Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Z bólem serca muszę stwierdzić że mój CRT LG 17" jest już nieco za mały i postanowiłem zamienić go na LCD 19" który nadaje się do gier i pisania tekstu bez bólu oczu, po przeczytaniu różnego rodzaju opinii zawęziłem poszukiwania do dwóch modeli:

LG Flatron L1982U-BF

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/LG/...pelny,id,36750/

Eizo S1901SHB black

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Eiz...pelny,id,31905/

Możecie mi coś powiedzieć na temat tych paneli? w testach w CD Action ten LG podobno miał zbyt jasną matrycę... aż tak bardzo to doskwiera?

Nie wiecie może jakie realne opóźnienie ma w/w Eizo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ostatnio rozwalił mi sie monitor zatem postanowiłem kupić nowiutki.

http://inter-es.pl/index.php?t=w&id=72...kl=MTUi&fr=

Grupa: Monitory LCD Gateway 15"

Nazwa: Monitor

FPD 1530 Black

Grupa: Monitory LCD

Producent: Gateway

Typ monitora: 15"

Typ matrycy: TFT

Wielkość plamki: 0.297 mm

Max rozdzielczość: 1024x768 pixels

Odchylanie poziome: 31-61 KHz

Odchylanie pionowe: 56-75 Hz

Jasność: 250 c/m2

Kontrast: 400:1

Czas reakcji: 8 ms GTG

Kąt widzenia: Vert 100 st.

Horiz 130 st.

Wejścia: 15-pin D-SUB

Spełniane normy: UL, FCC, NOM, CSA

Wymiary: 364.2 mm × 367 mm × 205 mm

Waga: 4.7 kg

Pobór mocy: 30 watts max,

5 watts in power-save mode

Gwarancja: 36 miesięcy door-to-door

Na Monitorze bede przedewszystkim GRAĆ W GRY oraz Oglądać filmy.

No i oczywiście internet.

Czy owy monitor wystarczy??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy! 15 cali? Do filmow? do gier? No way dude. zabijasz cala przyjemnosc takim monitorem. I nie mowie tu tylko o przekatnej ale o parametrach, vide slaby kontrast.

Ile chcesz wydac?

Tu masz swietny sprzet ( sam uzywam) w cenie 630 pln

http://www.morele.net/produkt/68342/?gclid...CFQMuZwodGlTWJA

19 calowa panorama Asusa. Sprzet pierwsza klasa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,okey ale bedzie niewyraźny widok czy jakie "skutki uboczne".?

EDIT.

http://inter-es.pl/index.php?t=w&id=72...kl=MTci&fr=

a ten??

Lub ten:

http://proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+1775

oraz czy przy tym 2 monitorze to 48 W to moc która jest normalnie z gniazdka pobierana czy też chodzi o Zasilacz.

Wydaje mi sie ze to z gniazdka,normalnie.

Ale lepiej być ubezpieczonym :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dżiwaczny problem. Mój monitor to iiyama ProLite E2200WSV-B1 ( http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...6&PROD=7628 ). W pudle nie było żadnych sterowników, system monitor wykrył jako oczywiście " standardowy monitor typu plug & play " ale wszystkie rozdzielczości były dostępne i wszystko działa poprawnie. Chciałem jednak zainstalować sterownik...

Ze strony producenta pobrałem więc paczkę sterowników, rozpakowałem, wybrałem odpowiedni i ... Windows mówi że w podanej lokacji ( tam gdzie jest sterownik ) nie widzi ( :lol: ) lepszego sterownika niż zainstalowany obecnie czyli " standardowy monitor typu plug & play " i koniec zabawy bo ten komunikat ma tylko " ok " do wyboru.

Próbowałem róznych rzeczy, łącznie z odinstalowaniem obecnego sindowsowego sterownika i zawsze to samo.

Na infolinię producenta dzwonie już od dwóch tygodni, bez skutku, na mój list też nie odpowiedziano.

Co robić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki za 650PLN to IMO nie warto. Sam man 17" SONY E220 i gdyby nie to, że muszę ją już zmienić bo obraz zaczyna drgać to pewnie bym jeszcze nie wymieniał.

Na oku mam EIZO S1931 lub Belinea S1980 S1/2. Zastanawiam się czy nie poszukać jednak czegoś na TN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z moim monitorem. W skrócie - nie działa mi tryb DVI. Na innym forum, rozwinąłem się ze swoim problemem na całą stronę, ale myślę że i tak nikomu nie będzie się chciało tego czytać. Mój monitor to Samsung Dali 173P ( tutaj więcej o monitorze i jego fotki) - od czasu gdy zainstalowałem najnowszą wersję magic tune monitor padł na złaczu DVI. Niestety, nie mma gdzie sprawdzić kabla :( Myślicie, że mogło się mu coś pomieszać w biosie? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co masz mysli piszac 'rodzaj monitora'. Jesli chodzi np o jego format - 3:4 albo 16:9/10 - to juz zalezy od indywidualnych preferencji, chociaz teraz wszyscy producenci jada w panoramy. Jesli masz na mysli rodzaj matrycy, to tez jest roznica. W tanszych monitorach (90-95% rynku ?) sa stosowane tansze matryce, np TN III. Nie znaczy to wcale ze wyswietlaja gorszy obraz, zreszta teraz (po ilu latach...) lcd-ki, powiedzmy, ze daja rade. Natomiast w przypadku profesjonalnych zastosowan (np obrobka grafiki) sa potrzebne monitory z jak najlepszym odwzorowaniem barw, no i tutaj prym raczej dalej wioda CRT-ki. Mozna jeszcze napisac o wielkosci tego monitora, ale to juz raczej lanie wody :D Kazdy ma taki monitor jaki mu starcza lub ile ma na niego kasy 8) Najpopularniejsze teraz sa chyba 19' no i tez juz raczej w zupelnosci (jak do kompa) wystarczaja. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakładasz, że i tak nikomu nie będzie chciało się czytać, to po co w ogóle piszesz? To tak trochę jak pisać "mam problem z monitorem, help!" i modlić się, że jakaś wróżka przegląda forum.

Sądząc po tym co napisałeś, deinstalacja magic tune lub powrót do wersji wcześniejszej powinny pomóc.

Wrzuciłem w google "bios monitora" i nie zobaczylem nic, co potwierdziłoby Twoje słowa. Wiadomo, że jest jakieś oprogramowanie odpowiedzialne za OSD, ale o biosie pierwsze słyszę. Oczekuję jakiegoś linka na potwierdzenie Twojej tezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sobie kupić nowy monitor do komputera. Niestety w grę wchodzi tylko LCD, bowiem nie mam miejsca na CRT.

Zakres cenowy do 900 zł,

19 lub 20 cali,

4:3 lub 16:9 (bardziej jestem skłonny do panoramy)

Mam kilka swoich typów:

http://allegro.pl/item275429297_lg_l1953tr..._gw_zabrze.html

http://allegro.pl/item275433005_lg_l196wtq..._fv_zabrze.html

I kilka pytań:

* czas reakcji - lepiej zabrać 2ms czy 5ms ? Ogólnie wiem że czym mniej, tym lepiej - ale czy między 2 i 5 widać jakąś zasadniczą różnicę ?

* kontrast - w jedych monitorach podają 700:1 w innych nawet 5000:1. Dziwne rozbieżności są, a monitory mają podobne ceny. Podobno te 5000:1 to kontrast dynamiczny. Czym się różni kontrast dynamiczny od zwykłego i czy widać dużą różnicę ? Czy kontrast 700:1 jest zadowalający dla gier ?

* typ matrycy - jaki jest najlepszy ?

Lubię sobie pograć, więc założenie jest aby monitor dobrze wypadał w grach. PS. Nie jestem grafikiem (gdybym byl to nie kupilbym LCD ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czasu reakcji : teraz i tak ta roznica jest niemal niewidoczna, a monitor i tak nie smuzy. Gorzej bylo pare lat temu, jak producenci zanizali swoje wartosci, piszac np o 12ms czasu reakcji, a ten byl kilkakrotnie wiekszy. Teraz tez czesto nie do konca sie to juz zgadza, ale jesli np przy wartosci 12ms (prawdziwych) nie widac smuzenia to jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak chodziło mi o elektronikę sterującą monitorem (która można sterować przez OSD monitora). Tak to nazywa mój znajomy elektronik. MOgę podać Ci do niego ew. gg. Być może takie nazewnictwo jest faktycznie błędem. Postanowiłem również poprawić swój opis "popsucia się monitora" jeśli to pomoże, proszę bardzo. Znalazłem swój post na innym forum i tutaj go zacytuję. Chcieliście długiego, macie długi :D Nie wstawiam w cytacie, żeby lepiej wyglądało ;)

Mam problem z monitorem Samsung 173P Dali podłączonego do komputera przez DVI. Jest to jeden z pierwszych egzemplarzy tego monitora, gdyż nabyłem go ok. 3 lat temu, za dość wysoką sumę. Bardzo chwalę sobie ten monitor, nie mam większych zastrzeżeń, ale moje zadowolenie z tego sprzętu przedwczoraj się skończyło. Monitor ma jedną ogromną wadę, nie ma sterowania i menu OSD. Wszystko należy robić z poziomu Windows'a w programie (strasznie kiepskim zresztą) MagicTune. Wizualnie brak przycisków - to zaleta ale jest to bardzo nieużyteczne. Na samym poczatku używania monitora zainstalowałem MagicTune - i wszystko grało. Jednak, uruchamianie MagicTune wiązało sie z koszmarem oczekiwania na pełne uruchoemienie się programu. Wywaliłem go i użyłem opcji dostępnej w sterownikach Nvidii "Ustawienia kolorów". Ustawiłem jasność, kontrast i gammę. Przez wszystkie 3 lata tak właśnie na monitorze pracowałem, uaktualniając sterowniki i reinstalując system może z 2x (Windows XP Professional). Do gier, filmów, wszelkich multimediów i przy jasnym oświetleniu otoczenia używałem ustawienia domyślnego, natomiast do wszystkiego innego i przy ciemnym oświetleniu pokoju uzywałem własnych ustawień, które "udawały" ustawienia monitora a tak naprawdę były tylko ustawieniami systemowymi karty graficznej, nie mniej - wyglądało to bardzo dobrze i pracowało to sprawnie.

Jednak teraz meritum problemu. Wczoraj miałem do wykonania pewną ważną pracę, którą musiałem wydrukować. Aby wystąpiła pełna zgodność ze skanowanymi grafikami oraz ze zrobionymi przeze mnie kolorami do wydruku postanowiłem na tą chwilę powrócić do MagicTune i Natural Color które mam na dołączonej płycie do monitora a po skończeniu pracy je wywalić i spowrotem powrócić do "własnych przyzwyczajeń" tzn. radzenia sobie z problemem braku sterowania z zewnątrz oraz chłamowatego oprogramowania służącego do regulowania ustawień monitora . Po instalacji która przebiegła prawidłowo, instalator poprosił o restart komputera - tak też uczyniłem.

Monitor po restarcie już nie wstał. Komputer działał, ale monitor żąglował napisami Analog/Digital - po czym nie znajdując sygnału - wyłączył się. Wyłaczyłem wszystko od prądu, odczekaem kilka sekund i ponownie uruchomiłem komputer. Monitor wstał w trybie DVI. Ucieszony zabrałem się do zmiany pewnych jego ustawień w programie MagicTune. I tak wymagikował mnie ten program że nagle monitor przestał reagować na poruszanie suwakami w MagicTune. W dodatku nie było możliwości kalibracji kolorów - czy kalibracja klorów jest dostena tylko w trybie D-SUB RGB - w trybie Analgowym? Postanowiłem zrobic restart. Monitor po raz kolejny padł. Wyłaczyłem wszystko i znowu właczyłem - monitor niestety już nie wstał. Podłączyłem więc monitor do komputera przez kabel D-SUB - monitor wstał w trybie analogowym. Uruchomił się Windows a MagicTune wyświetlił napis który informuje mnie że nie wspiera mojego monitora.

Oryginalna treść komunikatu brzmi w następujacy sposób:

"This Computer system does not support MagicTune. Click the OK button and click on the "Goto MagicTune Web Site" button to refer the home page."

I to wszystko. Na oficjalnej stronie MagicTune nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Gdy wciskam przycisk Power który służy również do zmiany sygnału używanego przez monitor, monitor wyświetla przez chwilę napis Digital po czym powraca na Analog i uruchamia obraz w tym trybie.

Monitor podłączony jest do karty Asus Nvidia GeForce 4200 Ti. Jednak miałem okazję sprawdzić go na drugim komputerze, na którym jest zainstalowana karta ATI Radeon X800 Gto. Monitor zachowywał się w dokładnie taki sam sposób jak na moim komputerze.

Przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej, ale chyba to mało ważne z uwagi na to iż próbowałem ożywić go na innym komputerze i poniosłem fiasko.

Zainstalowałem również najnowszą wersję MagicTune - taki sam komunikat i 0 reakcji ze strony DVI.

W instrukcji monitora, napisane było żeby przeprowadzić test. Odłączyć wszystkie kable i uruchomić monitor podłączony tylko do sieci elektrycznej. Tak tez zrobiłem. Jeśli monitor w trybie analogowym wyświetli TEST ANALOG OK znaczy że tryb ten działa prawidłowo. Jeśli test pokaże się również w trybie cyfrowym z napisem TEST DIGITAL OK znaczy to że tryb cyfrowy działa prawidłowo.

Po właczeniu monitora monitor znowu pozmieniał trochę napisów z Digital na Analog i odwrotnie po czym wyświetlił TEST ANALOG OK. Zmieniłem więc źródło sygnału na cyfrowe - monitor wyświetlił TEST DIGITAL OK.

Ale po podłączeniu kabli, monitor znowu nie ma ochoty działać w trybie DVI. Nie tylko pod Windowsem, bo on nie widzi już sygnału w biosie, tzn. nie reaguje w ogóle, tak jak bym miał niepodłaczony kabel lub włączył monitor bez uruchamiania komputera.

Nie wiem czy pech chciał że padł mi akurat w tym momencie zwyczajnie kabel DVI czy może ten cały "wspaniały" MagicTune namieszał coś w biosie monitora i teraz poprzez "wyłączenie" / zablokowanie trybu DVI nie mam możliwości jego włączenia ponieważ monitor da się kontrolowac tylko z poziomu tego choler*** MagicTune.

Błagam Was ludzie o pomoc, bo nie stać mnie za bardzo na nowy monitor, a tryb Analog nie jest zbyt przyjemniym trybem Wszystko jest bardziej rozmyte a kolory sa przekłamywane

Prosze też o podpowiedź, czy użycie nowszej wersji MagicTune mogło niekorzystnie wpłynac na monitor (w sensie dobić go - uzyłem jej już po unieruchomieniu trybu DVI przez wersję programu przygotowaną specjalnie dla mojego monitora - dodam tylko że w wyjątkach wypisanych na stronie Samsunga z którymi nowa wersja MT nie współpracuje nie było mojego monitora - a więc jak domniemam z moim współpracuje).

BŁAGAM O KAŻDĄ POMOC i najmniejszy jakikolwiek pomysł na ożywienie mojego płaszczaka. Z góry Wielkie Dzięki!

Post pochodzi z forum http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?...w=&st=&

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączony jest do karty Asus Nvidia GeForce 4200 Ti. Jednak miałem okazję sprawdzić go na drugim komputerze, na którym jest zainstalowana karta ATI Radeon X800 Gto. Monitor zachowywał się w dokładnie taki sam sposób jak na moim komputerze.

Po właczeniu monitora monitor znowu pozmieniał trochę napisów z Digital na Analog i odwrotnie po czym wyświetlił TEST ANALOG OK. Zmieniłem więc źródło sygnału na cyfrowe - monitor wyświetlił TEST DIGITAL OK.

Nie wiem czy pech chciał że padł mi akurat w tym momencie zwyczajnie kabel DVI czy może ten cały "wspaniały" MagicTune namieszał coś w biosie monitora i teraz poprzez "wyłączenie" / zablokowanie trybu DVI nie mam możliwości jego włączenia ponieważ monitor da się kontrolowac tylko z poziomu tego choler*** MagicTune.

Do końca nie rozumiem. Czy poprzez D-Sub monitor działa?

To że przez analogowe nie możesz sterować MT to normalne - tylko parametrami dostarczanego sugnału. Czasami też poprzez odzielny kabelek USB.

Nie napisałeś też wyraźnie czy sprawdzięłeć kabel DVI - od czego powinieneś zacząć tak samo jak od podpięcie do swojej karty innego monitora. Nie wiem też co dzieje się w trybie awaryjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, w tej chwili czytam to co piszecie będąc podpiętym pod D-SUB. To że przez analogowe nie mogę sterować faktycznie jest sprawą normalną. (chociaż zawsze mogłem sterować paletą RGB - pod analogiem - pod DVI nie moglem). Faktycznie, nie sprawdzałem DVI. Ale łaże z nim od 4 miesięcy prosząc się wszędzie czy ktoś by mi go nie sprawdził - na darmo. Niestety, wszyscy moi znajomi mają monitory tylko z D-SUB - a wszedzie w sklepach i serwisach odsłyłają mnie dalej lub proponują nowe kable za minimum 40 zł. :/ Jeśli chodzi o tryb awaryjny - chodzi o Windowsa? Jeśli tak - to się nic nie dzieje :P bo monitor nie wstaje już w Biosie tuż po odpaleniu komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam zamiar dokonac zakupu lcd-ka 24 calowego. Czy ktos ma moze cos godnego polecania . Warunek najwazniejszy to zeby do tego monitora dalo sie podpiac playstation3 , bo wyscig zbrojen na kompie to juz se dawno odpuscilem i dla komputera ten monitor to bedzie tylko do netu sluzyl i filmow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BioComp

Spróbuj poprosić sprzedawcę - zostaw 40zł za kabel leć sprawdź, a jak nie pomoże zwróć. Ktoś życzliwy zawsze się trafi. A jak nie to ryzykujesz 40zł.

@Lob0

Widziłałęm ostatnio Belinea 24" z wyjściem HDMI i FullHD. Oznaczenienia nie pamiętam ale to jakaś nowa seria - biała obudowa. Dispaly.O czy jakoś tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy ja byłem ze swoim kablem w kilku sklepach + na Giełdzie Komputerowej - i pomimo iż mogli na chwilę podpiąć czynne monitory pod złacze DVI w kompach które mieli, nie zrobili tego wymigując się że nie mogą (tu można wstawić różne śmieszne teksty wymigiwania się ;p). Cóż, chyba zostaje mi tylko zakupić ten kabel :] Gorzej jeśli to nie jego wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...