Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Witam

Moj monitorek leciwy juz Philips 107t zaczyna powoli odmawiać posłuszeństwa, noszę się więc z zamiarem zakupu, nowego monitora LCD tak za 700-800 złociszy. Jaki sprzęcik byście polecali? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zwracam się do Was, bo potrzebuję pomocy przy zakupie monitora.

Potrzebuję, aby ten monitor miał wysokość do 384 mm i aby kosztował on poniżej 800 zł. Mam na oku 2 monitory :

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/LG/...pelny,id,42261/

http://sklep.benchmark.pl/pelny_31290.html

Czy któryś z nich jest godny uwagi? Chętnie bym kupił 19", tylko te negatywne komentarze trochę mnie martwią.

Czekam na odpowiedź

Pozdrawiam

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wlasnie zlozylem zamowienie na nowy komputer, nieobylo sie takze kupna monitora. Szukalem, patrzalem, sluchalem roznych porad. Z tego wszytsko wyszlo: LG Flatron L227WT-PF, 10.000:1 Kontrast

Cena 350 € (w Niemczech)

Prosze o opinie.

Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, razem z nowym komputerem zakupiłem monitor LG Flatron L206WTQ-SF

Jego nominalna rozdzielczość to rzekomo 1680 x 1050, lecz gdy ustawie sobie właśnie taką rozdzielczość, to obraz jest nienaturalny, rozciągnięty.. jednym słowem nie taki, jak powinien być. Przy rozdzielczości 1280 x 1024 wszystko wygląda tak, jak być powinno. Co jest nie tak - monitor, czy ja coś pomieszałem ? Czekam na pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu problem z rozdzielczościami panoramicznymi, ogólnie, a nie tylko w Twoim wypadku. Widziałem Vistę w MM na monitorze panoramicznym, wszystko pięknie, ale nawet tapety dodane do systemu były przystosowane do 4:3 :twisted:, to jedyny powód dla którego kupiłem 19" LCD o proporcjach ekranu wynoszących 5:4 (1280x1024).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące monitorów CRT i LCD:

Otóż w kwestii wyższości CRT i LCD zawsze trzymałem stronę CRT.

Mój obecny monitor to:

http://www.chip.pl/archiwum/article_11285.html

Nie powiem, ciągle jest w doskonały stanie i nie narzekam na niego, ale jako student dostrzegłem pewną poważną wadę: Strasznie skurczybyk ciężki i nieporęczny w transporcie.

Zastanawiam się nad kupnem LCD (taki jak ten tylko model "J" o lepszym czasie reakcji - 2ms i kontraście 3000:1 , nieco wyższa cena 1036 zł):

http://www.positivo.pl/lg/monitor_lcd_lg_f...-bf__p15669.xml

W związku z tym rodzą się pytania:

We wrześniu/październiku 2008 planuję zakup nowego kompa i zastanawiam się czy już teraz kupować nowy monitor czy poczekać i kupić razem z kompem.

1) Na ile byście wycenili mój CRT? Może ktoś jest zainteresowany kupnem (z Wrocławia)

2) Czy mój CRT do września nie straci już całkiem na wartości

3) Czy może nie kroją się jakieś wielkie obniżki cen LCD do tego czasu co usprawiedliwiałoby wstrzymanie się ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych typach matryc TFT III LCD-ki - powiedzmy - dają rade. Na OLED i tak nie ma szans wcześniej jak za 3-4 lata, więc nie masz praktycznie wyboru. Czy kupisz monitor teraz, czy za pół roku, zależy tylko od Ciebie. Aczkolwiek zdaje się, że następuje tendencja zniżkowa i za te pół roku prawdopodobnie za tą samą kwotę kupisz większy monitor lub ten sam taniej. Co do wartości typowego CRT-ka - ja sam kupowałem 3 lata temu monitor 17' (CRT) za prawie 700zł, a dziś na Allegro stoi po 150...Porażka, tylko tak moge nazwać to marketingowe "zwycięstwo" LCD nad CRT... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję sobie od dłuższego czasu kupić nowy monitor. Teraz uzbierałem wreszcie kasę i waham sie pomiędzy dwoma modelami.

/22_iiyama_ProLite_E2201W_black/pelny,id,45297/#opinie

tym oraz tym

/22_LG_Flatron_L226WA_WN/pelny,id,44444/#opinie

Skracaj linki - RoZy

Doradzi ktoś który lepszy? Dodam, że głównie do grania i filmów grafiką się nie zajmuję :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zamierzam zmienić mój leciwy już monitor na coś bardziej nowoczesnego. Tylko mam ogromny problem, bo wybór monitorów płaskich jest teraz naprawdę ogromny, a ja, że się na tym w zasadzie w ogóle nie znam, to nie mam pojęcia co wybrać. Moglibyście mi powiedzieć w czym teraz najlepiej wybierać? Jaka matryca, jaka firma, jakie parametry itd. Używać go będę głównie do gier, choć nie tylko i ma mieć 19 cali ( chyba, że panoramiczne też się opłaca brać do gier - nie wiem, nie znam się). Cena to tak najlepiej do 1200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA osobiście mimo iż wyżej wymieniałem dwa inne to ostatecznie zdecydowałem si na Samsunga 226BW i mogę go z czystym sumieniem polecić. W tej granicy cenowej to na pewno jeden z lepszych panelów do tego wg mnie wymiata jego design no ale to już zależy od każdego z osobna co mu się podoba :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.Patrze sobie w takim katalogu na rozne LCD ekrany.tu sa 2 ekrany miedzy ktorymi mam dylemat cena podobna ali zato zato tutaj cos pisze RESPOENSE na jednym jest 5 a na drugim 2??co to znaczy im wiencej tym lepijej czy im mniej tym lepijej??i takze ten jeden ma analog/DVI a ten drugi analog.Kontrasty,inche i rezolucja taka sama.Pytam bo sie nieznam a chcial bym sobie kupic nowy.Obydwa ekrany maja 19inchow i kontrast 5000:1.czy takie ekrany NOWE sa warte okolo 200euro??

U góry wiadomości jest przycisk "x", jeśli Twój post jest ostatni w temacie - dzięki niemu możesz skasować post.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakupienie nowego monitorka bo poczciwy CRT prawie wyzionął ducha :cry:

Zastanawiam sie nad kupnem BENQ LCD 19" G900WA 578,04 zł

I czy ten monitor to zupełna porażka czy może jednak nie ?

Bedzie służył głównie do grania, nie zajmuję się poważnie grafiką.

Poprosze tanie alternatywy z kdo.pl

Z góry thx za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor Asus MM17DE-B. Kosztował 590zł i mogę go z czystym sumieniem polecić. Jak na razie zauważyłem tylko dwa minusy - bardzo słabo widoczne przyciski obudowy i nieco jaśniejsze podświetlenie dolnego brzegu ekranu (widać to tylko na jednolicie czarnym obrazie). Parametry są dobre a moja subiektywna ocena obrazu bardzo dobra. Monitor posiada dobry algorytm filtrowania nienatywnych rozdzielczości. W systemie wygląda to średnio (choć nie razi) lecz w grach już używanie rozdzielczości innej niż natywna nie przeszkadza. Aktualnie Kroniki Riddicka odpalam w 800x600 i zachwycam się grafiką choć trochę piksele widać (ale to wina małej rozdzielczości, nie monitora).

PS. Jeśli ktoś nie może znaleźć 19-calowego Asusa za 590zł to niech dokładnie przeczyta nazwę modelu. To jest siedemnastka! Co prawda monitor LCD tej wielkości mogłem mieć już za niecałe 400zł wolałem kupić coś lepszego. A czemu nie kupiłem 19, 20 lub więcej? Odpowiedź prosta - bo nie potrzebuję. Co prawda przy kupnie wahałem się między tym a 20 calową panoramiczną iiyamą ale zdecydowałem że filmy będę oglądał na telewizorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mają tego BENQ już na składzie więc znalazłem takie coś:

17"

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/15588

lub

19"

http://kdo.pl/product_info.php/cPath/130_1...oducts_id/14970

http://kdo.pl/product_info.php/cPath/130_1...roducts_id/3023

http://kdo.pl/product_info.php/cPath/130_1...roducts_id/2978

Nie będe ukrywał ze najważniejszy dla mnie czynnik to cena.

Który Waszym zdaniem bedzie dobry?

Który format obrazu jest lepszy (w grach, filmach) 16:9 czy 4:3/5:4 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie 17" mija się z celem. Z tych trzech 19" wziąłbym BenQ z dwóch powodów:

- jestem obecnie bardzo zadowolony z BenQ FP93GP

- wolę zwykłe 5:4/4:3.

Co do proporcji, jest to obecnie zdecydowanie kwestia gustu. Większość gier nie jest dostosowana do 16:9 w sposób jakiego oczekujemy (albo otrzymasz obraz nienaturalnie rozciągnięty, albo zrezygnujesz z 'panoramy' i będziesz grał jak na mniejszym monitorze :shock:), tak samo wiele innych rzeczy (Vista, niby stworzona do takich proporcji, standardowo zawiera tapety w formacie 4:3... przeoczenie Microsoftu?). Wyjątkiem są filmy. Także jeśli używasz kompa w większości do oglądania filmów - możesz wziąć 16:9, w innym wypadku... zdecyduj sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z moim nowym monitorem LG Flatron L1970HR-BF. Polega on na tym że obraz jest strasznie ciemny(tak jak na nie podświetlonym ekranie od komórki), normalny robi się tylko na 3 sekundy gdy nacisne przycisk wyszukiwania źródła sygnału. Próbowałem podłańczać go na złączu analogowym ale efekt jest ten sam. Zainstalowałem sterownik dołączony na płycie ale nic nie pomogło. Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania są ustawione na optymalne dla niego parametry czyli 1280x1024 i 60Hz.Ustawień wyświetlania obrazu za bardzo nie moge zmienić bo po prostu nie widze co i jak nacisnąć. Zostało mi już tylko zawieść monitor spowrotem do sklepu aby go tam ustawili albo jeśli to usterka techniczna naprawili. No chyba że ktoś ma jakiś pomysł? Mój komp to Athlon 4400, 2GB Ramu Kingstona 667, grafika GeForce 8600 GT.

Dodam że stary CRT działa bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem sobie nowego LG Flatron 19" L192WS.

Od paru dni co jakiś czas (najczęsciej gdy pojawi się tapeta) monitor świruje (znaczy robi tak jakbym go wyłączył

[gaśnie cały obraz ale dioda się świeci] i po 1-2 sek. pokazuje sie znów tapeta). Jednak dzieję się tak tylko na poczatku,

w czasie przeglądania netu, grania nic takiego nie ma miejsca.

Co może być przyczyną tego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Philipsa 170C i nad zegarkiem(tym w windzie) są trzy takie krechy. Wcześniej nie było, wygląda jak pazur o.O Chyba mi kot podrapał ;( Da się je jakoś naprawić?? Nie są głębokie bo nie czuć ich pod palcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam dylemat... chodzi o to że mam do wyboru 2 monitory 22"... oby dwa są w podobnych cenach:

1. http://allegro.pl/item307961734_lg_lcd_l22...ystok_nowy.html

2. http://allegro.pl/item305268173_panoramicz..._22_tanio_.html

który z nich jest lepszy? a może polecacie coś innego w mniejwiecej podobnej cenie?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...