Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Dziwne pytanie Szpileq.

Monitora nie podłaczasz przez port AGP, czy PCI-E, gdyż one odpowiadaja za to w jaki sposób karta grafiki łączy się z płytą główną. W kwesti podłączania grafiki do monitora nie ma to żadnego znaczenia.

Jedyne co cię teraz interesuje, to czy monitor będzie miał zarówno wyjście DVi jak i D-Sub. Przez pierwszę podłączysz swoją nową, a przez drugie starą kartę grafiki. Oczywiście będziesz potrzebował dwóch kabli, ale to tak pro forma.

A co do monitora, to jak sądze zadawanie takich pytań jest troche bez sensu.

Pojedź do saturna, media marktu, albo jakiegoś klepu komputerowego i sam zobacz, który wyświetla obraz który najbardziej ci odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę pytanie z innej beczki, może ktoś z Was będzie wiedział, co z tym zrobić. Mam obecnie monitor AOC LM960, całkiem dobry, jestem z niego zadowlony, ale skubaniec, przy ustawieniu rozdzielczości 800x600 wyrzuca mi komunikat na OSD treści: "Input not supported". A jak na złość ta rozdzielczość to jedyna słuszna na Diablo 2, tudzież na menu z NFS: Underground. Jest na to jakaś rada? Co ciekawe - niższa rzodziaka (640x480 i 640x400 chodzą bezproblemowo). Jesli coś możecie pomóc - chętnie posłucham. Tylko ostrzegam - bez głupich wtrętów typu: "Kup CRT"!

Kup CRT! :safe: - RoZy

RoZy - jakbym mógł się "posłużyć" CRT to już dawno by u mnie stał... Niestety - na CRT to sobie mogę popracować... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał monitor 19" 94b Samtron o parametrach:

TYP MATRYCY

LCD

Format obrazu

4:3

Przekątna ekranu

19 cale

Rozmiar plamki

0.294 mm

Nominalna rozdzielczość

1280 x 1024

Jasność

250 cd/m2

Kontrast

700 :1

Czas reakcji matrycy

8 ms

Kąt widzenia w pionie

160 Stopni

Kąt widzenia w poziomie

160 Stopni

Ilość wyświetlanych kolorów

16,2 mln

Po więcej informacji na http://www.capslock.pl/produkty/monitor_lc...mtron_94b/14237

Mam nadzieję, że pomogłem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłam monitor LCD Samsung 740N i mam problem. Mianowicie ekran strasznie mruga tak jakby była za mała częstotliwość odświeżania. Myślałam, że to wina monitora, ale po podłączeniu go do innego kompa świetnie działa.. Czy wie ktoś może dlaczego u mnie nie działa? Czy to wina, że mam za dużo kabli powpinanych z tyłu kompa? :wink: Moja karta graficzna to GeForce 6200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanwaiam się nad kupnem nowego LCD (stara iiyama trochę ma parametry odstające od współczesnych :D ).

Mój kumpel kupił ostatnio LG L1900 z serii Fantasy i uważam, że jest świetny (design, kontrast, kąty), po prostu rewelka. Niestety nie znalazłem jak do tej pory żadnego potwierdzenia mojej tezy.

Nie mogę go znaleść nawet w żadnym rankingu. Jeśli ktoś uważa, że monitorek wart jest swojej ceny lub wie gdzie jakąś reckę można znaleść, to będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewne pytanie jaki monitor LCD byście polecali do około 700-800 zł

Stern raczej ma racje. Za 700-800 znajdziesz tylko monitory z D-sub i srednimi parametrami. (chodzi mi oczywiscie o 17`)

Tutaj znalazlem taki benQ z DVI:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32338

Widac ze monitorek nie jest prosto z linii produkcyjnej po parametrach i nie ma np kontrastu kontrastu ponad 1000 i czasu reakcji ponizej 8ms. (Chociaz osobiscie po porownaniu mego monitora z kontrastem 500:1 z kolegi ktory ma 1500:1 nie odczulem roznicy,ale to moja tylko opinia...)

Moze wsrod tych wszystkich Hyundai i innych by sie cos z cyfrowym znalazlo za ta cene ale trzeba by glebiej poszukac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewne pytanie jaki monitor LCD byście polecali do około 700-800 zł

Chciałem się dołączyć do tego zapytania. Chcę kupić LCD w przedziale cenowym 700-800zł. Interesują mnie jedynie LCD, nie chcę CRT. Od razu zaznaczam, że filmów na komputerze nie oglądam, a w gry gram bardzo rzadko, a jeśli już to przeważnie w starsze tytuły. Dlatego myślę, że LCD będzie dla mnie dobrym wyborem. Co moglibyście mi polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyscie podać jakiś monitor 17" z dobrej firmy czasem reakcji Maximum 8Ms i żeby mieścił się w cenie 650 zł i nie więcej.Przy okazji żeby miał tez dobre katy widzenia.Prosze o odpowiedż

Hmmm... moze:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Asu...pelny,id,29429/

A jak troche drozszy to:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/iiy...pelny,id,33364/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bomba ale szkoda ze nie ma DVI bo lekka roznica jest na analogowym zlaczu a cyfrowym. To tyle z mojej stron. Tez mam lcd-ka od samsunga moja dziewczyna rozniez i jestesmy bardzo zadowoleni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zanosze sie ze zmiana mojego wysluzonego crt. no i mysle o kupnie tego sprzetu: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,36161/

Co o tym Myslicie? jakies sugestie?

Wszystko jak najbardziej OK. Maly czas reakcji i wysoki kontrast. Faktycznie troche zal tego zlacza DVI, ale jezeli bedziesz tylko gral to nie bedzie ci to przeszkadzalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak najbardziej OK. Maly czas reakcji i wysoki kontrast. Faktycznie troche zal tego zlacza DVI, ale jezeli bedziesz tylko gral to nie bedzie ci to przeszkadzalo.

Ponownie pytanko: jak w opisie jest napisane "cyfrowe zladze dvi:tak" to chyba jest? ano nie tylko potrzeba mi go bo gier ale tez jakies filmidlo by sie zobaczylo. wiec to co jest w opisie nijak sie ma do faktycznego modelu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki moj blad :oops: . Zasugerowalem sie postem poprzedniego forumowicza i tak jakos pobieznie sprawdzalem te parametry. A to zlacze przydaje siew tedy kiedy chcesz, np. podpiac kamere z takim zlaczem. W ogladaniu filmow nie bedzie ci to przeszkadzalo. Jeszcze raz sorry za wprowadzenie cie wblad :oops: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie podstawowe pytanie. Czy na panoramicznej 19' (konkretnie http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,31723/ jest możliwość grania np w Fallouta (lub inne stare gry) bez efektu rozciągniętego obrazu? I czy w ogóle ten monitor jest godny polecenia bo powiem szczerze LCD używam jedynie w pracy a do domu potrzebuję czegoś, co wytrzyma i stare gry (np. Fallout) jak i te najnowsze (np. Crysis).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod pytanie poprzednika. Czy w przypadku panoramicznego monitora nie ma problemu z wyswietlaniem obrazu w grach (ucinanie bokow itd, bo chyba optymalizacja jest pod 4:3...)? Kusi mnie wlasnie kupno 16:9 - nie mam tv i ogladam filmy wylacznie na pc. Z drugiej strony gram i w zwiazku z tym zastanawiam sie czy nie bede mial pod tym wzgledem problemow. Jaki macie doswiadczenia w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...