Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Już dość długo mam monitor LCD i nie narzekam;) Jest to AG Neovo F-417. Słyszał ktoś o takim? Jak narazie bardzo dobrze się sprawdza. Zakupiłem go za 1200zł, a teraz kosztuje 711zł... ;)

Parametry techniczne

kolor czarny

gwarancja (miesiące) 36

przekątna ekranu (cale) 17

rodzaj martycy TFT/TN

rozdzielczość zalecana 1280x1024

wielkość plamki [mm] 0,264

jasność [cd/m2] 260

kontrast 450:1

czas reakcji matrycy [ms] 12

kąt widzenia (poziom) [stopni] 150

kąt widzenia (pion) [stopni] 135

tuner TV nie

głośniki nie

złącza D-SUB

wymiary [mm] 377 x 373 x 200

ciężar [kg] 5

montaż na ścianie tak

pivot (obracany ekran) nie

Kompatybilny ze standardem VESA. Możliwość monatażu na ścianie i współpracy z ramieniem / wysięgnikiem LCD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką zagłostkę.

Otóż mam w planach zakup nowego monitora - obecny jest troche zwalony i waży prawie 30 kilo. Zastanwiam się 19", chociaz nie wiem czy kiedy już będę miał potrzebną kwotę, a będzie to już miało miejsce w przyszłym roku, nie będzie już 20" w odpowiednich cenach.

Jednak zasadnicza sprawa jest taka. Tylko jedna z trzech w jakie mam zamiar grać, z tego co wiem obsługuje monitory panoramiczne (mam na myśli Dreamfall, Far Cry i Riddick sobie z tym raczej rady nie dadzą). Czy w takiej sytuacji ładować się w ogóle w monitor szeroko ekranowy, czy też lepiej wziaść taki o normalnych proporcjach?

Zamierzam również oglądać sobie filmy na DVD i nie tylko na kompie. Który rodzaj będzie się lepiej do tego nadawał?

I przy okazji takie pytanie.

Co myślicie o monitorach firmy Manta?

Na przykład o tym ?

Są warte zakupu, czy lepiej kupić sobie jaką Belinee, albo Samsunga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest kontrast? mam 1400:1, czym się różni od np. 700:1

kontrast- współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu jest bardzo ważny z kilku względów. Po pierwsze monitor o wysokim kontraście, nawet gdy skonfigurujemy go do pracy z optymalną jasnością (do pracy biurowej jest to 150 cd/m2) będzie prezentował obraz wyraźny, czytelny, a zarazem przyjazny dla wzroku. Po drugie niższa jasność i jednocześnie wysoki kontrast pozwolą na uzyskanie lepszych barw, czerń stanie się bardziej zróżnicowana i głęboka, a biel zachowa odpowiednią jaskrawość.

No ten model Manty to akurat nie najlepszy wybór :wink: A ile jestes wstanie wyłorzyc na monitor? To coś poradzimy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jestes wstanie wyłorzyc na monitor? To coś poradzimy :wink:

Monitor będę kupował za jakiś czas i na razie wolę zebrać informacje. Części się starzeją - wiedza nie.

Na razie chcę się dowiedzieć jakie firmy produkują dobry sprzęt, jaką matryce wybrać, poczytać komentarze użytkowników... Takie rzeczy.

Chwilowo podobają mi się Belinee za polskie menu, Samsungi prezentują się nieźle, ale obawiam się LG bo kiedyś miałem elektronikę tej firmy i była beznadziejna.

Nie wiem czy ładować się w matryce TN, czy może lepiej zdecydować się na MVA. Podobno te drugie lepiej się prezentują, chociaż jak puszczali trailery w Saturnie to nie widziałem większej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sobie sprawic 20" panoramiczny LCD. Jako ze nie jestem grafikiem i uzywam kompa raczej tylko do gier, filmow i netu (czasami word) zastanawialem sie czy zakup drozszego monitora ma sens. Czy roznice pomiedzy podanymi nizej produktami beda dla mnie zauwazalne?

I czy to cyfrowe zlacze DVI naprawde tyle mi da?

Belinea 102035W

Acer AL2016Ws

Cena oczywiscie odgrywa role ale jesli byscie zawyrokowali ze roznica w obrazie i jakosci bedzie sporo to zdecydowalbym sie na drozszy monitor. Chcialbym tylko wiedziec czy w moim przypadku nie bedzie to zakup pozbawiony sensu i niepotrzebne wydanie pieniedzy (roznica jakies 500-600 zl).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam mniej więcej za miesiąc [okolice Mikołaja :] ] zakup monitora LCD, 17" zwykłego (czytaj: 5:4, nie panoramiczny). W związku z tym pytanie, co byście polecali. Ale przede wszystkim poza konkretnymi modelami interesuje mnie, jakie parametry powinien mniej więcej mieć taki monitorek. Jak na razie mam starutkiego CRT i nie siedzę tak bardzo w LCD, więc nie wszystko o nich wiem. ;)

Na kompie robię praktycznie wszystko - sporo gram, jeszcze więcej siedzę na necie i piszę, nieraz oglądam video. Tak że zależy mi na jak najniższym czasie reakcji (zero smużenia!). No i doradźcie, na co należy głównie poza czasem reakcji zwrócić uwagę i jaki np. jest porządny poziom kontrastu i jasności. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz grafikę z wejściem DVI-D to zwróć uwagę na to aby takowe gniazdo posiadał również monitor, przeglądnij też opinie innych użytkowników danego modelu, bo czasem przy parametrach jasność 300cd i kontraście 700:1 obraz jest powalający i nie koniecznie trzeba kupować monitor, w którym podniesiono kontrast do 2000:1 tylko po to żeby poprawić jakość obrazu, który przy wymienionych wcześniej parametrach jest w przypadku tego monitora słabiutki. Jeżeli grasz to liczy się czas reakcji ale sprawdź, czy podane np. 8ms to nie jest przejście z szrego do szarego, bo wtedy czerń najczęściej osiągana jest na poziomie 12ms, a to może już wywoływać smużenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o tym NECu [70GX2]:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24930

Monitora nie kupuje się często, wolę więc wydać więcej kaski, ale na produkt na najwyższym poziomie. :) Poza tym, na początku grudnia będą już promocje świąteczno-mikołajkowe, a i w wielu sklepach już teraz ceny są niższe (tego NECa widziałem za 1100).

Moje inne typy:

Samsung SyncMaster 770P

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23030

LG Flatron L1770HQ

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29855

choć do LG trochę nie mam zaufania... :? Opieram się na wielkim teście 17"LCD ( http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1859-29 ) i na opiniach znajomych. Poza tym zamierzam pojeździć po sklepach, nie tylko żeby znaleźć monitor w jak najwyższej cenie, ale też żeby zobaczyć go "w akcji", a nie tylko opierać się na suchych parametrach [które, jak Toro napisałeś, nie zawsze są tak naprawdę miarodajne].

Dzięki za porady [lepiej późno niż wcale... ;) ], jeżeli ktoś coś wie o tych monitorach, o których pisałem, to również proszę o opinie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor LCD Iiyama i troche się już abrudził, nie wiem czym, ale kurz to to nie jest. Trzeba to jakoś zmyć. Mógłby mi ktoś poradzić czym czyścić monitor, tak by go nie zniszczyć?

Najlepiej chyba gdybyś się zaopatrzył w 'specjalne' ściereczki do czyszczenia monitorów LCD. Co prawda można to zrobić w bardziej tradycyjny i tani sposób, ale jeśli nie chcesz się bawić - tak będzie najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupuje sobie na święta(znaczy się, mi kupują :D) LCD'ka, ponieważ na biurku mam mało miejsca, i nie miałbym gdzie postawić CRTka... Jaki polecacie monitor do filmów/gier do 1000zł?

Zastanawiałem się nad tym:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...47&katid=22

I jeszcze mam pytanie... Bo nowy komputer kupuje w marcu, kiedy ceny pójdą w dół. I czy LCD wytrzyma na GeForce4 MX 400 with AGPx8 do tego czasu? Bow marcu prawdopodobnie bede miał Gigabyte GF7900GS. Chodzi mi o to, że kiedy kupie nowy komputer, bedzie on już na PCI-E, więc przez te trzy miesiące bede musiał leciec na AGP.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...