Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rimmel

Mysz optyczna i każdy inny gryzoń komputerowy

Polecane posty

A do czego ta mysz? Do gier, czy pracy biurowej? Do gier Lognetmedia Icon. Do pracy biurowej LX7 od Logitecha.

W większości do gier ;)

PS: A o Lognetmedia pierwszy raz słyszę ;D. Z tego co widzę to polska mysz :P Ale czy wystarczająco dobra, "nie gubi się"??

EDIT: Przeczytalem reckę na purepc.pl i wyglada na to ze jest dobra, chyba ją kupię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4Techa x-750BF i taki maly problem z nim, mianowicie kiedy poruszam kursorem ten swriuje i lata po calym ekranie jednoczesnie "wciskajac" przyciski myszy, mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi. Kursor przeskauje z miejsca na miejsce, slowem nie ma szans na normalna prace. Sterowniki mam zanistalowane, mysz podpinana pod usb. Da sie cos z tym fantem zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz podkladke, mam tą samą mysz, i 0 problemow akceleracji w ogole nie ma?

Do pracy biurowej LX7 od Logitecha.

Po 1 po co bezprzewodowa, po 2 jak na taką cene ma słabe parametry, czasami występuje akceleracja, po 3 mysz do biura za 164 zł!? oszalałeś, jak ido gier, za tyle kasy... poza tym czeba być kretynem aby dać za mysz więcej niż no 150zł. No chyba ze grasz na poziomie pr0, albo siedzisz w grafice...

Od dziś możesz do mnie zwracać się per "idiota" :>

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi per "idioto" :lol: :lol: :lol: wies.niaku, chodzilo mi ze dla zwyklego przychlasta taka mysz jest bez sensu, na moje oko ty robisz bardzo duzo przy pc, i to waznych rzeczy więc ciebie moja uwaga się nie tyczy... sory jeżeli tak to odebrałeś.

Przeca się uśmiecham na całego :> Tym bardziej, że wydałem ponad 300zł. Ważne rzeczy? Granie i utrudnianie życia ludziom na forum :).

Koniec OT, bo zaraz sam będę musiał się zmoderować :)

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkladka zadna specjalna zwykla z marketu za 5 zeta. Mysz normalnie smiga gdzies tak przez 5 minut i potem zaczyna odstawiac cyrki. Gdyby to bylo tylko na jakiejs wyzszej rozdzielczosci to jeszcze daloby sie wytrzymac, ale tak ne ma szans na normalna prace w ogole...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw złamania się kabla. Zwykle jest to w okolicy wejścia kabla do myszki. Jest on tam zagięty, by nie "chodził", przez co mógłby się odłączyć w środku. Rozkręcasz, odcinasz ten kawałek zostawiając sobie trochę przy wtyku (w myszce oczywiście), po czym łączysz to co zostało lutownicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio komp od podstaw i postanowiłem też kupić wypasioną myszkę. Mam pytanie jaka będzie najlepsza do 150zł. I czy myszka Creative Fatal1ty 2020 Laser to tylko dobrze rozreklamowana myszka czy dobry sprzęt??

Za 160 jest logitech MX-518 jest to obecnie najlepsza mysz dla graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam sprawnego a4Techa x-750BF i moge goraco polecic ten model wszystkim ktorzy szukaja czegos przyzwoitego do grania a nie maja ochoty na mysz wywalac kilkaset zlotych.

Jedyne na co trzeba zwracac uwage to to zeby kupic model BF, nie wszystkim sie moze podobac, ale nie ma mowy zeby sie gryzon slizgal w lapach, a z plastikowa wersja roznie bywa. W kazdym razie sprawdza sie mysz swietnie, cieniutki i dosc dlugi kabel nie sprawia zadnych klopotow, kilka mozliwych rozdzilczosci, przycisk 3xfire to raczej bajer, sprawdza sie w nieiwelu aplikacjach, najabrdziej w samym windowsie ;) W kazdym razie jesli ktos szuka czegos do grania w okolicach 50zł to to jest naprawde swietny wybor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagalopowalem sie, nowka kosztuje 60zł, a ja swoja kupilem za 35zł, teoretycznie uzywana, a stan jak nowka, najmniejszego sladu uzytkowania, no moze pare rysek na slizgaczach ale kto tam patrzy. Ogolnie takiej fajnej myszy jeszcze dotad nie mialem. Z drugiej strony jakims wielkim koneserem nie jestem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w oprogramowaniu od gryzonia. Jeśli możesz to ustaw na czas gry te dwa dodatkowe przyciski by działały jak np jakiś klawisz z klawiatury (ja tak kiedyś robiłem z moim starym gyzoniem firmy noname :D ). Na 99% przy obecnym ustawieniu opcji, nie da się przypisać tych klawiszy w grze.

Też mam taki problem, że nie mogę przypisać w grach dodatkowych klawiszy. Ten sposób, by przyciski myszki działały jak klawisze klawiatury wydaje się dobry, ale jak to zrobić?

Jak ktoś zna jakiś inny sposób to też dobrze.

Mam mysz SWOP-80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem i przynajmniej w systemie mogę ustawić funkcje siedmiu klawiszy. Domyślnie sterownik dawał możliwość zmiany funkcji pięciu a resztę blokował i można było nimi tylko używać funkcji z tzw. "Office Switch".

By móc zmieniać działanie siedmiu klawiszy trzeba w rejestrze zmienić wartość MouseSample na 6 tutaj:

...\Software\A4Tech\WheelMouse\CurrentVersion\Settings\

Jednak nie wiem jak uaktywnić siódmy klawisz. Mysz ma ich osiem, a po zmianie w rejestrze mogę zmieniać funkcje tylko siedmiu.

I w ogóle to ciekawe tłumaczenia mają w tym programiku: "Witnij", "Wypędź CD", "Oddalij", "Począdek".

Jeżeli nikt nie wie jak używać wszystkich klawiszy w grach, to może chociaż ktoś wie jak zmusić te ich sterowniki do poprawnego działania w systemie lub może zna jakieś inne nieoficjalne sterowniki, które lepiej działają?

(Bez sterowników gry widziały pięć przycisków myszy, a po zainstalowaniu tego programiku zostały tylko dwa klawisze i kółko. Więc na czas gry trzeba odinstalowywać sterowniki.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dość techniczne pytanie ale może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Otóż moja mysz optyczna ma 3 podświetlenia – różnokolorowe. Myszka jest na baterie (3A) i przy moim sposobie pracy dość szybko się rozładowują. Mam akumulatorki ale i tak po kilku dniach zaczynają się błędy z dokładnością wskaźnika, szybkością itd. I stąd pytanie: czy mogę bez żadnych obaw odlutować te diodki? One poza kolorkiem do niczego się nie przydają, a jedna jest obok drugiej, uważam też, że nie powinienem mieć problemów z ich bezpiecznych odlutowaniem. Czy taki zabieg może skończyć się zwarciem/uszkodzeniem płyty głównej? Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest średnio przydatny, chyba że znajdzie się gdzieś na necie schemat ideowy.

Już bardziej przydały by się zdjęcia płytki z tymi diodami, ale tak, żeby było widać ścieżki.

Chyba że masz jakieś pojęcie w tej materii i widać, że nie rozłączysz jakiegoś istotnego oczka obwodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc na początek wezmę coś mniej skomplikowanego a mianowicie moją myszkę zastępczą z jedną czerwoną diodą (oświetla pokój w nocy jak się ją podniesie;)). Model wygląda tak ->

mediatech_mt106_2.jpg

ale zaznaczam, że mój model jest lepiej wyposażony od tego widocznego na zdjęciu (zasięg, przyciski, zasilanie itd). Wiem, że wygląd zewnętrzny na niewiele się zda więc jutro postaram się zamieścić zdjęcia wnętrza mychy i tego układu. Z tego co widzę diodka jest po prostu wlutowana swoimi nóżkami w dwa otwory na płytce obok kółka (scroll jest przeźroczysty a dioda rzuca na nie światło).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że podświetlenie włącza się jedynie wtedy, gdy baterie są na wyczerpaniu – to chyba takie jedno z pierwszych rozwiązań (obecne to wskaźnik w postaci pasków) mających ukazać poziom rozładowania baterii. Szkoda tylko, że ta dioda jest tak bardzo mocna.

Zrobiłem zdjęcie ale jest ono złej jakości ->

57162190ov9.th.png

Nóżki łączą się z dwiema ścieżkami od spodu i z jedną od góry. Chyba jednak zostawię to tak jak jest, naładowałem baterie i zobaczę ile pociągnie na nowych. W końcu podświetlenie uaktywnia się pod koniec żywotności baterii - jakoś to zniosę ;)

W tym drugim modelu diodki są rozłożone tak samo ale obok siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...