Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rimmel

Mysz optyczna i każdy inny gryzoń komputerowy

Polecane posty

No rzeczywiście, bo taka bardzo przysadzista jest bardzo a nazwa progamera chyba nie wystarczy :) . Czy jej test nie był przypadkiem w CD-A?? A co sądzicie o tych (pobawiłem się trochę wyszukiwarką komputronika):

http://www.komputronik.pl/Myszki/Razer/Raz...pelny,id,46219/

http://www.komputronik.pl/Myszki/Zboard/Zb...pelny,id,40739/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, ale chyba (wręcz na pewno) sam to wymyśliłeś.

Myszka może wydać się nieporęczna w pierwsze chwili, ale jeżeli używał byś jej przynajmniej dzień przekonałbyś się, że to złudne pierwsze wrażenie.

Po prostu nie miałeś na dłużej styczności z tą myszką i powtarzasz gdzieś usłyszane zdanie.

Fakt są ludzie, którym z tą myszką pracuje się niewygodnie, ale to naprawdę mały odsetek.

No nie no oczywiście wypowiadał bym się tak na tema przedmiotu, jezel ibym go nie znal w ogóle... :roll: Pomyśl za nim coś powiesz.

Miałem ja przez 1 tydzień i tak:

Mój ocjec stwierdził ze nie wygodna bo za krutka.

Ja stwierdziłem ze gubi kursor na biurku, a w corel paint shop pr0 to jest ważne aby mysz nie gubiła.

Jeden z kolgów pogral na niej przez 1 godzine, i stwierdził ze go boli, po prostu boli dłoń.

Dla innego był za szeroka, dłoń nie leżała.

2 ona pasowała.

Znowuż inny koleś Pograł na niej no dość długo, stwierdził, że super, ale grał w strategie, gdzie więcej korzystasz z klawiatury. Pograł w bf'a nie wiem ile nie pamiętam, i stwierdził, że nie jest za wygodna... Więc, każdy musi sprawdzić jak mysz mu leży w dłoni, a ty ją masz więc cięzko o obiektywną ocene...

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę o polecenie jakiejś dobrej myszki do 150zł. Jestem praworęczny (ale może być i obu), paluchów nie mam chyba zbyt długich, takie średnie :). No i raczej za tą kwotę to przewodowego gryzonia (nie stanowi to żadnego problemu) :) .

W tej kategorii cenowej zdecydowanie Razer Diamondback 3G. Ewentualnie jeśli możesz dołożyć parę złotych - Razer DeathAdder lub Logitech MX518. Każda z nich jest dużo lepsza od jakiegokolwiek Creative'a czy A4-Techa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy miał ktoś styczność z najnowszą myszą Steelseries Ikari? Strasznie mnie intryguje, nie ma jakichś tam nie potrzebnych bajerów co Sidewinder czy G9. Co ciekawe są dwa rodzaje, laserowa i optyczna, z tym że ta pierwsza kosztuje tylko 100 zł więcej... Są już pierwsze sztuki na allegro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o Diamondbacku 3G było wspomniane, to czy ktoś ma tą myszkę, jak mu się podoba, czy ogólnie sprawdza się w grze? Ostatnio wybierałem między Diamondbackiem 3G i właśnie Logitechem MX518 (o ile mnie pamięć nie myli to jakoś tak to szło ;) ) wybrałem Diamondbacka tylko teraz czekam aż dojdzie... Myślicie, że to był dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razery sa moim zdaniem przereklamowane. Sa przynajmniej jak dla mnie mniej ergonomiczne niz Logitechy z serii MX/G. Moim zdaniem kluczem przy wyborze myszki jest ergonomia wraz z wytrzymaloscia produktu, dopiero na drugim miejscu stawiam parametry techniczne. Dlatego przy wyborze produktow firm Logitech lub Razer jestem za ta pierwsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla grafików znowuż to 2 ważniejsze;)
Tak tylko graficy korzystaja przewaznie z tabletow graficznych a nie z myszy.

Moim zdaniem, jezeli ktos nie zajmuje sie profesjonalnie edycja grafiki badz jest graczem to najlepszym rozwiazaniem jest zakup myszki, ktora bedzie miala dobre parametry, bedzie wygodna i nie bedzie meczyc uzytkownika. Do takich z pewnoscia zaliczaja sie produkty Logitech. Myszki Razera stoja na tym samym poziomie jezeli chodzi o parametry techniczne co Logitech, ale sa w porownaniu do nich malo ergonomiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ergonomia w sumie jest kwestią gustu i łapy użytkownika, miałem kiedyś logitecha optycznego, najzwyklejszego za 60zł i faktycznie był bardzo wygodny, później nieznanej firmy Comat Z2 Laser, przy jej kupnie dałem się nabić w butelkę... I teraz czekam na Razera, którego kupuję głównie dlatego, że ma rozgłos i sławę xD jak i wiele pochlebnych recenzji, a w porównaniach Diamondbacka 3G i Logitecha MX518 nigdzie nie znalazłem wyraźnego zwycięzcy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszki Razera stoja na tym samym poziomie jezeli chodzi o parametry techniczne co Logitech, ale sa w porownaniu do nich malo ergonomiczne.

Następnym razem jak będziesz coś takiego pisał dodaj "imo" albo cokolwiek innego potwierdzającego, iż jest to subiektywna opinia, gdyż niczym innym wypowiedzi nt. ergonomii być nie mogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer doszedł, w grze jeszcze nietestowany, ale w "normalnym" użytkowaniu sprawuje się dobrze, dla mnie bardzo wygodny, dobrze wyważony, idealnie leży w dłoni. Sterowniki proste w obsłudze, przejrzysta instrukcja, tylko w języku angielskim z tego co przeglądałem. Myszka może być ustawiona na bardzo czułą, albo maszynę która będzie dobra dla górnika z 25 letnim stażem, więc każdy da radę odpowiednio ją sobie ustawić. Bardzo lekka, nie czuć jej w dłoni, nie zacina się ani na blacie, ani na zwyczajnej podkładce (na lepszą muszę nazbierać...). Dwa przyciski są całkowicie niepraktyczne, jednak o tym widziałem wcześniej. Teraz jeszcze musi przejść test w grze, bo w niektórych myszkach, dodatkowe przyciski w grach były nie do ustawienia, jednak z tego co patrzyłem, to tutaj można przypisać myszce dowolny przycisk z klawiatury, albo poprostu klik czy makro, więc ZAPEWNE po ustawieniu "kliku" będzie można spokojnie na przycisk skonfigurować do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem i przynajmniej w systemie mogę ustawić funkcje siedmiu klawiszy. Domyślnie sterownik dawał możliwość zmiany funkcji pięciu a resztę blokował i można było nimi tylko używać funkcji z tzw. "Office Switch".

By móc zmieniać działanie siedmiu klawiszy trzeba w rejestrze zmienić wartość MouseSample na 6 tutaj:

...\Software\A4Tech\WheelMouse\CurrentVersion\Settings\

Jednak nie wiem jak uaktywnić siódmy klawisz. Mysz ma ich osiem, a po zmianie w rejestrze mogę zmieniać funkcje tylko siedmiu.

I w ogóle to ciekawe tłumaczenia mają w tym programiku: "Witnij", "Wypędź CD", "Oddalij", "Począdek".

Jeżeli nikt nie wie jak używać wszystkich klawiszy w grach, to może chociaż ktoś wie jak zmusić te ich sterowniki do poprawnego działania w systemie lub może zna jakieś inne nieoficjalne sterowniki, które lepiej działają?

(Bez sterowników gry widziały pięć przycisków myszy, a po zainstalowaniu tego programiku zostały tylko dwa klawisze i kółko. Więc na czas gry trzeba odinstalowywać sterowniki.)

Już wiem jak można używać klawiszy myszki, których nie widzą gry!

Jeżeli dodatkowe klawisze są widziane w systemie (po ich naciśnięciu coś się dzieje) to można użyć programu do tworzenia makr, na przykład AutoHotkey.

Wystarczy sprawdzić w takim programie jak są przez niego widziane te dodatkowe klawisze:

#InstallKeybdHook
#InstallMouseHook
KeyHistory

Później trzeba przypisać ich akcjom swoje makra (np. przypisanie im jakiegoś klawisza z klawiatury):

Akcja_widziana_przez_program::Klawisz_do_naciśnięcia

Teraz tylko trzeba w grze ustawić odpowiednią konfigurację klawiszy (akcjom w grze przypisujemy ten sam klawisz co przypisaliśmy tu: Klawisz_do_naciśnięcia) i można grać :)

(I dzięki temu można używać większej ilości klawiszy i do tego nie trzeba usuwać sterownika na czas gry.)

Jedyny problem jaki teraz mam to ten, że nadal nie udało mi się odblokować możliwości ustawiania akcji klawisza numer 7 w programiku a4tech. A jeżeli ten klawisz nie ma żadnej akcji to program do makr nie może go zobaczyć, więc nie mogę z niego korzystać ani w systemie, ani w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie myszy, z półki middle-endowej, polecacie? sam byłem właścicielem Creative Fatal1ty 1010 i byłem z niej co najwyżej średnio zadowolony - dziwny kształt, w sumie głośna praca, no i jak wyszło w praniu - wcale nie taka niezawodna;/ Po jakimś miesiącu użytkowania LPM zaczął świrować. Po oddaniu do gwarancji oraz 1,5 miesięcznym oczekiwaniu dostałem zwrot gotówki... Stąd tez mój temat, moje pytanie. Jakiego gryzonia zakupić. Zastanawiam się nad Razerem Kraitem oraz jakims Logitechiem z serii MX. G5, czy też późniejsze są nadal stosunkowo za drogie. Z drugiej zaś strony produkty A4Tech kuszą niziutką ceną oraz naprawdę niezłymi parametrami. Chociażby taki X7. Ale jak jest w praktyce. Ktokolwiek z Was użytkuje Kraita (którym to jestem chyba najbardziej zainteresowany...)?

Czekam na sensowne wnioski, bo już nie mam siły męczyć się na touchpadzie, a nonstopowe przepinanie myszy między desktopem a lapem jest nużące ;]

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niższą tym lepszą :] Tak na serio, to nie chciałbym przekroczyć 100, 120 złotych. Tak po prawdzie, to coraz bardziej ciągnie mnie do tego Kraita. daje tylko do myślenia fakt, ze jest ona promowana jako idealna mysz do RTSów. Ja natomiast gustuję w RPGach i FPSach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię A4 Tech - miałem ich myszkę (zwykła kulkowa, jeden z najprostszych modeli) i mi się wyużywała. Mam jeszcze dwie tej firmy od innych właścicieli, jedna działa średnio, w drugiej padły prawdopodobnie czujniki ruchu kulki (czy konkretniej tych rolek).

Sam posiadam logitecha MX900 od chyba 2 lat i jestem bardzo zadowolony, więc logitecha jako firmę polecam - w mojej opinii jeden z lepszych producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FPS-ów ostatnio wyszła taka myszka-spust. Fajny gadżet ale w sumie raczej nieużyteczny. A tak to polecam coś z REZERA ze względu na ergonomią, wygląd i renomę firmy(krait, jak już wspomniałes, jest bardzo fajny. Polecany do RTS-ów bo jest wygodny i podczas dłuższej rozgrywki ręka sie zbytnio nie meczy. Nie promowany jako mysz do FPS-ów bo już reklamują na RTS-y więc FPS-y zostawiono na inny, droższy produkt no i sensor "tylko" 1600).

A jak nie masz co robić z kasą lub do reszty cię [ciach] to kup Biedroneczkę

No i niestety nie mieszczący się w kosztach ale genialny i jakże przeze mnie porządany SlideWinder

A ja używam prostej myszy optycznej Logitech'a od ponad 2 lat. LPM, PPM i rolka. Wygodna, niezłe ślizgi, dość precyzyjna, niezawodne no i tania.

Gwiazdkowane bluzgi też są niedozwolone...

[wies.niak]

Wybacz mi o potężny i prawiewszechmogący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i niestety nie mieszczący się w kosztach ale genialny i jakże przeze mnie porządany SlideWinder

Ha ha, no łatwo polecić coś co jest najlepsze na rynku...

Twój post za wiele nie wnosi...

Gwiazdkowane bluzgi też są niedozwolone...

[wies.niak]

A prawda to, i nawet mało tego, z 3 po 1 slabie też nie

:wink:

sHChypp

A4Tech 750BF- teraz właśnie ją mam, gram w bf2, i się sprawuje bardzo dobrze, poczytaj o niej recenzje w sieci, ja tylko dodam, tego nie ma nigdzie! Że mysz świruje ja grasz na szmacianej podkładce, i masz na sobie polar, którego rękawem, elektryzujesz podkładke, mysz zaczyna świrować, a tak nawet na szybie działa, po jej podkręceniu, jeszcze lepsza precyzja

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam myszki Razera, sam mam Razera Diamondback, mysz działa bezproblemowo od 2 lat i 3 miesięcy, nic nigdy jej się nie działo, nigdy kursor nie przeskakiwał, gubił się itd. Działa tak samo od dnia kupna. Dla mnie bardzo wygodna w użytkowaniu. Do tego działa idealnie na podkładce Razer Mantis. Wykorzystywana jest codziennie i w różnych grach ET, warcraft 3, WoW i innych klikopodobnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak tego Kraita. Myszka fantastyczna. Teflonowe ślizgacze sprawiają, że gryzoń niemalże sam sunie po biurku. Zmiana rozdzielczości "on_the_fly" to bardzo fajny bajer, choć i tak pracuję na stałej oscylującej w granicach 800dpi. Jeśli chodzi design, to myszka robi faktycznie fajne wrażenie - podświetlane boki przypominają w stylistyce jadowitego węża. Pomarańczowego, w paseczki :)

Na sam koniec jedna z ważniejszych cech - ergonomia. Krótko mówiąc, mysz leży w dłoni genialnie. Przyciski wykonane z materiału antypoślizgowego. Przyjemny, miękki klik, nad wyraz dokładny.

Szczerze - polecam każdemu. Jak za stówę - w pytę :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką myszkę polecicie mi do 60zł do Counter-Strike? Mam już Creative Fatal1ty 1010 i logitecha lx5, lecz oba nawalają (LPM) :( Zastanawiałem się nad X-750 BF od A4Techa, jednak chcę też poznać wasze zdanie.

Aha. I czy bezprzewodówki w ogóle są warte uwagi przy szybkich grach typu CS??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...