprzeznaczona dla supportów, ale ja bym dla niego z jakimś Carrym na "bocie miejsce" znalazł... Nie wiem jak się utworzy ta cała "meta", czy moda, czy jak to tam zwał... Ale mapa dużo bardziej szalona i "zwrotna" niż SR, czy IMO TT.

A na normalach ostatnio cuda się dzieją - albo jakieś leavery popsują grę: W pierwszym spotkaniu zostaliśmy skopani, a w drugim mogliuśmy wygrać, ale czas nie grał na naszą korzyść... Albo zaskoczą mnie ludzie: niedwno miałem w przeciwnym teamie junglującego Twicha (!)...Mecz wygraliśmy... Junglującą Akali w przeciwnym teamie... Też wygraliśmy... 2 x AP Shaco w teamie ( piszę to, ponieważ uważałem, że AP Shaco to tylko na TT...) : po jednej wygranej i przegranej... No i oczywiście na koniec junglujący Kassa w moim teamie :rage: ... Ludzie - ten to mnie zdołował...

Nyah - no i ten spam first time Alistarów tylko po to, aby sprawdzić skórkę :eyes: :eyes: :eyes: Serio, takich bym okaleczył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrywam sobie Riven i naszła mnie refleksja - Elementz dał ją do T4 soloq i T3 draft. Powiem tyle - ona jest taka mocna, że aż mnie dziwi, że jest tak nisko(osobiście nie zgadzam się z listą Elementza, ale niektóre jego opinie są całkiem dobre). Tylko czekać aż ludzie ogarną dobry build i zaraz skoczy do T1. Jedyną wadą jest słabe early game, gdzie zje nas bardzo dużo postaci. Ale jeśli zagramy defensywnie i się wyfarmimy to jest miazga, bo potencjał dmg jest ogromny(sam zgarnąłem quadrę budując ją na standardowego offtanka, czyli mercurial, atmog, wriggle's lantern, hexdrinker zamiast banshee i BT). Czekać aż ktoś z topki ją ogarnie, rzuci build i wszyscy będą krzyczeć OP. Trzeba ogarniać, a nie krzyczeć po 2 grach, że coś jest słabe(Wickd na streamie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wydaje mi się, że Elementz dał ją tam PRZED hotfixem. A hotfix dał jej sporego buffa. Więc sytuacja pewnie będzie jak z Lee Sinem. Riven to bardzo dobra postać, fajne CC, duży dmg, i to AoE. Podobno najlepiej jej idzie w jungli ale osobiście jej tam jeszcze nie widziałem.

I i dalej co do listy- Elementz wszystkich ostatnich zmian jeszcze tam nie uwzględnił.

BTW: Czy tylko mi się wydaje że przesadzili z nerfieniem Jarvana i obecnie to dość słaby pick w porównaniu z innymi tankami/offtankami? Bez ładowania w survi jakoś łatwo ginie, a mając samo survi zadaje mniejsze dmg od Amumu/Singeda/Rammusa z podobnymi buildami. Zresztą chyba nawet Elementz to zauważył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No właśnie chyba dał po hotfixie, choć głowy nie dam uciąć. A i z tego co widziałem to ludzie nią grający w teamfightach walą Q a potem aa... Tu trzeba spamować skillami, a nie oszczędzać dla pasywu, bo Q-aa>Q-aa>Q-aa to to samo co 3xQ>3x aa, a lepiej od razu wyrzucić kombo niż bawić się w aa. Jarvana w sumie teraz rzadko widuję, a 2 ostatnich lamiło dość ostro. Rzeczywiście pamiętam czasy, kiedy był mocniejszy, ale nie gram nim, więc dokładnie nie wiem jak mocno nerfy teraz ingerują w niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś taktyki na walkę Mordekaiserem vs Ranged? W ciasnych terenach i w TvT robię pogrom, ale jak przychodzi mi walczyć na otwartym terenie 1v1 (np. vs Ashe) to dostaję po czterech literach i muszę uciekać. Jest na to jakaś rada? Używam tego builda: http://leaguecraft.com/strategies/guide/68...he-iceman.xhtml

To ty oczekujesz że będziesz pwnić tym śmiesznym Mordem wszystkich w każdej sytuacji? Sorry, ale gry pomyliłeś, Morde nie nadaje się do walki 1v1 przeciw ranged dps i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek...KMyL'u...KMyLusiu...KMyLeńku! Ja Cię bardzo przepraszam za tego leavera! Przeciążyło mi neta :/ I ogólnie aż do dziś mi nie chciał odpalić. Sorrrrki wielkie!

A teraz do rzeczy. Alistara dziś tylko jednego widziałem i dodam, że byłem to ja ;) . Ogółem lana z xin'em to wybuchowa mieszanka. Dwa stuny + "wzięcie na rogi" to niemal pewny kill. Ponadto postać ma sama w sobie niesamowicie dużo ad. Nawet z obcymi graczami łatwo tworzy się fajne akcje. Skin jest bombowy! Jak to dobrze, że nie miałem neta i dzięki temu nie mogłem sobie kupić tego byka. Zaoszczędziłem sporo IP :D Wieco czy da się jeszcze dostać jakąś postać za free?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HaXiiT

Jak AD Rammus to z Sunfire+Atma. Na dominion właśnie takie coś sprawdziłem - 1vs.1 nikt nie dał rady. Do tego Banshee, Frozen Mallet. AD z atmy, Malleta i pasywki prawie tyle co AD carry. A hp z tymi itemami i resisty z itemów i W sprawiają że Rammus jest niemal nie do zabicia.

Swoją drogą, tyle było/jest mowy o tym jak to bardzo semi-tanki dominują. A jakoś nikt z Riotu nie wpadł na pomysł żeby znerfić/zlikwidować Atme. To zawsze był przegięty item. Koszt +/- 50 AD w tym itemie to 825golda. A za niedający niczego innego poza 45AD BF Sword trzeba dać 1650 golda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...