Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Dla mnie bez sensu brać 19" za tą cenę skoro za zbliżoną cenę można dostać 22" panoramiczny. Do filmów jak znalazł i do grania też, z tego względu, że teraz większość paneli ma czas reakcji 2-5ms, a takie parametry gwarantują, że żadnego smużenia nie będzie.

Ja osobiście posiadam Philips 220WS8FB od jakichś 2óch tygodni i jestem bardzo zadowolony. Mimo, że nie ma zbyt wielu recenzji tych modeli bo wszyscy opanowani są przez samsungi (fakt - dobre monitory, a skoro jest na nie popyt to i cena wzrasta). Natomiast o philipsie mogę powiedzieć, że nie jest zbytnio przebajerzony (po co mi obrót monitora o 90 stopni?), za to dobrze skupia się na tym co ważne, czyli ładnym obrazie. Poza tym jakby nie patrzeć firma Philips jakąś tam renomę ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy, które teraz wojują rynek to Samsung, LG o parametrach można sobie poczytać chociażby na sklep.benchmark.pl w dziale Monitory LCD.

Dobre monitory (choć drogie) produkuje też iiyama. Ja jako posiadacz Philipsa również mogę polecić tą firmę jeżeli nie szukasz monitora z super bajerami - są niedrogie i niektóre modele mają DVI.

player000 -> 800zł to może być ciężko, chociaż Hyundai i BenQ są niedrogie - ale czy dobre? Tego nie wiem. Musiałbyś poszukać w opiniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo kupuje nowy monitor. Interesują mnie modele 20'-21' w cenie maksymalnie 1200zł. Chodzi mi o to, że monitor KONIECZNIE

musi mieć wbudowany tuner TV. Możecie polecić jakiś model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkim polecam (monitorek który sam posiadam, więc przetestowany)

SAMSUNG SyncMaster 206BW- panorama 1650x1050, 20,1 cala , 2ms reakcji, kontrast 3000:1 do tego bardzo ładne kolorki, dobra jasność i kąt widzenia, ogólnie marzenie. Jak go kupowałem wydałem na niego 1050 zł. Uważam, że za taki monitor to przyzwoita cena.Teraz itak pewnie staniał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio wymienilem komputer i planuje w niedalekiej przyszlosci wymienic monitor - 18" lcd z 2002 roku juz chyba powinno pojsc w odstawke :P

zastanawialem sie nad czyms takim

click

chodzi o gry + w przyszlosci grafike 3d.

do ogladania filmow mam cos innego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weosek - dobry monitor w przyzwoitej cenie :)...no rozdziałkę mógłby mieć większą, bo ja mam dwa cale mniejszy monitor a roz. też 1680x1050. ale ogólnie przyzwoity panel.

Ps. Sam zajmuje się grafiką, zarówno 2d jak i 3d no i oczywiście też gram więc pamiętaj że im większa rozdzielczość tym powinieneś się zaopatrzyć w lepszą kartę...o grafice 3d nie wspomne :)....jasne, że alternatywnie w grach można ustawić zamiast 1680x1050 to 1280x800 ale jeżeli ktoś chce grac z grafa na maxa..... :)

Adie - to zależy do czego ten monitor ma służyć ale ma słaby kontrast (jak słońce walić będzie na monitor nic nie będzie widać) i do tego raczej średni czas reakcji ale jak na 24' to zrozumiałe i dopuszczalne.Jasność również nie najlepsza. Taka jest moja opinia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym monitorku jako sprzęcie do grania. Cena jest bardzo atrakcyjna, słyszałem też ,że Bengi są bardzo przyzwoite. Co dio kontrastu na poziomie 1000:1 to z tego co przeglądałem większość 24" ma tyle jak i identyczny czas reakcji 5ms. Zależy mi na tym by kupić monitorek wyświetlający już rozdziałki HD + żeby posiadał złącze HDMI tak na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem, popatrzyłem i faktycznie za te pieniądze b.trudno znaleść coś lepszego więc, jeżeli kontrast Ci nie przeszkadza, czasu reakcji 8ms w dół itak się nie dostrzega różnicy więc 5 ms może być, no i jeżeli przy tej rozdziałce karta graficzna Ci podoła (skoro to do grania) to bierz :)

Ogólnie właśnie polecam LCD-ki BenQ i SAMSUNGA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dokładnie - w koszty wymiany monitorka wliczam nową kartę bo bez niej ani rusz... Myślę ,że jeszcze na minimalnych mój Radzio X1900XT 256 DDR3 jeszcze dawałby radę w nowych grach ale nie mam zamiaru się potem katować :) Pewnie dziabnę coś pokroju 8800GTS z pamięcią ,co najmniej 512 DDR3... Ale zakup planuję na wakacje lub ich koniec.

Aktualnie mam 17" Samsunga CRT ^_^ więc pewnie jak kupię tego LCD to będę wszystkim zachwycony pomimo kosztów i (jak dla speców) średnich kontrastów itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje kupic jakis monitorek LCD, poniewaz moj starusienki CRT cos sie zaczyna psuc (zwęża sie po brzegach i rozszerza tak poprostu i kiedy mu sie podoba, strasznie to denerwujace, zwlaszcza w czasie grania; BTW wie ktos dlaczego, co jest przyczyną?). Interesuje mnie 19" wzwyż do 1000zł.

No i zastanawiam sie tez czy nie kupic monitora panoramicznego. Czekam na rady i propozycje :)

PS Monitor bedzie glownie do grania i ogladania filmow + Internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej polecam SAMSUNG'A 206BW 20,1".

Dla czego ?

Ze względu na gry:

:arrow: Wysoka rozdzielczość 1680x1050 którą można zmniejszyć proporcjonalnie do 1280x800 jezeli by karta grf. niedomagała.

:arrow: Wysoki kontrast 3000:1 wiec podczas zabawy odblaski nie będą przeszkadzać

:arrow: 2ms reakcji, więc brak smużenia

Ze wzgledu na filmy:

:arrow: chyba nie musze mówić jak przyjemnie się ogląda filmy na panoramie ? 1680x1050 może nie jest to full HD ale filmy tej jakości ładnie się prezentują.

Ze wzg. na internet:

:arrow: Jest to panorama, na której bezproblemowo można oglądać dwie strony www obok siebie

Najlepsza z tego jest jednak cena, w tej chwili jakieś 850-950 zł

Ps. dokładniejsza specyfikacja : http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,37000/

Pozdro !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena fajna, jednak nie każdy ma nawet tyle kasy ;] Mam zamiar w przyszłym tygodniu kupić nowy LCD, ale troche tańszy Benq FP95G za 639 zeta. Bede kupował w http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=8069 bo mieszkam w Gdańsku i sobie jeszcze go obejże na miejscu. Raczej na pewno to będzie ten chyba, że coś mi odradzacie? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka rozdzielczość 1680x1050 którą można zmniejszyć proporcjonalnie do 1280x800 jezeli by karta grf. niedomagała.

Zainteresowało mnie to, gdyż kupuje niedługo komputer i zarazem przydałby się nowy monitorek, a musze powiedziec ze wyjątkowo spodobał mi sie ten samsung.

Chciałbym pograć na full detalach, ale watpie ze w takiej konfiguracji (e2160, 8800gt 512) bede mógł grac w rozdziałce 1680 :) Tak więc zmniejszanie rozdziałki bardzo by mi pasowało, jednak czy aby napewno będzie to proporcjonalne i jakosc będzie dobra? Pytam, bo posiadam aktualnie dosc stary lcd 17" 4:3 i przy zmianie rozdzielczości na inna niz 1280x1024 NIE da się grać, bo jakość obrazu jest fatalna :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że można z 1680x1050 zmniejszyć do 1280x800 (niestety coraz częściej jestem zmuszony to robić) i będzie to jak najbardziej proporcjonalne zmniejszenie i nic się nie rozciągnie. W końcu 1680 podzielić na 1050 daje 1.6 czyli tyle samo co 1280/800. Różnicy w jakości grafy gołym okiem się niedostrzega a ubranym to już wogóle :P Różnica po prostu polegac może na tym że w tej pierwszej będzie się zacinać a w drugiej nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i jak najlepiej czyścić monitor LCD? Mowa o modelu LG Flatron 19' ? potraktowałem niechcący ekran masłem i teraz po starciu została taka jakby ciemno szara plama, która w niczym nie przeszkadza przy wyświetlaniu obrazu ale widać ją jak się pod odpowiednim kątem monit ustawi. Specjalną szmatkę mam, ale jaki czyścić? Można wodą lekko dać i potem zetrzeć czy trzeba jakiś preparat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można tą szmatkę wodą zmoczyć (ale bez przesady !) najlepiej spryskiwaczem do kwiatków. Preparat nie jest konieczny. Ja sam swego czasu taką właśnie ,,specjalną" szmatką czyściłem z woda właśnie, ale pewnego razu dostałem w prezencie w pojemniczku, gotowe chusteczki czyszczące, nasączone czymś. Dobra rzecz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym monitorze:

Flatron L1960TR

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...on_L1960TR.html

Może jest jakiś inny godny polecenia w podobnej(nie wyższej) cenie?

Za tą cenę wg mnie lepiej wziąć panoramiczny 22"

Parametry nie muszą być aż takie full wypas..

Spokojnie wystarczy kontrast 1000:1, reakcja 5ms i wejście DVI (chociaż analogowe też daje radę)... a co 22" to nie 19" :P

Rozdzielczość natywna 22" to 1680x1050 także przyda się dobra karta graficzna jeżeli komp jest używany do grania... ale jak pisano wcześniej rozdziałkę można odpowiednio zmniejszyć.

Godne uwagi firmy to samsung, lg -> teraz one podbijają rynek... Aczkolwiek nie powiem złego słowa na swojego Philipsa 2200WS - a wręcz jestem z niego BARDZO zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...