Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Witam,

jako osoba średnio doświadczona w League of Legends, chciałbym poprosić o rade graczy o większym doświadczeniu. Rada ma dotyczyć wyboru postaci ponieważ waham się między Teemo, a Pantheon'em. Dotychczas grałem głównie Nidalle i dobrze mi nią szło, ale LoL nie polega przecież na graniu tylko jedną postacią i chcę wymasterować jakąś inną postać i najbardziej mi przypadli do gustu Teemo i Pantheon.

Teemo ogólnie fajnie się gra, ma duży dmg, jak się umie nim grać można zdziałać naprawdę wiele, no i oczywiście ma grzybki :P

Jednak dotychczas jak grałem Nidalle potrzebowałem troche umiejętności "posługiwania" się postacią i gdy na przykład rzuciłem włócznią na ślepo za ścianę gdzie domyślałem się, że wróg z low hp będzie szukał drogi do bazy żeby się uleczyć i gdy go zabiłem wspaniałym skillshotem odczuwając z tego ogromną radośc, to tego nie znalazłem grając Teemo.

Dodatkowym atutem Teemo jest to, że mam już kupionych dużo run na AP.

Pantheon'em nigdy jeszcze nie grałem ale z obejrzałem trochę game play'ów i mi się bardzo spodobała ta postać, styl gry raczej na pewno by mi odpowiadał, ale właśnie nie grałem jeszcze nim i 100% pewności nie ma i na dodatek mam runy na AP i jeśli chciałbym masterować Pantheon'a musiałbym kupić mu runy, a to kolejne IP wydane...

Także proszę was o poradę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwie postacie i mogę ci powiedzieć że mnie Teemo nie pasuje.Lepiej mi się grało Pantheonem w dodatku dostał on buffa.Teemo to postać która zabija z zaskoczenia natomiast Pantheon to AD Caster.Czyli wskakujesz,robisz combo i dobijasz.Sam musisz się zastanowić który typ ci bardziej pasuje.

http://iemgamescom.leagueoflegends.com/ Zaraz zaczyna się mecz Fnatic vs SK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartessss mój nick to Shadis

Co do tych banów to częściej niż Oriana banują Kassadina czy też Malze (mimo, że jest beznadziejny), na wyższym Elo warto zastanowić się czy nie zbanować fiddla który jest przesadzonym junglerem (smok na 4/5 lvl gdzy nikt sie tego nie spodziewa). A zdecydowanie najczęsciej spotykanym banem na Low i high Elo jest Morde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Vayne

Hmm, rozegrałem prawie 200 rankedów na poziomie 1300-1600 i nigdy nie widziałem bana dla Vayne. Chyba, że mówisz o czasach sprzed nerfa. Podobnie Morde, choć on czasu do czasu się w banach pojawia.

Teraz rozgrywa się mecz fNatic - SK, bardzo wyrównany.

Osobiście w turnieju kibicuje właśnie SK i TSM, licze, że któraś z tych drużyn wygra IEM.

No i fNatic wygrali z wynikiem w killach 24-23. Mecz iście epicki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie załapał się na pojedynek fnatic - sk gaming, to szczerze radze obejrzeć powtórkę. Od 20 minuty praktycznie non stop teamfighty przy baronie/smoku a do 40 min nie padł żaden inhibitor. Jak do tej pory zdecydowanie najbardziej ekscytując i najbardziej intensywny mecz w turnieju.]

Edytka dodaje, że za moment rozpocznie się mecz fX-ów. :)http://tv.esl.eu/de/ - Stage 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak Fnatic dał radę mimo super wykarmionej Anivii, która siała postrach.

Było trochę niezłych, szalonych, czasem 'worth it' akcji i baitów, całkiem dobrze się oglądało.

Tak na pewno nie wygląda noxianski assassyn

Ja bym raczej zwrócił uwagę na to, że Noxiańska ekipa na ogół jest dziwaczna.. :P Ja tam lubię Marvelowskie klimaty i się talonem zainteresuję. Dla malkontentów być może trafią się skiny, które będą odpowiadały ich gustom ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajteq113

Nie pisz, ze Malza jest słaby, bo tak nie jest. To, że Tobie skopali dupę jak nim grałeś nie oznacza, że jest słaby.

Osobiście zagrałem kilka rankedów. Bany które widziałem to: GP, Mordekaiser, Amumu, Rammus (bo ma 'OP' taunt), Tryndamere.

Talon wygląda w miarę. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że będzie miał skórkę wzorowaną na Assasins Creed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić że SK przegrało, w końcu mieli w swoim składzie "człowieka-porażkę" WetDreama. Naprawdę nie wiem jak ten koleś znalazł się w tym teamie, to była chyba najgorsza decyzja SK.

A jeśli komuś nie podoba się art Talona (tak jak mi :c) to mogę go pocieszyć że w grze wygląda nieco lepiej- http://euw.leagueoflegends.com/news/new-ch...n-blades-shadow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Fnatic pokazało kto tu rządzi. Najlepsza jednak była ostatnia akcja, gdzie SK leciało do barona, a Fnatic ruszyło na mid turret. Candy Panda nie zabłyszczał, jak to robił na DH. Ciekawi mnie czy SK będzie jeszcze grało, bo nie znalazłem żadnej rozpiski. Popieram - WetDream to porażka na całej linii, być może pożegna się z SK po turnieju.

@kajteq113

Że tak powiem: z czym do ludzi? Ciekawi mnie jak wbiłeś to elo mając staty na minusie. Nie dziw, że uważasz, że Malza useless, skoro na tym elo ludzie ledwo co oganiają własne champy, a że jesteś nowy, to już w ogóle. Ban Morde i Vayne? Vayne kiedyś, przed nerfem, a Morde to, że tak powiem ban low elo, bo na high elo to strata bana, gdzie lepiej zbanować coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rozegrałem prawie 200 rankedów na poziomie 1300-1600 i nigdy nie widziałem bana dla Vayne. Chyba, że mówisz o czasach sprzed nerfa. Podobnie Morde, choć on czasu do czasu się w banach pojawia.

Teraz rozgrywa się mecz fNatic - SK, bardzo wyrównany.

Osobiście w turnieju kibicuje właśnie SK i TSM, licze, że któraś z tych drużyn wygra IEM.

No i fNatic wygrali z wynikiem w killach 24-23. Mecz iście epicki.

Jak Morde to jest teraz perm ban na rankedach. Wystarczy, że ktoś tego nie zrobi to 1st pick to jest od razu on bo każdy chce mieć go w drużynie. Teraz 3 najczęstsze bany to Morde, GP, Mumu a 4 to zależy co inni chcą. Ja na ogół proszę o ban Vayne.

Edit. http://leagueoflegends.pl/forum/showthread.php?tid=6242

Poczytajcie sobie temat o nerfach i bufach i zobaczcie czego się domagają ludzie. Nie tylko z low ELO. Morde to teraz jeden z najlepszych solo lanerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy SK będzie jeszcze grało, bo nie znalazłem żadnej rozpiski.

To jest faza grupowa. W grupie grają 4 drużyny, więc trudno by było żeby sk nie grało jeszcze dzisiaj. Rozpiska całego turnieju jest na esl.tv.

Popieram - WetDream to porażka na całej linii, być może pożegna się z SK po turnieju.

Nie znasz realiów. Nie pożegna się.

PS: Jednak FX nie poszła dzisiejsza gra. Brak wizji na pierwszym baronie chyba przesądziło o porażce, a szkoda, bo do tego momentu radzili sobie bardzo dzielnie mimo, że odstawali w kasie. Jednak trochę im brakuje do ścisłej czołówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriticalCombo

Zacytuję wypowiedź użytkownika Camevar z tego forum: "Nie wiem jak jest na EU, ale na US z topki gra nim chociażby Dyrus. Morde był uważany za ścierwo, nagle ktoś zaczął nim grać i ścierwem być przestał. Tak, jak masa innych underrated postaci, chociażby Eve, Cass, Corki, Irelia, Lee Sin, Malz." Coś tu chyba nie tak z tymi underrated. Dodam jeszcze, że na tym forum ludzie krzyczą, że Morde jest OP... Jeden z najlepszych solo lanerów? Bez komentarza... Przed chwilą jeszcze się dowiedziałem, że Singed to troll pick...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Morde to jest teraz perm ban na rankedach. Wystarczy, że ktoś tego nie zrobi to 1st pick to jest od razu on bo każdy chce mieć go w drużynie. Teraz 3 najczęstsze bany to Morde, GP, Mumu a 4 to zależy co inni chcą. Ja na ogół proszę o ban Vayne.

Zastanawiam się, na jakim ELO grasz, że Morde to perm ban. Na poziomie ~1400 (gram po kilka ranków dziennie), najczęstsze bany to GP, Udyr i dwójka z trójcy Annie/Brand/Orianna. Jak przeciwny kapitan zbanuje Morde (co zdarza się dość rzadko, ale jednak), to mogę być jedynie zadowolony, bo zmarnowali szansę na zablokowanie dużo bardziej wartościowego champa.

Ale wiadomo, Mordekaiser es #1 ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przecież Morde ciśnie praktycznie wszystkie postaci na solo topie... Bardzo niewiele postaci jest w stanie mu podołać. Tylko Malzahar i Caitlyn a tak każdego ogarnięty gracz jedzie jak chce. Przypomnijcie sobie ostatni dreamhack gdzie jeden z graczy ( nie pamiętam, który ) zrobił taki owange Mordem, że aż komentatorzy byli tym zszokowani.

PS. Co do Singeda to nie wiem czy czytałeś dalej ale każdy zjechał tego kolesia, który napisał, że Singed to troll pick...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie IMO nikt nie zasługuje na nerfa, jeśli już to pare postaci potrzebuje pilnego buffa.

Shen- kiedyś dobry pick, dzisiaj, po kompletnie zbędnym i do tego przesadzonym nerfie jest niemal bezużyteczny

Eve, Twitch- wiadomo

Sivir- dobra jedynie do IP farm na botach, to, że jeden gracz na tysiące innych nią dobrze zagra nie oznacza, że to w jakiś sposób dobry pick

Shaco- niesamowicie wkurza mnie jak ktoś go weźmie(ok, samo to jeszcze aż tak bardzo nie wnerwia, ale 90% innych postaci to lepszy wybór) i zrobi na AP... na botach może to ujdzie, albo na ELO 700, ale nawet na normalu na sensownym poziomie to jedynie troll pick powodujący walkę 4vs.5

Veigar- coś bym zmienił w jego mechanice, za bardzo odstaje od innych casterów

Heimer- to co wyżej

Urgot- zrobiłbym coś z jego late

Skarner- pewnie dostanie teraz buffa, ale obecnie jest niewiele lepszy od Yoricka czy Lee zaraz po ich wyjściu

Mundo- obecnie nie wiele może zrobić przeciwko komuś kto trochę ogarnia

Reszta jest ok i nie ma postaci, której się nie da pokonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przecież Morde ciśnie praktycznie wszystkie postaci na solo topie...

Na logike, albo na chłopski rozum, jak kto woli, gdyby tak było to Morde byłbym must pick/ban championem chociażby na tym dreamhacku, a wiemy, że tak nie było. A że jakiś team z Malezji trollował i wybrał taką postać a nie inną jeszcze o niczym nie świadczy. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morde jest silny - ale żeby być silnym musi pchać linie. Pchając linie wystawia się na ataki junglera.

Grałem dzisiaj grę w której dostałem taki harras jakiego dawno nie pamiętałem - postanowiłem zagrać ryzym (dawnoooo nim nie grałem) i dostałem linię.....Mao + Cait - harras niesamowity, nie da się pod turretem siedzieć, a że nie mieliśmy junglera nie było praktycznie ganków (normal, to nie wymagam by ludzie grali jak na elo 2000), raz mid przyszedł zgankować, wpadły 2 kille - a potem przesądzone, brak farmy, razem z jarvanem jesteśmy uselessami, bot równierz dostał harras marzeń (zil + urgot), w sumie gdybym wybrał innego picka którego ogarniam moglibyśmy przynajmniej topa ścisnąć....ale to tylko normal ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Morde to jest teraz perm ban na rankedach. Wystarczy, że ktoś tego nie zrobi to 1st pick to jest od razu on bo każdy chce mieć go w drużynie.

Taki z niego perma ban i must pick, że na obecnie trwającym Intel Extreme Masters ani nikt go nie bierze, ani nie przejmuje się banowaniem. Rzeczywiście, totalne OP... Morde jest silny i denerwujący ale w żadnym wypadku nie jest najsilniejszym z top lanerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3150. Planuje coś kupić, bo już umieram z nudów tym co mam. Zastanawiam się nad Jaxem lub Xinem.

Jak te postacie sobie radzą?

Jax podobno musi być trochę nafedowany, żeby mieć potem kopa, a Xin już tak nie musi. Który z nich byłby lepszy dla teamu i 4fun?

EDIT:@Elfhelm A dotkliwy ma być ten nerf i czy w dalekiej czy nie dalekiej przyszlości? Bo ostatnio nic nie gram, bo po prostu mnie to nudzi.

Jeszcze nad Nidalee myślałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HotshotnidaleeGG pokazał SK dlaczego powinno się banować Nid w trakcie meczy vs CLG ;)

Gra dość intensywna, choć bez większej ilości killi - wciąż, oglądało się nieźle.

@UP - Xina będą nerfić; Jax zaś wygrał dla CLG ich wcześniejszą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że na rankedy opłacałoby sie banować Galio z ty mdetalem, że mało ludzi nim gra. Ja osobiście odkąd mam Galio(a mam go sporo) przegrałem z 2-3 rankedy i kilka normali. Jednak nie powiem tego bo jestem 1 z bardzo nielicznego grona ludzi którzy nim grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Morde to jest teraz perm ban na rankedach. Wystarczy, że ktoś tego nie zrobi to 1st pick to jest od razu on bo każdy chce mieć go w drużynie. Teraz 3 najczęstsze bany to Morde, GP, Mumu a 4 to zależy co inni chcą. Ja na ogół proszę o ban Vayne.

Edit. http://leagueoflegends.pl/forum/showthread.php?tid=6242

Poczytajcie sobie temat o nerfach i bufach i zobaczcie czego się domagają ludzie. Nie tylko z low ELO. Morde to teraz jeden z najlepszych solo lanerów.

Od 3 miesięcy nie widziałem bana morde (a ranki grałem możecie mi wierzyć - dość często). O dziwo, nikt go też nie brał, gdy nie został zbanowany.

Możecie mi wierzyć lub nie, ale nawet mumia nie da rady jeśli w przeciwnej drużynie są myślący ludzie a nie warzywa. Przykład: miałem na ranku w drużynie Twitcha (!) junglującego (!!) vs Amumu junglujący w drużynie przeciwnej i dzięki jego perfekcyjnym wejściom (mumia nigdy nie mogła złapać go w ulti) wygraliśmy (!!!)

Ban vayne... hmn... powiem tak: po nerfach jest to postać jak najbardziej zbalansowana. Przykład: Candy Panda as Vayne mający przewagę 20 csa nad bigfatlp as Ashe (który spóźnił się na lane, gdyż pomagał stealować red buffa) a jednak nie dał rady ani razu go zdjąć. Dla ułatwienia dla Candy, bigfatlp większość arrowów puszczał "na Hawaje" =)

Powiedział bym raczej, że większość banów (u mnie) to Orianna i Udyr, czasami Anka i Cassiopeia (srsly, czasami sam proszę o jej ban).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...