Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rimmel

Mysz optyczna i każdy inny gryzoń komputerowy

Polecane posty

Cześć, mam pytanie, mam zamiar kupić nową myszkę, i zastanawiam się nad Logitech G5 ( G5 ) i Razer DeathAdder ( DeathAdder ), nie wiem którą wybrać. Mam nadzieję że jakiś redaktor z CD Action, który miał z obydwoma do czynienia, pomoże mi. Aha, cena jest do 400 zł. I możecie zaproponować innego Razera, aha, jeszcze coś, lubię trzymać tylko palce na myszce ;d.

Popraw linki.

Na redaktorów nie licz. Konta na FA mają nieliczni, a tu tylko CormaC wypowiada się okazyjnie.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki nie chodza...

Małą recenzja G5 która niedawno pisałem:

Ostatni cos tam pieprz**** w szutbuxie o tescie G5 Logitech'a jasna sprawa, oto co zaobserwowałem:

Jak to wygląda:

Mysz jest ładnie i dobrze zapakowana, w środku ujrzałem:

*Mysz

*Ciężkie czarne cholerstwo

*CD z softem

*Manual

Czyli jest tego troche, szkoda, że nie ma przejściówki na zwykły port myszyJ

Jeżeli chodzi o sam wygląd myszy jest ładna, srebrna z pomarańczowym połyskiem, oraz czarna po bokach. Wygoda użytkowania, jak dla mnie bardzo dobrze leży w dłoni, można na niej długo pracować/grać, nie tak jak w przypadku Creative fatal1ty?.

Od strony technicznej mamy bardzo dobry mechanizm laserowy(sensor, czy co tam chcecie), rozdzielczość to max 2000dpi a min. 800, o tym jaka teraz jest rozdzielczość informuje nas dioda po lewej stronie myszy. Kabel myszy wygląda bardzo fanie i estetycznie, przypomina mi troszkę sznurek/sznurówkę, jest dosć sztywny ale to dobrze, gdyż jak się uda go poplątać to mysz pływa po ekranie!!! Duży minus.

Politetrafluoroetylenu- z tego właśnie są ślizgacze:] Kabel pokryty czymś taki i one, a po co to? Pare osób gra na szklanych podkładkach, do których zwykłe ślizgacze potrafia się przyklejać, oraz kabelJ Kolejna ciekawostka- ciężarki, tym się nie bawiłem bo dałem swoja ulubioną wage i już, ale fajny i miły dodatekJ

Soft- Jest dobry, rozbudowany, macr nie robiłemJ Więc o nim tyle wystarczy. Jednak w Razerze z którym miałem ostatnio przyjemnośc się widzieć wypada słaboL

W programie Mouse rater otrzymałem ~ 498Hz, co jest bardzo dobrym wynikiem, (tu moja sugestia, podkręcając A4 tech 7500BF do 500, otrzymujemy jeszcze lepszy produkt) .

Jeżeli chodzi o akceleracje jest jak kabel się poplącze.

Reasumując:

+Jakość wykonania.

+Precyzja

+Ciężarki

+Design

+Wyprofilowanie

-Plywa jak poplączemy kabel

-Cena!

-Niektórym nie leży w dłoni.

Mam teraz A4 tech 750BF, i czy opłaca się go wymienia? NIE, stanowczo nie, w A4tech mamy lepszy ?laser?, może i brak ciężarków ? Następna mysz jaka kupie będzie G5- tylko musi stanieć, w tej cenie jest nieopłacalny! Przy 80zł A4tech BF? Widac, że placimy około 80 zł za napis LOGITECH.

"I tak najbardziej powalającym info jest fakt ze gf 9800 będzie mial moc obliczeniową jak dwa 80 rdzeniowe procesory intela ^^" 4 teraflopy? - bzdura:P Tak samo jak tańszy 3870X2 od 88GT:D

****************************************

Co do tego razera, to ten sensor jest coś podrasowany i żle przez to (IMO) działa:] Jak dla mnie niewygodna, wiecej napisać będe mógl po świętach:)

Ważna rzecz, jak brać G5 to wersje refresh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję radiowej optycznej myszki do laptopa. Nie interesuje mnie coś bardzo malutkie czy kanciastego, ale dużej myszki też bym nie chciał po nieporęczna. Mysłałęm o:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=340682948

Moż e ma ktoś inne pomysły i sugestie?

wiki-yu:poprawiłem link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! W ostatnim wydaniu CDA był test myszki Steelseries IKARI. Niestety za późno się o tym dowiedziałem, i choć szukałem już w każdym kiosku czy w saloniku, nie mieli oni już tego wydania... Zależy mi na tej recenzji, gdyż jestem bardzo zainteresowany tą myszką, a w sieci jest nie wiele informacji, po prostu chcę przeczytać profesjonalną recenzję. Dlatego proszę jakąś życzliwą osobę, która mogłaby mi napisać najważniejsze cechy tego sprzętu, jego wady, zalety i oceny. Zdaję sobie sprawę, że proszę o niemożliwe, bo komu chciałoby się pisać dla obcego wśród tysiąca sobie obcych.

Z góry przepraszam moderatorów jeżeli ten post nie pasuję do tematu, nie bardzo wiedziałem gdzie to zamieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niepolecałbym tej IKARI optical droga jest, a w sumie niczym szczególnym sie nie wyróżnia, za podobna cene mozna mieć Razera DeathAddera na allegro za ok 135zł, sam ją mam i jak dotąd sprawuje się wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś zawodowym graczem to wystarczy ci zwykłe optyczne bezprzewodowe ustrojstwo logitecha za jakies 60-80 zl... Po co tracic kase.. Oczywiście jeśli nie macie co robić z kasą G5 będzie dla was jak ulał. Ale osobiście kupił bym coś o dobrym stosunku cena/jakość a za zaoszczędzoną kasę poszedł bym z kumplami do pubu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki-yu: a jakaś argumentacja? Cokolwiek?

Moj mały test/recenzja G5, G5 refresh to to samo tylko ma 2 przyciski z boku :P

Jak to wygląda:

logitech_g5_laser_mouse_blog3-768005.jpg

logitech_g5_mouse.jpg

A tu zdjecie refresha;)

top.jpg

Mysz jest ładnie i dobrze zapakowana, w środku ujrzałem:

*Mysz

*Ciężkie czarne cholerstwo

*CD z softem

*Manual

Czyli jest tego troche, szkoda, że nie ma przejściówki na zwykły port myszyJ

Jeżeli chodzi o sam wygląd myszy jest ładna, srebrna z pomarańczowym połyskiem, oraz czarna po bokach. Wygoda użytkowania, jak dla mnie bardzo dobrze leży w dłoni, można na niej długo pracować/grać, nie tak jak w przypadku Creative fatal1ty?.

Od strony technicznej mamy bardzo dobry mechanizm laserowy(sensor, czy co tam chcecie), rozdzielczość to max 2000dpi a min. 800, o tym jaka teraz jest rozdzielczość informuje nas dioda po lewej stronie myszy. Kabel myszy wygląda bardzo fanie i estetycznie, przypomina mi troszkę sznurek/sznurówkę, jest dosć sztywny ale to dobrze, gdyż jak się uda go poplątać to mysz pływa po ekranie!!! Duży minus.

Politetrafluoroetylenu- z tego właśnie są ślizgacze:] Kabel pokryty czymś taki i one, a po co to? Pare osób gra na szklanych podkładkach, do których zwykłe ślizgacze potrafia się przyklejać, oraz kabelJ Kolejna ciekawostka- ciężarki, tym się nie bawiłem bo dałem swoja ulubioną wage i już, ale fajny i miły dodatekJ

Soft- Jest dobry, rozbudowany, macr nie robiłemJ Więc o nim tyle wystarczy. Jednak w Razerze z którym miałem ostatnio przyjemnośc się widzieć wypada słaboL

W programie Mouse rater otrzymałem ~ 498Hz, co jest bardzo dobrym wynikiem, (tu moja sugestia, podkręcając A4 tech 7500BF do 500, otrzymujemy jeszcze lepszy produkt) .

Jeżeli chodzi o akceleracje jest jak kabel się poplącze.

Reasumując:

+Jakość wykonania.

+Precyzja

+Ciężarki

+Design

+Wyprofilowanie

-Plywa jak poplączemy kabel

-Cena!

-Niektórym nie leży w dłoni.

Mam teraz A4 tech 750BF, i czy opłaca się go wymienia? NIE, stanowczo nie, w A4tech mamy lepszy ?laser?, może i brak ciężarków ? Następna mysz jaka kupie będzie G5- tylko musi stanieć, w tej cenie jest nieopłacalny! Przy 80zł A4tech BF? Widac, że placimy około 80 zł za napis LOGITECH.

"kasą G5 będzie dla was jak ulał. Ale osobiście kupił bym coś o dobrym stosunku cena/jakość a za zaoszczędzoną kasę poszedł bym z kumplami do pubu smile.gif"

Zgadza sie, ale pytal o mysz za 200zł;) Bo tak to za 80zł 750BF A4tech;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tego A4techa X-750BF naprawdę nie wiem czy warto wydawać kupę szmalu na G5.:/ Ten A4tech wydaję się całkiem dobrą myszką i całkowicie wystarczającą. Ale G5 ciągnie wyglądem bo ten A4tech to zbyt piękny nie jest:P I mam pytanie czy poniższa myszka to właśnie ta o której mówisz,bo prezentuje się o wiele lepiej?:D

A4tech X-750Bf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powrócę jeszcze raz do tematu o tym IKARI. :rolleyes: Mógłbyś napisać co Cię odrzuca w tej myszy? Bo przyznam się, te informacje które mówią o tym że powstawała przy udziału najlepszych teamów zrobiła na mnie wrażenie. A może ja po prostu jestem zbyt łatwowierny?? :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelśi chodzi o 750BF, to po raz kolejny potwierdzam, zę jest to naprawdę bardzo dobra mysz, a przy tym stosunkowo niedroga. Mam ją od ponad roku i nie zaobserwowałem żadnych problemów z jej funkcjonowanie w większosci typów gier. Nie gram zawodowo, wieć trudno mi ocenic czy jest to myszka dla zawodowca, ale dla gracza amatora z pewnoscią.

ps. Ponawiam moje wcześniejsze pytanie o myszke do laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...