Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

@up

Nie tylko Twoje ;p Ja zazwyczaj gram na wolnej kamerze, jak chce zablokować to duszę spacje. Ma to miejsce zazwyczaj albo jak idę pod turret'a, albo jest taka rozpierducha, że nie wiem gdzie jestem i co się dzieje :D Poza tym jak mam jakiś spell typu E Shena to mnie osobiście irytuje jak celuję E-> klikam, zeby poteirdzić akcję, rzuca się W, bo ekranik ograniczył i o... imho odblokowana jest dużo bezpieczniejsza, bo można zobaczyć 'cóż się dzieje za rogiem' :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech tam sobie gra rekreacyjnie :D Tylko potem musisz się liczyć z tym, że po przekroczeniu 20 lvla zacznie ci się robić dużo trudniej. Lepiej jest ogarnąć skille champa na co-op'ie, a zaraz po meczu lecieć na normala i sprawdzać jak różni się gra tymi samymi postaciami,ale z żywym rywalem.

Ma ktoś build dla Kayle? Widziałem świetny pod ad i livestyle, znacie taki? Albo taki pod ap. Dziś zagrałem hybrydą( 4/1/15 bodajże...świetną LeBlanc miałem na lanie...)

@nero 321

Jesteś fanem "Malowanego Człowieka" ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem Kaylem i powiem wam szczerze, że wbrew pozorom, zadaje spore obrażenia, zwłaszcza później. No i pośmiałem się trochę też :laugh: :

http://screenshot.xfire.com/s/118303053-4.jpg

Doradzcie mi, co zrobić z IP pointami (mam 5.5k): zbierać do 20 lvla na runy tier 3 czy na champa wyższego tiera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

polecam kupowanie championów. przy zbieraniu na runy gra (imo) się szybko nudzi, więc warto zebrać komplet np. na armor pena, potem champa i tak na przemian. ale na razie lepiej championów. bytywy, na każdym tierze znajdziesz dobre postaci, więc kupuj te, które Ci się podobają, a nie te, które są droższe.

i grałeś kayle, nie kaylem. ma czapkę, ale jest kobietą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zmieniłem zdanie o Riven. Jest dobra, słaba jest jak się ją trzyma daleko od farmy i jest ze 2 lvl'e poniżej. Postać na prawdę bardzo ciekawa. Z tym, ze ostatnio trafiłem na taką co to zabijała 1 miniona na 2 minuty... zrobiła afk przy 5 zabitych minionkach, poza tym to farciła że nie wiem i raczej nie była najlepsza, ale jak się trochę przyfarmi to wydaje się być na prawdę ciekawą postacią. Jeśli można wiedzieć to co za hotfix'a dostała?

Base Stats

Attack Speed per level increased to 3.5 from 2.9

Base Armor increased to 15 from 12

Broken Wings bonus attack damage ratio increased to 0.7 from 0.6.

Ki Shout cast time decreased to 0.25 from 0.5

Valor

Shield increased to 60/90/120/150/180 from 40/70/100/130/160.

Cooldown decreased to 10/9/8/7/6 from 11/10/9/8/7.

Wind Slash

Cast time decreased to 0.25 from 0.5

Missile speed increased by 10% to 2200 from 2000.

Tym się różni Riven teraz od tej trzy/cztery dni po wyjściu. Chyba uzbieram na nią i będę grał nią potem w jungli. Lee coś stał się zbyt znany i kochany, Udyra na tigera nie lubię, a Nix Udyr w late jest dosyc marny. Ale za to odkrywam junglę Shenem(Rammusa w sumie też lubię w tej roli, ale Shen ciekawszy). Chyba pierwsza postac przy której nie muszę na start tracić kasy na potiony i mogę spokojnie junglować z Doran's Shieldem. I każdy jungler nie zależny od blue buffa ma u mnie dużego plusa na start.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Kayle? Oglądałem jej spotlight i jest świetnym supportem, który jednocześnie potrafi zadawać spory dmg.

Jedynie na solo top. Na bocie sprawuje się raczej słabo w porównaniu do innych off supportów.

Na temat dyskusji o Ashe. Na carry ranged tylko bearserki/mercury. +3 to niewypał. Jeśli Cię nawalają jako ranged carry to:

A) Słaby team ma Cię gdzieś

B) Źle się ustawiasz

C) Za szybko wchodzisz w team fight

I buty +3 niczego nie zmienią w najważniejszej fazie teamfightu i nie pomogą rozwiązać powyższych ewentualnych problemów.

Ktoś pisze o ghocie. Obecnie jako AD carry nie powinniśmy go brać lecz "Zmęczenie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

polecam kupowanie championów. przy zbieraniu na runy gra (imo) się szybko nudzi, więc warto zebrać komplet np. na armor pena, potem champa i tak na przemian. ale na razie lepiej championów. bytywy, na każdym tierze znajdziesz dobre postaci, więc kupuj te, które Ci się podobają, a nie te, które są droższe.

i grałeś kayle, nie kaylem. ma czapkę, ale jest kobietą.

Niby tak, ale runy w późniejszej fazie gry dużo pomagają i bez nich ciężko coś ugrać po 20 lvlu. Przynajmniej tak myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za to co teraz napiszę, ale muszę ;d :

dużo grałeś po 20 lvlu :o ?

naprawdę niewiele osób ma runy od razu na 20, a jak już mają to nie wiadomo dlaczego ale np. wszystko pod as. a jak kupujesz runy na flat armor, to kupujesz je z myślą o tym, że przeciwnik będzie miał takie na armor pen, a nie dlatego, że to daje niewyobrażalną przewagę.

pisząc 'w późniejszej fazie gry' masz na myśli late? tam dają cokolwiek głównie runy na cośtam per lvl, a nawet one dają stosunkowo niewiele, i imo są od zbalansowania Ciebie z przeciwnikami, którzy takowe już posiadają.

btw, sam sprawdź, bo chyba jest taka możliwość - w okienku chatu zakładka 'recently played' -> randomowy gość -> view profile -> runes. jeśli mają całą stronę, to Ty też powinieneś mieć. jeśli nie, daj sobie spokój.

i jak już chcesz kupować koniecznie, to pomyśl nad jakimś w miarę uniwersalnym zestawem, nie ładuj np. w magic pen czy mana regen, bo na takim renektonie Ci się to mało przyda. pomyśl nad mres per lvl, flat armor, hp regen per lvl etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spike217

Sorry za to co teraz napiszę, ale muszę:

Dużo grałeś po 20 lvlu? Runy Dają dużo, bo jak masz dobre "early", czyli dobra farma + powpada trochę killi, to masz dobre "late". A runy w tych rzeczach pomagają. Redukują skutki harassu, pozwalają lepiej farmić, grać agresywniej etc. Wniosek? Runy są niezbędne. Są niezbędne chociażby Junglerom, bo te kilka sekund które oszczędzisz na biciu golema/czegokolwiek innego dają dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up bzduuuuury. Nie wiem komu runy dają kille w early. Może tylko Akali, ale jej runy są niezbędne do odpalenia pasywu, a nie dla samych "run". Tak, przy junglowaniu się przydają. A jusz na pewno nie wiem jak runy mogą pomóc w farmie(przez co rozumiem dużo last hitów) O.o. Jasne coś tam dają ale.. nie wiem jak redukują skutki harrasu. Chyba, że u wspomnianej Akali, bo pasywy ją całkiem nieżle leczą. Zrozum, runy mogą ci dać powiedzmy, + 20 AP i +10% AS. Ale to jest tyle co nic, po wyjściu z early (420g, jeżeli chodzi o samo AP). Te runy dają przewagę ale minimalną. I tak dużo grałem po 20 lvlu.

@up bzduuuuury. Nie wiem komu runy dają kille w early. Może tylko Akali, ale jej runy są niezbędne do odpalenia pasywu, a nie dla samych "run". Tak, przy junglowaniu się przydają. A jusz na pewno nie wiem jak runy mogą pomóc w farmie(przez co rozumiem dużo last hitów) O.o. Jasne coś tam dają ale.. nie wiem jak redukują skutki harrasu. Chyba, że u wspomnianej Akali, bo pasywy ją całkiem nieżle leczą. Zrozum, runy mogą ci dać powiedzmy, + 20 AP i +10% AS. Ale to jest tyle co nic, po wyjściu z early (420g, jeżeli chodzi o samo AP). Te runy dają przewagę ale minimalną. I tak dużo grałem po 20 lvlu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parampampam! pam!

runy są niezbędne w jungli. reszta jest imo po to, żeby dawać minimalną przewagę/redukować różnice między runiaczami i bezruniaczami.

i jak ma się wybór 3 quinty czy champ za 3150 to się nie waha, bo na przyjemność z gry runy nie wpływają, a nowi championi jak najbardziej.

@Up

sugeruję zbierać runy w przerwach między czempionami - champ/4 runki/champ/4 runki - w ten sposób będziesz miał nowych czempionów, gra Ci się tak szybko nie znudzi, a i swoje runki będziesz miał. ale cos takiego dopiero po 20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli runy waszym zdaniem nic nie dają to proponuje je sobie wyłączyć i pograć przeciwko ludziom z runkami. Można wierzyć lub nie, ale różnica jest naprawdę spora.

@c00rtka

Tak, quinty na health regen redukują skutki harrasu, to samo armor, dodge etc. Również 15% armor penetration w late game potrafi zrobić różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy junglowaniu się przydają. A jusz na pewno nie wiem jak runy mogą pomóc w farmie(przez co rozumiem dużo last hitów) O.o. Jasne coś tam dają ale.. nie wiem jak redukują skutki harrasu.

Ano, powiem tak. Widzisz różnice między kimś kto ma na start Doran's Shield, a kimś kto go nie ma? Pewnie widzisz. Widzisz różnice między kimś kto ma na start Regrowth Pendant, a kimś kto go nie ma? Tym bardziej widzisz. Ja mam zestaw run: Quinty na flat hp regen, seale na hp rgen per lvl. To daje mi + 9.1 hp regen na 1 lvl i dalej +1 na każdy level. Na start mam nieco większy regen niż z Doran's Shielda, na 5 levelu to juz regen z Regrowth Pentand. Do tego mogę oczywiście wziąć na start Doran's Shield/Pendant/potki na hp regen.

I między mną(przypuśćmy Kennen z doran's shieldem) na midzie, a przeciwnikiem(Przypuśćmy Ashe z Doran's Blade, która tylko last hituje, więc marny life steal z tego itemu daje jej naprawdę niewiele) jest wtedy ogromna różnica. Trafi mnie raz Volleyem, chwile postoje poza zasięgiem i już mam full hp. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy na linii gram kimś z jakimś healem/regenem/life stealem w skillu/pasywie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem komu runy dają kille w early

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wpływają +AD z Quintów/Marków i Armor z sealów wpływa na farmę i kille w early na bot lane.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wpływają HP regen quinty na top jesli chodzi o substain w early

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wpływają +AP z Quintów/HP per lv decydują o FB na midzie

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wpływają +Armor wpływa na save jungle junglera i możliwość ganku bez pierwszego powrotu do bazy.

Runy wygrywają early. W late są prawie bez znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tym, że runy nie dają nic w early, pośmiałem się, ale chyba starczy tych żartów, bo naprawdę mnie bawicie. Runy kupuje się właśnie dla early, to w late ma się taką masę itemów, że przestają dawać aż tak zauważalną różnicę. To dzięki runom na początkowych levelach nie martwię się o manę, dzięki czemu można harassować lepiej i przetrwać więcej. Tak samo zaczęcie gry z +/- 30 AP to kolosalna różnica w dmg, która skutkuje jak to ktoś wcześniej pisał pewniejszym killem bądź mocniejszym harassem.

Dla mnie standardowe runy, które powinien mieć każdy to:

- 9x ArmPen Marki

- 9x Magic Pen Marki

- 9x mana/lvl seale

- 9x ap/lvl glyphy

- 9x flat armor seale

- 9x mr/lvl glyphy

- 3x flat AP quinty

- 3x flat HP quinty

Cała reszta jest już opcjonalna i totalnie zależna od postaci. Te są uniwersalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

nie lepiej mieć quint hp regen/per lvl

Nie. One mają dawać przewagę w early, a z quintami flat hp regen wyrównują się chyba na 11 levelu. Flat hp regen quinty to jedyna opcja. Z hp regen sealami jest odmienna sprawa. Te per lvl wyrównują się z tymi flat na 4 levelu. A zdobycie 4 levelu to chwila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem grę gdzie grałem przeciwko LeBlanc i Morganie w jednym teamie. Myślałem że mnie szlag trafi... Nieważne co zrobiłeś to żadnej z nich nie mogłeś zrushować bo dostawałeś stuna i od razu ginąłeś. Jeszcze wliczając beznadziejny team to katastrofa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat lekko trupnął, więc rzucam pytaniem:

nowe summoner spells - przydatne czy trochę mało?

chodzi mi o garrison i promote - używa ich ktokolwiek? na początku dominiona były obowiązkowe w każdym teamie, ale później coraz więcej osób zaczęło się przerzucać na stare dobre - takie jak moje 'ja stąd spadam' flash i ghost. a wy? co o nich sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...