Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

czemu mialyby byc problemy?

Ja mam panorame 21 cali (1680x1050) i w wiekszosci nowych gier jest taka rozdzialka do ustawienia. Problemem moze byc jedynie wydajnosc przy takim ustawieniu.

Ale jesli ustawisz nizsza rozdzielczosc to obraz sie przeskaluje i nie wyglada wcale tak zle.

W sterownikach karty graficznej mozesz sobie jeszcze ustawic jak obraz ma wygladac - czy przeskalowywac sie caly do podanej rozdzielczosci, czy maja sie pokazywac czarne pasy w poziomie pionie itp.

Tak wiec ogolnie to nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję możliwe najtańszego (nowego) monitora LCD, powiedzmy za maksymalnie 400 - 450zł.

Oto moje typy:

http://www.allegro.pl/item193966437_super_...a_fpd_1540.html

http://www.allegro.pl/item196203364_tylko_...d_gwar_f_v.html

http://www.allegro.pl/item193179750_nowy_1...dny_i_tani.html

Nie są to niestety znane firmy (Xerox robi monitory???). Nie chciałbym kupić szajsu, ale monitor o parametrach adekwantnych do ceny. Ma to być prezent, a razem z kompem to lepsiejsze monitry trochę są już dla mnie za drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytaytanie co do rozdzielczości. Otuż dość często widze monitory o rozdzielczości 1680x1050 lub 1440x900 moje pytanie jest takie: Czy można ustawić taką rozdziałke w grach??bo nie spotkałem się z taką opcją. Jeżeli można by było to rozważyłbym zakup takiego LCD. I jeszcze jedno: czym powinienem kierować się przy zakupie takiego monitora :?: jakie parametry są ważne :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić monitor LCD do kompa i przy okazji x360 za ok 600-700 zł (wiecej nie mam i mieć nie będę).

Jaki będzie najlepszy:

1) IIYAMA E1900WS-B3

2) LG 192WS

3)ACER AL1916WAs

4)ASUS LCD 19'' VW192S

5)BenQ FP92Wa

6)BELINEA 1925S1W

Nie znam się za bardzo na monitorach i dlatego tutaj piszę. Jeżeli ktoś ma lepsze propozycję (do 700 zł) niech pisze... Proszę o szczere opinie, ponieważ bardzo mi na tym zależy.

Pzdr

RMS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeda kwestia. Już od jakiś 9-10 miesięcy są dostępne na rynku monitory LG z serii Fantasy.

Do tej pory nie widziałem żadnej recenzji w żadnym piśmie, a nawet w necie (chyba, że ostatnio coś się zmnieniło). Piszę to pod wpływem ostatniego CD-A. Juz widzę fotki, mówię -"o, jest nadzieja, że w końcu", a tu kurcze nic (chamstwo, dać dotki, a nie uwzględnić w teście :( ).

Czy to jakaś zmowa. Mam taki monitor od paru miesięcy i uważam, że jest niezły (specyfikację to ma chyba nawet najlepszą od wszystkich), ale czemu nie ma żadnych recenzji na jego temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu planuję zakup nowego zestawu. Jednym z ostatnich problemów pozostał monitor. Potrzebuję 19" LCD z gwarancją umożliwiającą wymianę nawet przy 1 wadliwym pikselu (czyli ISO13406-2 klasa I). Nie interesują mnie jednak marketingowe czasy reakcji wynoszące 2ms i kontrast na poziomie 2000:1, zależy mi głównie na (szeroko pojętej) ogólnie dobrej jakości obrazu.

Po wstępnych oględzinach znalazłem 4 interesujące mnie modele:

iiyama E1900S2

iiyama X486S-B1

iiyama H481S-W6S

Philips 190X7FB

Który z tych monitorów byłby najlepszym wyborem? Może jest jeszcze jakiś ciekawy, który pominąłem? Chciałbym jednak żeby nie kosztował więcej niż 1400zł (a najlepiej poniżej 1200).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za taką kase kupicie doskonały monitor CRT, obraz jak żyleta, zadnych problemów z rozdzielczościa. Wszyscy wciskają LCD, w sklepach, czy gdziekolwiek. Na półkach siedzą tylko jedynie LCD, a przeciez klient powinien mieć wybór, bo rozumiem, ze LCD tez jest dobry ale ma cholernie dużo wad. Gracz powinien zainwestować w CRT gdyż takiej jakości obrazu nie da mu "płaszczka", chyba, ze za 3 tysiaki. Kupują ludzie lcdeki, bo są moden alez ludzie, czy wszystko co modne jest rewelacyjne. Znam bardzo wiele osób, które nie mają pojecia o monitorach i kupią LCD, bo tylko to widzą w sklepie. Gdzie jest uswiadamianie klientów, ze sa jeszcze dobra i zapomniane monitory CRT??? Przed kupnem monitora trza sie zastanowic nad przeznaczeniem jego uzytkowania.

Jesli ktoś mało gra, ma mało miejsca na stole, dużo siedzi w necie, to poleciłbym LCD, z wielkim zalem ale poleciłbym. Natomiast graczowi to juz bezwględnie CRT, a jak juz LCD to nie panorame, gdyz dopiero za jakieś pare lat wszystkie gry będa robione na rozdziałke 16:9. A teraz, co prawda sa juz robione ale niewiele. Mówie Wam, nie odrzucajcie w kąt doskonalych niemalze CRTków. ZASTANÓWCIE SIE 10 razy przed kupnem, pytajcie, bo będziecie niezadowoleni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu planuję zakup nowego zestawu. Jednym z ostatnich problemów pozostał monitor. Potrzebuję 19" LCD z gwarancją umożliwiającą wymianę nawet przy 1 wadliwym pikselu (czyli ISO13406-2 klasa I). Nie interesują mnie jednak marketingowe czasy reakcji wynoszące 2ms i kontrast na poziomie 2000:1, zależy mi głównie na (szeroko pojętej) ogólnie dobrej jakości obrazu.

Po wstępnych oględzinach znalazłem 4 interesujące mnie modele:

iiyama E1900S2

iiyama X486S-B1

iiyama H481S-W6S

Philips 190X7FB

Który z tych monitorów byłby najlepszym wyborem? Może jest jeszcze jakiś ciekawy, który pominąłem? Chciałbym jednak żeby nie kosztował więcej niż 1400zł (a najlepiej poniżej 1200).

To oczywiscie kwestia preferencji ale ja nie kupilbym zadnego z podanych przez Ciebie bo wszystkie maja jedna wade ktora imo przekresla sens ich kupowania... nie sa monitorami panoramicznymi!

W tym przedziale cenowym polecam Ci ASUS VW192S z matryca 5ms i oczywiscie widescreenem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieco innej beczki:

Mam pytanie - czy ktoś może podać mi markę i model panelu LCD, który był testowany w jednym z ostatnich numerów CDA? Dla ułatwienia podam, że miał 19", matrycę NT, niezły czas reakcji i przyzwoite kolory ( dlatego zamierzam go kupić), wygrał w jednej z kategorii, kosztował bodajże 344 zł. Wiem, że pytanie głupie, ale jak się nie dba o CDA... :oops:

Jeżeli już było w temacie o nim, to przepraszam, nie znalazłem :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem LCDka AL1916W firmy Acer. Produkt ten ma dobre oceny w internecie, lecz u mnie obraz jest fatalny. Co zrobić by wszystko było cacy, jak go dobrze skonfigurować? Gdzieś czytałem, że trzeba ściągnąć sterowniki, ściągnąłem je jednak one są w formie plików .cat ... Help.

EDIT

Dobra, problem rozwiązany :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić używany LCD 17" LG od kolegi z reakcją matrycy 8ms. Czy 8ms jest wystarczające do domowych zastosowań (filmy, gry itp.)? Widzę, że teraz na rynku panują 2ms, dlatego chcę się dowiedzieć, czy nie będę oglądał smużenia jeśli zdecyduję się na ten 8ms model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukaj sobie recenzji i opinii na necie dla danego modelu, albo zobacz na własne oczy jak działa ten monitor np w grach czy filmach.

Informacja o czasie reakcji matrycy to czysty chwyt marketingowy, ponieważ podaje się przejście pomiędzy dwoma kolorami, które odbywa się najszybciej dla wszystkich par kolorów. W efekcie matryca może mieć np 2ms pomiędzy dwoma kolorami, a dla innej pary kolorów może to być nawet 100ms.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, cieszymy się razem z tobą, tylko, że to akurat jest temat o monitorkach LCD, więc powiedzmy, że twoja wypowiedź jest... nieco nie na miejscu ;). Ja używam CRT od 7lat i jak najbardziej zamierzam go wymianić na porządny panel LCD.

--

OK, mam okazje kupić LG model 1720P za 400zł. Co o tym sądzicie? Ma 12ms, ale to już wystarczająco, żeby nie smużył. Chciałem się dowiedzieć coś nt samego panelu, bo nigdzie nie mogę do niego znaleźć żadnych opinii...

A i bardzo mnie też interesuje czy ekran jest matowy i nie będzie odbijał światła.

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam drobny problem z monitorem. Otóż parę dni temu zakupiłem monitor Asus VW192s. Problemem jest to, że gdy się bliżej przyjrzeć to na jasnych tłach widać pionowe cienkie paski, które przesuwają się w poziomej płaszczyźnie chyba w prawą stronę. Monitor podpięty jest pod kartę graficzną NVIDIA GeForce2 MX/MX 400. Sterowniki to ForceWare 91.31

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Hyu...y,id,39736,s,1/

Warto kupić czy to jakiś szajs (tak na dobrą sprawę mogę kupić monitor do 1300zł no ale ten kosztuje 899!!! Cztery stówy drogą nie chodzą).

Ewentualnie polećcie jakiś do 1300zł (najlepiej jakąś panoramę 22 cale)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... chciałbym kupić monitor LCD 24'

mam na oku : BENQ FP241VW

http://www.ithard.com/pics/newspic/2007/03/15/bq09.jpg

Jestem zdecydowany niemal ,że go kupię

Proszę o jakieś sugestie - no i czy wogóle warto?

Więc, ostatnio tez szukałem monitrka. Duzo czytałem na ten temat zeby nie wcisneli mi zadnego kiczu. Podstawowe pytania do Ciebie. Jezeli duzo grasz to musisz miec dobrego kompa, a przede wszystkim karte ktora uciagnie taka rozdzielczosc. Nawte jesli taka posiadasz to niektore gry nie beda wygladac tak jak bys soebie tego zyczył. Chodzi o rozciaganie obrazu. Ja osobiscie kupiłem 22" jestem zadowolony (jak narzie dopiero pierwszy tydzien z tym cackiem hehe;) ) zobaczymy co bedzie dalej.

Troche techniki. Matryca MVA, dobra jakos kolorów, powiedziałbym ze bardzo dobra w porownaniu do TN-ek ale czas reakcji niestety spada, i to duzo. Moim zdanie smuzenie bedzie widoczne przy dynamicznych grach, filmy powinno sie ogladac wysmienicei heh;) Wszystkie potrzebne złacza posiada

Tyle z mojej strony, reszta nalezy do Ciebie.

Aha tu np. alternatywa http://www.znak.pl/index.php?cid=209&scid=3048

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...